finansowanie wakacjiTen i poprzedni rok szkolny nie był łaskawy dla dzieci. Nauka zdalna, ograniczenia w kontaktach z rówieśnikami, a także konieczność nagłego dostosowania się do nowej rzeczywistości. To wszystko sprawiło, że dzieci i młodzież są bardzo zmęczone nauką. Jak można im ułatwić powrót do normalności? Oczywiście organizując wyjazd na wakacje. Czy to łatwe? Czy domowe budżety udźwigną taki wydatek? Z jakiego rzędu kosztami należy się liczyć? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w tym artykule.

Obozy, kolonie, wczasy z rodzicami

Oferta biur podróży w zakresie wakacji dla dzieci i młodzieży powoli wraca do normalności. Możemy w niej znaleźć obozy sportowe, obozy młodzieżowe, a także kolonie. Wyjazdy są organizowane tak w kraju, jak i za granicą. To między innymi destynacja określa cenę, którą przyjdzie nam zapłacić za wakacyjny wyjazd dla dziecka. Najtańsze oferty rozpoczynają się od 1200 złotych i można powiedzieć, że są to raczej budżetowe oferty w kraju. Chcąc wysłać dziecko na wakacje za granicę, należy się liczyć z wydatkiem do 2000 złotych wzwyż. Czy można w jakiś sposób uzyskać dofinansowanie na wypoczynek dla dziecka? Oczywiście że tak.

Bon wakacyjny 500 zł dla dziecka

Jedną z kilku form dodatkowego finansowania wakacyjnych wyjazdów dla dzieci jest Polski Bon Turystyczny przysługujący na każde dziecko. Jego wysokość to 500 złotych i może on być wykorzystany na częściowe pokrycie kosztów zakwaterowania dzieci lub udziału w imprezach turystycznych. Obecnie niemal każdy obiekt turystyczny jest zarejestrowany w programie i honoruje tę formę dofinansowania, pomniejszając o równowartość bonu łączny koszt imprezy. Pozostałe formy dofinansowania wypoczynku wakacyjnego dla dzieci to np. dofinansowania z zakładu pracy – tzw. fundusz socjalny. Również szkoły mogą współfinansować wakacyjne wyjazdy dla dzieci z rodzin w trudnej sytuacji finansowej.

Za co sfinansować wakacje dziecka?

Rodzice chcą jak najlepiej dla swoich dzieci. Zrobią wszystko, aby zapewnić im szczęśliwe dzieciństwo. Jedna z opcji to zapewnienie im wspaniałych wakacji nad morzem, w górach lub nad jeziorem. Aby sfinansować taki wyjazd, nie mając wystarczających oszczędności, możemy skorzystać z szybkiej pożyczki np. online. Pożyczkę można przeznaczyć na dowolny cel i nikomu nie trzeba się z tego tłumaczyć. Jednak główną zaletą szybkiej pożyczki jest uproszczony proces jej pozyskania, który można przeprowadzić bez wychodzenia z domu i zbędnych formalności.

5/5 - (1 oddanych głosów)