smartney opinie

NASZA OCENA

4,8/5ocena

KWOTA POŻYCZKI

500 – 60 000 zł

ZŁÓŻ WNIOSEK W SMARTNEY >>

Nasza opinia o Smartney

To jeden z wielu pożyczkodawców, który cieszy się ogromną popularnością wśród konsumentów na terenie Polski. Pragniemy wskazać, że firma ma ponad 35-letnie doświadczenie na rynku finansowym i proponuje niskooprocentowane pożyczki na raty z długim okresem spłaty i kwotą do 60 tys. złotych. Wyróżnikiem dla tego pożyczkodawcy jest fakt, iż w ofercie Smartney pojawiają się liczne promocje, które umożliwiają uzyskanie naprawdę korzystnych warunków spłaty. Minusem może być wysoka kwota minimalnej pożyczki na poziomie 500 złotych.

Wady i zalety pożyczki Smartney

Zalety Wady
kciuk Wysokie kwoty dostępne dla wszystkich klientów kciuk w dół Szczegółowa weryfikacja w BIK i bazach dłużników
kciuk Duża elastyczność kciuk w dół Wysoki próg wiekowy
kciuk Długie okresy spłaty
kciuk Niskie koszty
kciuk Nie trzeba przesyłać żadnych dokumentów
kciuk Pożyczki wysyłane są przelewami ekspresowymi
kciuk BOK pracuje także w weekend

Smartney kontakt

Nazwa Firmy Smartney Sp. z o.o.
Adres ul. Krakowiaków 46, Warszawa
Kontakt 22 528 88 88; [email protected]
Godziny otwarcia poniedziałek – piątek 8:00-21:00;

sobota – niedziela 9:00-16:00

Ile i na jaki okres można pożyczyć w Smartney?

Smartney oferuje swoim klientom standardowe pożyczki długoterminowe. Firma nie rozróżnia też nowych i starych klientów – oferta jest taka sama dla każdego.

Podstawowa oferta pożyczek Smartney to od 500 do 60 000 zł na okres od 3 do 60 miesięcy. Pożyczkodawca zastrzega, że kwota do 5000 złotych nie może być rozłożona na więcej niż 50 rat. Poza tym można niemal dowolnie regulować okres spłaty.

Pod tym względem kredyt Smartney jest więc jedną z najbardziej korzystnych opcji na rynku. Jedynym mankamentem wydaje się tylko to, że minimalna kwota pożyczki jest dość wysoka i – przykładowo – pożyczka 1000 zł nie będzie możliwa.

Kto może wziąć pożyczkę Smartney?

Pożyczka Smartney może być udzielona osobie, która:

 • ma co najmniej 23, ale nie więcej niż 70 lat;
 • posiada ważny dowód osobisty;
 • mieszka i pracuje w Polsce;
 • ma osobisty rachunek bankowy, telefon komórkowy i adres e-mail.
 • polski numer telefonu komórkowego.

Warto pamiętać, że dla pożyczkodawcy Smartney kredyt udzielany w tak wysokich kwotach obciążony jest sporym ryzykiem, dlatego przed udzieleniem pożyczki sprawdzi klienta w rejestrach:

 • BIG Infomonitor
 • KRD
 • BIK
 • Rejestr Dłużników ERIF
 • Związek Banków Polskich
 • CRIF
 • wewnętrzna baza firmy

Nie są to więc typowe pożyczki bez baz, a negatywne wpisy w wymienionych rejestrach najpewniej spowodują odrzucenie wniosku.

Jak wziąć pożyczkę Smartney?

Procedura pożyczkowa w Smartney jest bardzo prosta, a wszystkie formalności zajmą najwyższej kilkanaście minut. Wyjaśniamy to krok po kroku:

 1. Wybór kwoty pożyczki. Dostępny na stronie internetowej Smartney kalkulator pozwoli nie tylko ustawić parametry zobowiązania, ale także zorientować się w kosztach. Szczególną uwagę zwróćmy na koszty całkowite.
 2. Rejestracja. By założyć konto klienta na stronie pożyczki Smartney, trzeba podać imię, nazwisko, PESEL, numer telefonu oraz e-mail. W Smartney logowanie do swojego konta klienta jest nieodzowne, aby złożyć wniosek pożyczkowy.
 3. Wniosek. Należy go uzupełnić danymi adresowymi oraz informacjami o dochodach i ewentualnych zobowiązaniach finansowych.
 4. Weryfikacja. Do wyboru mamy 3 metody weryfikacji: przelew, bluemedia oraz kontomatik.
 5. Przyznanie pożyczki. O decyzji Smartney poinformuje SMS-em.
 6. Wypłata. W Smartney pozyczka wysyłana jest ekspresowym przelewem na platformie DotPay, dzięki bardzo szybko znajdzie się na koncie.

Dostępne w Smartney pożyczki dostępne są wyłącznie online. O pożyczki stacjonarne można ubiegać się w firmach wyszczególnionych na naszych listach – pożyczka Gdynia i wiele innych.

Smartney logowanie

Logowanie Smartney dostępne jest na stronie www firmy. Należy skorzystać z przycisku „Strefa Klienta”, a następnie podać swój adres e-mail lub numer klienta z umowy pożyczkowej i hasło. Można także zresetować swoje hasło, jeśli go zapomnimy. Pod formularzem logowania Smartney dostępny jest link „Przypomnij hasło” – po wejściu w niego wpisujemy adres e-mail, a następnie kod, który wyśle nam pożyczkodawca. W firmie Smartney logowanie do swojego panelu klienta umożliwia pełne zarządzanie pożyczką oraz kontakt z pożyczkodawcą.

Spłata pożyczki Smartney

Zaciągnięta w Smartney pożyczka musi być spłacana terminowo według harmonogramu. Niestety nie ma możliwości przerwy w spłacaniu lub odroczeniu spłaty. W przypadku problemów najlepiej jest nawiązać ze Smartney kontakt najszybciej jak to tylko możliwe. Prawdopodobnie uda się do porozumienia. W przypadku sporych zaległości można także wnosić o rozłożenie długu na raty. W takim wypadku powinno się wykonać do Smartney telefon i szczegółowo opisać swoją sytuację i przyczyny zaległości. Najlepiej, jeżeli możemy je udokumentować.

Konsekwencjami niespłacania mogą być:

 • odsetki za zwłokę (14% rocznie)
 • monity
 • przejęcie długu przez firmę windykacyjną
 • egzekucja komornicza
 • wpisanie do rejestru dłużników

Smartney opinie klientów

Przedstawiona pożyczka Smartney opinie ma na tyle korzystne, że w ciągu krótkiego czasu zyskała wielu zwolenników. Na bieżąco jednak przypatrujemy się rozwojowi sytuacji i tego, czy wysokie standardy utrzymają się na dłużej.

Dotychczasowe, zebrane przez nas o Smartney opinie są na bieżąco aktualizowane tak, by mogły pomagać innym dokonywać jak najkorzystniejszych wyborów finansowych. Zachęcamy więc do dzielenia się swoimi doświadczeniami.

Pytania i odpowiedzi

Smartney jest firmą pożyczkową, która oferuje atrakcyjne warunki finansowania i cieszy się dobrą opinią wśród klientów. Jest dobrym wyborem dla osób potrzebujących szybkiej pożyczki na dużą kwotę, jednak wymaga od klientów dobrej historii kredytowej i zdolności finansowej​​​​​​.

Smartney może sprzedać długi firmom windykacyjnym, jak w przypadku współpracy z Ultimo, gdzie dłużnicy mogą negocjować warunki spłaty długu bezpośrednio z firmą windykacyjną​​.

Weryfikacja w Smartney trwa kilka minut, ponieważ firma wykorzystuje zautomatyzowane procesy oparte na analizie rachunku bankowego klienta​​.

W Smartney można pożyczyć od 1 000 do 60 000 zł na okres od 12 do 60 miesięcy​​.

Tak, zgodnie z przepisami obowiązującymi w Polsce można odstąpić od umowy pożyczki w terminie 14 dni od daty jej podpisania.

Smartney sprawdza przyszłych klientów w różnych bazach dłużników, w tym w Krajowym Rejestrze Długów (KRD), a także w BIG, KBIG, ZBP, CRIF i BIK​​.

Smartney jest częścią renomowanej Grupy Oney Bank, działa zgodnie z prawem i oferuje przejrzyste warunki pożyczek. Firma jest dobrze oceniana przez klientów, co wskazuje na jej zaufanie i solidność​​​​​​.

Smartney może kierować sprawy niespłacanych zobowiązań do sądu, a następnie do komornika, który zajmie majątek dłużnika​​.

Pożyczkodawca Smartney nie daje możliwości przedłużenia spłaty pożyczki w standardzie. Celem negocjacji warunków trzeba skontaktować się bezpośrednio z doradcą.

4.1/5 - (14 oddanych głosów)