Pożyczka dla firm online to przydatne i często jedyne skuteczne źródło finansowania, zwłaszcza, gdy prowadząc działalność zmagamy się z brakiem funduszy. Najczęściej kwestia ta dotyczy osób potrzebujących środków na bieżące wydatki czy obiecujące inwestycje. Utrata płynności finansowej może wynikać z braku nowych zamówień lub opóźnień w płatnościach przez kontrahentów. Jeśli dotyczą nas tego typu problemy, warto sprawdzić, jak wziąć pożyczkę przez internet dla firm, udzielaną bez ZUS i US, biznesplanu i zaświadczeń o dochodach.

AliorBank
Kwotado 3 000 000 zł
Wypłata 24 godziny
Decyzjaw 20 minut
Ocena10/10
BNP
Kwotado 250 000 zł
Wypłata 24 godziny
Decyzjaw 30 minut
Ocena9/10
NestBank
Kwotado 550 000 zł
Wypłata 24 godziny
Decyzjaw 30 minut
Ocena9/10
Finiata
Kwotado 100 000 zł
Wypłata 24 godziny
Decyzjaw 7 minut
Ocena9/10
Pekao kredyt dla firm
Kwotado 300 000 zł
Wypłata 24 godziny
Decyzjado 30 minut
Ocena9/10

Takie wsparcie może skutecznie pomóc w pozbyciu się ograniczeń finansowych, dzięki czemu bez przeszkód rozwijamy biznes w pożądanym kierunku. Czy firmy mogą łatwo uzyskać pożyczkę online? Na czym dokładnie polega takie finansowanie i czy opłaca się brać pożyczkę online na firmę?

Pożyczka dla firm onlinePożyczka online dla firm – na czym polega?

Pożyczka dla firmy to szczególny produkt, na który zwracają uwagę zarówno osoby prowadzące jednoosobową działalność, jak też spółki. Są dedykowane dla przedsiębiorców szukających dodatkowego źródła finansowania na różne cele. 

Nowo powstałe biznesy zwłaszcza spotykają na swojej drodze wiele problemów związanych z brakiem funduszy na realizację projektów. Przez to nie jest możliwe rozszerzanie oferty i zachęcanie do skorzystania z niej nowych klientów. Nie lada wyzwaniem jest również przebicie się przez konkurencję na rynku, szczególnie gdy stosuje ona skuteczny marketing. W takich sytuacjach bardzo przydatnym narzędziem jest pożyczka dla firm przez internet, którą otrzymamy bez dopełniania wielu formalności. Jeśli interesuje nas taki produkt, warto sprawdzić, w jakich dokładnie sytuacjach przyda się dodatkowa gotówka w ramach takiego finansowania. 

Kiedy można wziąć pożyczkę online na firmę?

Szybka pożyczka dla firm online jest doskonałym źródłem finansowania na różnych etapach prowadzenia działalności. Możemy skorzystać z niej zarówno, gdy dopiero rozpoczęliśmy rozwijanie biznesu i potrzebujemy dodatkowych środków. Wówczas warto zwrócić uwagę na oferty firm, w których znajduje się pożyczka dla nowych firm online. Taki produkt jest skierowany głównie do nowo powstałych start upów, które potrzebują wsparcia na podjęcie dochodowych inwestycji, czy też na pokrycie bieżących wydatków. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku firm, które są już od jakiegoś czasu na rynku. Tacy przedsiębiorcy mają nawet większe szanse na uzyskanie zobowiązania, gdyż pożyczkodawca zyskuje mniejsze ryzyko braku spłaty. 

Na co można przeznaczyć firmową pożyczkę online? 

Z jej pomocą sfinansujemy jednoosobową działalność gospodarczą i różnego rodzaju spółki – osobowe, kapitałowe – czy też inne podmioty. Firmy pożyczkowe nie stawiają surowych wymogów pod względem ograniczeń w zakresie rodzaju działalności. Pożyczka dla jednoosobowej firmy umożliwi dalszy rozwój, zwłaszcza w sytuacji, gdy nie możemy uzyskać środków z innego źródła. Warto również wesprzeć się dotacjami z urzędu pracy lub dofinansowaniami udzielanymi przez UE. 

Gdy interesuje nas pożyczka online na firmę, opinie które sprawdzamy w Sieci, jasno wskazują, że taki produkt udzielany jest również długo działającym przedsiębiorstwom. Nawet jeśli przez wiele lat dobrze prosperujemy na rynku, mogą spotkać nas sytuacje powodujące, że nasza działalność nie generuje odpowiednich zysków. Wówczas, aby móc utrzymać biznes na pożądanym poziomie, czy też go rozwinąć, musimy podjąć często radykalne kroki. Liczy się tutaj zainwestowanie w narzędzia, które przyniosą naszej firmie dobre efekty, czyli działania marketingowe, poszerzenie oferty, rozwinięcie biznesu w Sieci, czy też pokrycie wydatków bieżących jak utrzymanie kadry pracowniczej. 

Czy pożyczki online dla firm są udzielane na dowolny cel?

Na co można przeznaczyć firmową pożyczkę online? Analizując dostępne na rynku oferty, warto zwrócić uwagę, że niektóre produkty są udzielane na dowolny cel, inne zaś wiążą się z warunkami dot. Wydatków, które pokryjemy z finansowania. Po uzyskania wnioskowanej kwoty, w ramach pożyczki na działalność, pieniądze przeznaczamy z reguły na dowolne wydatki. Warunkiem jest jednak to, aby były one związane z podjętymi inwestycjami lub z pokryciem bieżących wydatków firmowych.  Wszystko jest uzależnione od branży, w której prosperujemy, czy też od kierunku rozwoju naszego biznesu. Dodatkowa gotówka umożliwi np.: 

 • Rekrutację nowej kadry pracowniczej;
 • Zmodernizowanie maszyn i urządzeń produkcyjnych;
 • Unowocześnienie procesu produkcji;
 • Zakup pojazdów/sprzętów;
 • Podjęcie nowych inwestycji;
 • Wykupienie potrzebnych programów komputerowych i systemów.

Brak powyższych działań może przyczynić się do uniemożliwienia lub znacznego utrudnienia realizacji bieżących działań. Dzięki pokryciu tego typu wydatków, znacznie zwiększy się efektywność i komfort naszej pracy. 

Jak można zauważyć, pożyczka dla firm online to sposób, który nie ogranicza nas co do celu, na jaki chcemy otrzymać środki. Ważne jest również to, że często nie musimy ujawniać pożyczkodawcy, na co dokładnie przeznaczyliśmy uzyskane wsparcie. Jest to bez wątpienia wielkie udogodnienie dla przedsiębiorców poszukujących szybkiego źródła finansowania i dużej swobody w rozdysponowaniu środkami. 

Pożyczka dla firm online – ile maksymalnie można dostać?

Poszukując wsparcia, zastanawiamy się, ile maksymalnie można dostać biorąc pożyczkę na firmę online. Przede wszystkim pamiętajmy, że w ramach takiego produktu nie zaciągniemy tak dużych kwot jak w przypadku banków. Wówczas maksymalna kwota zobowiązania nie będzie aż tak wysoka. Wynika to przede wszystkim z faktu, że mamy do czynienia z o wiele łagodniejszymi warunkami, nie musimy udostępniać tak wielu dokumentów i dopełniać uciążliwych formalności. Jest to więc doskonała alternatywa dla ofert bankowych, które nie są skierowane dla każdego, a wyłącznie dla przedsiębiorców z wysoką zdolnością kredytową. 

Standardowa pożyczka dla firm przez internet jest udzielana od kilku do kilkuset tysięcy złotych. Nie oznacza to jednak, że na rynku nie znajdziemy ofert opiewających na wyższe kwoty. Niektóre parabanki proponują nawet pożyczenie kilku milionów złotych na cel związany z prowadzeniem biznesu. Uproszczone procedury, szybkie decyzje kredytowe i minimum formalności umożliwiają na błyskawiczne uzyskanie potrzebnych środków przelewem na konto firmowe. Oczywistym jest, że jeśli nasza firma nie generuje wystarczająco wysokiego dochodu, czy też mamy spore długi, pożyczkodawca może zaproponować niższą kwotę. Pozwala to firmom na zmniejszenie ryzyka niewypłacalności. Warto wówczas podjąć negocjacje w celu uzyskania jak najlepszych warunków spłaty zobowiązania. To, ile dokładnie pożyczymy, jest uzależnione od wielu czynników, np. tego, czy mamy zadłużenia i płynność finansową, czy spłacamy inne pożyczki terminowo itp.

Pożyczka online dla firm – jakie są rodzaje takich zobowiązań?

Analizując oferty banków, można łatwo zauważyć, że w większości firm znajdziemy różnego rodzaju pożyczki udzielane na różne cele. Podobnie jest w przypadku instytucji pożyczkowych, które działają podobnie jak banki. Również w tym przypadku możemy wybierać spośród takich zobowiązań jak:

 • Pożyczka inwestycyjna dla firm;
 • Pożyczka obrotowa;
 • Pożyczka pomostowa dla firm;
 • Pożyczka płatnicza;
 • Pożyczka technologiczna;
 • Faktoring dla firm.

– Pożyczka dla firm online inwestycyjna – jest skierowana do osób, które poszukują wsparcia w realizacji różnych projektów inwestycyjnych. Wówczas nierzadko konieczne jest wniesienie znacznego kapitału. 

– Z kolei, jeśli chodzi o pożyczkę obrotową – w ramach takiego zobowiązania zyskujemy zapewnienie gotówki na pokrycie wydatków bieżących, związanych z prowadzeniem działalności. 

– Pożyczka płatnicza – umożliwia utrzymanie płynności finansowej, a zobowiązanie pomostowe daje nam dostęp do funduszy od momentu, w którym ponosimy pierwsze wydatki na wykonanie projektu. 

 • Jeśli poszukujemy wsparcia na rozwój technologii produkcji, warto poszukiwać na rynku pożyczki technologicznej. 

– Popularnym rozwiązaniem jest także faktoring, który polega na finansowaniu faktów sprzedażowych. Jest on oferowany przez wiele firm, np. eFaktor czy Smeo. Dzięki skorzystaniu z takiej metody, możemy pożyczyć środki od razu po otrzymaniu faktury, przy czym nie jest konieczne oczekiwanie na przelew od kontrahenta. Pozwala to utrzymać odpowiednią płynność finansową w firmie. 

Czy firmy mogą łatwo uzyskać pożyczkę online?

Znamy już podstawowe informacje na temat pożyczek online dla firm. Warto jednak dowiedzieć się, kto może zaciągnąć tego typu zobowiązanie. W większości oferty są skierowane niemal do każdego przedsiębiorcy prowadzącego działalność, niezależnie od tego, czy jest to jednoosobowa firma, czy spółka. Stawiane przez pożyczkodawców warunki nie są aż tak surowe jak w przypadku banków udzielających kredytów. Firmy pozabankowe przyznają dodatkowe środki nawet tym, których biznes nie generuje wysokich dochodów, w tym też nowo powstałym start upom. 

W praktyce takie finansowanie niewiele różni się od klasycznej pożyczki konsumenckiej. Możemy natrafić jedynie na nieco inne kryteria jej udzielania i konieczność udostępnienia innych dokumentów niż w przypadku zaciągania zwykłej chwilówki dla osoby fizycznej. Jednakże w obu przypadkach cel jest taki sam – szybki dostęp do środków online bez długo ciągnących się procedur. 

Dla kogo dostępna jest pożyczka dla firm online? 

Stawiane przez firmy pozabankowe warunki mogą nieco różnic się w zależności od poszczególnych ofert i wewnętrznych przepisów. Z takiego finansowania z reguły mogą skorzystać przedsiębiorcy spełniający określone kryteria, jak:

 • Ukończony 18 lub 21 rok życia;
 • Posiadanie polskiego obywatelstwa;
 • Stały adres zamieszkania w Polsce;
 • Posiadanie osobistego rachunku w banku;
 • Ważny dokument tożsamości;
 • Udokumentowane źródło dochodu (dokumenty finansowe firmy);
 • Adres e-mail I aktywny numer telefonu.

Pożyczka dla firm przez internet  a dochody przedsiębiorcy

Biorąc pożyczkę w parabanku, musimy mimo wszystko przygotować się na weryfikację źródła i wysokości naszych dochodów. W tym celu należy udostępnić wymagane dokumenty, które dołączymy na poparcie informacji zawartych w oświadczeniu o dochodach. Nie oznacza to jednak, że przedsiębiorcy ze złą zdolnością historią kredytową nie otrzymają wsparcia. Nawet firmy, które nie generują dużego dochodu, mają szansę na uzyskanie wsparcia na dowolny cel. 

Problem możemy pojawić się w przypadku nowych start upów. W tym przypadku instytucje pożyczkowe trochę inaczej podchodzą do weryfikacji wniosków. Wówczas z reguły pożyczka dla firm online oferowana jest w nieco niższych kwotach, czy też parabank proponuje dłuższy okres spłaty zobowiązania. 

Pożyczka dla firm online i zła historia w BIK

Trudności z uzyskanie finansowania mogą mieć zadłużeni w ZUS czy US przedsiębiorcy, a także firmy wpisane do baz dłużników (np. KRD) oraz ze złą historią w BIK. W tym przypadku często okazuje się dodatkowe zabezpieczenie spłaty zobowiązania, dzięki czemu parabank jest w stanie udzielić nam oczekiwanego wsparcia. Możemy przykładowo skorzystać z majątku firmy lub prywatnych aktyw, dzięki którym zabezpieczymy pożyczkę. Najczęściej jednak w ofertach parabanków spotykamy pożyczki dla firm online pod zastaw nieruchomości lub pojazdów. Korzystając z zabezpieczenia hipotecznego, możemy też uzyskać wyższą kwotę, nawet do kilkuset tysięcy złotych. 

Zazwyczaj firmy pożyczkowe mają dosyć elastyczną politykę odnośnie do historii kredytowej klientów, dlatego w ofertach dostępna jest także pożyczka bez BIK. Nie oznacza to jednak, że pożyczkobiorca nie zweryfikuje poszczególnych baz. W przypadku wysokich długów lub wcześniejszych problemów z dotrzymaniem terminów spłat, firma może odmówić udzielenia wsparcia finansowego. Jeśli jednak zadłużenie jest niewielkie, czy też opóźnienia w ratach nieznaczne, pożyczka dla firmy online jest realna do zaciągnięcia bez przeszkód. Jeśli odmówiono nas udzielenia wsparcia z powodu zbyt wysokich długów względem US czy ZUS, możemy sprawdzić pożyczki prywatne dla firm – wady, zalety, niezbędne informacje o takim zobowiązaniu znajdziemy w Sieci. 

Czym różni się pożyczka dla firm online od kredytu?

Kredyt i pożyczka udzielana w parabanku posiadają wiele podobieństw, ale również sporo różnic. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na wniosek o takie zobowiązania. Formularz, który składamy, gdy staramy się o pożyczkę konsumencką, musi zawierać informacje o źródle i wysokości dochodów. Z kolei wnioskując o kredyt firmowy, musimy dodatkowo dołączyć innego typu dokumenty, np. zaświadczenia o niezaleganiu w US i ZUS. Konieczne jest też podanie dodatkowych danych, udostępnienie dokumentacji firmowej, np. księgi przychodów i rozchodów, faktur, wyciągów, zaświadczeń itp. 

Ponadto, dotyczą nas też inne wymogi stawiane przez banki i parabanki. Z tego też powodu o wiele łatwiej jest uzyskać pożyczkę dla firmy online niż kredyt konsumencki. W instytucjach bankowych możemy jednak wnioskować o wyższy kapitał, jednak niektóre parabanki swoimi ofertami znacznie zbliżają się do warunków proponowanych przez banki. W ramach dostępnych zobowiązań możemy zaciągnąć nawet kilka milionów złotych.

Nie bez powodu pożyczka na firmę przez internet opinie wśród klientów posiada tak wysokie. Takie zobowiązanie wiąże się z o wiele mniejszymi wymogami związanymi ze zdolnością kredytową czy historią w BIK. Dotyczy nas również uproszczona procedura wnioskowania. Pamiętajmy jednak, że z reguły wiąże się to z wyższymi kosztami udzielenia wsparcia finansowego. 

Jak wziąć pożyczkę online na firmę?

Zaciągnięcie pożyczki online dla firm nie jest skomplikowane i nie powinno zająć wiele czasu. Jeśli wnioskujemy o niewysoką kwotę i nie mamy problemów w związku z długami w organach państwowych, a ponadto mamy dobrą z historię w BIK, wystarczy zaledwie kilka kroków, aby uzyskać potrzebne środki. Do złożenia wniosku potrzebne są przede wszystkim dane finansowe firmy, na podstawie których potwierdzimy źródło i wysokość naszych dochodów. Niezbędny jest również ważny dowód osobisty. 

Wniosek złożymy stacjonarnie lub przez internet. Dzięki staraniu się o pożyczkę dla firmy online możemy zaoszczędzić wiele czasu i szybciej przebrnąć przez podstawowe formalności. Wówczas uzyskamy pieniądze nawet bez wychodzenia z domu. 

Pożyczka dla firm online jakie dokumenty i jak złożyć wniosek?

Po przeanalizowaniu dostępnych warunków i wybraniu oferty, wystarczy wejść na stronę www parabanku i wybrać kwotę oraz czas spłaty zobowiązania. Następnie system przekieruje nas do formularza elektronicznego, w którym musimy podać następujące informacje:

 • Dane osobowe;
 • Adres zamieszkania;
 • Numer i serię dowodu osobistego;
 • Numer rachunku w banku;
 • Źródło i wysokość dochodu;
 • Numer telefonu i adres e-mail. 

Niekiedy zdarza się, że konieczne jest dołączenie dodatkowych dokumentów. Jest to zazwyczaj wskazane, gdy wnioskujemy o wysoką kwotę. Wówczas należy udostępnić zaświadczenia potwierdzające niezaleganie w opłatach do ZUS i US, czy też dokumentację finansową firmy i plany inwestycji, jakie chcemy podjąć. Może nas spotkać ten obowiązek również wtedy, gdy nasza historia kredytowa nie jest zbyt dobra.

Po złożeniu wniosku musimy potwierdzić tożsamość. Weryfikacja danych odbywa się najczęściej na podstawie przelewu na symboliczną kwotę 1 zł. Niektóre firmy umożliwiają przejście tego procesu za pomocą specjalnych aplikacji, np. Kontomatik. Taki sposób umożliwia nie tylko przyspieszenie decyzji kredytowej, ale też zabezpiecza obie strony przez ryzykiem oszustwa. Po zweryfikowaniu tożsamości i analizie zdolności, parabank podejmuje decyzję, czy pożyczka online dla firm zostanie udzielona. Pieniądze możemy otrzymać nawet tego samego dnia, w którym złożono wniosek. 

Pożyczka online dla firmy – banki

W jakim banku warto wziąć pożyczkę online na firmę? Przede wszystkim pamiętajmy, że o wiele łatwiej jest zaciągnąć zobowiązanie z firmie pozabankowej. Jeśli zależy nam na niższych kosztach i możemy poświęcić więcej czasu na dodatkowe formalności, takie oferty znajdziemy w niemal każdym banku. Z kolei, gdy nie mamy zbyt dobrej zdolności, czy też spłacamy inne pożyczki, dobrym rozwiązaniem będzie pożyczka dla firmy online w parabanku. 

Najlepsze oferty pożyczek  dla przedsiębiorców znajdziemy w takich parabankach jak:

 • Smeo (faktoring) – W ramach tej oferty otrzymamy nawet 500.000 zł na 1 miesiąc;
 • Smartney – Nawet do 60 000 zł ze spłatą do 84 miesięcy;
 • SuperGrosz – Do 15 000 zł od ręki z okresem spłaty od 4 do 50 miesięcy;
 • Visset – 20 000 zł bez zbędnych formalności z okresem kredytowania 1-6 miesięcy;
 • Finfinder – Pożyczka w kwocie do 500 000 zł ze spłatą 12-18 miesięcy.

Pożyczka dla firm przez internet – zalety i wady

Tak jak wszystkie dostępne na rynku zobowiązania, tak również pożyczka dla firm online posiada swoje plusy i minusy. Przed podjęciem decyzji o zaciągnięciu zobowiązania, warto sprawdzić, na co zwrócić uwagę przy wyborze oferty. Przeanalizowanie wad i zalet pożyczki pozwoli nam dobrać najlepsze warunki. 

 Pożyczka online na firmę zalety:

 • Minimum formalności;
 • Wnioskowanie przez internet bez wychodzenia z domu;
 • Dodatkowa gotówka na rozwój biznesu;
 • Elastyczne warunki dot. historii kredytowej (pożyczki bez BIK);
 • Maksymalna kwota pożyczki nawet do kilku milionów złotych;
 • Elastyczny okres spłaty;
 • Bez dodatkowych dokumentów finansowych.

 Pożyczka online na firmę wady:

 • Niższa kwota pożyczki niż w przypadku kredytów w banku;
 • Mniejsze szanse na wsparcie dla osób wysoko zadłużonych;
 • Wysokie koszty pożyczki;
 • W przypadku wnioskowania o większe kwoty niezbędne dołączenie dodatkowych dokumentów;
 • U osób z wysokimi długami czy niestabilną sytuacją finansową konieczność zabezpieczenia pożyczki np. hipoteką.

Podobne wpisy

5/5 - (1 oddanych głosów)