Pożyczka na dowód to coraz chętniej wybierana forma pomocy finansowej przez Polaków. Tego typu decyzje podejmujemy z różnych względów, jednak najczęstszymi powodami zaciągania pożyczki na dowód jest brak zdolności finansowej u młodych osób. Wchodząc dopiero w dorosłe życie i podejmując pierwszą pracę zarobkową, nie mamy odpowiedniej wiarygodności konsumenckiej, która jest niezbędna w przypadku starania się o kredyt w banku. Z tego powodu instytucje mogą odmawiać nam udzielania większych zobowiązań finansowych. Można powiedzieć, że tego typu produkt oferowany przez parabanki to nic innego jak pożyczka bez zdolności finansowej, którą możemy zaciągnąć w szybkim czasie i bez potrzeby spełniania szeregu formalności. Sprawdźmy, jakie warunki musimy spełnić, aby środki z pożyczki na dowód bez zaświadczeń trafiły na nasze konta. 

Kwota pożyczki:
Okres:
  • Chwilówka
  • Pożyczka na raty
  • Pierwsza Darmowa
  • Bez BIK
Pokaż więcej pożyczek

Pożyczka na dowód jak to działa?

Wiele osób zastanawia się, czym dokładnie jest pożyczka na dowód do ręki i co musimy zrobić, aby móc ją zaciągnąć. Tego typu finansowanie oferowane jest przez firmy pozabankowe, które nie wymagają spełniania przez klientów szeregu restrykcyjnych zasad, jak bywa w przypadku banków. Jeśli interesuje nas pozyczka na dowód szybko możemy otrzymać gotówkę do rąk własnych lub na nasze konta. Parabanki często udzielają decyzji pożyczkowych nawet tego samego dnia. Wiele firm rozpatruje wnioski także w weekendy i dni ustawowo wolne od pracy. Dzięki temu pozyskanie pożyczki na dowód staje się całkowicie bezproblemowe. Musimy jednak pamiętać, że jeśli chcemy wnioskować o takie zobowiązanie jak pożyczka dla zadłużonych, również możemy otrzymać je wyłącznie za okazaniem dowodu. Jest to możliwe nawet w sytuacji, gdy nasze rachunki bankowe zajęła firma komornicza w związku z akceptacją rozłożenia długu na raty. 

Pożyczka na dowód osobisty – warunki

— Pełnoletność — Niektóre parabanki wymagają ukończenia 21 roku życia. W większości przypadków jednak pożyczka na dowód bez BIK jest dostępna dla każdej pełnoletniej osoby. 

— Obywatelstwo polskie — Wnioskując o pożyczki na dowód przez internet lub stacjonarnie, musimy liczyć się z tym, iż firma będzie chciała sprawdzić nasze obywatelstwo.

— Stały adres zamieszkania  — Tego typu kwestia jest sprawdzana za pomocą dokumentu tożsamości.

— Ważny dowód osobisty — Jak sama nazwa wskazuje, pożyczka na dowód udzielana jest osobom, które posiadają ważny dokument tożsamości. Aby móc zaciągnąć takie zobowiązanie, nie musimy przedkładać większej liczby dokumentów i spełniać wielu formalności. Inaczej sytuacja wygląda, gdy interesuje nas pożyczka na dowód firmy.

pożyczka na dowód bez bikPozyczka na dowód ile można wziąć?

Wiele osób, które zainteresowały się kwestią jaką jest pożyczka na dowód online, zastanawia się, jaką kwotę maksymalnie mogą zaciągnąć. Niezależnie od tego, czy naszą uwagę skupiła pożyczka bez BIK Warszawa, czy też produkt oferowany przez firmy w innych miastach, najczęściej takie zobowiązanie udzielane jest w określonej kwocie maksymalnej. Jej wysokość różni się jednak od ofert konkretnych parabanków, ale w większości przypadków umożliwiają one pożyczenie nawet kilku tysięcy złotych. Warto również wspomnieć, że w sytuacji, gdy pożyczka na dowód bez zaświadczeń zaciągana jest po raz pierwszy, często dostępna jest zupełnie za darmo. Wiele firm pożyczkowych posiada bowiem w swojej ofercie pierwszą pożyczkę za darmo. Jest ona jednak udzielana w ustalonej kwocie, a maksymalnie wynosi najczęściej 1000 zł. 

Pożyczka na dowód gdzie najlepiej?

Pożyczki na dowód osobisty często zaciągamy z powodu problemów finansowych. O tego typu zobowiązanie chętnie wnioskują osoby, które zmagają się z postępowaniem windykacyjnym lub złożyły właśnie skargę na komornika i chcą podbudować swój budżet. Jeśli interesuje nas pożyczka na dowód gotówka do ręki może trafić nawet tego samego dnia. Warto jednak zapoznać się z aktualnymi ofertami, aby nie skorzystać z usługi, która pogłębi naszą złą sytuacje materialną. W końcu chcemy wnioskować o taką pomoc finansową, aby wyplątać się ze spirali zadłużeń i „wyjść na prostą”. Jest to niezwykle ważne, gdy nasze konta zajęła firma komornicza, z której pobierane są wypłaty czy świadczenia. Komornik a zasiłek chorobowy nie jest sprawą, która możemy rozwiązać w kilka dni. Tego typu problem wiąże się z poświęceniem dużej ilości czasu, nerwów i pieniędzy, zwłaszcza gdy gotówka pobierana jest bezpodstawnie. Jeśli brakuje nam środków do życia, pożyczka na dowód przez internet jest doskonałym rozwiązaniem, jednak pod warunkiem, że znajdziemy korzystną ofertę. 

Jak złożyć wniosek o pożyczkę na dowód?

Jeśli znajdziemy firmę, której oferta nas interesuje, możemy rozpocząć proces składania wniosku o pożyczkę na dowód. Wielu klientów obawia się tego typu kwestii z powodu wielu formalności do wypełnienia. Warto jednak wiedzieć, że pożyczki na dowód przez internet udzielane są w szybkim czasie, a parabanki nie wymagają od nas dostarczania wielu dokumentów. Wniosek możemy złożyć zarówno w placówce, którą osobiście odwiedzimy, za pośrednictwem infolinii, SMS-em lub wypełniając formularz online. 

Wniosek o pożyczki na dowód online

Składanie wniosku o udzielenie pożyczki na dowód osobisty najczęściej odbywa się elektronicznie. To właśnie ten sposób coraz chętniej jest wybierany przez Polaków, o czym decyduje duży komfort i wygoda. Nie musimy nawet opuszczać swoich domów, aby pieniądze szybko pojawiły się na naszych kontach. Aby wnioskować o pożyczkę na dowód, wystarczy wypełnić formularz online, w którym wpisujemy nasze dane osobowe oraz informacje jak wysokość ewentualnych długów, wysokość dochodów, liczba osób w gospodarstwie domowym, miesięczne koszty utrzymania. Następnie przechodzimy do procesu weryfikacji naszej tożsamości. To właśnie na tym etapie sprawdzane są dane z naszego dowodu osobistego, które podaliśmy we wniosku. Najczęściej parabank weryfikuje je na podstawie przelewu, który wykonujemy na symboliczną kwotę. Dzięki temu w szybkim czasie firma pożyczkowa sprawdza nasze dane, które widnieją na przelewie elektronicznym. Następnie pozostaje nam czekać na wydanie decyzji pożyczkowej, jednak w przypadku takich produktów jak pożyczka na dowód, zazwyczaj jest ona pozytywna. 

Inne sposoby składania wniosku

Wniosek o pożyczki na dowód możemy składać także telefonicznie. Pożyczka na telefon jest dostępna dzwoniąc pod numer podany na stronie www wybranej firmy. Niektóre parabanki umożliwiają także złożenie prośby o pożyczkę SMS-em, jednak w większości wiąże się to również z koniecznością wypełnienia formularza online. Oczywiście, takowy wniosek jest możliwy także do złożenia stacjonarnie w placówce.