Pomimo pewnego ryzyka związanego z zaciąganiem dodatkowych zobowiązań finansowych, warto zauważyć, że wszelkiego rodzaju pożyczki i kredyty cieszą się coraz większą popularnością. Konsumenci w całym kraju poszukują jak najatrakcyjniejszych form finansowania dopasowanych do swoich indywidualnych potrzeb. Na co zwrócić uwagę wybierając daną formę finansowania? Jak to wygląda w przypadku VeloBank (dawniej GetinBank)? Sprawdźmy.

ZŁÓŻ WNIOSEK O KREDYT >>

Kredyt gotówkowy VeloBank – kto może złożyć wniosek

W VeloBank kredyt gotówkowy dostępny jest dla każdego, kto:

 • Ukończył 18 lat;
 • Ma pełną zdolność do czynności prawnych;
 • Posiada stały dochód;
 • Ma dobrą historię kredytową. 

To podstawowe warunki, jakie obowiązują w VeloBank wszystkich konsumentów chcących pozyskać dodatkowe finansowanie. Co ciekawe, dotyczy to także aktualnych klientów tej instytucji. W VeloBank kredyt tego typu dostępny jest dla osób fizycznych nawet do 200 000 złotych przy preferencyjnych warunkach.

Inne kredyty od VeloBank

kredyt konsolidacyjny
kredyt hipoteczny
kredyt firmowy

Kredyty gotówkowe VeloBank – rodzaje

W ramach współpracy z tą instytucją można wyróżnić kilka aktualnych ofert kredytów gotówkowych dla klientów indywidualnych. Można wyróżnić takie rodzaje, jak:

 • Ofertę EKO;
 • Kredyt na standardowych warunkach;
 • Kredyt z obniżonym oprocentowaniem.

W przypadku oferty EKO kredyt VeloBank jest udzielany do 40 tys. złotych i maksymalnie na 10 lat. Warto też wiedzieć, że kredyt z niskim RRSO dotyczy też zerowej prowizji z maksymalnym okresem spłaty do 10 lat. Jeśli jednak chodzi o standardową ofertę, istotne jest jednak to, iż oprocentowanie jest znacznie wyższe w stosunku do propozycji promocyjnych.

Kredyt gotówkowy Velo Bank – podstawowe warunki

W Velo Bank kredyt gotówkowy dostępny jest zarówno na podstawowych warunkach, jak i tych promocyjnych. Jeśli jednak chodzi o standardową ofertę, poniższa tabela  stworzona na dzień 04.12.2021 przedstawia jej dokładne warunki.

Oprocentowanie 22,4%
Maksymalna kwota Do 200 tys. złotych
Okres spłaty Do 120 miesięcy
Cel finansowania Dowolny

Wybierając w VeloBank zobowiązanie w tej formie, można przeznaczyć je na dowolny cel oraz pozyskać sporą kwotę do dyspozycji. Trzeba jednak pamiętać o konieczności posiadania 18 lat oraz zdolności kredytowej. W VeloBank kredyt online to wygodny sposób wnioskowania, minimum formalności oraz bezpieczeństwo.

Jak złożyć wniosek o kredyt gotówkowy w VeloBanku?

Wnioskowanie o udzielenie finansowania tego typu to nie to samo co kredyt z poręczycielem, który jest już rzadko spotykany w ofertach banków. Wniosek można złożyć na kilka sposobów, a mianowicie:

 • Osobiście w oddziale;
 • Online;
 • Telefonicznie.

Trzeba jednak mieć na uwadze fakt, że wniosek online może złożyć tylko aktualny klient VeloBank. Kredyt 0 procent prowizji dostępny jest w ofercie promocyjnej, która jest ograniczona czasowo. Dla nowych klientów dobrą formą kontaktu jest infolinia oraz pomoc stacjonarnych doradców dostępnych w placówkach bankowych.

O czym warto pamiętać składając, wniosek o kredyt gotówkowy w VeloBank?

W VeloBank kredyt dla zadłużonych nie jest dostępny, gdyż taka forma współpracy wiąże się z dużym ryzykiem dla banku. Aby otrzymać pozytywną decyzję kredytową, należy spełnić podstawowe warunki oraz posiadać wysoką zdolność kredytową. 

Warto także zapamiętać, że w skrajnych przypadkach może dojść do sytuacji, w której klient otrzyma wypowiedzenie umowy kredytu przez bank. Dlaczego? Kiedy podczas wnioskowania podamy fikcyjne dane o zatrudnieniu, a bank zweryfikuje to dopiero po przyznaniu finansowania, może dojść do przykrych konsekwencji z tego tytułu. 

Odsetki od kredytu gotówkowego VeloBank

Wiele osób nie wie, jak obliczyć odsetki od kredytu. Czy istnieje jedno skuteczne narzędzie? Wielu klientów ma taką możliwość, korzystając z usług VeloBank. Kredyt – kalkulator to bardziej, dzięki któremu można w prosty sposób nie tylko poznać całkowite koszty finansowania, ale także wyliczyć przybliżone odsetki.

W ten sposób każdy może ocenić swoje możliwości na własną rękę bez potrzeby konsultacji i wysłania wniosku o udzielenie kredytu do Velo Bank. Kredyt gotówkowy – kalkulator dostępny jest całkowicie za darmo dla wszystkich konsumentów zainteresowanych ofertą tej instytucji finansowej.

Jakie dokumenty są wymagane dla kredytu gotówkowego w VeloBanku?

VeloBank wymaga podczas wnioskowania posiadania aktualnego dowodu tożsamości oraz pełnej zdolności do czynności prawnych. Co ciekawe, w przypadku ubiegania się o kredyt na kwotę powyżej 50 tys. złotych bank może wymagać konieczności przedstawienia zaświadczeń o dochodach od pracodawcy.

Takie dokumenty stanowią pewną gwarancję wypłacalności konsumenta oraz zmniejszają ryzyko związane z udzieleniem finansowania na większe kwoty. VeloBank w ramach współpracy nie wymaga jednak wielu formalności, a całą procedurę wnioskowania w większości przypadków można zrealizować online, będąc już klientem tej instytucji finansowej.

Kredyt gotówkowy w VeloBanku – opinie

Przeglądając Internet, można natknąć się na wiele opinii na temat tej instytucji finansowej odnoszących się do kredytu gotówkowego. Większość konsumentów docenia takie aspekty, jak:

 • Przejrzyste warunki;
 • Wygoda spłacania;
 • Wiele produktów dodatkowych do wyboru;
 • Duże kwoty kredytu;
 • Standardowy okres kredytowania.

Biorąc pod uwagę recenzje konsumentów na temat kredytu gotówkowego w VeloBanku, zdecydowanie warto zastanowić się nad złożeniem wniosku i podpisaniu umowy kredytowej. Środki w ramach takiego zobowiązania wypłacane są praktycznie od ręki.

Czy warto korzystać z kredytu gotówkowego Velo Banku?

Zdecydowanie warto udać się do stacjonarnej placówki tego banku lub porozmawiać telefonicznie z konsultantem, aby zapoznać się z aktualną ofertą dotyczącą kredytów gotówkowych udzielanych nawet na okres spłaty wynoszącym 120 miesięcy. Prostota wnioskowania, przejrzyste warunki i kompleksowa obsługa to główne cechy wyróżniające tę instytucję w tym zakresie. 

Podobne wpisy

5/5 - (1 oddanych głosów)