Przeglądając rozmaite produkty bankowe, które oferują nam instytucje finansowe, natknąć się możemy na konto walutowe. Sprawdź poniższe oferty dostępnych kont walutowych w Polsce.

Alior - konto walutowe
WalutaUSD, EUR, GBP i inne
Wymagane konto? NIE
Bankomaty za granicą 5 zł
Ocena10/10
mBank - konto walutowe
WalutaEUR, USD + 9 innych
Wymagane konto? NIE
Bankomaty za granicą0 zł
Ocena9/10

Inne konta

Millennium konto 360
Prowadzenie konta 0 zł
Karta 0 zł
Bankomaty w kraju 0 zł / 5 zł
Ocena10/10
BNP Paribas konto
Prowadzenie konta0 zł
Karta 0 zł
Bankomaty w kraju 0 zł / 5 zł
Ocena9/10
Santander konta
Prowadzenie konta 0 zł
Karta 0 zł
Bankomaty w kraju 0 zł / 5 zł
Ocena9/10
Mbank konto
Prowadzenie konta0 zł
Karta 0 zł
Bankomaty w kraju 0 zł / 2,5 zł
Ocena9/10
PKO konto
Prowadzenie konta0 zł
Karta 0 zł
Bankomaty w kraju 0 zł
Ocena8/10
Pekao konto
Prowadzenie konta 0 zł
Karta 0 zł
Bankomaty w kraju 0zł / od 5 zł
Ocena8/10
Alior Bank konto
Prowadzenie konta 0 zł
Karta 0 zł
Bankomaty w kraju 0 zł / 2,5 zł
Ocena7/10
Getin Bank konto
Prowadzenie konta 0 zł
Karta 0 zł
Bankomaty w kraju 0 zł / od 5 zł
Ocena7/10
Credit Agricole
Prowadzenie konta 0 zł
Karta 0 zł
Bankomaty w kraju 0 zł / 6 zł
Ocena8/10
ING
Prowadzenie konta0 zł
Karta 0 zł
Bankomaty w kraju 0 zł / 5 zł
Ocena8/10

Jest to produkt, po który w szczególności powinniśmy sięgnąć, jeśli zdarza się nam operować pieniędzmi w różnych walutach. Oznacza to, że rozwiązanie tego typu sprawdzi się np. w przypadku osób pracujących poza granicami kraju. Idealnym rozwiązaniem jest wtedy konto walutowe. Wpierw warto jednak przekonać się, dlaczego w ogóle wybranie takiego konta może był opłacalne.

najlepsze konta walutoweNa czym opiera się działanie konta walutowego?

Zasady, na których opierają się konta walutowe, widoczne są już w samej nazwie, co też odróżnia je od standardowego produktu, jakim jest konto bankowe. Oznacza to, że konta walutowe są wykorzystywane do przechowywania obcej waluty, a co za tym idzie, również i do wykonywania przelewów zagranicznych. Jest to wykorzystywane wszędzie tam, gdzie niezwykle istotne jest szybkie dokonywanie wpłaty w konkretnej walucie zagranicznej i to bez dodatkowych opłat zazwyczaj pobieranych za proces przewalutowania. Pamiętać należy o tym, że niektóre banki mogą wymagać posiadania konta osobistego. Takie konto jednak zawsze się przyda, jeśli wcześniej staraliśmy się o kredyty bez bik i krd i potrzebujemy rachunku na którym wpłyną pieniądze.

Kiedy warto sięgnąć po konto walutowe?

Kiedy będziemy zastanawiać się nad tym, jakie będzie najlepsze konto walutowe, powinniśmy mieć na uwadze, to kiedy w ogóle warto sięgnąć po taki rachunek walutowy. Z oczywistych względów warto wybrać taki produkt bankowy, jeśli podejmujemy się stałej lub tymczasowej pracy za granicą Polski. Rozwiązanie to idealnie współpracować będzie z pozbawionego zbędnych opłat, które są pobierane za przewalutowanie środków. Co więcej, rozwiązanie to znakomicie sprawdzi się w przypadku osób podróżujących po obcych krajach, którym przyda się jak najlepszy dostęp do posiadanych zapasów gotówki. Wybranie konta walutowego sprawdzi się również w przypadku osób, które zaciągnęły kredyt w innej obcej walucie lub po prostu dokonujących zakupów online na zagranicznych serwisach. Oznacza to również, że wybranie kont walutowych jest polecane również w przypadku inwestorów, którzy okazji do zysku upatrują w obcych walutach.

Konto walutowe – jak wybrać?

Bez wątpienia najlepsze konta walutowe będą posiadały kilka wyróżniających ich cech. W pierwszej kolejności powinniśmy sprawdzić, ile w ogóle jest dostępnych walut. Jeśli jesteśmy podróżnikami, których interesuje dostęp do różnorodnych walut, będziemy mieć nieco innego wymagania aniżeli w przypadku osób, które potrzebują dostępu jedynie do kilku najistotniejszych walut. Jeśli mamy możliwość wybierania z wielu dostępnych ofert na założenie konta walutowego, warto przy okazji sprawdzić ranking kont osobistych, aby w ten sposób połączyć wiele usług. Niejednokrotnie takie działania realnie przynoszą nam dodatkowe profity. Warto jednak sprawdzić też, czy dana oferta przewiduje darmowe konto walutowe, np. sprawdzając, czy taki bank jak ING przewidywać będzie opłaty za wykonywane przelewy oraz prowadzenie konta.

Co warto sprawdzić, jeśli interesuje nas konto walutowe?

Zawsze pojawia się jedno, podstawowe pytanie, które towarzyszy nam zawsze wtedy, gdy szukamy najlepsze konto walutowe. Gdzie najlepiej założyć takie konto? Oprócz sprawdzenia wspomnianych wcześniej cech warto sprawdzić np. oprocentowanie konta. Nieraz się zdarza, że konta walutowe funkcjonują jednocześnie jako konta oszczędnościowe i w takiej sytuacji warto jednocześnie upewnić się, że faktycznie będziemy mogli oszczędzać podczas prowadzenia takiego konta. Warto również przekonać się o tym, czy możliwe jest do założenia konto walutowe przez Internet, a także, czy przewidywane jest naliczanie opłat za korzystanie z bankomatów poza granicami Polski. Dla każdego podróżnika absolutną podstawą jest zadbanie o to, aby opłaty były jak najniższe. Najlepszą ofertą będzie oczywiście taka, która opierać się będzie na darmowym wypłacaniu pieniędzy z bankomatów. Tu warto pamiętać o tym, że nawet takie oferty zazwyczaj będą miały ustalone określone limity np. miesięczne. 

5/5 - (2 oddanych ocen)