Pożyczka gotówkowa to jedno z najpopularniejszych zobowiązań zaciąganych w banku. Tego typu pomoc finansową obecnie możemy uzyskać niemalże od ręki, pod warunkiem że spełnimy określone warunki. W ofertach instytucji bankowych znajdziemy aktualnie pożyczki gotówkowe online, o które staramy się bez wychodzenia z domu lub klasyczne kredyty, o które wniosek możemy złożyć w placówce. Czym cechuje się pożyczka bankowa i jak ją otrzymać?

Kasa Stefczyka
RRSO7,23 %
Oprocentowanie 6,23 %
Kwotado 160 000 zł
Ocena9/10
Smartney
RRSO18,19 %
Oprocentowanie 7,2 %
Kwotado 60 000 zł
Ocena10/10
Pekao
RRSO10,88 %
Oprocentowanie 6 %
Kwotado 200 000 zł
Ocena9/10
AliorBank
RRSO9,02 %
Oprocentowanie 7,19 %
Kwotado 200 000 zł
Ocena8/10
BNP Paribas
RRSO13,75 %
Oprocentowanie 7,2 %
Kwotado 200 000 zł
Ocena8/10
City Handlowy
RRSO9,65 %
Oprocentowanie 6,99 %
Kwotado 150 000 zł
Ocena8/10
PKO miniratka
RRSO13,77 %
Oprocentowanie 7,2 %
Kwotado 170 000 zł
Ocena8/10
TF Bank
RRSO18,43 %
Oprocentowanie 7,2 %
Kwotado 80 000 zł
Ocena9/10
Santander
RRSO10,13 %
Oprocentowanie 7,2 %
Kwotado 35 000 zł
Ocena9/10
GetIn
RRSO7,4%
Oprocentowanie 7,2%
Kwotado 200 000 zł
Ocena7/10

Pożyczki gotówkowe przez internet

Wśród ofert proponowanych przez banki najczęściej zaciąganym zobowiązaniem jest kredyt gotówkowy. Taki produkt najczęściej jednak opiewa na wysokie kwoty, dlatego aby otrzymać pozytywną decyzję kredytową, musimy posiadać naprawdę wysoką zdolność finansową. Z kolei w sytuacji, gdy zależy nam na otrzymaniu niewielkiej gotówki, doskonałą opcją okazuje się pożyczka gotówkowa online, o którą możemy wnioskować przez internet. Takie rozwiązanie cechuje się szybszym procesem realizacji i dużą wygodą, gdyż klient nie musi odwiedzać oddziału bankowego i dopełniać wielu formalności. 

Pożyczka gotówkowa Warunki

Pożyczki na raty online udzielane są konsumentom z odpowiednią zdolnością kredytową. Oznacza to, iż podczas weryfikacji wniosku banki zawsze sprawdzą, jakie są nasze możliwości finansowe poprzez analizę takich kwestii jak:

— Historia kredytowa w BIK — W pierwszej kolejności bank pobiera raport z BIK-u, w którym znajduje się historia spłaty zaciąganych przez nas zobowiązań. Na tej podstawie może dowiedzieć się, czy konsument starający się o pożyczkę, będzie spłacał ją w terminie. Jeśli mamy zaległości w uiszczaniu rat zaległych kredytów lub często spóźnialiśmy się z przelewem raty, bank może odmówić udzielenia pożyczki. Wówczas pozostaje nam skorzystanie z pożyczki online bez baz z parabanku. 

Wpisy w rejestrach dłużników — Banki sprawdzają przede wszystkim KRD, czyli Krajowy Rejestr Dłużników. Jeśli posiadamy negatywne wpisy, możemy spodziewać się odrzucenia prośby o udzielenie pożyczki gotówkowej. W takiej sytuacji konieczne jest spłacenie zaległych zobowiązań i wnioskowanie o usunięcie wpisów z rejestrów. Dopiero na takim etapie wzrosną nasze szanse na otrzymanie pożyczki w banku. Możemy również zaciągnąć kredyt konsolidacyjny, który umożliwi połączenie wszystkich długów w jeden i poprawę sytuacji finansowej. 

Wysokość wynagrodzenia — Aby zaciągnąć pożyczkę w banku, nie musimy otrzymywać wysokich dochodów, jednak muszą one być na takim poziomie, aby spłata raty była dogodna. W zależności od tego, o jaką kwotę się staramy, bank może wymagać od nas większych zarobków. W przypadku niewielkich pożyczek, akceptowane są nawet dochody pochodzące ze świadczeń typu emerytura czy renta, z umów cywilnoprawnych, pracy dorobkowej itp. 

Wysokość wydatków — Oprócz regularnych dochodów liczą się także wydatki. Chodzi tutaj przede wszystkim o to, aby ich wysokość proporcjonalnie do zarobków nie była zbyt duża. Dla banku liczy się przede wszystkim, że pozostałe środki wystarczą na spłatę raty w terminie. 

pożyczka gotówkowa onlineJak znaleźć korzystną pożyczkę gotówkową?

Jeśli wiemy już, że spełniamy warunki stawiane przez bank i chcemy wnioskować o pożyczkę, warto znaleźć najkorzystniejszą opcję. Aby skorzystać z zobowiązania, którego koszty nie zaburzą znacznie budżetu, możemy przejrzeć ranking pożyczek gotówkowych. Takie zestawienie umożliwi nam wybór opłacalnego rozwiązania w zaledwie kilka minut. Znajdziemy w nim niezbędne informacje, dzięki którym podejmiemy rozsądną decyzję i nie będziemy mieć kłopotów ze spłatą pożyczki. 

Jak sprawdzić koszty pożyczki gotówkowej?

Jeśli interesuje na korzystna pożyczka gotówkowa, kalkulator kosztów to kolejne narzędzie, które pomoże nam sprawdzić, jaka opcja będzie najlepsza w naszym przypadku. Wystarczy wpisać kwotę, o którą chcemy wnioskować i czas spłaty, jaki nas interesuje, a narzędzie wskaże wysokość wszelkich opłat. Dowiemy się m.in., ile wyniesie miesięczna rata i który bank proponuje pożyczkę gotówkową z jak najniższym RRSO. Dzięki temu możemy wybrać opłacalne zobowiązanie, którego spłata nie będzie sprawiała problemów. 

Pamiętajmy:

— Jeśli chcemy maksymalnie zmniejszyć miesięczną ratę, warto wybrać pożyczkę z dłuższym okresem spłaty;

— Jeśli zależy nam na jak najmniejszym koszcie całkowitym, szukajmy opcji z niskim RRSO. 

5/5 - (4 oddanych ocen)