Posiadając na koncie wiele pożyczek, które spędzają nam sen z powiek szukamy dobrego rozwiązania na wyjście z ciężkiej sytuacji. Windykatorzy dzwonią, komornik puka do drzwi a długi się nawarstwiają. Kilka rat za pożyczki, które musimy zapłacić w danym miesiącu mogą poważnie uszkodzić nasz budżet domowy. Dla takich osób z pomocą może przyjść kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych oraz pożyczka konsolidacyjna bez bik.

KasaStefczyka
RRSO6,23 %
Oprocentowanie 6 %
Prowizja0 %
Ocena10/10
PKO Bank Polski
RRSO9,21 %
Oprocentowanie 7,2 %
Prowizja0 %
Ocena10/10
Pekao konsolidacja
RRSO7,45 %
Oprocentowanie 7,2 %
Prowizja0%
Ocena9/10
AliorBank
RRSO10,86 %
Oprocentowanie 7,19 %
Prowizja0 %
Ocena9/10
Santander
RRSO11,18 %
Oprocentowanie 7,2 %
Prowizja5,91 %
Ocena9/10
BNP Konsolidacja
RRSO8,29 %
Oprocentowanie 7,99 %
Prowizja0 %
Ocena8/10

Często jedna pożyczka nie wystarcza na nasze potrzeby więc bierzemy kolejną, a nawet kilka. Zdajemy sobie sprawę o tym, że nie radzimy sobie ze spłatami dopiero po fakcie. Zbyt duża ilość rat może obciążyć niejeden portfel. Wyjście ze spirali zadłużenia nie jest proste dlatego najkorzystniejszym rozwiązaniem dla osób w tej sytuacji jest konsolidacja wielu kredytów w jeden.

Czym jest kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych?

Najprościej mówiąc kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych jest to złączenie wielu rat z jedną. Całą kwota wszystkich kredytów się sumuje i rozłożona jest na dogodny dla dłużnika okres. Każda oferta jest dopasowana indywidualnie dla każdego klienta. Najczęściej firma udzielająca kredytów daje kilka możliwości, a ostateczny wybór należy do kredytobiorcy. Dodatkowo przy kredytach konsolidacyjnych dla zadłużonych można dobrać dodatkową gotówkę, dzięki czemu wspomożemy nieco nasz budżet. 

Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych

W życiu często zdarzają się sytuacje, gdy przeceniamy nasze możliwości finansowe, lub też stracimy źródło finansowania. Wówczas możemy wpaść w kłopoty związane ze spłatą rat kilku zobowiązań naraz. W tego typu przypadkach większość z konsumentów szuka opłacalnych sposobów na wyjście z problemów, które pomogą spłacić długi w terminie bez opóźnień i wynikających z tego wysokich odsetek karnych. Możemy zaciągnąć kolejną pożyczkę, jednak nie jest to dobry pomysł, gdy nie radzimy sobie z uiszczaniem rat. Często wybieranym sposobem jest też refinansowanie, które firmy przyznają właśnie na spłatę zaległości. Jeśli jednak jego koszty są zbyt duże, możemy sprawdzić alternatywę, jaką jest kredyt konsolidacyjny. Co to jest i na czym dokładnie polega?

Konsolidacja kredytu – co to daje i dlaczego klienci z niej korzystają?

Przede wszystkim jest to możliwość pozbycia się uciążliwych zaległości poprzez złączenie kilku długów w jeden. Wówczas w efekcie otrzymujemy:

  • Jedną pożyczkę do spłaty zamiast kilku;
  • Niższą ratę, z której spłatą nie będziemy mieli problemu;
  • Pozbycie się aktywnych zadłużeń, których odsetki rosły przez opóźnienia;
  • Zminimalizowanie ryzyka egzekucji komorniczej;
  • Korzystniejsze warunki.

Kredyt konsolidacyjny — zabezpieczenia

Jeśli interesuje nas konsolidacja kredytu na wyższe sumy w banku, możemy spotkać się z koniecznością ustanowienia dodatkowego zabezpieczenia. Jest to swego rodzaju gwarancja zwrotu należności bankowi w sytuacji, gdy pożyczkobiorca nie wywiąże się z warunków umowy, czyli np. nie będzie spłacał rat. Dzięki temu banki mogą zminimalizować ryzyko kredytowe, co jest ważne w przypadku gdy przyznają kredyt konsolidacyjny opiewający na wysokie kwoty. Zabezpieczyć taki kredyt możemy na kilka sposobów, wybierając formę osobistą lub rzeczową. Pierwsza opcja dotyczy odpowiadania za dług całym swoim majątkiem, z kolei druga wiąże się z ograniczeniem odpowiedzialności konsumenta do konkretnych składników majątku. 

Formy rzeczowe zabezpieczenia kredytu konsolidacyjnego to:

  • Zastaw ogólny — Rzecz ruchoma zostaje obciążona prawem, na mocy którego wierzyciel (bank) może dochodzić zaspokojenia roszczeń;
  • Zastaw rejestrowy — Rzecz ruchoma, która może być użytkowana przez zadłużonego w okresie ustanowienia zastawu. Może to być np. samochód, motocykl itp.;
  • Kaucja — Określona suma pieniędzy lub papiery wartościowe;
  • Hipoteka — Wiąże się z obciążeniem prawem nieruchomości;
  • Blokada środków na koncie — Następuje do momentu wywiązania się z zobowiązań względem wierzyciela;
  • Ubezpieczenie kredytu konsolidacyjnego — Cesja praw z polisy na rzecz banku;
  • Kaucja banku — Przeniesienie ustalonej kwoty na rzecz wierzyciela.
  • Formy osobiste zabezpieczenia kredytu konsolidacyjnego:
  • Weksel — Dokument (najczęściej w formie in blanco) z podpisem wystawcy, jednak bez określania sumy i terminu płatności;
  • Poręczenie wekslowe — Dokument stanowiący o zobowiązaniu do spłaty konsolidacji w ustalonych terminach przez kredytobiorcę;
  • Cesja wierzytelności — Umowa pomiędzy bankiem a kredytobiorcą, na mocy której prawa do otrzymania konkretnej sumy za sprzedawane towary lub usługi zostają przeniesione na kredytodawcę;
  • Gwarancja bankowa — Bank zobowiązuje się do uiszczenia zaległości kredytodawcy. Kwota musi stanowić sumę niespłaconych rat zobowiązania wraz z odsetkami i kosztami wszczętego postępowania.
  • Przejęcie zadłużenia — Przejęcie długu przez wskazaną osobę, która przejmuje obowiązki kredytobiorcy i spłaca zadłużenie wedle harmonogramu;
  • Poręczenie według prawa cywilnego — Poręczyciel zobowiązuje się do spłaty długu w sytuacji, gdy kredytobiorca nie wywiąże się z warunków umowy.

Zalety pożyczek konsolidacyjnych dla zadłużonych

Pożyczki konsolidacyjne dla zadłużonych posiadają wiele zalet, które nie są tak oczywiste. W gruncie rzeczy może nam się wydawać, że połączenie kilku zobowiązań jeszcze bardziej pogorszy naszą sytuację. Jednak to nie jest prawda. Do głównych plusów pożyczek konsolidacyjnych dla zadłużonych należą:

  • Mniejsza liczba firm, dla których musimy oddać pieniądze. Niezależnie od tego w ilu instytucjach mamy zobowiązania, nawet jeśli braliśmy pożyczki prywatne dla zadłużonych.
  • Dłuższy okres pożyczki. Dłużnik sam wybiera jedną z opcji w ilu ratach będzie spłacał pożyczkę konsolidacyjną dla zadłużonych.
  • Mniejsze nakłady finansowe na miesiąc. Im dłuższy okres tym mniejsze raty. Dzięki temu miesięcznie będziemy wydawali mniej pieniędzy na spłaty kredu.
  • Wyjście z zadłużenia. Wybieramy taką ofertę, która nie będzie tak obciążająca jak poprzednie pożyczki.
  • Lepsza zdolność kredytowa. Zamiast wielu rat mamy jedną, dzięki czemu polepszamy swoją zdolność.

Pożyczka konsolidacyjna zalety i wady – podsumowanie

Zalety pożyczki konsolidacyjnej Wady pożyczki konsolidacyjnej
Wydłużenie czasu spłaty zobowiązania Większy koszt ostateczny — w związku z wydłużeniem czasu spłaty, rosną odsetki
Jedna rata miesięcznie zamiast kilku Przy bardzo wysokich długach wymagane zabezpieczenie, np. weksel, cesja wierzytelności
Niższa rata do spłaty niż wcześniej Konieczność ponownego przejścia procedury wnioskowania o kredyt
Negocjacje korzystniejszych warunków
Uniknięcie egzekucji komorniczej
Pozbycie się problemów ze spłatą kilku zobowiązań jednocześnie
Dodatkowa suma co miesiąc, dzięki płaceniu mniejszej raty miesięcznej
Poprawa historii kredytowej w BIK
Zwiększenie zdolności kredytowej i większe szanse na kredyt w przyszłości
Możliwość wnioskowania dodatkowo o pożyczkę na dowolne cele

Kredyt konsolidacyjny bez BIK – czy mam szansę?

Czy osoby z zadłużeniem w BIK mają szanse na kredyt konsolidacyjny bez BIK? Oczywiście, że tak jednak jest jedno ,,ale”. Największymi instytucjami, które w swojej ofercie mają kredyt konsolidacyjny bez BIK są banki. Dla nich dużym wyznacznikiem będzie to czy mamy pozytywną historię w bazach. Jeśli nie to nasz wniosek będzie automatycznie odrzucony. W takim razie gdzie szukać? Dla osób zadłużonych najlepszym miejscem na znalezienie kredytu konsolidacyjnego będą firmy pozabankowe, dla których bazy nie będą miały znaczenia.

Im lepsza historia czym większa szansa na pożyczkę konsolidacyjną dla zadłużonych. Mając zaległe długi zmniejszamy sobie listę firm gdzie możemy uzyskać pozytywną akceptację. W Internecie możemy znaleźć wiele firm, które nie będą patrzyły na zły BIK. Najlepiej znaleźć najlepszy ranking pożyczek dla zadłużonych, gdzie można porównać wiele ofert z innymi w jednym miejscu.

Konsolidacja kredytu bez BIK — najważniejsze warunki

Wiemy już, że kredyty konsolidacyjne najczęściej są udzielane przez banki. Takie procedury przede wszystkim dotyczą faktu, iż tego typu zobowiązanie zaciągamy właśnie na spłatę kredytów zaciągniętych w banku czy pożyczek konsumpcyjnych.  Jeśli chcemy wnioskować o kredyt konsolidacyjny, musimy spełnić poniższe warunki:

  • Płynność finansowa — Niezależnie od tego, jakie jest nasze źródło dochodu i ile zarabiamy, podczas udzielania pożyczki konsolidacyjnej banki zawsze sprawdzają, czy mamy stabilną sytuację finansową. Jest to podstawowy warunek, aby instytucje zyskały pewność, że nowe raty będą uiszczane w terminie, co musi umożliwiać regularny dochód. Musimy więc przygotować się na szczegółowe badanie naszych zarobków, nie tylko na podstawie oświadczenia o dochodach, ale również innych dokumentacji. Niezbędne mogą okazać się zaświadczenie od pracodawcy, umowa o pracę, wyciągi z konta, deklaracje PIT, czy też decyzje o przyznaniu świadczenia lub waloryzacji renty czy emerytury. Jeśli dochód otrzymujemy z innych tytułów, np. wynajmu nieruchomości musimy dołączyć do wniosku pisma potwierdzające to, np. umowę najmu i wpływy na rachunek. 
  • Dobra historia w BIK — Jak wspomniano wcześniej, kredyty konsolidacyjne udzielane przez banki wymagają dobrego scoringu w BIK. Oczywiście, większość zdaje sobie sprawę, że w przypadku opóźnień i problemów w spłatach długów, posiadanie stabilnej historii kredytowej jest niemal niewykonalne. Jeśli jednak chcemy wnioskować o kredyt konsolidacyjny, który umożliwi spłatę kilku zobowiązań na wysoką kwotę, musimy zadbać o poprawę BIK-u. W przeciwnym razie możemy spodziewać się odrzucenia naszego wniosku przez bank. Pamiętajmy, że Biuro Informacji Kredytowej umożliwia konsumentom sprawdzenie własnego raportu. Wystarczy zawnioskować o to na stronie www i uiścić niewielką opłatę, a z łatwością sprawdzimy, jak wygląda aktualnie nasz scoring. 
  • Wydatki i inne zobowiązania — Nie bez znaczenia są również stałe wydatki, jakie ponosimy na utrzymanie nasze i naszych bliskich, żyjących z nami w gospodarstwie domowym. Chodzi tutaj o wszelkie rachunki, które płacimy co miesiąc, ale również inne zobowiązania, np. alimentacyjne. 

Pożyczka konsolidacyjna bez zdolności

Zdolność kredytowa jest bardzo ważna w instytucjach bankowych. Bez niej nie warto próbować wypełniać wniosek w tych instytucjach, gdyż na 99% dostaniemy odmowę. Pożyczkę bez zdolności kredytowej możemy dostać w parabankach, które w porównaniu do banków, aż tak nie weryfikują każdego klienta. 

Pożyczka konsolidacyjna bez zdolności może sprawić, że wyjdziemy z trudnej sytuacji finansowej. Konsolidacja to jedno z rozwiązań, z którego powinniśmy skorzystać od razu kiedy spóźniamy się ze spłatami pożyczek. Jeśli nic nie robimy z naszym problemem to on się tylko pogarsza. Dlatego warto reagować na bieżąco jeśli przez sytuacje losowe nasza zdolność kredytowa się pogorszyła, dzięki czemu nie jesteśmy w stanie spłacać rat na aktualnych warunkach.

Taki kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych jest udzielany w oparciu mniej surowe wymogi. Przede wszystkim firmy pożyczkowe nie analizują tak skrupulatnie klientów pod względem BIK-u, rejestrów dłużników (np. KRD, BIG), a także sytuacji materialnej. Dodatkowo, za pomocą pożyczki konsolidacyjnej z parabanku możemy spłacić różnego rodzaju zobowiązania, również te zaciągnięte w firmach pozabankowych, zyskując jeden dług z lepszymi warunkami. Jeśli więc zastanawiamy się, co to kredyt konsolidacyjny, musimy wiedzieć, że sposób jego udzielania jest uzależniony od wybranej instytucji. Bowiem kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych są dostępne nawet dla osób, które popadły w bardzo poważne kredyty finansowe, mają złą historię kredytową w BIK, niską zdolność kredytową, nieregularny lub dość niski dochód i wysokie długi. 

Kredyt konsolidacyjny bez zaświadczeń – gdzie go dostać?

Dużo klientów przed wysłaniem wniosków zastanawia się czy będą musieli dosyłać jakieś dodatkowe dokumenty. Kredyt konsolidacyjny bez zaświadczeń nie wymaga tego. W większości przypadków pożyczkodawcy nie wymagają niczego poza tym co jest na formularzu pożyczkowym. Może zdarzyć się sytuacja kiedy wniosek będzie pozytywnie zaakceptowany, jednak są pewne wątpliwości, które trzeba rozpatrzyć przez konsultanta. Ten zaś najczęściej będzie chciał potwierdzenia, że jesteśmy tą osobą, która wypełniła aplikację. Skan dowodu czy dokumentu ze zdjęciem powinien być wystarczający w takiej sytuacji.

Najlepsze kredyty konsolidacyjne

KasaStefczyka
RRSO6,23 %
Oprocentowanie 6 %
Prowizja0 %
Ocena10/10
PKO Bank Polski
RRSO9,21 %
Oprocentowanie 7,2 %
Prowizja0 %
Ocena10/10
Pekao konsolidacja
RRSO7,45 %
Oprocentowanie 7,2 %
Prowizja0%
Ocena9/10

Jeśli chcemy ominąć cały proces papierologii to powinniśmy szukać kredytu w pozabankowych instytucjach. Najczęściej to banki wymagają zaświadczeń, dlatego jeśli się obawiamy, warto od razu złożyć wniosek w parabankach. Istnieje sytuacje gdzie nawet te firmy mogą prosić Cię na przykład o zaświadczenie od pracodawcy. Występuje to w momencie kiedy we wniosku podaliśmy zbyt wysokie lub zbyt niskie kwoty wynagrodzenia. Aby się upewnić, pożyczkodawca może od nas wymagać potwierdzania tej kwestii.

Co to jest kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych z komornikiem i na czym dokładnie polega?

Na rynku pozabankowym w ofertach wielu firm znajduje się także pożyczka konsolidacyjna dla zadłużonych z komornikiem. Co to jest konsolidacja dla dłużników z postępowaniem komorniczym? Tego typu finansowanie jest skierowane do osób, które mają wszczętą egzekucję i muszą spłacić wysoki dług, ale chcą szybciej wyjść z problemów finansowych i uniknąć dużych odsetek czy opłat komorniczych. Zaciągając kredyt konsolidacyjny w parabanku z komornikiem, możemy liczyć na automatyczną spłatę aktywnych długów z przyznanych środków. Wówczas pozbywamy się zaległości, a do spłaty pozostaje wyłącznie jedno (nowe) zobowiązanie, którego parabank udziela na korzystniejszych dla nas warunkach.

 Konsolidacja dla zadłużonych jest skierowana do osób, które:

  • Nie radzą sobie ze spłatą kilku długów naraz;
  • Mają egzekucję komorniczą na koncie;
  • Muszą ponosić wysokie odsetki karne i koszty postępowania;
  • Chcą poprawić historię kredytową w BIK;
  • Mają niską zdolność kredytową;
  • Są bezrobotne, mają niewysokie dochody, pobierają emeryturę czy rentę, pracują dorywczo, szukają zatrudnienia itp.;
  • Spodziewają się wszczęcia postępowania komorniczego, a chcą tego uniknąć;
  • Muszą rozłożyć zobowiązania na dłuższy czas spłaty;
  • Chcą płacić co miesiąc mniejszą ratę niż wcześniej;
  • Mieć jednego wierzyciela, zamiast spłacać zadłużenia do kilku różnych firm;
  • Wnioskując o kredyt konsolidacyjny w banku, dostały odmowną decyzję. 

Gdzie najłatwiej dostać kredyt konsolidacyjny?

Jeśli mamy duże kłopoty finansowe, z których nie dajemy rady wyjść samodzielnie, najlepszym wyjściem z sytuacji jest pożyczka konsolidacyjna w firmie pozabankowej. Takie zobowiązanie jest o wiele łatwiejsze do zaciągnięcia, nie wymaga również spełnienia wielu surowych warunków, a parabanki udzielają go nawet osobom mocno zadłużonym z komornikiem. Zazwyczaj musimy jedynie wykazać, że mamy dochód, który pozwoli nam regularnie spłacać nową ratę. Dlatego też, jeśli zastanawiamy się, gdzie najłatwiej dostać kredyt konsolidacyjny, warto sprawdzić oferty firm pożyczkowych, które o wiele łagodniej podchodzą do weryfikacji wniosków klientów. W znalezieniu najkorzystniejszej oferty pomoże nam ranking kredytów konsolidacyjnych, zawierający najlepsze na rynku propozycje parabanków, które nie zaburzą naszego budżetu, a pozwolą nam wyjść z trudnej sytuacji. Kredyt konsolidacyjny bez badania zdolności udzielany jest w większości tego typu firm, a podczas wnioskowania nie musimy dopełniać wielu formalności. Najczęściej wystarczy złożenie krótkiego formularza i dołączenie do niego oświadczenia o dochodach. W takim piśmie podajemy wysokość i źródło naszych dochodów oraz informację, ile średnio ponosimy na nasze utrzymanie. Wnioski są rozpatrywane szybko, a po wydaniu decyzji pożyczkowej nawet tego samego dnia środki zostaną przeznaczone na spłatę zadłużeń. 

Pożyczka lub kredyt konsolidacyjny również online

Na rynku pożyczkowym bez problemu znajdziemy oferty zobowiązań typu kredyt konsolidacyjny online. Taka opcja jest skierowana przede wszystkim do osób, które chcą załatwić wszystkie formalności bez wychodzenia z domu i ograniczyć ich ilość do minimum. Konsolidacja online jest przyznawana w oparciu o złożenie e-wniosku i potwierdzenia tożsamości przez Internet. Wszystkie procedury odbywają się online, a my nie musimy wybierać się do placówki stacjonarnej, aby podpisać umowę. Możemy zrobić to mailowo lub skorzystać z dostarczenia dokumentu przez firmę kurierską. Wiele firm oferuje także kredyty konsolidacyjne online, które zaciągamy podczas wizyty pracownika w domu. 

Pożyczka konsolidacyjna online — wniosek

Aby zaciągnąć kredyt konsolidacyjny online, wystarczy znaleźć najkorzystniejszą ofertę w rankingu i złożyć wniosek o zobowiązanie na platformie www. We wniosku podajemy takie dane jak:

  • Imię i nazwisko;
  • PESEL;
  • Adres zamieszkania;
  • Numer telefonu;
  • Adres e-mail;
  • Numer i seria dowodu.

Musimy również dołączyć oświadczenie o dochodach, które zazwyczaj automatycznie wyświetla się na etapie wypełniania wniosku o kredyty konsolidacyjne bez zdolności kredytowej. Należy podać w nim:

  • Wysokość dochodów (miesięcznych lub średnia z 3 miesięcy);
  • Rodzaj umowy/rodzaj źródła dochodu — Jeśli jesteśmy zatrudnieni, podajemy dane firmy i rodzaj umowy. Z kolei, gdy np. przyznano nam emeryturę, rentę, zasiłek, innego rodzaju świadczenie, podajemy dane właściwej instytucji i numer decyzji. 
  • Wysokość wydatków na utrzymanie — Najczęściej firmy pożyczkowe wymagają podania średniej z 3 ostatnich miesięcy. Musimy wliczyć tutaj takie koszty jak rachunki za prąd, wodę, gaz, czynsz, internet itp. 
  • Wysokość kredytów do spłaty — W tym miejscu podajemy kwotę, jaka pozostała nam do spłaty;
  • Inne zobowiązania — Suma innych zobowiązań, np. alimentacyjnych, które uiszczamy regularnie.

Następnie wysyłamy wniosek i czekamy na decyzję firmy, czy konsolidacja online zostanie nam przyznana. Musimy również potwierdzić tożsamość, co odbywa się najczęściej poprzez wykonanie przelewu na symboliczną kwotę. Jak to zrobić?

  1. Firma pożyczkowa udostępni nam numer konta, na który należy wykonać przelew online. Pamiętajmy, aby sprawdzać, czy parabank nie ma rachunków w różnych bankach. Wówczas możemy zlecić przelew środków na konto w tym samym banku, w którego my jesteśmy klientami, co znacznie przyspieszy cały proces. Nasze dane trafią do odbiorcy w zaledwie kilka minut, a decyzja pożyczkowa zostanie wydana o wiele szybciej. 
  2. Zlecamy przelew w kwocie 1 zł., aby potwierdzić dane osobowe. Transakcja zostanie zwrócona po przejściu procesu weryfikacyjnego.
  3. W wielu firmach udzielających pożyczki konsolidacyjne bez zdolności kredytowej online, zamiast przelewu możemy skorzystać z szybkich płatności za pomocą Blue Media lub specjalnych aplikacji typu Instantor, dzięki którym wszystkie procedury przejdziemy ekspresowo. Jeśli wybieramy taki sposób, zlecamy natychmiastowy przelew, który w kilka minut dotrze do parabanku, albo udostępniamy dane z bankowości za pomocą aplikacji mobilnej, co również przyspiesza wydanie decyzji. 
  4. Niektórzy wolą potwierdzić dane telefonicznie, co umożliwia jeszcze kilka firm, jednak jest to coraz rzadziej spotykany sposób. Wówczas czekamy na połączenie z konsultantem i podajemy nasze dane osobowe, numer i serię dowodu, PESEL i inne informacje, o jakie zapyta nas pracownik, np. dotyczące. dochodów. 

Pożyczka konsolidacyjna dla zadłużonych z komornikiem

Kiedy zlekceważyliśmy przedsądowe wezwanie do zapłaty dochodzi do sytuacji, gdzie naszymi długami zajmuje się komornik sądowy. Pożyczka konsolidacyjna dla zadłużonych z komornikiem będzie wsparciem dla osób, które wcześniej miały poważne problemy ze spłatą zobowiązań. Jest to czarny scenariusz i mało pożyczkodawców będzie przychylna takiemu klientowi. Trzeba mieć na uwadze, że w oczach pożyczkodawcy taki klient jest bardzo zadłużony. Jeśli ubiegamy się o pożyczkę konsolidacyjną dla zadłużonych z komornikiem musimy wiedzieć, że ten proces nie jest taki prosty jak się może wydawać. Duże zadłużenie może wydłużyć proces weryfikacji, jednak są firmy, które się tego podejmują.

Nawet jeśli mamy komornika na koncie bankowym to nie stanowi to problemu na niektórych firm. Wystarczy uzbroić się w cierpliwość a pożyczka konsolidacyjna dla zadłużonych z komornikiem może być na wyciągnięcie ręki.

Kredyt konsolidacyjny a kredyt oddłużeniowy

Dwa mylne pojęcia, które często używane są naprzemiennie jednak znaczą coś innego. Kredyt oddłużeniowy najczęściej oferowany jest przez firmy nie zrzeszone z bankami, gdyż oferta kierowana jest dla osób w bardzo złej sytuacji finansowej. Najczęściej są to dłużnicy posiadający negatywne wpisy w bazach. Bank standardowo odrzuca takich klientów, dlatego powstał kredyt oddłużeniowy, dla osób które dostały wcześniej odmowę. Zaś kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych jest oferowany dla każdej grupy klientów, która nie zależnie czy ma długi czy nie, chce skonsolidować swoje raty w jedną.

Pytania klientów

Wybór instytucji, która udzieli kredytu konsolidacyjnego, powinien być podyktowany weryfikacją warunków finansowania: oprocentowanie, okres spłaty, całkowite koszty. Obecnie kredyty konsolidacyjne oferują zarówno banki, jak i firmy pożyczkowe.

Zdolność kredytowa jest jednym z kluczowych czynników branych pod uwagę przy ocenie wniosku. Bez niej, prawdopodobieństwo uzyskania kredytu jest niewielkie, chociaż ostateczna decyzja zależy od konkretnego pożyczko- i kredytodawcy.

Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych może otrzymać osoba, która posiada wiele zobowiązań finansowych i jest w stanie spełnić kryteria kredytowe danego banku. Ważne jest to, aby być osobą pełnoletnią, mieć pełną zdolność do czynności prawnych oraz stabilne źródło dochodu.

Tak, wiele instytucji finansowych oferuje możliwość wnioskowania o kredyt konsolidacyjny online.

Opłacalność podpisania umowy kredytu konsolidacyjnego to indywidualna kwestia. Warto jednak dodać, że w ramach konsolidacji można zmniejszyć swoje miesięczne zobowiązania i wyjść z trudnej sytuacji finansowej.

Osoby, które mają negatywne wpisy w BIK, prawdopodobnie nie otrzymają kredytu konsolidacyjnego w banku. Można jednak sprawdzić oferty firm pozabankowych, które chętnie udzielają wsparcia nawet osobom z zadłużeniami i negatywną historią kredytową.

Banki i firmy pożyczkowe sprawdzają zdolność kredytową (dochody, wydatki, inne zobowiązania), historię kredytową (BIK), a także mogą weryfikować źródło dochodów i staż pracy.

Okres spłaty w przypadku kredytu konsolidacyjnego wynosi najczęściej do 120 miesięcy, choć to zależy od oferty danej instytucji finansowej oraz możliwości finansowych wnioskodawcy.

Kwota kredytu zależy od zdolności kredytowej klienta oraz polityki danego banku. Niektóre instytucje nie mają górnego limitu kwoty kredytu konsolidacyjnego, pod warunkiem spełnienia kryteriów zdolności kredytowej.

5/5 - (4 oddanych głosów)