Pilne wydatki mogą pojawić się niespodziewanie, gdy nie mamy odłożonych odpowiednich oszczędności. W takiej sytuacji możemy pożyczyć pieniądze od bliskich, jednak jeśli kwota nie jest wystarczająca, szukamy alternatyw. Jedną z najpopularniejszych opcji, z której korzystają Polacy, jest kredyt gotówkowy. Kalkulator dostępny za darmo pomoże nam porównać poszczególne oferty, sprawdzić wszystkie koszty i wybrać takie warunki, które będą najkorzystniejsze. Jakie funkcje posiada kalkulator gotówkowego kredytu, jak z niego korzystać i na co zwracać uwagę przy porównaniu ofert?

%

Kredyt gotówkowy kalkulator

Kredyty gotówkowe stają się coraz popularniejsze wśród konsumentów potrzebujących pilnej pomocy finansowej. Często zdarza się, że w życiu pojawiają się nagłe wydatki. Jeśli nie mamy odłożonych pieniędzy, właśnie takie zobowiązanie może okazać się najkorzystniejsze. Jak wiadomo, jest to klasyczny kredyt oferowany przez wszystkie banki w Polsce. Środki z takiego zobowiązania możemy przeznaczyć na dowolne cele, przy czym nie musimy ujawniać ich przed wierzycielem. To właśnie podstawowa kwestia powodująca stale rosnącą popularność tego typu produktów. Nie bez znaczenia są atrakcyjne na rynku warunki, pod względem których banki wręcz prześcigają się z ofertami, kusząc klientów małą ratą, brakiem prowizji, czy też obniżonym oprocentowaniem. Nie zawsze jednak wiemy, jaka wersja okaże się najkorzystniejsza i na co zwracać uwagę przy wyborze kredytu. Jeśli chcemy sprawdzić, jakie bedą koszty zobowiązania i ile dostanę kredytu gotówkowego, kalkulator odpowie na nurtujące nas pytania w zaledwie kilka sekund. 

Warto zacząć od kwestii, czym dokładnie jest kalkulator kredytu gotówkowego i jak działa. Tego typu narzędzie może występować w kilku podstawowych wersjach. Klasyczny oblicza nam wszystkie koszty kredytowe i wyświetla najlepsze na rynku oferty. Możemy skorzystać jeszcze z opcji, jaką jest kalkulator rat kredytu gotówkowego, który sprawdza się w sytuacji, gdy szukamy zobowiązania z najniższą możliwą ratą miesięczną. Z kolei, gdy chcemy sprawdzić, ile możemy maksymalnie pożyczyć, pomoże nam kalkulator zdolności kredytowej. Kredyt gotówkowy wówczas wybierzemy spośród atrakcyjnych ofert banków, proponujących oferty dopasowane do naszych możliwości finansowych. 

kalkulator rat kredytu gotówkowegoKalkulator raty kredytu gotówkowego

Podstawową kwestią, którą w pierwszej kolejności sprawdzają przyszli kredytobiorcy, jest wysokość miesięcznej raty. Jak się okazuje, klientom nie zawsze najbardziej zależy na niskim ogólnym koszcie kredytowym, a właśnie na tym, aby koszty miesięczne nie były zbyt wysokie. Jest to spowodowane przede wszystkim faktem, że cała kwota może być rozłożona na tak długi okres, że nie odczujemy znacznego zaburzenia budżetu. Zazwyczaj, nawet jeśli kredyt jest wysoki, nasze finanse nie ucierpią, jeśli całkowity koszt zostanie podzielony na 12 czy 20 części. Kalkulator rat kredytu gotówkowego umożliwia szybkie sprawdzenie, ile dokładnie wyniesie miesięczna rata pod względem różnych konfiguracji w poszczególnych bankach.

Jak obliczyć ratę kredytu gotówkowego?

Wystarczy włączyć kalkulator raty kredytu gotówkowego i uzupełnić pola, w których wpisujemy:

 • Kwotę kredytu, który chcemy pożyczyć;
 • Okres spłaty lub liczbę rat, na jakie ma zostać rozłożone zobowiązanie.

W zaawansowanych wersjach kalkulatorów możemy uzupełnić również poszczególne kwestie:

 • Wysokość oprocentowania, jaka nas interesuje;
 • Wysokość prowizji do zapłaty (na rynku znajdziemy bardzo dużo ofert z prowizją 0%).

Na podstawie wprowadzonych przez nas danych, kalkulator raty kredytu gotówkowego wyliczy wysokość rat przy poszczególnych ofertach bankowych. Dzięki temu możemy bez problemu znaleźć takie zobowiązanie, które będzie w pełni odpowiadało naszym kryteriom. Jest to szczególnie istotne, jeśli nasz miesięczny dochód nie jest wysoki, czy też mamy spore koszty utrzymania, a nie chcemy zaburzać domowego budżetu zbyt gwałtownie. Wówczas dobierając ofertę z dogodną ratą, możemy zyskać pewność, że kredyt spłacimy bez zbędnych problemów, a koszty bankowe wynikające z oprocentowania nie będą dla nas zbyt dużym obciążeniem miesięcznym. 

Kalkulator zdolności kredytowej kredyt gotówkowy

Wiemy już jak obliczyć ratę kredytu gotówkowego, jednak nie zawsze potrafimy trafnie ocenić naszą zdolność kredytową. W pierwszej kolejności warto wyjaśnić, czym tak naprawdę ona jest. Mówiąc krótko, jest to kwestia określająca maksymalną kwotę kredytu, jaką są w stanie obliczyć nam banki na podstawie przeprowadzonych analiz. Jeśli nie wiemy, ile dostanę kredytu gotówkowego, kalkulator pomoże Ci rozwiązać ten problem. Podczas badania zdolności kredytowej są brane pod uwagę różne czynniki, np. wysokość dochodów kredytobiorcy, koszty utrzymania, historia kredytowa w BIK, czy też inne aktywne zobowiązania, które aktualnie spłaca. Jeśli nie wiemy, jak samodzielnie sprawdzić powyższe kwestie, warto sprawdzić kalkulator zdolności kredytowej. Kredyt gotówkowy wówczas zaciągniemy w dogodnej dla nas wersji, przy czym ważne jest, że wskazana kwota jest realna do uzyskania.

Jak działa kalkulator kredytu gotówkowego obliczający naszą zdolność? Jego zasady działania są podobne do wcześniej wspomnianego narzędzia, który wskazuje wysokość rat. W tym przypadku wpisujemy jednak inne dane, na podstawie których system przeprowadza analizę i wskazuje realną do zaciągnięcia kwotę. Musimy uzupełnić pola, w których wpisujemy:

— Łączna wysokość dochodów wszystkich członków gospodarstwa domowego (W skali miesiąca lub średnia z 3 ostatnich miesięcy.);

— Wysokość wydatków (Koszty utrzymania nas i naszych bliskich, np. niepracującej żony czy też dzieci);

— Rodzaj kredytu (Inaczej oblicza się zdolność kredytową przy kredycie hipotecznym, a inaczej przy gotówkowym. Wynika to np. z różnicy pod względem wkładu własnego., który nie jest wymagany, gdy chcemy zaciągnąć klasyczny kredyt na dowolny cel);

— Liczba osób w gospodarstwie domowym;

— Raty innych kredytów, które spłacamy;

— Limity na kartach kredytowych.

Na podstawie powyższych elementów kalkulator zdolności kredytowej wyświetli orientacyjną wysokość kredytu, o który możemy się ubiegać. Warto również wspomnieć, że korzystając z takiego narzędzia, otrzymamy listę ofert banków spełniających nasze kryteria, z której wybierzemy dogodne zobowiązanie z najatrakcyjniejszymi warunkami. 

Tani kredyt gotówkowy kalkulator

Pozostaje kwestia znalezienia kredytu gotówkowego, który aktualnie jest najtańszy na rynku. Wówczas pod uwagę należy wziąć nie tylko wysokość rat, ale także inne czynniki wpływające na całkowity koszt zobowiązania. Bardzo istotne jest RRSO, które powinniśmy wziąć pod lupę w pierwszej kolejności, jeśli zależy nam na najniższych kosztach. Gdy interesuje nas tani kredyt gotówkowy, kalkulator wyświetli listę najatrakcyjniejszych ofert wraz ze szczegółowymi warunkami. 

Na co zwracać uwagę, wybierając tani kredyt gotówkowy? Kalkulator wskaże najlepsze na rynku oferty wraz z takimi elementami jak:

RRSO — Jest to wskaźnik, do którego wlicza się wszystkie wartości stanowiące koszt kredytu. Są to nie tylko oprocentowanie, ale również prowizje, marże i inne koszty wynikające z zaciągnięcia zobowiązania. Im niższe RRSO, tym mniej wynosi całkowity koszt kredytu. Jeśli zależy nam na tanim kredycie gotówkowym, wybierajmy oferty z najmniejszym RRSO. 

Oprocentowanie — Najważniejsza kwestia, zaraz po RRSO. Bardzo często jest mylone z Rzeczywistą Roczną Stopą Oprocentowania. Pamiętajmy, że pod względem całkowitej kwoty do spłaty, najważniejsze jest RRSO, gdyż oprocentowanie stanowi jeden z kosztów, które zostają w nie wliczone. Jeśli więc znajdziemy kredyt z niskim RRSO i stosunkowo małym oprocentowaniem, możemy mieć pewność, że wybrana oferta będzie tania i nie narazi nas na zbyt wysokie wydatki kredytowe. Z kolei w sytuacji, gdy dana propozycja banku posiada małe RRSO, a wyższe oprocentowanie, może okazać się o wiele bardziej opłacalną niż oferta z odwrotnymi parametrami. Ważna jest też kwestia rodzaju oprocentowania. Niektóre banki umożliwiają wybór między oprocentowaniem zmiennym a stałym.

Prowizja — Mimo, że jest to jeden z kosztów wliczanych do RRSO, warto sprawdzić go również jako osobny parametr. Przede wszystkim szukajmy ofert z prowizją na poziomie 0%, gdyż banki często wprowadzają tego typu promocje. Pomaga to nam znacznie obniżyć koszt kredytu. Pamiętajmy, że prowizja to jednorazowa opłata pobierana przez bank, jednak niektóre instytucje zawierają w swoich ofertach kilka jej rodzajów. Może to być np. prowizja za przygotowanie dokumentów lub za udzielenie zobowiązania. 

Kredyt gotówkowy kalkulator 2024

Gdy chcemy znaleźć tani kredyt gotówkowy, kalkulator porówna dostępne na rynku oferty i wyświetli najlepsze propozycje banków. Warto sprawdzić jak sytuacja wygląda na kilku przykładach z różnymi kwotami kredytu i zróżnicowanymi parametrami. 

 1. Kwota kredytu: 10 tys. zł. Okres spłaty: 2 lata. (dane na 12.01.2022)

PKO Bank Polski

 • Miesięczna rata: 448,63 zł.
 • Prowizja: 0%
 • Oprocentowanie: zmienne 7,20% do max. 9,50%
 • RRSO: 7,44%
 • Całkowita kwota do spłaty: 10 767,12 zł. 

BNP Paribas

 • Miesięczna rata: 452,23 zł.
 • Prowizja: 0%
 • Oprocentowanie: stałe 7,99%
 • RRSO: 8,29%
 • Całkowita kwota do spłaty: 10 853,48 zł.

Alior kredyt gotówkowy

 • Miesięczna rata: 455,42 zł.
 • Prowizja: 0%
 • Oprocentowanie: zmienne 8,69%
 • RRSO: 9,04%.
 • Całkowita kwota do spłaty: 10 930,15 zł. 
 1. Kwota kredytu: 20 tys. zł. Okres spłaty: 3 lata. (dane na 12.01.2022)

BNP Paribas kredyt gotówkowy

 • Miesięczna rata: 488,17 zł. 
 • Prowizja: 0%
 • Oprocentowanie: stałe 7,99%
 • RRSO: 8,29%
 • Całkowita kwota do spłaty: 23 431,95 zł. 

Kredyt gotówkowy w Alior Banku

 • Miesięczna rata: 494,76 zł. 
 • Prowizja: 0%
 • Oprocentowanie: zmienne 8,69%
 • RRSO: 9,04%
 • Całkowita kwota do spłaty: 23 748,42 zł.

Kredyt gotówkowy Millennium

 • Miesięczna rata: 702 zł
 • Oprocentowanie: 7,99%
 • RRSO: 10,60%
 • Całkowita kwota do spłaty: 25 272 zł.

— Kredyt w banku Citi Handlowym

 • Miesięczna rata: 495,06 zł.
 • Prowizja: 2,99%
 • Oprocentowanie: zmienne max. 7,19%
 • RRSO: 9,08%
 • Całkowita kwota do spłaty: 23 762,90 zł. 
 1. Kwota kredytu: 30 tys. zł. Okres spłaty: 5 lat. (dane na 12.01.2022)

Santander kredyt gotówkowy 

 • Miesięczna rata: 616,50 zł. 
 • Prowizja: 3,29%
 • Oprocentowanie: stałe 7,20%
 • RRSO: 8,91%
 • Całkowita kwota do spłaty: 36 990,25 zł. 

Kredyt gotówkowy ING 

 • Miesięczna rata: 600,96 zł.
 • Prowizja: 0%
 • Oprocentowanie: 7,49% dla kredytu z ubezpieczeniem lub 7,99% bez ubezpieczenia.
 • RRSO: 8,29%
 • Całkowita kwota do spłaty: 37 736,00 zł. 

Kredyt gotówkowy w banku Citi Handlowym

 • Miesięczna rata: 614,57 zł. 
 • Prowizja: 2,99%
 • Oprocentowanie: zmienne max. 7,19%
 • RRSO: 8,17%
 • Całkowita kwota do spłaty: 36 874,11 zł. 
 1. Kwota kredytu: 100 tys. zł. Okres spłaty: 5 lat. (dane na 12.01.2022)

Kredyt gotówkowy mBank 

 • Miesięczna rata: 2153 zł
 • Prowizja: 2,49%
 • Oprocentowanie: 9,50%
 • RRSO: 14,22%
 • Całkowita kwota do spłaty: 129 158,30 zł.

Pekao kredyt gotówkowy

 • Miesięczna rata: 2331,28 zł.
 • Prowizja: 3%
 • Oprocentowanie: 6%
 • RRSO: 15,03%
 • Całkowita kwota do spłaty: 139 876,81 zł. 

Jak widać, możemy dowolnie manipulować różnymi warunkami, ustalając poszczególne parametry. Bardzo często jesteśmy w stanie przez zmianę czasu spłaty zmniejszyć miesięczną ratę. Zdarza się też, że konkretny bank udzieli nam wyższego kredytu bez jakiejkolwiek prowizji.  Pamiętajmy, że szczegółowe warunki, jakie zaproponuje nam bank, do którego złożymy wniosek, są uzależnione od wielu czynników. Bardzo ważna jest nasza zdolność kredytowa, która w przypadku gdy jest wysoka, może bardzo korzystnie wpłynąć na propozycję banku. Ważne jest też, że zdolność kredytowa jest obliczana na podstawie wielu kwestii, a my sprawdzając ją w kalkulatorze, otrzymujemy jedynie orientacyjną wartość. Może nawet zdarzyć się, że bank wyliczy wyższą zdolność, a co za tym idzie, będziemy mieli szanse na wyższy kredyt. 

Jakie korzyści daje kalkulator kredytowy?

Pozostaje pytanie: dlaczego warto korzystać z kalkulatora kredytu gotówkowego? Przede wszystkim jest to narzędzie, które w szybki sposób wyliczy nam wszystkie koszty kredytowe. Pozwala to nam nie tylko zaoszczędzić czas, ale przede wszystkim uniknąć zbyt wysokiego ryzyka problemów ze spłatą. 

Przykładowo, kalkulator raty kredytu gotówkowego umożliwia dobranie zobowiązania pod względem kosztów miesięcznych. Jak wspomniano, jest to niezwykle ważna kwestia w przypadku gdy nie mamy wysokich dochodów w gospodarstwie. Dzięki temu jesteśmy w stanie spłacać kredyt bez kłopotów, przy czym nasz domowy budżet nie jest zaburzony zbyt mocno, a nam starcza na wszystkie ważne wydatki. Z kolei sprawdzając kalkulator zdolności kredytowej, kredyt gotówkowy możemy wybrać spośród najlepszych na rynku ofert dopasowanych do naszych możliwości finansowych. Dowiadujemy się wówczas, ile dostanę kredytu gotówkowego, kalkulator wskazuje poszczególne banki, których oferty warto sprawdzić. 

Najważniejsze korzyści korzystania z kalkulatora kredytów gotówkowych to:

— Szybkie wyliczenie raty w poszczególnych bankach;

— Możliwość sprawdzenia najlepszych na rynku ofert;

— Sprawdzenie zdolności kredytowej;

— Porównanie kosztów kredytowych w poszczególnych bankach;

— Znalezienie najtańszej oferty i zmniejszenie wydatków kredytowych;

— Porównanie ofert wszystkich banków w jednym miejscu. 

5/5 - (1 oddanych głosów)