W lipcu 2021 r. ruszyła loteria szczepionkowa, w której mogą wziąć udział wszystkie pełnoletnie osoby, które zostały zaszczepione dwoma dawkami preparatu przeciw COVID-19 lub jedną dawką szczepionki Johnson. Dzięki takiej możliwości, wszyscy rejestrujący się do loterii, mają szansę na wygranie różnego rodzaju atrakcyjnych nagród. Szczepionkowa loteria jest organizowana przez Totalizator Sportowy, który uzyskał wsparcie spółek skarbu państwa. Jak wygrać w loterii szczepionkowej, jak się zarejestrować i jakie nagrody zostały przewidziane?

Loteria szczepionkowa nagrody

W loterii szczepionkowej przewidziano atrakcyjne nagrody, które losowane są w różnych częstotliwościach. Możemy wygrać:

Nagrody codzienne — pieniężne o wartości 200 zł, które zdobywa co 500 uprawniona do losowania osoba lub o wartości 500 zł przyznawane co 2000 zarejestrowanemu użytkownikowi. Pula nagród losowanych codziennie jest ograniczona, jednak całkowita kwota wynosi ponad 14 tysięcy złotych. 

Nagrody tygodniowe — 60 nagród pieniężnych o wartości 50 000 zł oraz 720 hulajnóg elektrycznych producenta Segway-Ninebot. Losowania odbywają się w każdą środę. 

Nagrody miesięczne — 6 nagród pieniężnych o wartości 100 000 zł oraz 6 samochodów osobowych Toyota Corolla. 

Nagrody finałowe — 2 nagrody pieniężne o wartości 1 000 000 zł oraz 2 samochody osobowe Toyota C-HR. Losowanie odbędzie się 6 października 2021 r. 

Pamiętajmy również, że wygrana w jednym losowaniu nie wyklucza uczestnictwa w kolejnych. Oznacza to, że nasz numer telefonu może zostać wylosowany nawet wiele razy, a tym samym otrzymamy kilka nagród. 

Loteria szczepionkowa zgłoszenie

W loterii szczepionkowej mogą brać udział wszystkie osoby pełnoletnie, które zaszczepiły się dwoma dawkami preparatów przeciwko COVID-19 Pfizer, Moderna lub AstraZeneca lub osoby zaszczepione jedną dawką preparatu Johnson & Johnson Vaccine Janssen.

Do szczepionkowej loterii możemy zapisać się na kilka różnych sposobów, jednak pamiętajmy, że konieczne jest zalogowanie się do Konta Pacjenta na stronie pacjent.gov.pl

Loteria szczepionkowa zapisy

Aby wziąć udział w Loterii Narodowego Programu Szczepień, należy w pierwszej kolejności zalogować się na Konto Pacjenta. Następnie wybieramy jedną z trzech poniższych opcji:

  1.  Rejestracja do loterii poprzez zakładkę „wiadomości”
  2.  Zapisanie się do loterii, wchodząc w „powiadomienia”
  3. Rejestracja poprzez kliknięcie w zakładkę „Weź udział w loterii”, znajdującą się po prawej stronie po zalogowaniu na konto pacjenta. 

loteria szczepionkowa nagrody

Niezależnie od wybranej metody rejestracji, aby loteria szczepionkowa była aktywna i abyśmy wzięli udział w wyłanianiu nagród, konieczne jest:

  1. Zarejestrowanie się do loterii i zaakceptowanie warunków do 30 września 2021 r. 
  2. Podanie numeru telefonu komórkowego, na który w przypadku wygranej otrzymujemy SMS-a z informacją o wylosowanych nagrodach. Na nasz numer otrzymamy również SMS-a od banku PKO BP w przypadku wygranej pieniężnej, wówczas zostanie wygenerowany kod, dzięki któremu możemy wypłacić środki z bankomatu lub w oddziale stacjonarnym banku. 
  3. Przyjęcie wszystkich wymaganych dawek preparatu szczepiennego przeciw COVID-19. 

Loteria szczepionkowa wyniki

Wyniki wszystkich loterii są udostępnione wyłącznie za pośrednictwem wiadomości SMS. Nie są one upubliczniane w internecie, a dostęp do nich mają jedynie osoby, które wygrały w poszczególnych losowaniach. 

Czy warto brać udział w loterii szczepionkowej?

Udział w Loterii Narodowego Programu Szczepień jest dobrowolna. Jednak jeśli jesteśmy już po szczepieniu przeciw COVID-19, warto zarejestrować się i wziąć udział w losowaniach. Jest to w pełni darmowa opcja, która nie wymaga od nas dopełniania wielu formalności, a może przynieść nam wyłącznie korzyści. Do wygrania jest wiele różnego rodzaju nagród, zarówno rzeczowych (np. hulajnogi elektryczne czy auta osobowe), jak i pieniężnych, dzięki którym nie musimy np. zaciągać pożyczki na raty w przypadku pilnych wydatków. To doskonały sposób na szybkie wzbogacenie się i zrealizowanie ważnych celów bez zadłużania budżetu. 

5/5 - (1 oddanych głosów)