Pożyczka dla firm jednoosobowych często jest jedynym korzystnym źródłem finansowania, na które możemy się zdecydować, gdy prowadząc działalność nie mamy funduszy na bieżące wydatki. To także doskonała pomoc w przypadku poszukiwania środków na nowe inwestycje, które pomogą w rozwinięciu biznesu. Szczególnie poważną sytuacją jest utrata płynności finansowej w firmie. Może ona nastąpić z powodu mniejszej ilości zamówień, czy też opóźnień w spłatach faktur przez naszych kontrahentów. Wówczas jedynym ratunkiem okazuje się pożyczka dla samozatrudnionych. Jakie warunki trzeba spełnić, aby ją uzyskać bez zbędnych problemów? Co w sytuacji, gdy interesuje nas pożyczka dla firm jednoosobowych na start? Czy taka oferta jest dostępna na rynku i czym się cechuje?

AliorBank
Kwotado 3 000 000 zł
Wypłata 24 godziny
Decyzjaw 20 minut
Ocena10/10
BNP
Kwotado 250 000 zł
Wypłata 24 godziny
Decyzjaw 30 minut
Ocena9/10
NestBank
Kwotado 550 000 zł
Wypłata 24 godziny
Decyzjaw 30 minut
Ocena9/10
Finiata
Kwotado 100 000 zł
Wypłata 24 godziny
Decyzjaw 7 minut
Ocena9/10
Pekao kredyt dla firm
Kwotado 300 000 zł
Wypłata 24 godziny
Decyzjado 30 minut
Ocena9/10

pożyczka dla firm jednoosobowychCzym jest pożyczka dla samozatrudnionych?

Pożyczka dla firmy to produkt, który znajdziemy w ofertach wielu instytucji pozabankowych. Są one skierowane zarówno dla nowo powstałych biznesów, jak też do przedsiębiorców, którzy od lat są na rynku i poszukują dobrego źródła finansowania na rozwój.

Zdarza się, że prowadząc firmę, spotykamy na swojej drodze wiele przeszkód wynikających np. z braku zapłaty za rachunki przez kontrahentów. Klienci mogą także spóźniać się z uiszczeniem faktur, przez co w naszym budżecie firmowym brakuje środków na bieżące wydatki. Brak pieniędzy skutkuje tym, że nie możemy wówczas podejmować żadnych nowych projektów, rozwijać się, korzystać z dochodowych inwestycji. Tym samym niemożliwe jest też poszerzanie grona klientów naszej firmy, a także rozszerzanie oferty o nowe produkty i usługi. Warto wiedzieć, że często niezwykle ciężko samodzielnie wyjść z takiej sytuacji, zwłaszcza gdy termin płatności faktur już dawno minął. Tym trudniejsze jest przebicie się na rynku przez konkurencję, a to może spowodować nawet długi i konieczność zamknięcia działalności. 

W takim wypadku często kuszą nas pożyczki prywatne dla firm, jednak nie zawsze taka opcja jest opłacalna. Pożyczając środki od osoby prywatnej możemy narazić się na horrendalne koszty, którym nie zawsze podołamy. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są nieoprocentowane pożyczki dla firm jednoosobowych, udzielane przez instytucje pozabankowe. Są one przyznawane przedsiębiorcom dopiero zakładającym działalność, jak też samozatrudnionym prowadzącym biznes od dłuższego czasu. Na rynku istnieje wiele różnego rodzaju pożyczek dla firm jednoosobowych, które możemy zaciągnąć w formie zobowiązania gotówkowego, jak też jako kredyt celowy na konkretne wydatki.

W jakich sytuacjach sprawdzi się pożyczka dla samozatrudnionych?

Nie bez powodu wielu przedsiębiorców chwali tego typu źródło finansowania, które sprawdza się na różnych etapach prowadzenia biznesu. Pożyczka na firmę jednoosobową opinie posiada bardzo pozytywne, zwłaszcza gdy nie mamy już innych pomysłów na uzyskanie potrzebnych pieniędzy. 

W jakich konkretnie sytuacjach sprawdzi się taka pożyczka online dla firm? Przede wszystkim dzięki niej możemy sfinansować dalszy rozwój naszej firmy, zwłaszcza jeśli nie istnieje możliwość uzyskania pieniędzy w żaden inny sposób. Mowa o dotacjach z urzędu pracy, dofinansowaniach UE, czy też innego typu finansowaniach na inwestycje. Oczywiście dostępna jest też pożyczka dla firm jednoosobowych na start, dzięki której rozwiniemy skrzydła na rynku. 

Prowadząc działalność, możemy napotkać na swojej drodze różne przypadki, w których niezależnie od naszych działań biznes nie generuje wystarczających zysków. Nie mając płynnych dochodów, nie możemy prosperować na rynku w odpowiedni sposób. Na tego typu sytuacje wpływają nie tylko „wiszące” miesiąca faktury do opłacenia przez kontrahentów. Często zdarza się, że konkurencja stawia na lepsze działania marketingowe, podczas gdy nas zwyczajnie na to nie stać. Powodem problemów finansowych w firmie mogą być też wyższe podatki, zbyt duże koszty utrzymania pracowników, czy też obciążające opłaty. 

W wyżej wymienionych sytuacjach warto zastanowić się, jak wyjść z błędnego koła. Jeśli zależy nam na rozwoju, warto sprawdzić, jak wziąć pożyczkę na  firmę jednoosobową. 

Na jakie cele udzielana jest pożyczka dla firm jednoosobowych online?

Analizując dostępne oferty, łatwo zauważyć, że otrzymane środki możemy przeznaczyć na różne cele. Niektóre z nich są udzielane na konkretne inwestycje, które pozwolą nam  jeszcze bardziej rozwinąć się na rynku. Sporą popularnością jednak cieszą się pożyczki przyznawane na dowolny cel w formie kredytu gotówkowego. Wszystko jest uzależnione od branży, w której działamy biznesowo, a także od kierunku rozwoju naszej firmy. 

Dodatkowe środki umożliwią nam przykładowo rekrutację nowej kadry, podjęcie skutecznych działań marketingowych i reklamowych, unowocześnienie procesu produkcji, zakup czy modernizację urządzeń. Z pożyczonych pieniędzy sfinansujemy także remont biura, magazynów czy pomieszczeń produkcyjnych. Wszystkie powyższe cele umożliwią nam zwiększyć efektywność pracy, wyróżnić się na rynku i rozwinąć biznes do oczekiwanego poziomu. 

Pożyczka gotówkowa dla firm  będzie doskonałym sposobem na uzyskanie dostępu do systemów obsługi, programów i narzędzi, które najczęściej wykupujemy poprzez subskrypcję. W sytuacji, gdy nie mamy płynności finansowej, możemy mieć problemy z opłaceniem wykupionego pakietu co miesiąc. W związku z tym nastąpią utrudnienia wykonywania zadań i obowiązków pracowniczych. 

Jak więc można zauważyć, pożyczka dla firm jednoosobowych w zasadzie nie ma ograniczeń co do celu, na jakie wydamy środki. Wszystko uzależnione jest od konkretnej oferty, jednak warto zwrócić uwagę na zobowiązania gotówkowe, które pokryją dowolne wydatki. 

Kto może się ubiegać o pożyczkę dla samozatrudnionych?

Jak wziąć pożyczkę na firmę jednoosobową? W pierwszej kolejności musimy poznać warunki, które należy spełnić, by dostać oczekiwaną kwotę. Zazwyczaj wymogi stawiane samozatrudnionym nie są tak restrykcyjne, jak w przypadku banków. Firmy pozabankowe często udzielają wsparcia nawet nowym przedsiębiorcom, dopiero wkraczającym na rynek. Jeśli więc zastanawiamy się, jak długo trzeba prowadzić działalność gospodarczą aby starać się o pożyczkę, nie trzeba martwić się o odmowną decyzję, jeśli otwieramy świeć biznes. 

Pożyczka dla firm jednoosobowych to oferta dostępna bez zbędnych formalności, z którymi często zmagamy się w bankach. W praktyce takie zobowiązania niewiele różnią się od balowej pożyczki konsumenckiej. Nieco inne są kryteria udzielania wsparcia, wymagane dokumenty do wniosku, czy też kwota do pożyczenia. Jednak w obu przypadkach głównym naszym celem jest szybki dostęp do potrzebnych funduszy bez uciążliwych procedur. 

Pożyczka dla samozatrudnionych – warunki

Stawiane wymogi mogą nieco różnić się w zależności od poszczególnych ofert firm pozabankowych. Najczęściej jednak są to takie warunki jak:

  • Ukończenie 18, 21 lub 25 roku życia;
  • Polskie obywatelstwo;
  • Stały adres zamieszkania w Polsce;
  • Posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych;
  • Posiadanie aktywnego osobistego rachunku w banku;
  • Ważny dowód osobisty;
  • Płynne, udokumentowane dochody.

Pożyczka dla samozatrudnionych a zdolność kredytowa

Podobnie jak w przypadku banków, firmy pożyczkowe podczas sprawdzania wniosków weryfikują źródło i wysokość dochodów wnioskujących. Płynność finansowa jest niezbędna do tego, aby pożyczkodawca upewnił się, że z  zysków będziemy w stanie pokryć miesięczną ratę. Jednak jak wygląda kwestia zdolności kredytowej, które niebagatelnie wymagają banki? Nie jest ona niezbędna do uzyskania pożyczki dla firm. Nawet przedsiębiorcy, których działalność nie generuje wysokich dochodów, mają spore szanse na otrzymanie wsparcia. 

Nieco inaczej wygląda pożyczka dla firm jednoosobowych na start. W takim wypadku nawet firmy pożyczkowe zachowują większą ostrożność przy weryfikacji wniosków. Jest to spore ryzyko dla pożyczkodawcy, z tego też powodu może on zaproponować niższą kwotę niż ta, o którą wnioskujemy. Może zdarzyć się też, że firma przyzna nam takie zobowiązanie, o jakie się ubiegamy, jednak będzie wymagała dłuższego okresu spłaty. 

Czy dostępna jest pożyczka dla samozatrudnionych bez BIK?

Zdarza się, że zadłużone w US lub ZUS firmy, czy też przedsiębiorcy wpisani do baz dłużników, np. w KRD, chcą ubiegać się o pożyczkę. Czy będzie ona równie łatwo dostępna jak w przypadku firm z dobrą historią kredytową, bez opóźnień w uiszczaniu rat czy podatków? Niestety nie zawsze. Pożyczka dla samozatrudnionych, mimo że udzielana jest w oparciu o łagodniejsze warunki, również wiąże się z obowiązkiem spełnienia podstawowych wymogów. Głównym jest stały dochód i klarowna sytuacja finansowa. Nie oznacza to jednak, że samozatrudnieni nie mają szansy na wsparcie finansowe. Pożyczka dla firm jednoosobowych może zostać udzielona np. z dodatkowym zabezpieczeniem spłaty. Możemy zabezpieczyć ją przykładowo majątkiem naszej firmy, czy też zastawić nieruchomość lub pojazd. Wybierając zabezpieczenie hipoteczne, możemy wówczas liczyć na dogodniejsze warunki, np. wyższą kwotę zobowiązania.

A co w sytuacji, gdy mamy złą historię kredytową? Najczęściej firmy pozabankowe mają dość elastyczne podejście do tej kwestii. Dlatego też możliwa jest pożyczka bez BIK, którą uzyskamy na różne cele firmowe. Nie oznacza to jednak, że nie zostaniemy w ogóle zweryfikowani w bazach. Tego typu informacje w większości przypadków i tak są sprawdzane przez pożyczkodawców. W przypadku, gdy zostanie zanotowane wysokie zadłużenie, firma może odmówić nam udzielenia finansowania. Jeśli jednak mamy nieduży dług i nieznaczne opóźnienia w spłacie zobowiązań, pożyczka dla samozatrudnionych jest bardzo realna do uzyskania. 

Jakie są wady i zalety pożyczki dla jednoosobowej firmy?

Pożyczka na firmę jednoosobową – zalety:

  • Minimum formalności;
  • Wnioskowanie przez internet;
  • Dodatkowe środki udzielone na rozwój działalności;
  • Elastyczne warunki dot. zdolności i historii kredytowej. Dostępne pożyczki bez BIK;
  • Szerokie widełki udzielanych kwot. Możemy uzyskać od 1000 zł do nawet kilkuset tysięcy czy kilku milionów złotych;
  • Dogodny okres spłaty zobowiązania (pożyczka na 30 dni, ale też oferty na kilka lat).

Pożyczka na firmę jednoosobową – wady: 

  • Mniejsza kwota zobowiązania niż w przypadku kredytów udzielanych przez banki;
  • Niedostępna dla osób z wysokimi długami;
  • Istnieje ryzyko uzyskania skrajnie niekorzystnych warunków pożyczki z powodu niepewnej sytuacji finansowej firmy; 
  • Wnioskując o większe kwoty, istnieje konieczność udostępnienia większej ilości dokumentów. 

Pytania i odpowiedzi

Pożyczkę dla firmy jednoosobowej dostaniesz w bankach komercyjnych oraz instytucjach pozabankowych, np. Alior Bank, BNP Paribas, Nest Bank.

W trakcie ubiegania się o pożyczkę dla firmy jednoosobowej potrzebujesz przede wszystkim ważnego dokumentu tożsamości, wyciągów z konta bankowego, zaświadczenia o dochodach oraz potwierdzenia, że Twoja działalność nie jest zadłużona.

Pożyczka dla osób prowadzących JDG to przydatna forma finansowania zawsze wtedy, kiedy brakuje Ci środków na bieżącą działalność lub klienci zalegają z płatnościami faktur z odroczonym terminem. Pożyczkę dla JDG warto wybrać, jeśli działalność potrzebuje dodatkowego budżetu na cele powiązane z prowadzeniem firmy.

Nie da się jednoznacznie ocenić tego, jaki bank udziela najtańszych pożyczek dla jednoosobowych działalności gospodarczych. W tym przypadku trzeba wziąć pod uwagę oprocentowanie, RRSO i kilka innych parametrów. Możesz też wykorzystać ranking pożyczek na JDG online, aby wybrać najtańszą propozycję finansowania.

Całkowite koszty pożyczki dla jednoosobowych działalności gospodarczych są uzależnione od tego, jaka jest wartość: oprocentowania bazowego, Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania, prowizji banku, całkowitej kwoty finansowania oraz okresu spłaty zadłużenia. Na podstawie tych danych można ocenić koszty związane z podpisaniem umowy pożyczki na JDG.

Maksymalny okres spłaty pożyczki dla jednoosobowych firm to 120 miesięcy, czyli podobnie jak standardowy kredyt gotówkowy. Warto dodać, że całkowity czas trwania umowy jest uzależniony od oferty przedstawionej przez bank lub firmę pożyczkową.

Na firmę jednoosobową możesz wziąć dowolną liczbę pożyczek w różnych instytucjach finansowych. Pamiętaj jednak o tym, że szanse na pozyskanie finansowania są uzależnione od Twojej indywidualnej zdolności kredytowej i wiarygodności wobec pożyczkodawcy.

Niestety nie. Nie ma możliwości zaciągnięcia pożyczki na jednoosobową działalność gospodarczą, która jest nadmiernie zadłużona i ma negatywne wpisy w rejestrach dłużników. Same długi, które są pokrywane przez wysokie dochody przedsiębiorstwa nie stanowią problemu do pozyskania kolejnej pożyczki na JDG.

Pożyczki na jednoosobową działalność gospodarczą nie otrzymasz, jeśli: masz negatywne wpisy w BIK i rejestrach dłużników, nie wykazujesz odpowiednio wysokich dochodów. To czynniki, które uniemożliwiają pozyskanie pożyczki na JDG.

Podobne wpisy

5/5 - (1 oddanych głosów)