Kredyt gotówkowy to najpopularniejszy produkt bankowy, z którego chętnie korzysta coraz większa liczba konsumentów. Możemy zaciągnąć go na dowolny cel, bez konieczności ujawniania wydatków. Kredyty gotówkowe są swoistym ułatwieniem pod względem wnioskowania i wszystkich procedur, jeśli weźmiemy pod uwagę innego typu zobowiązania celowe, np. kredyt na mieszkanie. Dzięki temu możemy zaciągać je niemalże od ręki, przy czym nie musimy spełniać wielu formalności. 

Ranking kredytów gotówkowych na 2024

Kasa Stefczyka
RRSO7,23 %
Oprocentowanie 6,23 %
Kwotado 160 000 zł
Ocena9/10
Smartney
RRSO16,94 %
Oprocentowanie 15,75 %
Kwotado 150 000 zł
Ocena10/10
Santander
RRSO10,13 %
Oprocentowanie 7,2 %
Kwotado 35 000 zł
Ocena9/10
Velobank
RRSO8,3%
Oprocentowanie 7,99%
Kwotado 200 000 zł
Ocena7/10
AliorBank
RRSO9,02 %
Oprocentowanie 7,19 %
Kwotado 200 000 zł
Ocena8/10
BNP Paribas
RRSO13,75 %
Oprocentowanie 7,2 %
Kwotado 200 000 zł
Ocena8/10
Pekao
RRSO10,88 %
Oprocentowanie 6 %
Kwotado 200 000 zł
Ocena9/10
City Handlowy
RRSO9,65 %
Oprocentowanie 6,99 %
Kwotado 150 000 zł
Ocena8/10
PKO miniratka
RRSO13,77 %
Oprocentowanie 7,2 %
Kwotado 170 000 zł
Ocena8/10

Najważniejsze informacje:

  • Kredyty gotówkowe są dostępne zarówno online, jak i w stacjonarnych placówkach kredytowych. 
  • Do otrzymania kredytu gotówkowego potrzebny jest udokumentowany dochód. 
  • Brak zadłużeń w BIK, KRD i ERIF zwiększa szansę na kredyt gotówkowy.

Kto może starać się o kredyt gotówkowy?

Jeśli chodzi o kredyty gotówkowe, oferowane przez banki, są one dostępne jedynie dla konkretnej grupy klientów. Jest to spowodowane faktem, iż firmy bankowe bardzo skrupulatnie sprawdzają zdolność kredytową konsumentów. W związku z tym analizowane są nie tylko nasze dochody i wydatki, ale także historia kredytowa w BIK i rejestry osób zadłużonych. Oznacza to, że w sytuacji, gdy mamy długi, nie spłacamy na czas rat pożyczkowych lub innych zadłużeń, czy też toczy się w naszej sprawie egzekucja komornicza, nie mamy szans na kredyt z bik w banku. 

%

Należy pamiętać, że mamy wgląd w naszą historię BIK, dzięki czemu możemy sprawdzić jakie są nasze szanse na otrzymanie kredytu gotówkowego jeszcze zanim zdecydujemy się na pójście do placówki bankowej lub wypełnienie wniosku na stronie banku. Wystarczy założyć konto na stronie www.bik.pl , by móc zobaczyć czy jesteśmy wiarygodnymi klientami dla banku lub parabanku. Dzięki takiej weryfikacji można szybko sprawdzić np. jakie są nasze szanse na uzyskanie kredytu hipotecznego. Weryfikacja w BIK jest darmowa i można również sprawdzić, czy nikt nie wyłudził naszych danych oraz nie próbował wziąć kredytu gotówkowego na nasze dane. Na pełna weryfikację danych trzeba poczekać 2 lub 3 dni, jednak dzięki temu mamy pewność, że otrzymamy pełen raport.

Przed złożeniem wniosku kredytowego, warto dowiedzieć się, jak sprawdzić bik. Raport o naszej historii kredytowej możemy pobrać zupełnie za darmo. Wystarczy, że złożymy stosowny wniosek online, a w ciągu 14 dni zostanie wygenerowany dokument elektroniczny. Możemy pobrać go w zakładce na naszym profilu na stronie www BIK-u. Znajdziemy w nim wszelkie niezbędne informacje o zaciągniętych pożyczkach czy kredytach i ich spłacie. Dzięki temu dowiemy się, jak wygląda obecnie nasza historia kredytowa i jakie są nasze szanse na szybki kredyt gotówkowy w banku. 

U kogo sprawdzi się kredyt gotówkowy online?

Kredyt gotówkowy online będzie bardzo pomocny w przypadku osób, które z różnych przyczyn nie mogą pojawić się w instytucji finansowej. Ze względu na obecnie panującą pandemię jest to wyjątkowo proste i bezpieczne rozwiązanie. Dodatkowo kredyt gotówkowy przez Internet pozwala nam często na szybkie otrzymanie wsparcia finansowego, zwłaszcza jeśli potrzebujemy szybkiej gotówki na dowolny cel. Przy kredytach online instytucje finansowe nie pytają o cel pożyczki, dlatego nie musimy wydawać otrzymanej gotówki na zakup konkretnego sprzętu, czy np. pojazdu. To dość prosta forma finansowania, dzięki której zyskujemy szybki dostęp do dodatkowych środków.

kredyt gotówkowy

Polecane kredyty gotówkowe

Kasa Stefczyka
RRSO7,23 %
Oprocentowanie 6,23 %
Kwotado 160 000 zł
Ocena9/10
Smartney
RRSO16,94 %
Oprocentowanie 15,75 %
Kwotado 150 000 zł
Ocena10/10
Santander
RRSO10,13 %
Oprocentowanie 7,2 %
Kwotado 35 000 zł
Ocena9/10

Kredyt gotówkowy online jest przeznaczony dla osób pełnoletnich, które posiadają stałe źródło dochodu z tytułu umowy zlecenie, umowy o pracę lub mają własną firmę. To także dobre rozwiązanie w momencie, kiedy raty za sprzęt np. w sklepie AGD lub RTV są zbyt drogie albo dla nas niedostępne. Wtedy możliwe jest finansowanie zakupu dzięki kredytowi gotówkowemu na dowolny cel. 

Jakie warunki trzeba spełnić, by dostać kredyt gotówkowy?

Kredyty są obecnie bardzo popularne, zwłaszcza wśród nieco młodszych osób, które niestety nie mogą pozwolić sobie na zakup samochodu lub urządzeń AGD za gotówkę. Kredyt na zakup samochodu jest szybkim sposobem finansowania, dzięki czemu staje się tak bardzo popularny. Niestety nie wszystkie osoby starające się o kredyt konsumencki na dowolny cel mogą cieszyć się szybką gotówką na swoim koncie. 

Warto wiedzieć więc, jakie warunki trzeba spełnić, jeśli chce się otrzymać kredyt online:

  • Stabilna sytuacja finansowa — Aby otrzymać od banku zgodę na udzielenie kredytu trzeba przede wszystkim posiadać źródło stałego dochodu. Dla wielu banków wyznacznikiem naszej stabilności finansowej będą regularne wpływy na konto. Mogą być to np. przelewy od pracodawcy lub zleceniodawcy w z tytułu umowy o dzieło lub umowy zlecenie. Dla banku liczy się, czy jesteśmy wypłacalni i tym samym czy damy radę bez problemu spłacać raty kredytu w terminie. Jeśli nie mamy stałych wpływów na konto, ponieważ dostajemy gotówkę do ręki, wtedy chcąc wziąć kredyt przez Internet lub w oddziale banku, warto mieć kopię umowy o dzieło lub innej umowy, jaką zawarliśmy z pracodawcą. Będzie to potwierdzenie tego, że faktycznie pracujemy i posiadamy stały dochód. 
  • Inne wydatki i zobowiązania — Pracownik banku może nas zapytać również, czy posiadamy inne zobowiązania, takie jak: kredyty, pożyczki, leasing, raty lub alimenty. Przy kredytach gotówkowych na wyższe kwoty pracownicy banku zadają również pytania odnośnie naszej sytuacji mieszkaniowej – ile płacimy za czynsz oraz ile osób jest na naszym utrzymaniu. 

Kiedy interesuje nas kredyt na dłuższy okres, np. będziemy spłacać raty przez kilka lub nawet kilkanaście lat, pracownicy znacznie dokładniej sprawdzają wszystkie szczegóły dotyczące naszej sytuacji finansowej. Nie powinno nas to dziwić, ponieważ każde dodatkowe zobowiązanie znacznie zmniejsza szansę na otrzymanie pozytywnej weryfikacji przy staraniu się o kredyt. 

Ważne!

Kredyty gotówkowe, czyli inaczej konsumenckie są udzielane w kwocie maksymalnej na poziomie 255 550 złotych. Aktem prawnym regulującym te i wiele innych kwestii jest Ustawa o kredycie konsumenckim z dnia 12 maja 2011 roku wraz z nowelizacjami.

Wady i zalety kredytu gotówkowego

Zalety kredytu gotówkowego Wady kredytu gotówkowego
kwota kredytu gotówkowego nawet ponad 200 tys. złotych konieczna weryfikacja BIK i rejestrów dłużników
długi okres spłaty do 120 miesięcy wymagana zdolność kredytowa na wysokim poziomie
brak obowiązkowego ubezpieczenia kredytu wysokie koszty odsetkowe przy długim okresie spłaty
możliwość spożytkowania środków na dowolnie wybrany cel konieczność przedstawiania zaświadczenia o dochodach

Kredyt online — jakich formalności dopełnić

Kredyt przez Internet może mieć nieco mniej formalności, jednak należy pamiętać, że nadal musimy być uczciwi wobec kredytobiorcy. Nie warto zawyżać zarobków lub ukrywać dodatkowych zobowiązań, ponieważ bank i tak sprawdzi nasza historię w BIK. Nawet biorąc szybki kredyt online nie jest to takie proste, jak się wydaje. Przez Internet należy wypełnić ankietę ze wszystkimi danymi, w tym numerem PESEL oraz trzeba podać nieco szczegółów dotyczących naszych zarobków i wydatków. 

Oczywiście im wyższa kwota kredytu tym trudniej będzie ją otrzymać bez podania wszystkich swoich źródeł dochodu. Przy kredytach przez Internet bank nie zawsze chce koniecznie znać wszystkie nasze źródła finansowania, ponieważ liczy się głównie historia w BIK. W oddziale banku możemy jednak spotkać się z pracownikiem, który będzie chciał od nas wiedzieć nieco więcej, niż wymaga tego internetowa ankieta. Warto więc być na to przygotowanym, a przede wszystkim trzeba mieć przy sobie obowiązkowo dowód osobisty oraz umowę, którą podpisaliśmy w pracodawcą. 

Nieco łatwiej mają przedsiębiorcy, którzy muszą jedynie podać NIP, pracownik banku może sprawdzić, czy faktycznie taka firma istnieje. Zweryfikuje również wszystkie informacje dotyczące ewentualnych zaległości firmy oraz jej wiarygodności. Pozytywnym aspektem prowadzenia działalności jest jednak fakt, że dla banku takie źródło dochodu jest znacznie stabilniejsze, dlatego można powiedzieć, że bank spogląda na nie nieco łaskawszym okiem. Jeśli dany klient posiada firmę jest to znak, że radzi sobie z finansami. Dodatkowo banki uznają, że np. umowa o dzieło czy zlecenie jest znacznie mniej stabilnym źródłem dochodu niż posiadanie własnej firmy. Dzieje się tak, ponieważ zarówno umowa o dzieło, jak i umowa zlecenie jest podpisywana na czas określony. Istnieją umowy zlecenie na czas nieokreślony, jednak zawarta jest w nich klauzula, że pracownik może zostać zwolniony w każdym momencie swojej pracy, dlatego są one uznawane za mniej stabilne. 

W dobrej sytuacji są również osoby, które decydują się na kredyty gotówkowe posiadając umowę o pracę na czas nieokreślony. Bank traktuje ich praktycznie na równi z właścicielami firm, ponieważ taka umowa chroni pracownika przed nagłym zwolnieniem. Również biorąc kredyt online bank będzie patrzył na nas nieco inaczej, jeśli przedstawimy jako źródło dochodu umowę o pracę na czas nieokreślony.

Co jest potrzebne do wzięcia kredytu przez Internet?

  1. Kredyt gotówkowy online wydaje się nieco prostszy do zaciągnięcia, ponieważ wszystkie formalności odbywają się online. Pamiętajmy jednak, że bank niezależnie od formy w jakiej zaciągamy kredyt, musi zapytać nas o dochód oraz inne zobowiązania. 
  2. Biorąc szybki kredyt online na dowolny cel musimy liczyć się z tym, że bank zapyta nas również o źródło dochodu oraz inne zobowiązania, w tym raty za telefon, leasingi, pożyczki w instytucjach parabankowych. Im więcej mamy zobowiązań, tym mniejsza szansa, że otrzymamy finansowanie z rankingu kredytów gotówkowych.
  3. Kredyty gotówkowe przez Internet również posiadają własne regulaminy, więc przy braniu takiej pożyczki online musimy liczyć się z wieloma pytaniami odnośnie naszej sytuacji finansowej. 
  4. Należy więc przygotować m.in. dowód osobisty, umowy innych pożyczek i kredytów oraz ewentualną umowę o pracę lub zlecenie, by móc ją okazać instytucji bankowej. Właściciele firm z kolei muszą naszykować numer NIP lub REGON. 

Czy trzeba podawać powód zaciągnięcia kredytu gotówkowego?

Przygotowany przez nasa ranking kredytów jest dla wszystkich tych osób, które nie chcą podawać bankowi celu brania pożyczki gotówkowej. Banki coraz rzadziej tworzą tzw. kredyty celowane, które muszą być przeznaczone na konkretny zakup. Najczęściej instytucje finansowe są najbardziej zainteresowane naszym źródłem dochodu oraz przede wszystkim chcą mieć pewność, że będziemy spłacać nasze zobowiązanie w terminie. To ważne, ponieważ również banki chcą inwestować pieniądze i nimi obracać, dlatego każdy sumienny klient będzie dla nich na wagę złota. 

Pamiętaj!

Kredyt gotówkowy online może być przeznaczony np. na spłatę innych pożyczek (refinansowanie), a także na finansowanie droższych zakupów, np. sprzętu RTV, samochodu lub na remont. Nie musimy udowadniać bankowi, na jakie wydatki potrzebna jest nam gotówka. 

Nieco innymi prawami rządzi się np. kredyt hipoteczny, ponieważ zabezpieczeniem tego kredytu jest właśnie zakupiona lub wybudowana przez nas nieruchomość lub ziemia pod budowę domu. W takim wypadku musimy koniecznie przedstawić bankowi faktury za np. zakup materiałów budowlanych lub za wypożyczenie sprzętu do budowy domu. Przy zakupie mieszkania od dewelopera konieczne jest okazanie umowy kupna sprzedaży, a bank może również poprosić nas o dane dotyczące samej nieruchomości. W razie niespłacania rat kredytu hipotecznego bank ma prawo zająć zakupioną przez nas nieruchomość, dlatego wszelkie dane o niej są tak istotne. 

Kredyty gotówkowe online są znacznie prostsze i bank udzielając nam pożyczki na 10, czy nawet 20 tys. złotych nie będzie pytał o jej cel. Bardziej będzie zainteresowany naszymi zobowiązaniami, historią w BIK oraz źródłem dochodu.

Kredyt gotówkowy online w parabanku

Inaczej sytuacja wygląda, gdy chcemy wziąć kredyt gotówkowy w firmie pożyczkowej. Wówczas nie musimy spełniać tak surowych warunków, a parabanki udzielają zobowiązań w oparciu o uproszczone procedury. W ich ofercie znajdziemy przykładowo kredyt gotówkowy bez prowizji, który minimalizuje nasze koszty związane z pomocą finansową. Tego typu opcje są dostępne nawet dla osób z komornikiem i negatywnym scoringiem w Biurze Informacji Kredytowej. 

Poniżej przedstawiamy firmy pozabankowe, które udzielają kredyty

Nazwa firmy Kwota Okres
Kasa Stefczyka do 160 000 zł 12 – 120 miesięcy
Smartney do 60 000 zł 6 – 84 miesięcy
SuperGrosz do 15 000 zł 4 – 50 miesięcy
Provident do 20 000 zł 3 – 48 miesięcy
HapiPożyczki do 15 000 zł 6 – 35 miesięcy

Ranking kredytów gotówkowych pokazuje również oferty pozabankowe, które mają nieco bardziej uproszczone procedury jednak za prostym finansowaniem kryje się również wyższe oprocentowanie oraz przede wszystkim krótszy okres kredytowania. Dla wielu osób może być to problematyczne, jednak trzeba liczyć się z tym, że kredyt przez Internet, który jest dostępny dla wielu osób, musi nieco różnić się od tego udzielanego przez banki. Instytucje parabankowe opierają się głównie na klientach, którzy nie mieli możliwości otrzymania kredytu w banku. Szybki kredyt przez Internet może być droższy oraz nie będziemy mieli możliwości przedłużenia spłacania rat. Parabanki nie udzielają również dodatkowego zabezpieczenia kredytu oraz nie możemy liczyć na znaczne wydłużenie spłaty rat. W przypadku jakichkolwiek opóźnień parabank nalicza sobie również bardzo wysokie odsetki, co dla wielu osób nie jest dobrą wiadomością. Należy więc traktować takie instytucje jako ostateczność w przypadku, kiedy nie możemy otrzymać finansowania w banku.

Ważne!

Nowi klienci mogą skorzystać z atrakcyjnych ofert darmowych kredytów! Tego typu zobowiązania są udzielane do konkretnej kwoty na max. kilka miesięcy. Dzięki temu spłacamy dokładnie tyle, ile nam pożyczono, bez ponoszenia kosztów.

Jak wziąć kredyt gotówkowy przez internet?

Większość z nas doskonale wie, że online możemy zaciągać zobowiązania oferowane przez parabanki, np. chwilówki na raty. Jednak, jak się okazuje, istnieje również możliwość wnioskowania o kredyt gotówkowy bez zaświadczeń bez wychodzenia z domu. Wystarczy wypełnić wniosek online na stronie wybranej firmy pożyczkowej lub banku. Wpisujemy w nim dane osobowe i informacje z dowodu osobistego (numer i seria, data wystawienia, ważność). Konieczne jest także wypełnienie oświadczenia o dochodach, w którym umieszczamy wysokość dochodów i wydatków, które ponosimy na życie, liczbę osób na utrzymaniu i innego typu zobowiązania, które nadal spłacamy (np. chwilówka czy pożyczka na pesel). 

Następnie musimy przejść proces potwierdzenia tożsamości. W większości instytucji finansowych wystarczy wykonanie przelewu weryfikacyjnego na kwotę 1 zł, która zostanie nam zwrócona w określonym terminie. Jest to niezbędne, aby firma otrzymała nasze dane i porównała je z tymi wprowadzonymi w formularzu. Dzięki temu zyskuje pewność, że wniosek jest wiarygodny. Dodatkowo, cały proces jest bezpieczniejszy niż w sytuacjach, które miały miejsce jeszcze kilka lat temu, gdzie wymagano wysyłania skanów dowodów osobistych. Wówczas zwiększało się ryzyko wyłudzenia i oszustw w związku z zaciąganiem nielegalnie pożyczek na fałszywe dane. Obecnie cały proces jest szyfrowany, dzięki czemu zarówno kredytobiorca, jak i firma finansowa zyskuje maksymalne bezpieczeństwo. 

W niektórych instytucjach możliwe jest potwierdzenie danych w specjalnych aplikacjach mobilnych, np. Kontomatik. W takiej sytuacji pobieramy aplikację na urządzenie mobilne i udzielamy dostępu do naszej bankowości elektronicznej. Cały proces jest bezpieczny i przebiega szybciej niż wspomniany przelew na symboliczną kwotę. 

Tani kredyt gotówkowy – czy jest możliwy?

Wielu klientów zastanawia się, czy zaciągnięcie kredytu gotówkowego bez wysokich kosztów jest możliwe. Jak się okazuje, zarówno banki, jak i firmy pożyczkowe, cały czas konkurują ze sobą, wprowadzając do swych ofert nowe rozwiązania. Ranking kredytów gotówkowych wskazuje, że parabanki udzielają kredytów bez bik nawet za darmo. Jest to jednak możliwe do konkretnej kwoty maksymalnej, która w większości przypadków wynosi 1000 zł. Zdarza się, że firmy pozabankowe wprowadzają specjalne promocje i korzystniejsze warunki, przyznając takie zobowiązania w wyższych kwotach. Zazwyczaj możemy zaciągnąć je na kilka miesięcznych rat. Pamiętajmy, że korzystając z darmowych kredytów z 0% RRSO, nie ponosimy żadnych kosztów. Oznacza to, że musimy spłacić dokładnie tyle, ile pożyczyliśmy. Z tego typu ofertami spotykamy się coraz częściej, np. w przypadku zakupu sprzętu na raty w sklepach z RTV i AGD. 

Co musisz sprawdzić przed zaciągnięciem kredytu gotówkowego?

Chcąc wziąć kredyt gotówkowy online trzeba koniecznie sprawdzić wszystkie szczegóły. Przed podjęciem ostatecznej decyzji mamy zawsze prawo wglądu w umowę. Możemy sprawdzić zasady finansowania, w tym ilość rat, harmonogram spłat kredytu, wysokość oprocentowania i RRSO. Należy uważać na reklamy kredytów gotówkowych 0%, ponieważ może w nich kryć się m.in. wysokie RRSO lub brak możliwość odroczenia spłaty raty. Trzeba pamiętać, że nie istnieją darmowe kredyty, a taka zachęcająca oferta może być udostępniona tylko nowym klientom z zastrzeżeniem, że muszą oni spłacić zaciągniętą pożyczkę w bardzo krótkim terminie. Nie dla wszystkich taka forma finansowania jest dobra, dlatego przy większej kwocie kredytu gotówkowego lepiej jest wybrać co prawda oprocentowaną, ale stabilną ofertę, która pozwoli nam na bezproblemową spłatę zaciągniętego zobowiązania. 

Przy podpisywaniu umowy kredytowej warto sprawdzić, czy istnieje możliwość szybszej spłaty bez dodatkowych opłat. Po wcześniejszej spłacie rat kredytu bank ma obowiązek zwrócić nam oprocentowanie. Banki najczęściej oddają pieniądze tego samego dnia, kiedy spłacimy kredyt gotówkowy przed czasem. Bank ma określony termin na oddanie nam oprocentowania kredytu, dlatego warto to egzekwować. 

Kiedy warto wziąć kredyt gotówkowy online?

Kredyt gotówkowy online będzie dla nas korzystny tylko wtedy, kiedy jesteśmy w stanie faktycznie spłacić całe zobowiązanie w krótkim czasie. W innym wypadku należy rozejrzeć się za instytucjami finansowymi, które nie są parabankiem. Obecnie banki udzielają pożyczek przez Internet na nieco innych zasadach. Jeśli mamy dobrą historię w BIK oraz posiadamy już spłacone kredyty, to cała procedura udzielania pożyczek jest również dość uproszczona. 

Również finansowanie jest znacznie lepsze dla klienta, ponieważ może on wybrać sposób pobierania rat, np. konkretny dzień, w którym bank pobierze ratę z konta osobistego lub firmowego. Możemy również na jakiś czas odroczyć spłatę rat. W niektórych bankach taka usługa jest płatna, choć często pierwsze zamrożenie kredytu np. na okres miesiąca jest darmowe. Warto zapytać w banku co może się stać w momencie, kiedy będziemy chcieli zamrozić kredyt np. na okres dwóch miesięcy. Czasem banki pozwalają na takie zamrożenie kredytu, co jest bardzo pomocne w przypadku, kiedy niespodziewanie zachorujemy lub stracimy źródło dochodu. 

Co ważne w banku można wziąć kredyt konsumencki, który będzie dodatkowo ubezpieczony, np. w razie nagłej choroby, utraty zdrowia lub pracy. Można ubezpieczyć kredyt również na wypadek własnej śmierci, by nasi bliscy nie musieli dodatkowo martwić się o spłatę rat. W takim wypadku kredyt jest anulowany lub raty kredytu są minimalne, co pozwala na jego szybsze spłacenie. 

Nie każdy szybki kredyt przez Internet jest dobrym pomysłem. Trzeba przede wszystkim sprawdzić wszystkie warunki finansowania, dowiedzieć się czy pożyczka może być ubezpieczona i przede wszystkim czy raty kredytu nagle nie wzrosną, jak miało to miejsce w przypadku kredytów frankowych. 

Kredyt przez Internet na konto posiada wiele zalet, ale przede wszystkim trzeba się liczyć z tym, że ma również własny regulamin, którego trzeba przestrzegać. Tyczy się to przede wszystkim regularnego spłacania rat i konsekwencji w razie niedotrzymania terminów. 

Źródła:

https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20111260715/U/D20110715Lj.pdf

https://www.knf.gov.pl/knf/pl/komponenty/img/Przewodnik+po+kredycie+konsumenckim+2018_64304.pdf

3.7/5 - (3 oddanych głosów)