Dbanie o jak najlepsze oszczędności jest kluczowe dla każdego, kto zainteresowany jest lepszym prosperowanie w przyszłości i posiadaniem konkretnych oszczędności w przyszłości. Nic więc dziwnego, że większość osób decyduje się na sprawdzenie, jakie będą najkorzystniejsze lokaty. Poniższy ranking jest najlepszym narzędziem, które realnie umożliwia zweryfikowanie tego, która instytucja bankowa oferuje nam najlepszą opcję. 

Mbank lokata
Oprocentowanie1%
Okres 3 miesiące
Wymagane konto?TAK
Ocena10/10
Velobank Lokata
Oprocentowanie0,5%
Okres 2,3,6 miesięcy
Wymagane konto?TAK
Ocena8/10
InBank Lokata
Oprocentowaniedo 1,5%
Okres 3 - 60 miesięcy
Wymagane konto?NIE
Ocena8/10

Inne produkty oszczędnościowe

MBank konto oszczędnościowe
Oprocentowanie do 1,8 %
Zakres kwot do 100 000 zł
Okres obowiązywania1 - 60 miesięcy
Ocena10/10
VeloBank oszczędnościowe
Oprocentowanie 0,6% / 2%
Zakres kwot do 200 000 zł
Okres obowiązywania 3 lub 12 miesięcy
Ocena9/10
Santander konto oszczędnościowe
Oprocentowanie 0,3% / 0,8%
Zakres kwot bez limitu
Okres obowiązywanianieaktywna
Ocena8/10
Millennium konto oszzędnościowe
Oprocentowanie 0,5%
Zakres kwot do 50 000 zł
Okres obowiązywania3 miesiące
Ocena8/10

Fakt ten z pewnością doceni każdy, kto kiedykolwiek w życiu spotkał się z koniecznością poniesienia nagłych, niespodziewanych wydatków. W takich sytuacjach z pewnością warte uwagi byłoby posiadanie oszczędności pomnożonych dzięki właściwemu wyborowi, jaki zagwarantował nam ranking lokat. 

Ranking lokat bankowych – dlaczego warto?

Sięgnięcie po ranking lokat jest rozwiązaniem, na które decyduje się wiele osób posiadających zarówno mniejsze, jak i większe oszczędności. Dzięki temu mają oni szansę na posiadanie funduszy, gdy zacznie ich interesować jakiś kredyt gotówkowy. Mając świadomość tego, że o wiele trudniej jest uzyskać kredyt dla zadłużonych, dobrym rozwiązaniem jest zadbanie o to, aby odpowiednio wcześniej przejrzeć dostępne lokaty bankowe. Ranking pozwala na najlepsze i najszybsze porównanie różnorodnych ofert, które dostępne są na rynku finansów oszczędnościowych. Dlaczego tak ważne jest wybranie możliwości, jakie daje ranking? Lokaty, które zobaczymy dzięki temu rozwiązaniu, będą bardzo kompletnym, profesjonalnym zbiorem najlepszych ofert.

ranking lokat bankowychCo charakteryzuje ranking lokat bankowych?

Wyjątkowy charakter, jaki ma ranking lokaty, jako produktu bankowego, wynika z tego, że to właśnie dzięki temu narzędziu możliwe jest bezpośrednie zapoznanie się z wynikami analizy, którą przeprowadzają eksperci z zakresu finansów i bankowości. Zamiast żmudnie ślęczeć nad poszczególnymi ofertami, z powodzeniem możemy sięgnąć po ranking lokat bankowych, który działać będzie na podobnej zasadzie, co ranking pożyczek online. Dzięki temu będziemy mogli szybko znaleźć ofertę, która w pełni będzie odpowiadała naszym potrzebom. Musi ona zatem uwzględniać to, jaką kwotę i na jaki czas realnie chcemy zamrozić. Jest to jeden ze sposobów na to, aby znaleźć skuteczną obronę dla naszych funduszy przed inflacją. Co więc wyróżnia taki produkt bankowy?

Wyróżniki lokat – ranking i to, co przedstawia

Podstawową kwestią, która nas interesuje, jest to, co w ogóle przedstawia ranking. Lokata, którą będziemy mogli wybrać w ramach otrzymanych wyników, będzie posiadała kilka wyróżników. Właśnie one sprawiają, że produkt ten znacząco różni się od konta oszczędnościowego. Jeśli interesują nas lokaty oszczędnościowe, ranking wprost pokaże nam najlepsze oferty związane z konkretnymi, wskazanymi przez nas parametrami. Na bazie tego będziemy w stanie określić, jaki będzie czas jej trwania, a także to, w jakim czasie konta osobiste odnotowywać będą kapitalizację. Niemniej istotnym aspektem z pewnością będą wskazania dotyczące zerwania umowy. Warto przy tym pamiętać, że niezależnie od tego, jak spojrzymy na ranking, lokata zawsze oznaczać będzie zamrożenie środków na określony czas. Nawet uwzględniając ten czynnik związany z tym produktem bankowym, wybranie tej metody pomnażania swoich oszczędności wydaje się najrozsądniejszym wyborem.

Ranking lokat bez konta

Z oczywistych względów wcale nie musi być tak, że to, jaka będzie nam polecana lokata, ranking będzie synchronizował z naszym kontem bankowym. Banki będą z pewnością zachęcały nas do tego, aby założyć konto bankowe, a przy tym przedstawiać będą szereg profitów, które płyną z tego faktu. Nie jest to jednak konieczność i dlatego warto zwrócić uwagę na ranking lokaty bez konta, który w jasny i klarowny sposób przedstawi nam oferty, które nie wymagają tworzenia dodatkowych kont osobistych. Oczywiście, ranking lokat bez konta również przedstawiać będzie szereg parametrów, które należy przeanalizować przy wyborze najkorzystniejszej oferty. Przy rozważaniu założenia konta warto pamiętać o tym, że nie jest to od nas wymagane, a sam fakt korzystania z opcji oferowanych przez bank oznacza, że nasze środki będą chronione w ramach państwowego funduszu gwarancyjnego. Dzięki temu nie musimy się obawiać nawet nikłego ryzyka bankructwa banku. Przy czym powinniśmy pamiętać o tym, że zabezpieczenie to jest równowarte kwocie 100 tys. euro. Jeśli więc nie planujemy wpłacić środków przewyższających tę kwotę, nie musimy się obawiać, że je utracimy.

Jak wybrać właściwą lokatę – ranking jako narzędzie wyboru

Jeśli sięgniemy po aktualny ranking lokat 2023, przekonamy się, że oferowane są nam przeróżne warunki zawarcia umowy. Samo zestawienie przedstawiać będzie nam najkorzystniejsze oferty, które możemy otrzymać z punktu widzenia oprocentowania. Tu jednak pamiętać należy o tym, że część ofert uwzględnia warunki promocyjne, które nie zawsze są przez nas spełniane lub obowiązują tylko przez określony czas. Na szczęście rankingi lokat 2023 informują o tym fakcie tak, aby już z poziomu zestawienia klient miał jasny ogląd tego, jakie warunki i dla kogo przedstawia konkretny bank. Równie istotne są informacje dotyczące tego, jaki jest okres kapitalizacji odsetek. Choć z jednej strony wydłużenie trwania lokaty pozwoli nam na lepszą kapitalizację środków, jednocześnie oznaczać to będzie dłuższy czas zamrożenia naszych funduszy. Tu więc musimy zastanowić się nad tym, czy faktycznie możemy sobie pozwolić na brak dostępu do środków przez np. rok.

Co uwzględnia ranking? Lokaty bankowe i ich rodzaje

W przypadku rankingu lokat bankowych spotkać się możemy z różnymi rodzajami lokat, które różnić się mogą zarówno czasem trwania umowy, jak i różnicą w jej typie. W przypadku rankingów lokat najbardziej interesujące są dwa poniższe rodzaje:

  • Terminowa – najpopularniejszy rodzaj, który uwzględniają rankingi lokat. Dotyczy on zamrażania środków na określoną liczbę dni, miesięcy lub lat. Po wskazanym w umowie czasie przeprowadzona będzie kapitalizacja. 
  • Rentierska – ta opcja dostępna jest zwykle dla zamożniejszych osób i dotyczy zamrażania środków na dłuższy czas (najkrótszy zwykle wyniesie co najmniej rok).
5/5 - (2 oddanych głosów)