Kredyty konsolidacyjne to swego rodzaju rozwiązanie dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej. Kiedy wiele rat kredytów staje się zbyt dużym obciążeniem finansowym, warto pomyśleć o możliwości ich konsolidacji, jaką oferują popularne banki w kraju. Ciekawą ofertę proponują wszystkie placówki Santandera w Polsce. Przyjrzyjmy się jej nieco bliżej.

WNIOSEK O KREDYT KONSOLIDACYJNY SANTANDER >>

Kredyt konsolidacyjny Santander – warunki uzyskania

W banku Santander kredyt konsolidacyjny można otrzymać bez poręczycieli i zbędnych formalności. Instytucja ma jednak pewne wymogi obowiązujące wszystkich wnioskodawców, do których zaliczamy:

 • Posiadanie ważnego dokumentu tożsamości 
 • Wszystkie umowy innych zobowiązań finansowych 
 • Zaświadczenia o zobowiązaniach pozostałych do spłaty
 • Wyciągi z konta bankowego
 • Dowody wpłat

To tylko niektóre aspekty mające wpływ na to, czy kredyt konsolidacyjny zostanie w ogóle przyznany. Biorąc pod uwagę warunki, jakie dyktuje Santander, trzeba także mieć na uwadze konieczność przedstawienia zaświadczenia o sposobie pozyskiwania dochodu. Zdolność kredytowa w tym przypadku wyliczana jest na podstawie wysokości dochodów pochodzących z:

 • Umowy o pracę
 • Renty
 • Emerytury
 • Działalności gospodarczej 
 • Gospodarstwa rolnego
 • Pozostałych umowy cywlino-prawnych

Oznacza to, że bank Santander kredyt konsolidacyjny można udzielić praktycznie każdemu, kto ma stałe miejsce zamieszkania, stały dochód wpływający na rachunek bankowy oraz ukończone 18 lat. Kredyt konsolidacyjny Santander to dobra opcja dla każdego, kto znalazł się w ciężkiej sytuacji finansowej i nie radzi sobie ze spłatą aktualnych zobowiązań. 

Inne kredyty dostępne w Santander bank

santander kredyt gotówkowy
santander kredyt hipoteczny
santander kredyt firmowy

Kredyt konsolidacyjny Santander – jak złożyć wniosek?

Jak wygląda konsolidacja kredytu? Santander daje swoim konsumentom wygodę i bezpieczeństwo podczas składania wniosków. Aby zgłosić chęć pozyskania finansowania obecnych zobowiązań, należy udać się do dowolnego oddziału banku Santander. Kredyt konsolidacyjny – kalkulator to narzędzie, które pozwala na wcześniejsze obliczenie swoich możliwości finansowych oraz całkowitych kosztów finansowania. Po złożeniu wniosku wystarczy poczekać na decyzję banku, a następnie wybrać formę wypłaty środków na konto. Może to odbyć się na kilka sposobów:

 • Gotówką w oddziale
 • Przekazem pocztowym 
 • Przelewem na konto

Warto też wiedzieć, że konsolidacja to nie to samo, co pożyczka gotówkowa. Tego typu zobowiązanie wymaga dostarczenia znacznie większej ilości dokumentów, które są potrzebne do obliczenia przez bank całkowitej kwoty, jaka będzie potrzebna na pokrycie pozostałych zobowiązań w ramach usługi, jaką jest kredyt konsolidacyjny Santander. Kalkulator internetowy to jedynie narzędzie wspomagające sprawdzenie swojej zdolności i opłacalności takiego przedsięwzięcia. 

Kiedy warto skorzystać z kredytu konsolidacyjnego Santander?

Z kredytu konsolidacyjnego w Santanderze warto skorzystać przede wszystkim wtedy, kiedy występują problemy ze spłatą aktualnych zobowiązań. Jeśli zaciągnięte pożyczki stanowią duże obciążenie dla domowego budżetu najlepszą możliwą opcją jest konsolidacja. 

Uwaga! Według prawa zaciągnięte wcześniej kredyty konsolidacyjne nie mogą być już skonsolidowane ponownie! 

Kredyt konsolidacyjny Santander – opinie

Pożyczka z komornikiem to jeden z odłamów kredytu konsolidacyjnego, który pozwala na spłatę długów i zobowiązań komorniczych przy wydłużeniu maksymalnego okresu spłaty. Wiąże się to także ze zmniejszeniem miesięcznej raty, dzięki czemu zobowiązanie jest łatwiejsze do spłaty. Czym wyróżnia się kredyt konsolidacyjny Santander? Opinie wskazują jasno na takie aspekty, jak:

 • Przejrzyste warunki
 • Łatwe wnioskowanie
 • Szybka wypłata środków

Jak widać w przypadku banku Santander, kredyt konsolidacyjny opinie ma na bardzo dobrym poziomie. Świadczy to głównie o atrakcyjności oferty finansowej oraz wysokim poziomie obsługi konsumenta. Czym jeszcze wyróżnia się usługa Santander – konsolidacja? Kalkulator internetowy ogólnodostępny dla każdego to kolejne narzędzie ułatwiające klientom podjęcie decyzji o zaciągnięciu zobowiązania w postaci konsolidacji.

5/5 - (1 oddanych głosów)