Często tak bywa, że będąc w trudnej sytuacji finansowe nagle potrzebujemy gotówki. Czy to na remont domu, czy na wyprawienie wesela córce. Pieniądze można uzyskać łatwo, ponieważ wiele pożyczek online jest dostępnych bez wychodzenia z domu. W gorszej sytuacji są osoby, które już na swoim koncie mają kilka kredytów. A do tego nie spłaciły ich w terminie i teraz mają dług u komornika. Gdzie szukać wsparcia finansowego w tym przypadku?

Kredyt z poręczycielem będzie jednym z kilku rozwiązań dla osób zadłużonych. Pożyczka bez BIK może dać każdej osobie zastrzyk gotówki, który zaspokoi ich potrzeby. 1000 zł, 4000 zł a nawet 15 000 zł. Szeroka gama ofert znajdzie swoich zwolenników. Ale tak naprawdę czym jest kredyt z poręczycielem i co go wyróżnia od innych produktów finansowych?

Najprościej mówiąc kredyt z poręczycielem to nic innego jak pożyczka z gwarantem. Tu i tu trzeba mieć osobę, która będzie spłacała zobowiązania jeśli my nie będziemy w stanie tego zrobić. Niby prosta sprawa, ale jednak nie tak łatwo znaleźć poręczyciela, który w razie naszych problemów przejmie całe zobowiązanie na siebie.

Zdolność kredytowa poręczyciela

Poręczycielem może być osoba bliska dla kredytobiorcy, ale również kolega, koleżanka, znajomi z pracy itp. Nie ma jasnego określenia, jakie ma być pokrewieństwo żyranta z osobą, która bierze kredyt. Dla instytucji finansowych ważna jest zdolność kredytowa poręczyciela. W przypadku kredytu z poręczycielem, żyrant musi mieć dobrą zdolność kredytową. Pożyczkobiorca może mieć zaległości w bik, może również być bezrobotnym szukający kredytu. Nie ma to znaczenia jakie ma dochody, gdyż w tym przypadku tylko majątek poręczyciela będzie brany pod uwagę.

W najlepszym wypadku najlepiej jakby osoba poręczająca miała:

  • umowę o pracę na czas nieokreślony;
  • brak zaległości w opłatach za alimenty;
  • pozytywną historię kredytową, bez negatywnych wpisów w bazach;
  • brak zajęcia komorniczego;
  • więcej niż 21 lat;

To są tylko przykłady ,,idealnego poręczyciela” jednak każda firma ma własny system do ocenienia zdolności żyranta. Dlatego starając się o kredyt z poręczycielem musimy wiedzieć, że cały proces od momentu wypełniania wniosku do wypłacenia pieniędzy może potrwać nawet kilka dni. Pożyczkodawcy wnikliwie prześwietlają naszego żyranta i jeśli zauważą coś co według nich przeszkadza w uzyskaniu pozywanej decyzji kredytowej, wniosek zostaje odrzucony.

kredyt z poręczycielemZadania poręczyciela

Raczej bardzo rzadko spotkamy się z sytuacją, gdzie poręczycielem będzie osoba obca. Mało kto chce ryzykować swoje pieniądze na poczet kogoś nieznajomego. Warto też wiedzieć, że poręczyciel ma prawo do wglądu jaki jest status spłaty rat. Również w przypadku braku wpłat pieniędzy na konto wierzyciela, żyrant zostaje natychmiastowo poinformowany o tej sytuacji. Dlatego ma on pełen wgląd do tego jak kredyt z poręczycielem jest spłacany i czy nie ma żadnych problemów.

Do głównych zadań poręczyciela należy oczywiście spłata pozostałości długu, jeśli nie będzie on regulowany przez kredytobiorcę. Ważny jest również fakt, że harmonogram spłat żyranta jest taki sam jak na umowie pożyczki. Więc w momencie przejęcia zobowiązania, będzie on musiał ustosunkować się do terminu spłat, który jest na dokumencie.

Jeśli poręczyciel w trakcie trwania umowy kredytu się rozmyśli i będzie chciał zrezygnować ze swojej funkcji to firma pożyczkowa może go zwolnić z bycia żyrantem tylko jeśli kredytobiorca kłamie, że nie ma z czego spłacać rat. W tym momencie bank może znaleźć inną formę zabezpieczenia jak np. mieszkanie.

Kredyt z poręczycielem – gdzie go szukać?

W naszym rankingu kredytów bez bik możemy znaleźć firmy, które dają kredyty z poręczycielem. Kiedy jesteśmy w bardzo złej kondycji finansowej i mamy nagłe niespodziewane wydatki szukamy różnych rozwiązań na pozyskanie pieniędzy. Jednym z nich jest sprzedaż mieszkania z kredytem lub ratujemy się chwilówkami dla zadłużonych. Wszystkie rozwiązania są dobre jednak musimy wybrać te, które będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem. Sprzedaż domu wymaga wielu formalności, zaś szybkie pożyczki już nie. Wszystko tak naprawdę zależy od tego ile pieniędzy potrzebujemy.

Kredyt z poręczycielem może być najlepszym rozwiązaniem dla zadłużonych osób potrzebujących pieniędzy na już, jednak wymaga on wielu formalności, a na decyzje możemy czekać wiele dni. Kwoty jakie możemy pożyczyć są duże bo nawet 25 000 zł a zazwyczaj płatność jest rozłożona na wiele rat.

5/5 - (1 oddanych głosów)