Kredyty hipoteczne to produkty bankowe, które ostatnimi czasy cieszą się stale rosnącą popularnością. Nie inaczej jest w przypadku banku Citi Handlowy. Praktycznie każdy, kto szuka opcji finansowania, może liczyć na pomoc ze strony tej instytucji. Jak jednak otrzymać kredyt hipoteczny w tym banku? Jakie warunki należy spełnić? Oto kilka ważnych informacji!

ZŁÓŻ WNIOSEK O KREDYT

Kredyt hipoteczny Citi Handlowy – najważniejsze informacje w cyfrach

Dla osób, które chcą kupić nowy dom lub mieszkanie oferta na kredyt hipoteczny Citi Handlowy będzie najlepszą dostępną opcją. Dlaczego? Ta forma finansowania cieszy się ogromnym uznaniem wśród klientów banku. Atrakcyjne warunki udzielenia kredytu, brak ukrytych opłat oraz wnioskowanie bez zbędnych formalności – to właśnie oferta banku Citi Handlowy. Warto jednak przejrzeć podstawowe informacje na temat finansowania udzielanego przez tę instytucję. Istotny jest fakt, że bank oferuje kredyt na:

 • gotowy dom lub mieszkanie;
 • remont mieszkania.

W Citi Handlowy kredyt hipoteczny udzielany jest tylko w tych dwóch przypadkach. Każdy, kto decyduje się na zakup nowej nieruchomości lub remont obecnej, może liczyć na udzielenie finansowania praktycznie w dowolnej kwocie. Poniższa tabela przedstawia warunki dla poszczególnych wariantów kredytowych.

Warunki/Oferta Kredyt mieszkaniowy Pożyczka hipoteczna
cel finansowania zakup mieszkania lub domu pieniądze na remont, dowolny cel
kwota kredytu do 3 000 000 złotych, maksymalnie 80% wartości nieruchomości pieniądze na remont, dowolny cel
wcześniejsza spłata brak opłat brak opłat
okres spłaty do 30 lat do 20 lat
RRSO 4,79% 7,01%
oprocentowanie stałe lub zmienne stałe lub zmienne

Wyżej wymienione dane to tylko podstawowe informacje na temat poszczególnych ofert finansowania oferowanych przez Citi Handlowy. Hipoteka to najczęściej długoterminowe zobowiązanie finansowe, dlatego warto dobrze przemyśleć decyzję o jej zaciągnięciu. Istotne jest to, że w ta instytucja wymaga wniesienia minimum 20% wkładu własnego w przypadku zakupu nieruchomości. Dotyczy to zarówno mieszkań i domów z rynku wtórnego, jak i pierwotnego.

Uwaga! Kredyt hipoteczny udzielany jest tylko w polskiej walucie, a decyzja wydawana jest przez bank nawet w ciągu 21 dni od czasu złożenia wniosku i kompletu dokumentów.

Inne kredyty oferowane przez Citi Handlowy

citi handlowy kredyt gotówkowy
citi handlowy kredyt firmowy
citi handlowy kredyt konsolidacyjny

Citi Handlowy – kredyt hipoteczny kalkulator – jak to działa?

Kalkulator kredytu hipotecznego to narzędzie, które dostępne jest dla osób zainteresowanych ofertą tej instytucji. W ten sposób każdy może wygodnie obliczyć orientacyjne koszty całkowite finansowania, a także przejrzeć prognozowaną ratę zobowiązania. Warto wiedzieć, że w Citi Handlowy – kredyt hipoteczny kalkulator działa niezwykle sprawnie i pozwala na łatwe oszacowanie kosztów kredytu.

To jednak nie wszystko. Korzystając z kalkulatora, można też zrobić symulację, zakładając różne oprocentowanie, z jakim wiąże się kredyt hipoteczny. Czy warto korzystać z tego typu udogodnień? Zdecydowanie tak! Jeszcze przed złożeniem wniosku można sprawdzić swoje możliwości kredytowe. Aby skorzystać z kalkulatora, wystarczy podać takie dane, jak:

 • kwotę kredytu;
 • okres spłaty;
 • oprocentowanie (opcjonalnie preferowaną ratę miesięczną).

Wpisując te dane do kalkulatora, szybko obliczymy całkowite koszty jego udzielenia, a także poznamy wysokość miesięcznego obciążenia dla budżetu domowego po podpisaniu umowy z bankiem.

Jak złożyć wniosek o kredyt hipoteczny w Citi Handlowy?

Złożenie wniosku o kredyt hipoteczny w Citi Handlowy jest dziecinnie proste. Wystarczy przejść przez kilka prostych kroków, a mianowicie:

 1. Zamówić rozmowę z doradcą przez stronę Internetową.
 2. Poczekać na przedstawienie przygotowanej przez bank oferty.
 3. Spotkać się z doradcą, składając wniosek kredytowy.
 4. Poczekać na decyzję kredytową.
 5. Podpisać umowę w razie uzyskania pozytywnej odpowiedzi od banku.

Wnioskowanie jest wręcz banalnie proste jeśli chodzi o kredyt hipoteczny. Prowizje banku są w tym przypadku znikome, a doradcy finansowy dokładają wszelkich starań, aby pomóc klientom w kompletowaniu niezbędnych dokumentów. Pamiętaj, że sam wniosek nie wystarczy, aby otrzymać finansowanie w Citi Handlowy. Hipoteczny kredyt wiąże się też z koniecznością skompletowania takich dokumentów, jak:

 • zaświadczenia o dochodach z podpisami pracodawców;
 • dokumenty dotyczące celu finansowania – umowa przedwstępna lub deweloperska oraz numery ksiąg wieczystych;
 • potwierdzenie wniesienia wymaganego wkładu własnego;
 • dokumenty nieruchomości stanowiącej zabezpieczenie;
 • ważny dowód tożsamości.

Powyższe elementy to podstawowe dokumentacja uzupełniająca, jaką wymaga Citi Handlowy podczas składania wniosku o hipotekę. Długoterminowe zobowiązanie wiąże się ze sporym ryzykiem, dlatego warto się odpowiednio przygotować do procesu wnioskowania, aby bank miał podstawy do wydania pozytywnej decyzji kredytowej.

Kto może ubiegać się o kredyt hipoteczny w Citi Handlowy?

Wiele osób zastanawia się, kto tak naprawdę może otrzymać finansowanie w Citi Handlowy. Infolinia – kredyty hipoteczne jest bardzo pomocna w tej kwestii. Dzwoniąc do doradców, można dowiedzieć się o podstawowych warunkach udzielenia zobowiązania długoterminowego. W tym banku hipotekę otrzyma każdy, kto:

 • wykazuje odpowiednio wysoką zdolność kredytową;
 • ma stabilne i stałe źródło dochodów;
 • wkład własny wynosi minimum 20% wartości nieruchomości;
 • ma pełna zdolność do czynności prawnych;
 • ukończył 18 lat;
 • posiada niezbędne dokumenty wymagane przez bank do kredytu hipotecznego.

Infolinia Citi Handlowy – kredyt hipoteczny jest bardzo przydatna. Dzwoniąc, można dowiedzieć się np. jakie źródła dochodów są akceptowane przez tę instytucję finansową. W tym przypadku bank chętnie przyjmuje wnioski od osób zatrudnionych na podstawie umowy o pracę. Trzeba jednak wiedzieć, że wszelkie inne formy zatrudnienia rozpatrywane są indywidualnie przez specjalistów banku.

Kredyt hipteczny Citi Handlowy – wcześniejsza spłata zobowiązania

Co może zrobić każdy klient po podpisaniu umowy z Citi Handlowy – kredyt hipoteczny? Wkład własny na poziomie minimum 20% sprawia, że warunki finansowania są dość atrakcyjne. Warto mieć na uwadze fakt, że bank umożliwia wykonanie czynności, jaką jest wcześniejsza spłata hipoteki. Takie działanie można realizować całkowicie bez dodatkowych kosztów. Oznacza to, że bank nie pobiera dodatkowych prowizji za wcześniejszą nadpłatę lub całkowitą spłatę kredytu – nawet przez pierwsze 3 lata.

Kredyt hipoteczny Citi Handlowy – opinie klientów

Co można więcej powiedzieć jeśli chodzi o Citi Handlowy – kredyt hipoteczny? Opinie na temat tego produktu finansowego są jednoznaczne. Większość klientów docenia przede wszystkim:

 • przejrzyste warunki finansowania;
 • łatwy sposób wnioskowania;
 • minimum formalności w porównaniu do innych instytucji;
 • szybka decyzja kredytowa – nawet w 21 dni.

To podstawowe elementy, które są najczęściej wymieniane przez zadowolonych klientów tej instytucji finansowej. Ranking kredytów hipotecznych to również dobry wyznacznik atrakcyjności oferty. W tym przypadku bank Citi Handlowy znajduje się w czołówce instytucji z taką ofertą finansowania. W Citi Handlowy – kredyt hipoteczny oprocentowanie również zasługuje na wyróżnienie. Bank nie narzuca wysokiej marży ani oprocentowania, co przekłada się na stosunkowo niewielkie koszty całkowite udzielenia kredytu.

Czy warto skorzystać z kredytu hipotecznego w Citi Handlowy?

Czy warto wybrać finansowanie kupna nieruchomości przez Citi Handlowy? Kredyt hipoteczny – kontakt w tym przypadku jest bardzo dobry. Wystarczy uzupełnić formularz, umówić się na spotkanie z doradcą i skompletować wszystkie niezbędne dokumenty. W ten sposób można uzyskać decyzję kredytową nawet w 21 dni od czasu złożenia wniosku.

Przed wyborem tej instytucji, warto też dowiedzieć się, co to jest kredyt hipoteczny. To długoterminowe zobowiązanie, które powinno zostać udzielone na jak najatrakcyjniejszych warunkach. Osoby posiadające co najmniej 20% wkładu własnego, zdecydowanie powinny zainteresować się ofertą tej instytucji. Hipoteka w Citi to przede wszystkim bezpieczeństwo, przejrzyste warunki oraz wnioskowanie na przejrzystych warunkach.

Podobne wpisy

5/5 - (1 oddanych głosów)