Kalkulator kredytu hipotecznego to nowoczesne narzędzie, z którego mogą skorzystać wszyscy zainteresowani zupełnie za darmo. Został on stworzony na potrzeby konsumentów, którzy chcą w prosty sposób sprawdzić, jakie są koszty kredytu na zakup lub budowę nieruchomości. Dzięki temu dowiemy się nie tylko, ile wynosi miesięczna rata przy konkretnej kwocie, ale także jak wysokie jest oprocentowanie, RRSO i inne istotne koszty kredytowe. Kalkulator kredytów hipotecznych w zaledwie kilka sekund wylicza wszelkie opłaty, które będziemy ponosić w związku z zaciągnięciem zobowiązania. 

%

Kredyt hipoteczny kalkulator kosztów

Jeśli interesuje nas kredyt hipoteczny, kalkulator powinien być pierwszą kwestią, która zostanie przez nas sprawdzona. Jest to narzędzie, które pozwoli nam szybko i wygodnie wyliczyć wszelkie koszty w związku z pożyczeniem konkretnej kwoty na ustalony okres czasu. Dowiemy się, jak wysokie opłaty miesięczne w ramach rat poniesiemy, ale również która oferta jest aktualnie najkorzystniejsza. Jest to możliwe dzięki temu, iż kalkulator hipoteczny wyświetla nam jednocześnie dostępne na rynku oferty bankowe. Wówczas otrzymujemy listę instytucji bankowych, posiadających oferty, które spełniają nasze kryteria. 

Kalkulator rat kredytu hipotecznego

Wszystkie osoby, które planują wziąć kredyt hipoteczny na działkę, mieszkanie lub dom, powinny dokładnie sprawdzić wysokość wszelkich opłat. Jest to bardzo istotne przede wszystkim z tego względu, iż takie zobowiązanie zaciągamy na wiele lat. Bardzo często osiąga ono wysoką sumę, a raczej mało kto jest w stanie rozłożyć ją na małą liczbę rat, ponosząc co miesiąc duże koszty kredytowania. Nie jest to kredyt gotówkowy, który jesteśmy w stanie spłacić w ciągu kilku lat, a często towarzyszy nam przez większość życia. Z tego też powodu musimy rozsądnie podejść do kwestii określenia, czy stać nas na kredyt i jaką ofertę warto wybrać. 

Jak działa kalkulator kredytu hipotecznego?

Symulacja kredytu hipotecznego w kalkulatorze przebiega szybko i bezproblemowo. Narzędzie działa automatycznie, wyliczając wszelkie opłaty na podstawie wprowadzonych przez nas kryteriów i dostępnych na rynku bankowym ofert. Wystarczy, że wpiszemy kwotę, o którą chcemy wnioskować i interesujący nas okres spłaty. Wówczas otrzymamy listę aktualnych ofert kredytowych poszczególnych banków, rata kredytu hipotecznego, oprocentowania, RRSO, prowizji, marży, całkowity koszt kredytu i ostateczną kwotę do spłaty. Na podstawie tych czynników możemy sprawdzić, czy rozsądnie brać kredyt hipoteczny na dany moment i który będzie najrozsądniejszym rozwiązaniem. 

prosty Kalkulator kredytu hipotecznegoJak porównywać kredyty hipoteczne? Kalkulator wskaże nam najważniejsze elementy

Wiele osób, chcących wziąć kredyt hipoteczny, kalkulator rat traktuje jako najistotniejszą kwestię, którą warto sprawdzić. Oczywiście, jest to jeden z najważniejszych elementów, ale jako jedyny nie powinien stanowić czynnika wpływającego na naszą decyzję. Nie ulega wątpliwości, że większości z nas zależy na tym, by miesięczna rata nie była zbyt wysoka. Nie chcemy bowiem przeznaczać bardzo wysokiej kwoty na spłatę, zaburzając tym samym budżet domowy i narażając się na brak środków na pokrycie inne wydatki. Warto więc wysokość raty dopasować w ten sposób, by kwota miesięczna nie stanowiła dla nas problemu w spłacie.  Pamiętajmy jednak, że kalkulator raty kredytu hipotecznego to nie jedyne narzędzie, na które musimy zwrócić uwagę. O ile biorąc kredyt hipoteczny, rata nie może być zbyt duża, o tyle ważne pozostają także RRSO i oprocentowanie. Kalkulator hipoteczny powinien wyliczać również te wartości, a my musimy wziąć pod lupę przede wszystkim wysokość Rzeczywistej Roczny Stopy Oprocentowania. Jest ona niezwykle istotnym elementem, wpływającym na całkowity koszt kredytu. Im mniejsze RRSO, tym bardziej opłacalny kredyt. Warto więc na podstawie tego czynnika wybierać korzystną ofertę, która nie będzie zbyt droga. 

Kalkulator kredyt hipoteczny a zdolność kredytowa 

Chcąc wziąć kredyt hipoteczny, kalkulator zdolności kredytowej pozostaje równie istotny jak narzędzie wyliczające wysokość opłat. Pamiętajmy, że każdy bank podczas wnioskowania o zobowiązanie, skrupulatnie sprawdza przyszłego kredytobiorcę. Jest to niezwykle ważne, by zyskać pewność, że konsument jest w stanie terminowo spłacać raty. Wówczas zostaną przeanalizowane nie tylko nasze zarobki, ale też wydatki, liczba osób w gospodarstwie domowym, inne zobowiązania, rodzaj umowy o pracę, historia kredytowa w BIK i ewentualne długi. Wszystkie te elementy wpływają na naszą zdolność kredytową, którą możemy samodzielnie sprawdzić w kalkulatorze jeszcze przed złożeniem wniosku. 

Kalkulator kredytu hipotecznego — jak rozpoznać najlepszą ofertę?

Gdy chcemy wnioskować o kredyt hipoteczny, porównywarka kosztów w formie kalkulatora pomoże nam w łatwy sposób dowiedzieć się, który kredyt jest najlepszy. Otrzymujemy wówczas listę produktów bankowych wraz z informacją o wszelkich kosztach. Porównując wysokości opłat w poszczególnych bankach, możemy wywnioskować, które zobowiązanie jest najkorzystniejsze. Aby zyskać pewność, że kredyt, który nas zainteresował, jest najlepszy na rynku, warto sprawdzić także ranking kredytów hipotecznych. Takie narzędzie na podstawie kwoty i liczby rat wskaże nam najlepsze na rynku oferty kredytowe i wyświetli podstawowe warunki. Wówczas nie tylko dowiadujemy się, które banki proponują opłacalne kredyty, ale także co musimy zrobić, aby wydały pozytywną historię kredytową. 

Kalkulator kredytów — najważniejsze kwestie 

  • RRSO — Im mniej wynosi RRSO, tym niższy całkowity koszt kredytu. Na wysokość Rzeczywistej Rocznej Stopy Procentowej wpływają wszystkie opłaty, np. oprocentowanie, prowizje, marże, itp. 
  • Oprocentowanie — Drugi czynnik, który musimy sprawdzić zaraz po RRSO. Również w tym przypadku im mniejsze oprocentowanie, tym lepiej dla kredytobiorcy. Może jednak zdarzyć się, że konkretna oferta będzie posiadała niskie RRSO i wyższe oprocentowanie. Wówczas będzie ona korzystniejsza niż w przypadku. Odwrotnej sytuacji. 
  • Okres spłaty — Musimy dostosować go w ten sposób, by nie mieć problemów ze spłatą miesięcznej raty. Wydłużenie czasu spłaty powoduje obniżenie raty, skrócenie wpływa na jej zwiększenie. To od nas zależy, jaki okres spłaty będzie nas satysfakcjonował. Wszystkie banki wprowadzają minimalną i maksymalną liczbę rat, które warto dopasować do możliwości finansowych.

Podobne wpisy

5/5 - (1 oddanych głosów)