Pożyczki na raty są obecnie bardzo popularne. Można uzyskać je przez Internet, bez wychodzenia z domu. Sprawdźmy, co warto wiedzieć na temat pożyczek na raty online i jakie są możliwości ich uzyskania.

Kwota pożyczki:
Okres:
Pokaż więcej pożyczek

Pożyczki na raty – o czym warto pamiętać?

Pożyczki online na raty są dobrym sposobem na uzyskanie w szybki sposób potrzebnej gotówki. Możemy otrzymać je na dowolny cel, jednak zanim zdecydujemy się na taką pomoc, warto wiedzieć kilka faktów na temat pożyczek na raty przez Internet. Przede wszystkim są one znacznie droższe niż w przypadku kredytów, jakie otrzymamy w banku. Chodzi o RRSO, które może wynosić nawet kilkanaście procent. W przypadku pożyczek na raty warto porównać kilka różnych firm, które mogą mieć różne opłaty za udzielenie takiej pomocy finansowej. Pożyczki na raty są udzielane online, po wypełnieniu odpowiedniego wniosku. Nie wszystkie firmy od razu zgadzają się udzielić nam pomocy i często musimy być zweryfikowani. Pożyczkodawcy zastrzegają sobie również w regulaminie pożyczek na raty, że w ramach naszej weryfikacji mogą dzwonić do naszego pracodawcy w celu ustalenia, czy faktycznie pracujemy w danej firmie. Pożyczkodawcy do kosztów pożyczki na raty doliczają również dodatkowe opłaty, np. za weryfikację naszego wniosku. Kwoty te są jawne i możemy je łatwo sprawdzić w regulaminie każdej firmy. Czasem również są one anulowane, jeśli firma ma promocję na pożyczkę na raty dla nowych klientów, a także kiedy zgodzimy się na kontakt z nami w celach marketingowych. Pożyczki ratalne przez Internet dają nam możliwość szybkiego wyjścia z długów oraz na zachowanie płynności finansowej. Mimo dość wysokich kosztów warto z nich skorzystać. 

pożyczka na raty przez internetPożyczki online na raty

Pożyczka na raty online jest alternatywą dla kredytów udzielanych w bankach. Za nią przemawia przede wszystkim łatwość złożenia odpowiedniego wniosku, a także szybkość udzielenia nam pomocy finansowej. W niektórych firmach oferujących pożyczki od 18 lat, już tego samego dnia otrzymamy odpowiednią odpowiedź, która powie nam, czy otrzymaliśmy pożyczkę na raty, czy też nie. Pozyczki na raty miesięczne przez Internet mają znacznie mniej warunków do spełnienia w przeciwieństwie do kredytów udzielanych w banku. Pożyczki online na raty są udzielane na podstawie wypełnionego przez nas wniosku. Przede wszystkim brana pod uwagę jest nasza sytuacja finansowa, ponieważ we wniosku musimy zaznaczyć jakie mamy źródło dochodu oraz jaki rodzaj umowy z pracodawcą. Przy długoterminowych pożyczkach na raty, często nie są one udzielane ze względu na krótkotrwałą umowę. Pożyczki na raty są udzielane w niektórych firmach również tym osobom, których jedynym źródłem utrzymania jest emerytura lub renta. 

Kwota pożyczki na raty musi być jednak dostosowana do możliwości finansowych takiej osoby. Pożyczka na raty przez Internet jest udzielana bardzo szybko, o ile spełniamy kilka warunków. Musimy posiadać ważny dowód osobisty oraz obywatelstwo polskie. Wymagany jest również stały meldunek oraz numer telefonu komórkowego i konta bankowego, na który zostaną przelane nasze środki. Wiele firm udzielających pożyczki prywatne sprawdza również naszą historię kredytową. Sprawdzane są bazy BIK, a wiele firm również po naszym numerze PESEL weryfikuje naszą wypłacalność, sprawdzając nasze dane w bazie ERIF i KRD. 

Na rynku istnieje wiele firm pozabankowych, które udzielają pożyczek bez BIK dla zadłużonych. Pożyczka ratalna online jest udzielana na okres 24 miesięcy, z możliwością przedłużenia. W wielu parabankach i bankach pierwsze przedłużenie pożyczki ratalnej jest darmowe i warto z niego skorzystać, jeśli mamy problem ze spłatą naszego zobowiązania. 

Pożyczki długoterminowe na raty pozwalają nam na uzyskanie w szybki sposób płynności finansowej i warto z nich skorzystać. Zanim zdecydujemy się na taką pomoc finansową, warto sprawdzić pożyczki na raty opinie. 

Pozyczki ratalne – co należy sprawdzić?

Pożyczka ratalna online jest szybkim sposobem na uzyskanie gotówki, jednak zanim zgodzimy się na taki rodzaj finansowania, trzeba sprawdzić jakie warunki ma wybrana przez nas pożyczka przez Internet na raty. Obecnie nowe pożyczki na raty mają wiele udogodnień dla klientów, jednak niektóre są dostępne dopiero odpłatnie. Przy podpisywaniu umowy o pożyczkę ratalną sprawdźmy, czy konsultacje z doradcą finansowym albo restrukturyzacja zadłużenia, są dodatkowymi i odpłatnymi usługami. W niektórych przypadkach przedłużenie pożyczki na raty jest darmowe, ale tylko wtedy, kiedy wykonujemy taką usługę jednorazowo. Pożyczka na raty przedłużana jest maksymalnie do 3 miesięcy. Przy dużych kwotach istnieje również możliwość nieodpłatnego zamrożenia spłat rat, co daje nam czas na uzyskanie płynności finansowej czy na znalezienie źródła dochodu, takiego jak zwrot podatku a komornik