Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonychPosiadając na koncie wiele pożyczek, które spędzają nam sen z powiek szukamy dobrego rozwiązania na wyjście z ciężkiej sytuacji. Windykatorzy dzwonią, komornik puka do drzwi a długi się nawarstwiają. Kilka rat za pożyczki, które musimy zapłacić w danym miesiącu mogą poważnie uszkodzić nasz budżet domowy. Dla takich osób z pomocą może przyjść kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych oraz pożyczka konsolidacyjna bez bik.

Często jedna pożyczka nie wystarcza na nasze potrzeby więc bierzemy kolejną, a nawet kilka. Zdajemy sobie sprawę o tym, że nie radzimy sobie ze spłatami dopiero po fakcie. Zbyt duża ilość rat może obciążyć niejeden portfel. Wyjście ze spirali zadłużenia nie jest proste dlatego najkorzystniejszym rozwiązaniem dla osób w tej sytuacji jest konsolidacja wielu kredytów w jeden.

Czym jest kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych?

Najprościej mówiąc kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych jest to złączenie wielu rat z jedną. Całą kwota wszystkich kredytów się sumuje i rozłożona jest na dogodny dla dłużnika okres. Każda oferta jest dopasowana indywidualnie dla każdego klienta. Najczęściej firma udzielająca kredytów daje kilka możliwości, a ostateczny wybór należy do kredytobiorcy. Dodatkowo przy kredytach konsolidacyjnych dla zadłużonych można dobrać dodatkową gotówkę, dzięki czemu wspomożemy nieco nasz budżet. 

Zalety pożyczek konsolidacyjnych dla zadłużonych

Pożyczki konsolidacyjne dla zadłużonych posiadają wiele zalet, które nie są tak oczywiste. W gruncie rzeczy może nam się wydawać, że połączenie kilku zobowiązań jeszcze bardziej pogorszy naszą sytuację. Jednak to nie jest prawda. Do głównych plusów pożyczek konsolidacyjnych dla zadłużonych należą:

  • Mniejsza liczba firm, dla których musimy oddać pieniądze. Niezależnie od tego w ilu instytucjach mamy zobowiązania, nawet jeśli braliśmy pożyczki prywatne dla zadłużonych.
  • Dłuższy okres pożyczki. Dłużnik sam wybiera jedną z opcji w ilu ratach będzie spłacał pożyczkę konsolidacyjną dla zadłużonych.
  • Mniejsze nakłady finansowe na miesiąc. Im dłuższy okres tym mniejsze raty. Dzięki temu miesięcznie będziemy wydawali mniej pieniędzy na spłaty kredu.
  • Wyjście z zadłużenia. Wybieramy taką ofertę, która nie będzie tak obciążająca jak poprzednie pożyczki.
  • Lepsza zdolność kredytowa. Zamiast wielu rat mamy jedną, dzięki czemu polepszamy swoją zdolność.

Kredyt konsolidacyjny bez BIK – czy mam szansę?

Czy osoby z zadłużeniem w BIK mają szanse na kredyt konsolidacyjny bez BIK? Oczywiście, że tak jednak jest jedno ,,ale”. Największymi instytucjami, które w swojej ofercie mają kredyt konsolidacyjny bez BIK są banki. Dla nich dużym wyznacznikiem będzie to czy mamy pozytywną historię w bazach. Jeśli nie to nasz wniosek będzie automatycznie odrzucony. W takim razie gdzie szukać? Dla osób zadłużonych najlepszym miejscem na znalezienie kredytu konsolidacyjnego będą firmy pozabankowe, dla których bazy nie będą miały znaczenia.

Im lepsza historia czym większa szansa na pożyczkę konsolidacyjną dla zadłużonych. Mając zaległe długi zmniejszamy sobie listę firm gdzie możemy uzyskać pozytywną akceptację. W Internecie możemy znaleźć wiele firm, które nie będą patrzyły na zły BIK. Najlepiej znaleźć najlepszy ranking pożyczek dla zadłużonych, gdzie można porównać wiele ofert z innymi w jednym miejscu.

Pożyczka konsolidacyjna bez zdolności

Zdolność kredytowa jest bardzo ważna w instytucjach bankowych. Bez niej nie warto próbować wypełniać wniosek w tych instytucjach, gdyż na 99% dostaniemy odmowę. Pożyczkę bez zdolności kredytowej możemy dostać w parabankach, które w porównaniu do banków, aż tak nie weryfikują każdego klienta. 

Pożyczka konsolidacyjna bez zdolności może sprawić, że wyjdziemy z trudnej sytuacji finansowej. Konsolidacja to jedno z rozwiązań, z którego powinniśmy skorzystać od razu kiedy spóźniamy się ze spłatami pożyczek. Jeśli nic nie robimy z naszym problemem to on się tylko pogarsza. Dlatego warto reagować na bieżąco jeśli przez sytuacje losowe nasza zdolność kredytowa się pogorszyła, dzięki czemu nie jesteśmy w stanie spłacać rat na aktualnych warunkach.

Kredyt konsolidacyjny bez zaświadczeń – gdzie go dostać?

Dużo klientów przed wysłaniem wniosków zastanawia się czy będą musieli dosyłać jakieś dodatkowe dokumenty. Kredyt konsolidacyjny bez zaświadczeń nie wymaga tego. W większości przypadków pożyczkodawcy nie wymagają niczego poza tym co jest na formularzu pożyczkowym. Może zdarzyć się sytuacja kiedy wniosek będzie pozytywnie zaakceptowany, jednak są pewne wątpliwości, które trzeba rozpatrzyć przez konsultanta. Ten zaś najczęściej będzie chciał potwierdzenia, że jesteśmy tą osobą, która wypełniła aplikację. Skan dowodu czy dokumentu ze zdjęciem powinien być wystarczający w takiej sytuacji.

Jeśli chcemy ominąć cały proces papierologii to powinniśmy szukać kredytu w pozabankowych instytucjach. Najczęściej to banki wymagają zaświadczeń, dlatego jeśli się obawiamy, warto od razu złożyć wniosek w parabankach. Istnieje sytuacje gdzie nawet te firmy mogą prosić Cię na przykład o zaświadczenie od pracodawcy. Występuje to w momencie kiedy we wniosku podaliśmy zbyt wysokie lub zbyt niskie kwoty wynagrodzenia. Aby się upewnić, pożyczkodawca może od nas wymagać potwierdzania tej kwestii.

Pożyczka konsolidacyjna dla zadłużonych z komornikiem

Kiedy zlekceważyliśmy przedsądowe wezwanie do zapłaty dochodzi do sytuacji, gdzie naszymi długami zajmuje się komornik sądowy. Pożyczka konsolidacyjna dla zadłużonych z komornikiem będzie wsparciem dla osób, które wcześniej miały poważne problemy ze spłatą zobowiązań. Jest to czarny scenariusz i mało pożyczkodawców będzie przychylna takiemu klientowi. Trzeba mieć na uwadze, że w oczach pożyczkodawcy taki klient jest bardzo zadłużony. Jeśli ubiegamy się o pożyczkę konsolidacyjną dla zadłużonych z komornikiem musimy wiedzieć, że ten proces nie jest taki prosty jak się może wydawać. Duże zadłużenie może wydłużyć proces weryfikacji, jednak są firmy, które się tego podejmują.

Nawet jeśli mamy komornika na koncie bankowym to nie stanowi to problemu na niektórych firm. Wystarczy uzbroić się w cierpliwość a pożyczka konsolidacyjna dla zadłużonych z komornikiem może być na wyciągnięcie ręki.

Kredyt konsolidacyjny a kredyt oddłużeniowy

Dwa mylne pojęcia, które często używane są naprzemiennie jednak znaczą coś innego. Kredyt oddłużeniowy najczęściej oferowany jest przez firmy nie zrzeszone z bankami, gdyż oferta kierowana jest dla osób w bardzo złej sytuacji finansowej. Najczęściej są to dłużnicy posiadający negatywne wpisy w bazach. Bank standardowo odrzuca takich klientów, dlatego powstał kredyt oddłużeniowy, dla osób które dostały wcześniej odmowę. Zaś kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych jest oferowany dla każdej grupy klientów, która nie zależnie czy ma długi czy nie, chce skonsolidować swoje raty w jedną.