Kredyt hipoteczny dla młodych to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą zrealizować cele mieszkaniowe. We współczesnych czasach coraz ciężej jest nam odłożyć odpowiednio wysoką gotówkę, zwłaszcza gdy jesteśmy w młodym wieku. Nie zawsze chcemy też latami oszczędzać, by dopiero w przyszłości zakupić wymarzone mieszkanie lub wynajmować nieruchomość przez wiele lat.

PKO
RRSO2,99 %
Oprocentowanie 1,39 %
Kwotaindywidualna
Ocena9/10
Millennium Bank
RRSO2,78 %
Oprocentowanie 2,28 %
Kwotaindywidualna
Ocena8/10
BNP Paribas
RRSO2,54 %
Oprocentowanie 2,38 %
Kwotaindywidualna
Ocena9/10
CityHandlowy
RRSO2,36 %
Oprocentowanie 2,31 %
Kwotado 3 000 000 zł
Ocena8/10
Pekao
RRSO3,34 %
Oprocentowanie 2,9 %
Kwotado 300 000 zł
Ocena8/10
OpenFinance
RRSO2,54 %
Oprocentowanie 2,38 %
Kwotaindywidualna
Ocena10/10
Expander
RRSO2,36 %
Oprocentowanie 2,31 %
Kwotado 1 000 000 zł
Ocena7/10
Oferteo kredyty hipoteczne
RRSOod 2,36 %
Oprocentowanie od 2,31 %
Kwotaindywidualna
Ocena8/10

W sytuacji, gdy zależy nam na sfinansowaniu budowy domu lub kupna mieszkania, warto skorzystać z ofert banków, umożliwiających zaciągnięcie pomocy finansowej, jaką jest kredyt dla młodych. Do kogo skierowane jest takie zobowiązanie i jakie są warunki otrzymania gotówki?

kredyt dla młodych warunkiKredyt na mieszkanie dla młodych — jakie szanse na pomoc finansową mają osoby młode?

Bardzo często obawiamy się, że w młodym wieku mamy niewielkie szanse na otrzymanie jakiejkolwiek pomocy finansowej ze strony banku. Doskonale wiemy, że instytucje bankowe bardzo dokładnie sprawdzają zdolność kredytową osób wnioskujących. Z tego też powodu sprawdzamy wszystkie warunki, jakie należy spełnić, by wydana decyzja kredytowa była pozytywna. Warto wiedzieć, że takie zobowiązania jak niewielka pożyczka od 18 lat czy kredyt gotówkowy są udzielane w oparciu o łagodniejsze zasady. Jest to spowodowane tym, iż spłacamy je co najmniej o połowę krócej niż te opiewające na wysokie kwoty, np. Kredyt hipoteczny. Bowiem zaciągając takie zobowiązanie, najczęściej spłacamy je przez wiele lat, co umożliwia nam elastyczną ratę miesięczną, nie zaburzającą znacznie dochodów. I tak też głównym powodem, dla których banki skrupulatnie sprawdzają potencjalnych kredytobiorców wnioskujących o taką pomoc, jest właśnie wieloletni okres spłaty. W związku z tym muszą one uzyskać maksymalną pewność, że konsument będzie w stanie bezproblemowo uiszczać raty w terminie, czyli posiada płynność kredytową i odpowiednie zabezpieczenia w razie braku spłaty. 

Odpowiadając więc na pytanie, czy osoby młode mają szansę na otrzymanie kredytu, warto wziąć pod uwagę fakt, że banki udzielają takich zobowiązań, jednak ilość formalności zostaje zwiększona. Musimy zdawać sobie też sprawę, że nasza zdolność kredytowa będzie badania w pełni precyzyjnie, aby instytucja zyskała bezpieczeństwo w razie gdyby kredyt na dom dla młodych nie był spłacany terminowo. 

Kredyt dla młodych warunki

Każda osoba, która chce wnioskować o kredyt mieszkaniowy dla młodych, musi wiedzieć, w jaki sposób badana jest zdolność kredytowa, która decyduje o tym, czy bank udzieli nam zobowiązania. Warto więc sprawdzić poszczególne elementy, które mają wpływ na charakter wydanej decyzji kredytowej. Istnieją podstawowe warunki, które musimy spełnić, by w ogóle móc przejść do złożenia wniosku o kredyt dla młodych małżeństw.

Kredyt mdm warunki kluczowe:

Pełnoletność lub 21 lat. W zależności od instytucji, niektóre banki udzielają takich zobowiązań już od 18 roku życia. Jednak w tym przypadku istotną rolę odgrywa staż pracy. 

Obywatelstwo polskie i stały adres zamieszkania. Obcokrajowcy nieposiadający polskiego obywatelstwa, jednak mieszkający na stałe w Polsce, mają znacznie utrudnioną drogę wnioskowania o kredyt mdm. 

Ważny dowód osobisty.

Konto w polskim banku. Jest niezbędne do potwierdzenia tożsamości podczas wnioskowania o kredyt online. Jest to także kluczowy czynnik dla przekazania środków z zobowiązania. Pieniądze z kredytu zawsze są przelewane przez bank na konto osobiste. 

Wyżej wymienione warunki dotyczą wszystkich zobowiązań bankowych i pozabankowych. Musimy więc spełniać je niezależnie od tego czy wnioskujemy o kredyt dla młodych, pożyczkę pozabankową, kredyt na wesele, czy też chwilówkę na 30 dni. 

Kredyt dla młodych małżeństw a zdolność kredytowa

Jednak jak wyżej wspomniano, podczas starania się o kredyt dla młodych małżeństw, warunki dotyczą także zdolności kredytowej. Na jej wysokość wpływa stabilność finansowa i forma zatrudnienia. Chodzi przede wszystkim o to, by otrzymywane zarobki były regularne. Dodatkowo liczy się źródło dochodu, gdyż największe szanse na kredyt dla młodych na dom mają osoby z podpisaną umową o pracę na czas nieokreślony. Zaraz po nich w kolejności znajdują się osoby pracujące w oparciu o umowę na czas określony i przedsiębiorcy prowadzący firmę minimum 1 rok. 

W przypadku młodych małżeństw istotny wpływ na zdolność kredytową mają dochody obu małżonków. Warto wspomnieć, że obecnie małżeństwa mają o wiele większe szanse na otrzymanie kredytu na sfinansowanie nieruchomości niż osoby samotne. Może więc zdarzyć się, że jeden małżonek będzie miał podpisaną umowę o pracę na czas określony, drugi z kolei pracował na czas nieokreślony i będą oni w lepszym położeniu niż przedsiębiorca z firmą z kilkuletnim stażem. Dotyczy to jednak zazwyczaj kwoty kredytu i czasu spłaty, jakie mogą otrzymać w propozycji od banku. 

Kredyt na mieszkanie dla młodych — wkład własny 

Jak wskazuje ranking kredytów hipotecznych, obecnie nawet najlepsze na rynku oferty wymagają uiszczenia wkładu własnego. Jest to spowodowane obowiązującymi przepisami prawnymi, które regulują tę kwestię. Jeśli więc chcemy aktualnie zaciągnąć kredyt hipoteczny dla młodych osób, nie znajdziemy zobowiązania bez wkładu własnego w żadnym banku. Obecnie minimalny wkład wynosi 20% wartości nieruchomości. Możliwie jest jednak wnioskowanie o kredyt dla młodych na mieszkanie z mniejszym wkładem (10%) przy wykupieniu dodatkowego ubezpieczenia od niskiego wkładu własnego. 

Czy młode osoby mogą liczyć na dofinansowanie?

Jeszcze kilka lat temu niezwykle głośno było o programie rządowym „Mieszkanie dla Młodych”, który umożliwiał wypłatę dofinansowania dla młodych osób starających się o kredyt na pierwszą nieruchomość. Wówczas możliwe było uzyskanie nawet 30% dopłaty do wkładu własnego w przypadku wychowywania 3 dzieci, 20%, gdy mamy 2 dzieci lub 15% dla osób wychowujących 1 dziecko. Niestety program nie jest aktualnie kontynuowany i młode osoby wnioskujące o kredyt nie mogą otrzymać z tego tytułu dofinansowania. 

Warto więc zapoznać się z najlepszymi ofertami w rankingu, zwłaszcza jeśli chcemy skorzystać z niskiego wkładu własnego. Wówczas dowiemy się, które banki obecnie umożliwiają wzięcie kredytu z takimi warunkami. Pamiętajmy również o sprawdzeniu wszystkich kosztów, co umożliwia nam kalkulator kredytu hipotecznego. Dzięki temu dowiemy się, jak wysokie opłaty w związku z kredytowaniem będziemy ponosić i określimy, czy nie przewyższają one naszych możliwości finansowych. 

5/5 - (2 oddanych ocen)