Usługi finansowe, jakie oferują banki, cieszą się stale wzrastającym zainteresowaniem w ostatnim czasie. Warto zwrócić uwagę na kredyty hipoteczne, które coraz chętniej zaciągają młodzi ludzie ze względu na atrakcyjne warunki oferowane przez instytucje finansowe. Czy jednak zaciągniecie długoterminowego zobowiązania to dobry pomysł? Dla osób chcących kupić mieszkanie lub dom – tak, pod warunkiem, że przedstawiona oferta będzie atrakcyjna finansowo.

RANKING KREDYTÓW HIPOTECZNYCH >>

Kredyt hipoteczny Santander- kto może złożyć wiosek?

Wybierając bank Santander kredyt hipoteczny, może uzyskać każda osoba, która spełnia podstawowe warunki dyktowane przez tę instytucję. Jeśli chodzi o wymogi, które są niezbędne do rozpoczęcia przetwarzania wniosku o kredyt hipoteczny, zaliczamy do nich:

 • Ukończony 18 rok życia
 • Stałe dochody wpływające bezpośrednio na konto
 • Posiadanie minimalnego wkładu własnego
 • Brak negatywnych wpisów w historii kredytowej

Powyższe elementy, to tylko niektóre aspekty, jakich wymaga Santander. Kredyt hipoteczny wbrew pozorom nie jest tak łatwy do uzyskania, jak może wydawać się na pierwszy rzut oka. Analitycy dokładnie sprawdzają każdy wniosek oraz przetwarzają przesłane dokumenty, wyliczając zdolność kredytową dla każdego z osobna. Osoby, które decydują się na kredyt hipoteczny Santander, przyjmuje z otwartymi ramionami, jednak przy zachowaniu odpowiednich warunków nawiązania współpracy. Aby otrzymać pozytywną decyzję kredytową, należy też pamiętać o ciągłości zatrudnienia na podstawie umowy o pracę. Każdy wnioskodawca musi wykazać minimum 3-miesięczne wpływy na konto z racji posiadanej umowy.

Inne kredyty oferowane przez Santander

santander kredyt gotówkowy
santander kredyt firmowy
santander kredyt konsolidacyjny

Kredyt hipoteczny Santander – jak złożyć wniosek?

Aby złożyć wniosek o udzielenie długoterminowego zobowiązania, wystarczy udać się do dowolnej placówki banku Santander wraz z kompletem wymaganych dokumentów. Każdy wnioskodawca musi mieć ze sobą:

 • Aktualny dowód tożsamości
 • Zaświadczenie o zatrudnieniu
 • Wyciągi z konta bankowego
 • Wniosek o udzielenie kredytu hipotecznego
 • Oświadczenie inwestora
 • Kosztorys i harmonogram budowy (jeśli finansowanie dotyczy budowy domu)

W przypadku instytucji Santander kredyt mieszkaniowy cieszy się największą popularnością spośród wszystkich produktów finansowych oferowanych przez ten bank. Sposób wnioskowania jest zupełnie inny i różni się od tego, który wymagany jest podczas składania wniosku o kredyt gotówkowy. W tym przypadku nie ma możliwości wnioskowania online. Do hipoteki można przystąpić jedynie osobiście w dowolnie wybranym oddziale na terenie kraju. 

Santander kredyt hipoteczny – warunki kredytowania

Analizując ofertę banku Santander, hipoteka rządzi się swoimi prawami i indywidualnymi warunkami współpracy. Warunki kredytowania przedstawia poniższa tabela z podziałem na określone czynniki:

Kwota zobowiązania od 100 000 do 10 000 000 złotych
Oprocentowanie – rodzaj stałe lub zmienne
Oprocentowanie – wysokość stałe: od 3,04 do 4,24%

zmienne: od 2,94 do 3,94%

Minimalny wkład własny 10% wartości nieruchomości
Ubezpieczenie wymagane
RRSO 2,93%
Maksymalny okres kredytowania 30 lat
Rodzaj rat malejące lub równe

Powyższe dane mają charakter poglądowy. Aby dowiedzić się szczegółów oferty, zachęcamy odwiedzić bezpośrednią stronę banku.

Wstępna decyzja kredytowa Santander wydawana jest w ciągu kilku tygodni, gdzie następnie przetwarzane są wszystkie dokumenty przesłane przez wnioskodawcę. Warto wiedzieć, że pożyczka na raty to nie to samo, co kredyty hipoteczne dostępne w ofercie banku. Biorąc pod uwagę warunki, jakie proponuje ta instytucja, zdecydowanie warto zastanowić się nad zaciągnięciem kredytu hipotecznego. Nie tylko ze względu na niski wkład własny, ale także elastyczne opcje finansowania.

Kalkulator kredytu hipotecznego Santander

Czym wyróżnia się oferta banku Santander? Kredyt hipoteczny – kalkulator to narzędzie, które jest ogólnodostępne dla każdego klienta bez żadnych ograniczeń. Dzięki temu można w prosty sposób sprawdzić swoją orientacyjną zdolność kredytową i dokonać symulacji spłaty zobowiązania Warto jednak pamiętać, że Santander kalkulator hipoteczny przedstawia jedynie poglądowe dane, które nie stanowią oferty w rozumieniu prawa. Korzystanie z tego narzędzia jest w pełni darmowe i nie wymaga podawania danych osobowych. Wystarczy wybrać:

 • Okres spłaty
 • Wysokość zobowiązania
 • Wysokość wkładu własnego

santander kredyt hipoteczny kalkulator

źródło: santander.pl

Kalkulator kredytu hipotecznego Santander w krótkim czasie przeliczy wszystkie dane i przedstawi przykładową ofertę finansowania. Kalkulator hipoteczny Santander to wygodna opcja dla każdego, kto waha się przed złożeniem wniosku o udzielenie finansowania zakupu mieszkania, domu lub jego budowy.

Kredyt hipoteczny Santander – opinie

Na co warto zwrócić uwagę, decydując się na skorzystanie z oferty banku Santander? Kredyt hipoteczny opinie posiada na bardzo dobrym poziomie. Z tego względu nie należy obawiać się podpisania umowy z tym bankiem w zakresie kredytu hipotecznego. Konsumenci doceniają przede wszystkim:

 • Atrakcyjne oprocentowanie
 • Przejrzyste warunki finansowania
 • Niski wkład własny
 • Dostępność narzędzi do analizy finansowej

Kalkulator kredytu hipotecznego to dodatkowe narzędzie, które udostępniane jest wszystkim osobom chcącym zaciągnąć długoterminowe zobowiązanie. Dzięki temu można łatwo sprawdzić warunki, na jakie można liczyć, współpracując z Santanderem. Biorąc pod uwagę kredyt hipoteczny, Santander opinie posiada głównie od zadowolonych konsumentów, którzy już od wielu lat spłacają skutecznie swoje zobowiązania finansowe. Czym jeszcze wyróżnia się produkt Santander- kredyt hipoteczny? Wkład własny na poziomie 10% to kwestia, którą doceniają praktycznie wszyscy konsumenci starający się o uzyskanie finansowania zakupu nieruchomości.

Czy warto zaciągnąć kredyt hipoteczny w banku Santander?

Zdecydowanie warto zaciągnąć kredyt hipoteczny w Santanderze choćby ze względu na atrakcyjne warunki finansowania, niski wkład własny oraz kompleksową obsługę klienta. Wszelkie formalności można załatwić w dowolnej placówce na terenie kraju, a bank wydaje decyzję tak szybko, jak to możliwe. Elastyczne warunki współpracy oraz wydłużony okres kredytowania aż do 30 lat to kolejne kwestie, dla których warto poświęcić chwilę i zapoznać się z propozycją Santandera.

Podobne wpisy

3.8/5 - (6 oddanych głosów)