Przeglądając rozmaite produkty bankowe, które oferują nam instytucje finansowe, natknąć się możemy na konto walutowe. Sprawdź poniższe oferty dostępnych kont walutowych w Polsce.

Ranking kont walutowych 2024

Alior - konto walutowe
WalutaUSD, EUR, GBP i inne
Wymagane konto? NIE
Bankomaty za granicą 5 zł
Ocena10/10
mBank - konto walutowe
WalutaEUR, USD + 9 innych
Wymagane konto? NIE
Bankomaty za granicą0 zł
Ocena9/10

Inne konta

Millennium konto 360
Prowadzenie konta 0 zł
Karta 0 zł
Bankomaty w kraju 0 zł / 5 zł
Ocena10/10
BNP Paribas konto
Prowadzenie konta0 zł
Karta 0 zł
Bankomaty w kraju 0 zł / 5 zł
Ocena9/10
Santander konta
Prowadzenie konta 0 zł
Karta 0 zł
Bankomaty w kraju 0 zł / 5 zł
Ocena9/10
Mbank konto
Prowadzenie konta0 zł
Karta 0 zł
Bankomaty w kraju 0 zł / 2,5 zł
Ocena9/10
PKO konto
Prowadzenie konta0 zł
Karta 0 zł
Bankomaty w kraju 0 zł
Ocena8/10
Pekao konto
Prowadzenie konta 0 zł
Karta 0 zł
Bankomaty w kraju 0zł / od 5 zł
Ocena8/10
Alior Bank konto
Prowadzenie konta 0 zł
Karta 0 zł
Bankomaty w kraju 0 zł / 2,5 zł
Ocena7/10
VeloBank konto
Prowadzenie konta 0 zł
Karta 0 zł
Bankomaty w kraju 0 zł / od 5 zł
Ocena7/10
Credit Agricole
Prowadzenie konta 0 zł
Karta 0 zł
Bankomaty w kraju 0 zł / 6 zł
Ocena8/10
ING
Prowadzenie konta0 zł
Karta 0 zł
Bankomaty w kraju 0 zł / 5 zł
Ocena8/10

Jest to produkt, po który w szczególności powinniśmy sięgnąć, jeśli zdarza się nam operować pieniędzmi w różnych walutach. Oznacza to, że rozwiązanie tego typu sprawdzi się np. w przypadku osób pracujących poza granicami kraju. Idealnym rozwiązaniem jest wtedy konto walutowe. Wpierw warto jednak przekonać się, dlaczego w ogóle wybranie takiego konta może był opłacalne.

najlepsze konta walutoweNa czym opiera się działanie konta walutowego?

Zasady, na których opierają się konta walutowe, widoczne są już w samej nazwie, co też odróżnia je od standardowego produktu, jakim jest konto bankowe. Oznacza to, że konta walutowe są wykorzystywane do przechowywania obcej waluty, a co za tym idzie, również i do wykonywania przelewów zagranicznych. Jest to wykorzystywane wszędzie tam, gdzie niezwykle istotne jest szybkie dokonywanie wpłaty w konkretnej walucie zagranicznej i to bez dodatkowych opłat zazwyczaj pobieranych za proces przewalutowania. Pamiętać należy o tym, że niektóre banki mogą wymagać posiadania konta osobistego. Takie konto jednak zawsze się przyda, jeśli wcześniej staraliśmy się o kredyty bez bik i krd i potrzebujemy rachunku na którym wpłyną pieniądze.

Kiedy warto sięgnąć po konto walutowe?

Kiedy będziemy zastanawiać się nad tym, jakie będzie najlepsze konto walutowe, powinniśmy mieć na uwadze, to kiedy w ogóle warto sięgnąć po taki rachunek walutowy. Z oczywistych względów warto wybrać taki produkt bankowy, jeśli podejmujemy się stałej lub tymczasowej pracy za granicą Polski. Rozwiązanie to idealnie współpracować będzie z pozbawionego zbędnych opłat, które są pobierane za przewalutowanie środków. Co więcej, rozwiązanie to znakomicie sprawdzi się w przypadku osób podróżujących po obcych krajach, którym przyda się jak najlepszy dostęp do posiadanych zapasów gotówki. Wybranie konta walutowego sprawdzi się również w przypadku osób, które zaciągnęły kredyt w innej obcej walucie lub po prostu dokonujących zakupów online na zagranicznych serwisach. Oznacza to również, że wybranie kont walutowych jest polecane również w przypadku inwestorów, którzy okazji do zysku upatrują w obcych walutach.

Konto walutowe – jak wybrać?

Bez wątpienia najlepsze konta walutowe będą posiadały kilka wyróżniających ich cech. W pierwszej kolejności powinniśmy sprawdzić, ile w ogóle jest dostępnych walut. Jeśli jesteśmy podróżnikami, których interesuje dostęp do różnorodnych walut, będziemy mieć nieco innego wymagania aniżeli w przypadku osób, które potrzebują dostępu jedynie do kilku najistotniejszych walut. Jeśli mamy możliwość wybierania z wielu dostępnych ofert na założenie konta walutowego, warto przy okazji sprawdzić ranking kont osobistych, aby w ten sposób połączyć wiele usług. Niejednokrotnie takie działania realnie przynoszą nam dodatkowe profity. Warto jednak sprawdzić też, czy dana oferta przewiduje darmowe konto walutowe, np. sprawdzając, czy taki bank jak ING przewidywać będzie opłaty za wykonywane przelewy oraz prowadzenie konta.

Najlepsze konta walutowe

Alior - konto walutowe
WalutaUSD, EUR, GBP i inne
Wymagane konto? NIE
Bankomaty za granicą 5 zł
Ocena10/10
mBank - konto walutowe
WalutaEUR, USD + 9 innych
Wymagane konto? NIE
Bankomaty za granicą0 zł
Ocena9/10

Co warto sprawdzić, jeśli interesuje nas konto walutowe?

Zawsze pojawia się jedno, podstawowe pytanie, które towarzyszy nam zawsze wtedy, gdy szukamy najlepsze konto walutowe. Gdzie najlepiej założyć takie konto? Oprócz sprawdzenia wspomnianych wcześniej cech warto sprawdzić np. oprocentowanie konta. Nieraz się zdarza, że konta walutowe funkcjonują jednocześnie jako konta oszczędnościowe i w takiej sytuacji warto jednocześnie upewnić się, że faktycznie będziemy mogli oszczędzać podczas prowadzenia takiego konta. Warto również przekonać się o tym, czy możliwe jest do założenia konto walutowe przez Internet, a także, czy przewidywane jest naliczanie opłat za korzystanie z bankomatów poza granicami Polski. Dla każdego podróżnika absolutną podstawą jest zadbanie o to, aby opłaty były jak najniższe. Najlepszą ofertą będzie oczywiście taka, która opierać się będzie na darmowym wypłacaniu pieniędzy z bankomatów. Tu warto pamiętać o tym, że nawet takie oferty zazwyczaj będą miały ustalone określone limity np. miesięczne. 

Waluty dostępne w bankach

Bank Waluty
mbank JPY, NOK, SEK, CZK, DKK, HUF, HRK, EUR, USD, CHF, GBP
Santander EUR, USD, CHF, GBP
Alior Bank EUR, USD, CHF, GBP
Aion Bank EUR, USD, GBP i CHF
BNP EUR, USD, CHF oraz GBP
PKO EUR, GBP, USD, CHF, DKK, NOK, SEK, CZK, HRK, HUF
Pekao PLN, EUR, USD, GBP, CHF

Konto walutowe online

Coraz więcej banków posiada w swojej ofercie konto walutowe online, które możemy założyć bez wychodzenia z domu. Tego typu opcja jest dostępna np. W mBanku, Alior Banku, czy też w Santander Consumer Banku. 

Jak założyć konto walutowe online?

konta walutowe

Przykładowo, w PKO BP wystarczy zalogować się do aplikacji IKO, kliknąć w „Moje Produkty”, następnie „Konta” i wybrać ikonę +. Następnie wybieramy „Otwórz konto walutowe”. Otwieramy główne konto i wybieramy walutę. Możemy jednocześnie podpiąć nowe konto do karty debetowej z funkcją wielowalutową i aktywować internetowy kantor. Oczywiście rachunek walutowy założymy również w placówce stacjonarnej banku. 

Z kolei w banku Millennium możemy założyć konto walutowe w aplikacji Millenet, jeśli jesteśmy klientami banku. Jeśli nie, należy najpierw założyć konto osobiste 360, a następnie zalogować się do Millenetu i otworzyć rachunek walutowy. 

Darmowe konto walutowe 

Wiemy już, co to jest konto walutowe i do czego jest potrzebny taki rodzaj rachunku. Warto jednak sprawdzić, jakimi warunkami cechuje się taki produkt. Czy możliwe jest darmowe konto walutowe? Obecne na rynku banki proponują różne rodzaje rachunków walutowych, dzięki czemu możemy przebierać w atrakcyjnych ofertach i dobierać je do naszych potrzeb. Ranking kont walutowych pozwoli nam znaleźć najlepszą aktualnie dostępną ofertę bez opłat. Darmowe konto walutowe jest dostępne w wielu instytucjach. Możemy założyć je nawet bez wychodzenia z domu, składając wniosek online i w kilka minut dopełniając podstawowe formalności. 

Darmowe konto walutowe mBank

Konto walutowe mBank założymy zupełnie za darmo bez konieczności posiadania konta osobistego. Jeśli jednak planujemy korzystanie z karty wielowalutowej, mBank wymaga rachunku ROR. Dostępne podstawowe waluty to: EUR, USD, GBP, CHF. Opłata za konto to 0 zł. Opłata za kartę to 0 zł do 7 zł w zależności od wybranej opcji konta osobistego. Opłata roczna 30 zł. 

Szczegóły:

 • Darmowy rachunek walutowy z dostępnymi 11 walutami;
 • Wypłata środków w oddziałach mBanku w walutach EUR i USD;
 • Walutowe lokaty terminowe w EUR, USD, GBP z oprocentowaniem do 08,%;
 • Dostępna aplikacja mobilna;
 • Otwarcie i prowadzenie konta 0 zł;
 • Dostępne waluty: EUR, USD, GBP, CHF, JPY, NOK, SEK, CZK, DKK, HUF, HRK;
 • Spread % dla głównych lokat: 0,9% w ramach mPlatformy Walutowej lub 5,25% poza platformą;
 • Nie jest wymagane konta osobiste;
 • 0 zł miesięcznych opłat za kartę wielowalutową przy wybranych wariantach konta osobistego ROR;
 • Płatności mobilne: Google Pay, Apple Pay;
 • 0 zł za przelewy krajowe wewnętrzne;
 • 0 zł za przelewy europejskie SEPA. 

Darmowe konto walutowe Santander

Konto walutowe Santander jest dostępne za darmo po spełnieniu określonych prze bank warunków. Konto za 0 zł otrzymamy, jeśli na koncie zgromadzono środki w wysokości 20 jednostek danej waluty. Opłata za otwarcie konta jest bezpłatna. –  Konto w Euro, USD, GBP, CHF. 

Szczegóły:

 • Darmowy rachunek walutowy w 4 walutach;
 • Możliwość połączenia z kartą debetową Dopasowaną Mastercard lub Visa;
 • Konto oszczędnościowe z oprocentowaniem do 0,30% w skali roku;
 • Darmowa aplikacja mobilna;
 • 0 zł za otwarcie konta;
 • 0 zł za utrzymanie konta miesięcznie, jeśli na koncie znajdują się środki w wysokości 20 jednostek danej waluty;
 • Spread głównych walut: 5,75% i 0,6% w ramach Kantoru Santander;
 • Nie jest wymagane konto osobiste w Santander Consumer Banku;
 • 0 zł za wydanie karty Mastercard (rachunki w EUR, USD, GBP) i karty Dopasowanej Visa lub Mastercard do KOnta Jakie Chcę z Pakietem wielowalutowym;
 • 0,8 EUR miesięcznej opłaty za kartę dla kont w EUR, USD, GBP lub 3 zł standardowej opłaty przy innych wariantach;
 • Płatności mobilne BLIK, Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay, Fibit Pay. 
 • 0 zł za wypłatę gotówki w bankomatach Santander Bank Polska;
 • 0 zł za wypłatę gotówki w bankomatach za granicą z aktywnych Pakietem Wielowalutowym;
 • 0 zł za przelew europejski SEPA.

Darmowe konto walutowe Alior Bank 

Konto walutowe Alior Bank założymy online bez wychodzenia z domu, wypełniając krótki wniosek na stronie www banku. Konto Konto euro, USD, CHF, GBP i 18 innych walut. Opłaty za założenie i prowadzenie konta, a także za wydanie i korzystanie z karty to 0 zł. 

Szczegóły: 

 • Całkowicie darmowe konto wielowalutowe. 
 • Dostępne aż 23 waluty: EUR, USD, CHF, GBP, AUD, CAD, CZK, DKK, HUF, JPY, NOK, RUB, SEK, BGN, MXN, RON, ZAR, THB, ILS, HKD, HRK, TRY. 
 • Darmowa karta wielowalutowa — aż 160 walut;
 • Bezpłatna aplikacja mobilna;
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta;
 • Spread dla głównych walut: 0,68% dla EUR, USD, CHF, GBP;
 • Nie jest wymagane konto osobiste w Alior Banku;
 • 0 zł za wydanie i utrzymanie karty walutowej Mastercard Debit;
 • Płatności mobilne: Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay, Fibit Pay.
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów Alior Bank i pierwszą wypłatę w miesiącu z bankomatów innych banków;
 • 0 zł za jedną wypłatę w miesiącu z bankomatów za granicą;
 • 0 zł za przelewy krajowe w walucie, jeśli kwota jest niższa lub równa licznika;
 • 0 zł za przelewy europejskie SEPA.

Darmowe konto walutowe w Aion Bank

Konto walutowe przez internet, które założymy za darmo bez wychodzenia z domu. Rachunek z opłatami na poziomie 0 zł za utworzenie i prowadzenie konta oraz za wydanie i korzystanie z karty wielowalutowej. Konto dolarowe i EUR, GBP, CHF. 

Szczegóły:

 • Brak opłat za korzystanie nawet z 5 kart debetowych;
 • Wymiana walut po kursie międzynarodowym bez prowizji;
 • Jedna darmowa karta wielowalutowa do wszystkich kont;
 • 0 zł za otwarcie konta i 0 zł opłaty za korzystanie z rachunku;
 • Spread dla głównych walut 0%;
 • Nie są wymagane konta osobiste;
 • 0 zł za wydanie i korzystanie z karty Mastercard Debit;
 • Płatności mobilne: Google Pay, Apple Pay;
 • Wypłata gotówki w bankomatach w Polsce i za granicą: 0 zł Plan Light do 900 zł miesięcznie, 0 zł Plan Smart i0 zł All-Inclusive;
 • 0 zł za przelewy krajowe w walucie;
 • 0 zł za przelewy europejskie SEPA;
 • 0 zł za przelewy zagraniczne SWIFT.

Darmowe konto walutowe Revolut

Revolut posiada atrakcyjną ofertę pakietu  Standard za 0 zł miesięcznie z wieloma korzyściami, jakie daje konto walutowe. O co chodzi? W ramach korzystania z pakietu możemy wymieniać środki w ponad 30 walutach FIAT do 5000 zł oraz 150 walutach po międzynarodowym kursie wymiany. 

Szczegóły:

 • Darmowe konto Euro IBAN;
 • Ponad 150 walut po międzynarodowych kursach wymiany;
 • Wymiana w 30 walutach FIAT do 5000 zł miesięcznie bez ukrytych opłat;
 • 0 zł za wypłaty z bankomatu w kwocie 800 zł miesięcznie lub jej równowartości w innej walucie;
 • 0 zł za kartę Revolut (opłata za dostawę);
 • Dostęp do 5 kryptowalut;
 • Konto Revolut Junior dla 1 dziecka;
 • 0 zł za 1 przelew międzynarodowy w każdym miesiącu i 2,50 zł za kolejne.
5/5 - (2 oddanych głosów)