Przelew blikiem to doskonała opcja wysyłki środków, z której korzysta coraz więcej osób. Takie rozwiązanie pozwala nam wykonać ekspresowe zlecenie płatności na podany numer telefonu. Wówczas przelane środki w mgnieniu oka trafiają do odbiorcy, a my nie ponosimy żadnych dodatkowych opłat. Jest to swoista alternatywa dla klasycznych przelewów express elixir, za które w każdym banku musimy płacić kilka złotych. Jak zrobić przelew blik na telefon? Kto może korzystać z takiej metody i czy taka opcja jest opłacalna?

przelew blik na telefon BLIK przelew na telefon

BLIK to nowoczesna metoda płatnicza online, umożliwiająca wykonywanie różnego rodzaju ekspresowych transakcji. Za jej pośrednictwem nie tylko szybko i komfortowo zapłacimy za zamówione zakupy z dostawą, ale także zrobimy przelew blik na konto. Dzięki temu, jeśli chcemy przekazać lub pożyczyć pieniądze bliskiej osobie, możemy skorzystać z takiego rozwiązania, a środki natychmiast trafią do odbiorcy. Dzięki temu adresat nie musi już sprawdzać, kiedy dojdzie przelew i niecierpliwie oczekiwać na kolejną sesję rozliczeniową. Przelew na telefon blik jest także w pełni darmowy, co znacznie odróżnia tę metodę od popularnych express elixir, za które dopłacamy od 4 do 10 zł. 

Jakie banki umożliwiają przelew blik?

Przelew blikiem na telefon możemy zrobić, jeśli posiadamy konto w:

— Banku Millennium

— Banku Zachodnim WBK

— ING Banku Śląskim

— PKO Banku Polskim

— mBanku

— Alior Banku 

— Credit Agricole

— Getin Banku 

— Santander Banku Polska. 

Jeśli nasz bank uniemożliwia dokonywanie transakcji blik-iem i korzystania z przelewów blik, warto sprawdzić ranking kont osobistych i wybrać dogodne rozwiązanie w jednej z powyższych firm.

Jak zrobić przelew blikiem?

Aby móc korzystać z przelewów na telefon za pomocą blika, konieczne jest zarejestrowanie w banku numeru telefonu i połączenia go z kontem osobistym. Taką procedurę muszą przejść obie osoby, które będą uczestniczyły w transakcji, czyli zarówno nadawca przelewu, jak i odbiorca otrzymujący przelew na tel. Jeśli adresat nie zarejestruje w bankowości swojego numeru telefonu, środki nie dotrą na jego konto. 

Wiele banków umożliwia zrealizowanie procesu przez aplikację mobilną. Warto sprawdzić swoją bankowość online, a jeśli bank umożliwia taką opcję, odnaleźć zakładkę „przelewy na numer telefonu”. Następnie wpisujemy nasz numer i potwierdzamy go PIN-em, którym logujemy się do aplikacji. 

Jeśli nasz numer zostanie przypisany do konta bankowego, możemy przejść do zrealizowania przelewów blik. 

Aby zrobić przelew blikiem należy:

  1. Otworzyć aplikację BLIK-u i potwierdzić przekazanie uprawnień do bankowości.
  2. Wybrać odbiorcę przelewu, wpisując jego numer telefonu, na który zlecimy środki.
  3. Potwierdzić zlecenie przelewu na podany numer telefonu. 

Pieniądze ekspresowo lądują na koncie odbiorcy. Zazwyczaj trwa to maksymalnie kilka minut. Warto wiedzieć, że przelew za pomocą blik-a możemy zrealizować nawet, jeśli nie znamy numeru rachunku odbiorcy. Wystarczy numer telefonu, aby środki dotarły na rachunek. 

Jak odbierać przelewy na telefon za pomocą blik?

Jeśli chodzi o odbieranie przelewów na numer telefonu blik, wystarczy zrealizować takie same kroki, co w przypadku chęci zlecenia wysyłki środków. Musimy zalogować się do aplikacji mobilnej, wejść w ustawienia blik, wpisać nasz numer telefonu i zatwierdzić go naszym PIN-em, którym logujemy się do bankowości. Pamiętajmy, że numeru nie musimy wprowadzać za każdym razem. Wystarczy zarejestrować i potwierdzić go jednorazowo, aby móc odbierać i wykonywać przelewy za pomocą blik-a. Warto również włączyć w ustawieniach blik powiadomienia o otrzymanym przelewie. Dzięki temu, gdy środki od nadawcy dotrą na nasz rachunek, aplikacja od razu poinformuje nas o nowym wpływie. 

Ważne!

Przelew na telefon za pomocą blik-a możemy odebrać w określonym czasie. Jeśli odbiorca nie odbierze środków, pieniądze wrócą na konto, z którego został zlecony przelew. Z tego powodu warto włączyć powiadomienia o dotarciu przelewu, aby nie przegapić odbioru wpływu. 

Źródło zdjęcia: www.bankmillennium.pl

4.7/5 - (3 oddanych głosów)