bik kontakt infoliniaBiuro Informacji Kredytowej to podstawowa baza gromadząca informacje na temat osób, które zaciągnęły zobowiązanie finansowe w bankach lub w firmach pozabankowych. W rejestrach pobieranych z BIK-u udostępniane są szczegóły dotyczący spłacanych kredytów czy pożyczek, opóźnień w uiszczaniu rat, zadłużeniach i inne ważne informacje dla banków, np. ogólny storing historii kredytowej. Biuro odnotowuje jednak nie tylko negatywne wpisy, ale znajdują się w nim również informacje pozytywne. Każdy z nas może sprawdzić swój raport i nawiązać z BIK kontakt. Jak to zrobić i czego możemy się dowiedzieć?

BIK Polska kontakt

Konsumenci chcący zaciągnąć kredyt opiewający na wyższą kwotę, muszą wziąć pod uwagę, że każdy bank przy weryfikacji wniosku sprawdza BIK. Jest to niezbędna procedura, aby banki mogły określić terminowość i wypłacalność konsumenta, dlatego też ściśle przestrzega się sprawdzania scoringu. W przypadku, gdy nasza ogólna ocena historii kredytowej jest negatywna, a w raporcie znajduje się dużo negatywnych wpisów, raczej nie mamy co liczyć na kredyt w banku. W takiej sytuacji możemy skorzystać z ofert firm pozabankowych, w których jest dostępna pożyczka bez BIK

Warto jednak najpierw sprawdzić, jak wygląda nasza historia kredytowa. BIK umożliwia pobranie raportu każdemu kredytobiorcy za darmo raz na 6 miesięcy. Jeśli więc zastanawiamy się, jak sprawdzić BIK za darmo, warto wiedzieć, że w przypadku większej częstotliwości, będziemy musieli wnieść jednorazową opłatę.

Z BIK kontakt nawiążemy na kilka różnych sposobów. Często jest on niezbędny, aby wyjaśnić nieścisłości, dopytać o szczegóły lub zgłosić ewentualne błędy. Konsumenci mogą nawiązać go telefonicznie dzwoniąc na infolinię, mailowo, wypełniając formularz elektroniczny, a także pocztowo.

BIK kontakt infolinia – jaki jest numer do BIK?

Z BIK kontakt telefoniczny możemy nawiązać pod kilkoma numerami. 

Aktualny numer telefonu na infolinię BIK to: 22 310 44 44. Połączenie z infolinią jest dostępne dla klientów indywidualnych, przedsiębiorców, klientów korporacyjnych, firm finansowych, banków i SKOK-ów.  Na ten numer telefonu BIK dodzwonimy się od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00-20:00. W soboty i niedzielę infolinia jest nieczynna. 

BIK kontakt telefoniczny (administracja publiczna): 22 486 56 72. Ten numer telefonu BIK jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00-17:00. W soboty i niedziele infolinia jest nieczynna. 

Jak nawiązać z BIK Warszawa kontakt?

Wiemy już, jaki jest numer do BIK. Na infolinię możemy jednak dzwonić w różnych sprawach. Warto wcześniej sprawdzić, jakie cyfry wybierać na klawiaturze telefonu, aby przyspieszyć cały proces i jak najszybciej dodzwonić się do konsultanta. Jest to szczególnie przydatne, gdy mamy do załatwienia bardzo pilną sprawę. 

W pierwszej kolejności musimy wysłuchać informacji o przetwarzaniu danych osobowych. Jest ona jednak skrócona, dzięki czemu nie trwa to zbyt długo. Pełnej informacji odsłuchamy po wciśnięciu cyfry 8 na klawiaturze. 

 Kolejno, musimy wybrać odpowiednią cyfrę, w zależności od celu, w jakim nawiązujemy kontakt BIK. Wybieramy:

1 — Jeśli mamy już założone konto w BIK lub aktywny Alert BIK;

2 — Gdy jesteśmy w trakcie rejestracji konta na stronie BIK i mamy kłopoty z założeniem profilu;

3 — W przypadku innego rodzaju spraw;

9 — Jeśli posługujemy się językiem angielskim.

Następnie zostaniemy przekierowani do rozmowy z konsultantem, który zajmie się naszą sprawą w zależności od celu rozmowy, jaki wybraliśmy. 

BIK kontakt e-mail

W BIK kontakt telefoniczny to nie jedyny możliwy sposób. Jeśli nie zależy nam bardzo na czasie i nie mamy niecierpiącej zwłoki sprawy, możemy skorzystać z możliwości kontaktu mailowego. Nawiążemy go pod adresami:

  • [email protected] — adres dla klientów indywidualnych i firm
  • [email protected] — adres dla klientów korporacyjnych, SKOK-ów i banków
  • [email protected] — Inspektor Ochrony Danych. Adres dla osób chcących wyjaśnić sprawę związaną z przetwarzaniem danych osobowych. 

BIK kontakt pocztowy

Możliwy jest również BIK kontakt listowny pod adresem:

Biuro Informacji Kredytowej S.A.

Zygmunta Modzelewskiego 77a

02-679 Warszawa.

Sposób ten jest polecany w sytuacji, gdy mamy do dołączenia wiele ważnych dokumentów, wniosków, formularzy i chcemy przekazać je za potwierdzeniem odbioru, a nie możemy osobiście stawić się w punkcie. 

BIK kontakt w punkcie 

W punkcie stacjonarnym warto dopełniać ważnych spraw związanych z większą ilością formalności. Możemy skontaktować się z doradcą dostępnym pod adresem: ul. Postępu 17A, 02-676 warszawa. Punkt Obsługi Klienta jest czynny w godzinach:

Poniedziałek: 08:00-17:00

Wtorek: 08:00-16:00

Środa: 08:00-17:00

Czwartek: 08:00-17:00

Piątek: 08:00-16:00

Sobota: Nieczynne

Niedziela: Nieczynne. 

Czy BIK kontakt z klientami nawiązuje samodzielnie?

Niektórzy kredytobiorcy zastanawiają się, czy BIK dzwoni do klientów lub wysyła korespondencję pocztową w związku z opóźnieniami w spłacie. Pamiętajmy, że Biuro Informacji Kredytowej służy głównie przetrzymywaniu i udostępnianiu historii kredytowej instytucjom będących wierzycielami (np. bankom). BIK nie zajmuje się ściąganiem należności i przypominaniem o zapłacie opóźnionej raty. Nie należy to do obowiązków Biura, a mogą zajmować się tym wierzyciele, firmy windykacyjne, czy też komornik. Czy BIK kontakt może nawiązać z nami w innej sprawie? Z reguły nic takiego nie ma miejsca, nawet jeśli składamy wnioski online. Jeśli więc dzwoni do nas ktoś podający się za BIK i chcący np. zweryfikować nasze dane osobowe, warto wziąć pod uwagę, że może to być oszust. 

5/5 - (1 oddanych głosów)