Obecnie wiele osób poszukuje korzystne oferty kredytowe na mieszkanie. Coraz więcej z nich to single. Dotychczas można było spotkać się z przekonaniem, że takie osoby będą miały większe trudności z uzyskaniem kredytu hipotecznego. Wynika to z faktu, że w powszechnym przekonaniu banki mają wyraźnie większe zaufanie do osób tworzących związki. Okazuje się jednak, że jest zupełnie inaczej, a single z powodzeniem mogą starać się o kredyt na mieszkanie. Jakie warunki trzeba spełnić, aby uzyskać kredyt hipoteczny dla singla?

Ranking kredytów na mieszkanie dla singla

PKO
RRSO9,48 %
Oprocentowanie 7,66 %
Kwotaindywidualna
Ocena9/10
CityHandlowy
RRSO9,25 %
Oprocentowanie 8,88 %
Kwotado 3 000 000 zł
Ocena8/10
Pekao
RRSO9,61 %
Oprocentowanie 8,84 %
Kwotado 300 000 zł
Ocena8/10
Expander
RRSOod 9 %
Oprocentowanie od 7 %
Kwotado 1 000 000 zł
Ocena7/10

Najważniejsze informacje:

  • Kredyt dla singla jest dostępny w każdy bank w Polsce.
  • Aby otrzymać kredyt będąc singlem, trzeba posiadać najczęściej około 20% wkładu własnego.
  • Banki mogą oferować dodatkowe ubezpieczenie w przypadku tego kredytu, na wypadek braku spłaty zobowiązania.

Jak uzyskać kredyt na mieszkanie dla singla?

Niezależnie od tego, kto się stara o uzyskanie kredytu hipotecznego, konieczne jest spełnienie konkretnych wymogów. Nie inaczej jest w przypadku starania się o kredyt dla singla na mieszkanie. Aby otrzymać kredyt hipoteczny, powinniśmy posiadać określony wkład własny. Kredyt dla singli, podobnie jak i dla małżeństw, możliwy jest do uzyskania, jeśli wkład własny wynosi 20% całkowitej wartości kredytowanej nieruchomości. Oczywiście, każdy bank może ustalić własną wysokość tego zabezpieczania, choć niższy jego poziom będzie możliwy tylko przy jednoczesnym wykupieniu dodatkowych ubezpieczeń. Decydując się na kredyt mieszkaniowy dla singla, podobnie jak przy staraniu się np. o kredyt na mieszkanie dla młodych, musimy posiadać ciągłość dochodów. Koniecznie należy poinformować bank o wszelkich wydatkach i obciążeniach finansowych, nawet jeśli interesuje nas pożyczka bez BIK.

kredyt mieszkaniowy dla singla Czy trudno uzyskać kredyt na mieszkanie dla singla?

Wbrew obiegowej opinii kredyt na mieszkanie dla singla nie jest niemożliwy do uzyskania. Jeśli posiadamy odpowiednie źródła dochodów, z powodzeniem może się starać o takie źródło finansowania. Choć większy potencjał mają tu małżeństwa, gdyż zwykle posiadają więcej tych źródeł dochodów, niejednokrotnie może się zdarzyć, że łatwiej będzie uzyskać kredyt na mieszkanie dla singla. Wynika to m.in. z faktu, że singiel nie posiada wydatków na dzieci i inne osoby zależne, co w normalnych warunkach obniża zdolność kredytową kredytobiorcy. Należy jednak pamiętać o tym, że część banków może przedstawić dodatkowe warunki zabezpieczające je przed sytuacją, w której klient nie jest w stanie spłacać kredytu. W takim przypadku kredyt hipoteczny dla singla może zostać udzielony np. po wykupieniu dodatkowego ubezpieczenia. Banki uwzględniają jednak to, że istnieje perspektywa wejścia w związek małżeński, a co za tym idzie, rozłożenia spłacania rat na dwie osoby.

Kalkulator kredytu hipotecznego dla singla

Jeśli spełniamy wszystkie wymogi, jakie stawiane są przy udzielaniu kredytu hipotecznego, warto zapoznać się z narzędziami, które umożliwią lepsze zorientowanie się w tym, który bank przedstawia najlepszą ofertę na kredyt hipoteczny dla singla. Kalkulator, bo o nim mowa pozwala na proste i szybkie ustalenie interesujących nas parametrów tj. wysokości kwoty kredytu, o którą wnioskujemy, a także pożądanego okresu jego spłaty. Następnie, na bazie analiz dokonywanych przez specjalistów w zakresie bankowości, otrzymujemy przykłady aktualnych, najkorzystniejszych dla nas ofert.

Źródło:

mfinanse.pl/blog/mieszkanie-dla-singla-kto-moze-otrzymac-kredyt-hipoteczny/

5/5 - (1 oddanych głosów)