Wszelkiego rodzaju zobowiązania finansowe to pewne obciążenie dla domowego budżetu. Co jednak można zrobić, kiedy nie radzisz sobie ze spłatą aktualnie zaciągniętych pożyczek i kredytów? Ciekawym rozwiązaniem są kredyty konsolidacyjne, które pozwalają na połączenie kilku innych zobowiązań w jedno większe, ale z mniejszą miesięczną ratą. Pamiętaj, że w ramach konsolidacji nie da się połączyć każdego zobowiązania. Banki najczęściej pozwalają tylko na skonsolidowanie kredytów bankowych i niektórych pożyczek. Jeśli chodzi o zobowiązania pozabankowe, najczęściej musisz wziąć konsolidację także w instytucji niezwiązanej z bankiem.

Bank BPS – kredyt konsolidacyjny

Bank BPS kredyt konsolidacyjny udziela każdemu, kto ma zdolność kredytową, pełną zdolność do czynności prawnych oraz ukończone 18 lat. Każdy, kto ma pewne problemy z terminową spłatą zobowiązań lub kilka kredytów w jednym czasie stało się nadmiernym obciążeniem dla domowego budżetu, może wnioskować o konsolidację w BPS. Kredyt konsolidacyjny Bank BPS udziela na połączenie takich zobowiązań finansowych, jak:

 • kredyty i pożyczki gotówkowe;
 • kredyty i pożyczki samochodowe;
 • limity na kartach;
 • limity w rachunkach rozliczeniowych;
 • kredyty i pożyczki hipoteczne;
 • kredyty mieszkaniowe (dla zrealizowanych inwestycji i wypłaconego kapitału);
 • kredyty studenckie;
 • pożyczki i kredyty udzielane przez zakład pracy wnioskodawcy.

Uwaga! Kredyty konsolidacyjne w tym banku pozwalają na pozyskanie dodatkowych środków nawet do 100 tys. złotych na dowolny cel! To bardzo ciekawa oferta, która przyciąga uwagę wielu konsumentów na terenie kraju.

Inne kredyty dostępne w Banku BPS

kredyt gotówkowy bank bps
kredyt hipoteczny bank bps
kredyt firmowy bank bps

Na jakich warunkach udzielany jest kredyt konsolidacyjny przez Bank BPS?

BPS Bank udziela konsolidacji na naprawdę przejrzystych warunkach. Aby otrzymać taką pomoc, wystarczy że spełnisz kilka podstawowych warunków, a mianowicie:

 • masz 18 lat;
 • masz pełną zdolność do czynności prawnych;
 • nie masz negatywnych wpisów w historii BIK;
 • wykazujesz odpowiednio wysoką zdolność kredytową.

Jeśli jednak chodzi o ofertę, jaką przygotował Bank BPS, konsolidacja wygląda następująco:

 • długi okres kredytowania nawet do 30 lat;
 • maksymalna kwota kredytu w ramach konsolidacji hipotecznych do 60% wartości nieruchomości będącej zabezpieczeniem finansowania;
 • atrakcyjne oprocentowanie;
 • stała rata przez cały okres finansowania.

Jak widzisz, oferta tej instytucji jest naprawdę atrakcyjna. Niestety nie jest możliwa konsolidacja chwilówek. Bank BPS stawia tylko na sprawdzone metody działania, w wyniku czego konsumenci mogą tylko połączyć bankowe zobowiązania w jedno, z mniejszą miesięczną ratą. Jeśli chcesz wiedzieć, czy oferta BPS w zakresie konsolidacji jest warta uwagi, koniecznie sprawdź ranking kredytów konsolidacyjnych online. To wygodny sposób, aby porównać wszystkie oferty na rynku i ocenić, która z nich jest aktualnie najlepsza.

Jakie dokumenty są wymagane przez Bank BPS do kredytu konsolidacyjnego?

Aby otrzymać pomoc finansową od BPS w ramach konsolidacji, musisz nie tylko spełnić określone warunki, ale także dostarczyć szereg dokumentów, które bank zweryfikuje jeszcze na etapie wnioskowania o kredyt. Zaliczamy do nich:

 • dokumenty potwierdzające wysokość zaciągniętych kredytów gotówkowych i innych zobowiązań oraz kwoty pozostałe do spłaty;
 • uzupełniony wniosek kredytowy;
 • zaświadczenia od pracodawców o wysokości osiąganych dochodów;
 • ważny dokument tożsamości.

Powyższe aspekty to niezbędne minimum, jakie musisz dostarczyć do banku, by otrzymać kredyt konsolidacyjny – Bank BPS. Czy warto zaciągnąć takie zobowiązanie? Zdecydowanie tak, ale wcześniej dokładnie przeanalizuj swoje możliwości finansowe. W niektórych sytuacjach może okazać się, że konsolidacja znacznie odciąży Twój domowy budżet mimo to, iż w ogólnym rozrachunku dług będzie większy niż dotychczas.

Jakie korzyści niesie ze sobą kredyt konsolidacyjny BPS?

Na pewno już wiesz, że Bank BPS kredyt konsolidacyjny korzyści przynosi głównie na tle finansowym. Konsolidacja kredytów, pożyczek i kart kredytowych pozwala na odciążenie domowego budżetu oraz zmniejszenie comiesięcznych kosztów. To oczywiście nie to samo, co pożyczki długoterminowe dla zadłużonych, choć te są równie ciekawą opcją na rozwiązanie problemów finansowych gospodarstwa domowego. Warto dodać, że kredyt konsolidacyjny Bank BPS oprocentowanie ma na przyzwoitym poziomie, a dodatkowo pozwala na zaciągnięcie zobowiązania w dwóch opcjach. Możesz zdecydować się na oprocentowanie zmienne przez cały okres finansowania lub stałe, które będzie obowiązywać przez 60 miesięcy od czasu uruchomienia kredytu konsolidacyjnego.

Opinie o kredycie konsolidacyjnym BPS Bank

Aktualnie w sieci znajdziesz wiele opinii konsumentów, które wskazują na to, iż warto ubiegać się o konsolidację w tej instytucji. Chcesz wiedzieć, co inni mówią na temat produktu, jakim jest kredyt konsolidacyjny – Bank BPS? Opinie klientów, którzy zdecydowali się na taką formę pomocy finansowej, są w 99% pozytywne. To wszystko sprawa, że coraz większa liczba konsumentów decyduje się na złożenie wniosku o konsolidację w tej instytucji. Dodatkowo recenzje wskazują na pozytywny fakt, iż bank pozwala na zmianę oprocentowania w czasie trwania umowy kredytowej. Możesz zmienić oprocentowanie ze zmiennego na stałe i na odwrót, jeśli:

 • kredyt został już wypłacony w całości;
 • masz zdolność kredytową i nie spóźniasz się z płatnością za miesięczne raty;
 • do końca obowiązywania umowy kredytowej pozostało nie mniej niż 5 lat.

Jak złożyć wniosek o konsolidację z BPS Bank?

Kredyt konsolidacyjny w BPS dostępny jest wyłącznie w stacjonarnych placówkach. Oczywiście możesz zapoznać się z aktualną ofertą przez stronę internetową banku lub infolinię, ale wszelkie dokumenty oraz wniosek złożysz wyłącznie w wybranym przez Ciebie oddziale. Sam proces wnioskowania jest dość prosty. Wystarczy, że wcześniej zapoznasz się z wymaganymi przez bank dokumentami i odpowiednio wcześnie je przygotujesz. Dzięki temu procesowanie wniosku będzie o wiele szybsze, a Ty zyskasz szansę na łatwiejsze pozyskanie finansowania w ramach konsolidacji.

Czy warto wziąć konsolidację z BPS?

Jest wiele czynników, które przekonują konsumentów do wzięcia kredytu konsolidacyjnego w Banku BPS. Atrakcyjne oprocentowanie, długi okres spłaty, oprocentowanie do wyboru oraz możliwość konsolidacji większości zobowiązań finansowych (oprócz chwilówek) to najważniejsze kwestie. Pamiętaj, że nawet konsolidację możesz wcześniej spłacić (lub częściowo nadpłacić) jeśli tylko masz taką możliwość. Bank dokłada wszelkich starań, aby zadowolić wszystkich swoich kontrahentów, dlatego stale aktualizuje swoją ofertę tak, by dopasować ją do zmieniających się na rynku potrzeb. Jeśli wciąż wahasz się, czy konsolidacja jest dla Ciebie, koniecznie spotkaj się z doradcą BPS lub odwiedź stronę internetową banku. W ten sposób zdobędziesz wszystkie niezbędne informacje, które przekonają Cię, że konsolidacja BPS to dobry wybór na wiele lat, a także szansa na podbudowanie swojego domowego budżetu w trudnej sytuacji.

5/5 - (1 oddanych głosów)