Zobowiązanie finansowe, jakim jest kredyt hipoteczny, jest coraz popularniejsze wśród młodych osób i rodzin pragnących mieć swój własny kąt. Trzeba jednak mieć na uwadze, że cały proces wnioskowania o udzielenie takiego kredytu oraz wymagania banków są skrajnie odmienne. Istnieje kilka warunków, które dla każdej instytucji są podobne, a bez ich spełnienia uzyskanie pozytywnej decyzji kredytowej może być problematyczne. Jedną z instytucji finansowych udzielających takich kredytów, jest bank Pekao SA, który działa na terenie praktycznie całej Polski.

Pekao SA kredyt hipoteczny – warunki

Istnieje wiele warunków, które należy spełnić, by uzyskać pożyczkę w banku Pekao SA. Kredyty hipoteczne to rodzaj zobowiązania, który pozwala na zakup drogiej nieruchomości lub działki budowlanej. Pekao wymaga od wnioskodawców przede wszystkim:

  • Pełnoletności
  • Stałego źródła dochodu z wpływami na konto
  • Brak negatywnej historii kredytowej
  • Odpowiednio wysoką zdolność 

Podsumowując powyższe elementy, można zauważyć, że załatwienie spraw, które są potrzebne przy wnioskowaniu o kredyt hipoteczny, nie jest takie proste. Można jednak liczyć na spore ułatwienia jeśli jest się klientem Pekao. Kredyt hipoteczny staje się wtedy o wiele łatwiejszy do uzyskania ze względu na bezpośredni wgląd instytucji w zarobki klienta. Stabilna praca oraz stałe miejsce zamieszkania to główne aspekty, na które zwraca uwagę bank podczas analizy wniosku. W Pekao SA kredyt hipoteczny jest stosunkowo łatwy do uzyskania pod warunkiem spełnienia wszystkich lub większości wymogów.

ZŁÓŻ WNIOSEK O KREDYT >>

Pekao SA – kredyt hipoteczny, a czas spłaty zobowiązania

Czas spłaty zobowiązania kredytowego jest bardzo ważny dla klientów banku Pekao. Kredyt hipoteczny zawierany jest zazwyczaj na wiele lat, jednakże w tym przypadku można liczyć na maksymalny okres finansowania sięgający 30-lat. Warto też wiedzieć, że wcześniejsza spłata części kapitału powoduje zmniejszenie miesięcznej raty, jaka została zawarta początkowo w umowie o kredyt hipoteczny. Pekao wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, umożliwia bezprowizyjne nadpłacanie zobowiązania w dowolnym czasie. Zależnie od preferencji wnioskodawcy można wybrać dłuższy okres kredytowania z większymi odsetkami, ale niższą ratą miesięczną lub krótszy czas spłaty kapitału w zamian za mniejsze koszty całkowite, ale znacznie większą wysokość miesięcznego zobowiązania. 

Inne kredyty oferowane przez Pekao

pekao kredyt gotówkowy
pekao kredyt firmowy
pekao kredyt konsolidacyjny

Kredyt hipoteczny Pekao SA – o czym pamiętać? 

Pekao Bank Polski, kredyt hipoteczny udziela praktycznie każdemu, kto wykazuje odpowiednie dochody, posiada stałe miejsce zamieszkania oraz brak negatywnej historii kredytowej. Należy pamiętać, że osoby posiadające konto osobiste mają znacznie większy wachlarz możliwości wnioskowania o kredyt hipoteczny, niż klienci spoza tego banku. Warto też przyjrzeć się ogólnym warunkom umowy pożyczkowej, całkowitym kosztom, a przede wszystkim mierzyć swoje realne siły na zamiary kredytowe. Takie podejście pozwoli uniknąć nieprzyjemnych sytuacji prowadzących do pogorszenia się sytuacji majątkowej kredytobiorcy. Aby nie wpędzić się w problemy, trzeba brać kredyt, który nie będzie pochłaniać większości zarobków gospodarstwa domowego. 

Kredyt na mieszkanie w Pekao – opinie

Atrakcyjna oferta finansowania zakupu mieszkania została przedstawiona przez Pekao Bank Polski. Kredyt hipoteczny, który udziela ta instytucja, charakteryzuje się niskim oprocentowaniem, minimalnymi kosztami początkowymi oraz szybkim rozpatrzeniem każdego wniosku. Kredyty hipoteczne Pekao to wygoda, łatwość załatwiania formalności oraz atrakcyjne warunki współpracy. Warto zapoznać się z ofertą pożyczek, jaką przedstawia bank Pekao. Kredyt hipoteczny to zobowiązanie praktycznie na całe życie, dlatego warto wcześniej dobrze przemyśleć podjęcie tak ważnej decyzji. Reasumując, warto zdecydować się na kredyt hipoteczny w banku Pekao SA, który można załatwić głównie w placówkach znajdujących się na terenie całego kraju.

Podobne wpisy

5/5 - (1 oddanych głosów)