smart allegroAllegro Smart to coraz popularniejsza usługa, z której chętnie korzysta szereg zadowolonych klientów, często robiących zakupy na platformie. Bowiem tego typu opcja umożliwia nam korzystanie z darmowych przesyłek do paczkomatów lub kurierem pod wskazany adres. Warunkiem możliwości skorzystania z tego typu rozwiązania jest dołączenie do użytkowników Allegro Smart, wniesienie opłaty rocznej za pakiet oraz zrealizowanie zakupów na min. kwotę 40 zł. Robiąc regularnie zakupy na Allegro, dołączenie do członków Allegro Smart okazuje się niezwykle korzystne. Wówczas nie musimy za każdym razem ponosić kosztów na poziomie kilkunastu złotych za wysyłkę zamówień, a korzystamy z darmowych dostaw na terenie całego kraju w ramach pakietu. Chcąc ułatwić sobie robienie zakupów online i ograniczyć wydatki, warto sprawdzić, ile kosztuje Allegro Smart, na czym dokładniej polega taka usługa i jak włączyć Allegro Smart. Z kolei jeśli prowadzimy sprzedaż internetową za pośrednictwem platformy, również warto zainteresować się obniżeniem kosztów. Jak działa Allegro smart dla sprzedających? 

Allegro Smart co to i na czym dokładnie polega?

Allegro Smart to autorska usługa platformy, zaraz po Allegro Pay, stworzona przede wszystkim z myślą o klientach robiących częste zakupy online, ale nie tylko. Tego typu rozwiązanie jest również zdecydowanym ułatwieniem dla sprzedawców, chcących ograniczyć koszty, a tym samym przyciągnąć nowych klientów. Zastanawiając się nad tym, co to jest Allegro Smart, pamiętajmy, że możemy liczyć na zachęcenie konsumentów do skorzystania z dostępnej oferty, bowiem dzięki temu mają oni możliwość skorzystania z darmowej wysyłki na terenie całego kraju. 

Po wykupieniu pakietu Allegro Smart, uiszczamy ustaloną kwotę roczną, dzięki czemu przez okres obowiązywania mamy dostęp do nieograniczonych zakupów w różnych sklepach z darmową dostawą. Nie musimy również pamiętać o płatności, wystarczy konto bankowe i przypięta karta, aby Allegro na podstawie subskrypcji pobrało opłatę. 

Bezpłatny transport dotyczy przede wszystkim paczkomatów InPost, ale nie tylko. Allegro Smart za darmo umożliwia dostarczenie zamówień do:

— Paczkomatów;

— Kiosków RUCHU;

— Placówek Poczty Polskiej;

— Stacji paliw;

— Żabek;

— Punktów nadania i odbioru przesyłek kurierskich;

— Pod wskazany adres przy zakupach za min. 80 zł. 

Dodatkowo, niektórzy sprzedawcy w ramach Allegro Smart umożliwiają dostarczenie za darmo towarów pod wskazany adres. Najczęściej tego typu opcja jest dostępna w przypadku zrealizowania zakupów na wyższą kwotę. Warto jednak śledzić dostępne usługi, gdy mamy wykupiony pakiet, gdyż może zdarzyć się, że bezpłatnie otrzymamy nie tylko dostawę do paczkomatu czy punktu odbioru, ale nawet nie będziemy musieli wychodzić z domu, gdyż kurier dostarczy zamówione produkty pod drzwi. 

Ile kosztuje smart allegro?

Szukając informacji o Allegro Smart, ile kosztuje to jedna z najważniejszych kwestii, które nas interesują. Mamy do wyboru kilka różnych pakietów, które możemy dostosować do naszych wymogów i możliwości finansowych. Są to:

— Allegro Smart na rok — Jest to najczęściej wybierany pakiet ze względu na najniższy koszt. Płacimy jednorazowo 49 zł rocznie, dzięki czemu przez 12 miesięcy możemy do woli korzystać z darmowych dostaw towarów. Pakiet wynosi jedynie 4,08 zł miesięcznie. 

Allegro Smart na miesiąc — W przypadku tej opcji, płacimy 10,99 zł za miesiąc korzystania z pakietu. Jest to droższe rozwiązanie, jednak warto je wykupić, jeśli chcemy przetestować dostępną usługę. Jeśli wcześniej nie korzystaliśmy z pakietów, niecałe 11 zł nie jest zbyt wysoką kwotą, gdy chcemy sprawdzić, co to jest Allegro Smart i czy jest opłacalne.

Niezależnie od wybranego pakietu, pod względem kosztów przesyłek kurierskich, taka opcja będzie korzystna, zwłaszcza gdy często zamawiamy przez Allegro. Bowiem cena pojedynczej usługi dostawy zamówień najczęściej waha się w przedziale 10-20 zł, czyli jest sporo droższa niż miesięczna opłata za Allegro Smart. 

Allegro smart od jakiej kwoty obowiązują darmowe dostawy?

Wykupując pakiet Allegro Smart, pamiętajmy, że usługa darmowej dostawy nie obowiązuje przy każdych zakupach. Mamy wówczas do czynienia z limitem, który dotyczy minimalnej kwoty zamówienia, jakie składamy za pośrednictwem platformy. Bezpłatne dostawy są dostępne w ramach subskrypcji przy realizowaniu zakupów za minimum 40 zł. Obecnie jednak Allegro wprowadziło czasowo rozwiązanie umożliwiające otrzymanie dostawy Smart przy zakupach już od 20 zł. Opcja jest w fazie testowej, jednak jeśli spotka się z dużym zainteresowaniem, możliwe że zostanie wprowadzona na stałe. Nowy Program obowiązuje od 26 października 2021 roku do 3 stycznia 2022 roku. Dotyczy on takich metod dostawy jak: 

— Allegro Punkty Kolporter;

— Allegro Punkty Poczta pobranie;

— Allegro Punkty Poczta, Żabka, Orlen, RUCH;

— Allegro odbiór w punkcie DPD;

— Allegro odbiór w punkcie UPS;

— Allegro Orlen Paczka;

— Allegro Paczkomaty InPost.

Nowy Program testowy to także dobre wieści dla sprzedawców na platformie Allegro. Jeśli kupujący zrobi zakupy za mniej niż wymagane wcześniej 40 zł w ramach Allegro Smart, i wybierze darmową dostawę do paczkomatów lub powyższych punktów odbioru, sprzedający nie zapłaci za przesyłkę. Wówczas platforma Allegro sama pokrywa koszt dostawy zamówienia. 

Obecnie możemy także korzystać z dostaw za darmo przy zakupach za min. 80 zł pod wskazany adres. Są one realizowane przez różne firmy kurierskie, wówczas mamy do wyboru wybór:

Allegro smart inpost dostawa do domu;

DPD Allegro Smart;

— Allegro DPD Smart Pobranie; — Dostępna płatność za pobraniem.

— UPS Allegro Smart — Dostępne w przypadku paczek do 10 kg. 

— Allegro Pocztex Kurier 48;

— Allegro Pocztex Kurier 48 Pobranie — Możliwość płatności za pobraniem.

Allegro smart jak włączyć?

Jak aktywować Allegro Smart? Wystarczy przejść kilka prostych kroków, aby cieszyć się obniżonymi kosztami za przesyłki kurierskie. 

 1. Zaloguj się do swojego konta na Allegro i wybierz jeden z dostępnych pakietów: roczny za 49 zł lub miesięczny za 10,99 zł. Platforma wprowadza również atrakcyjne promocje Allegro Smart, cena wówczas jest uzależniona od konkretnych warunków. Często dostępne jest 14 dni zupełnie za darmo, dzięki czemu możemy bezpłatnie przetestować działanie usługi. 
 2. Po wybraniu subskrypcji platforma przekieruje nas na stronę z płatnościami online. Na tym etapie możemy wybrać płatność kartą bankową, przelewem lub BLIK-iem. 
 3. Następnie musimy zapoznać się z regulaminem i zaakceptować jego warunki, po czym dokonujemy wpłaty w kwocie adekwatnej do wybranego rodzaju pakietu. 
 4. Po opłaceniu subskrypcji usługa Allegro Smart jest dostępna na naszym koncie.

Allegro Smart za darmo – kto może skorzystać?

Jak wspomniano, platforma Allegro regularnie wprowadza różnego rodzaju oferty promocyjne, które ułatwiają wygodne i tanie robienie zakupów online. Między innymi jest to Allegro Smart za darmo, dostępne wyłącznie dla nowych użytkowników. Jeśli więc nie korzystaliśmy wcześniej z subskrypcji, możemy np. przez 14 dni skorzystać z pakietu Smart bezpłatnie, co pozwoli nam przetestować takie rozwiązanie. Po upłynięciu okresu promocyjnego możemy wybrać, czy chcemy przedłużyć subskrypcję Allegro Smart, czy decydujemy się na jej anulowanie. 

Dostępne jest także Allegro Smart dla studentów w promocyjnej cenie. Tego typu wariant umożliwia korzystanie z subskrypcji zupełnie za darmo przez 6 miesięcy. Warunkiem skorzystania z takiej usługi jest posiadanie statusu studenta. Po upłynięciu okresu obowiązywania promocji, otrzymuje atrakcyjną ofertę dot. przedłużenia aktywacji pakietu za jedyne 39 zł w skali roku. Aby skorzystać z promocji Allegro Smart Student, wystarczy udostępnić naszą legitymację studencką. 

Allegro Smart Student umożliwia również otrzymanie następujących kuponów zniżkowych: do kin sieci Multikino, na przejazdy Flixbus, do Heyah i T-Mobile, Blinkee.city czy Profi Lingua. 

Allegro Smart dla firm sprzedających na platformie 

Jeśli prowadzisz sklep internetowy i sprzedaż za pośrednictwem platformy, z pewnością interesuje Cię, jak działa Allegro Smart dla sprzedawcy. Jak wskazuje zarówno sam serwis, jak też opinie osób korzystających z usługi, wybierając Allegro Smart jako sprzedawca, możemy liczyć na wzrost zysków dzięki coraz większej liczbie osób korzystających z naszej oferty. Allegro przekonuje, że zainteresowanie naszymi usługami może wzrosnąć nawet o 70% w porównaniu do okresu, gdy użytkownicy musieli każdorazowo ponosić koszt przesyłki. 

Allegro smart dla sprzedających koszt

W przypadku Allegro Smart koszt dla sprzedawcy jest również uzależniony od wybranego przez kupującego wariantu, wedle poniższych reguł:

Klient wybiera Allegro Punkty Kolporter, dostawę do punktu Poczty Polskiej, Żabki, Orlenu, Ruchu, odbiór w innym punkcie, Allegro UPS, Allegro przesyłkę poleconą — Sprzedawca nadaje paczkę bezpłatnie. 

Klient wybiera inne metody dostawy — Stawka wynosi od 0,99 do 7,48 zł brutto za przesyłkę. Mamy także możliwość rozliczenia się bezpośrednio z przewoźnikiem na podstawie stawek obowiązujących w zawartej umowie. 

Jednocześnie pamiętajmy, że Allegro Smart Paczkomaty i dostawa do punktów odbioru jest dostępna dla klienta za darmo, gdy zrobi zakupy za min. 40 zł. Z kolei, jeśli konsument chce zrealizować zamówienie za 80 zł lub więcej, ma także do wyboru dostawę firmą kurierską. Wówczas, gdy wybierze inną metodę niż powyższe, sprzedawca musi uiścić opłatę we wskazanej wcześniej wysokości. Porównując jednak koszty w przypadku korzystania z usług kurierskich na co dzień, jest to opłacalna usługa, która nie tylko zmniejszy nasze wydatki firmowe, ale również zwiększy ruch w sklepie na platformie. 

Allegro smart jak wyłączyć?

W sytuacji, gdy testowo wykupiliśmy subskrypcję Allegro Smart, możemy zastanawiać się, jak z niej zrezygnować, aby platforma nie pobierała kosztów za przedłużenie usługi. Najczęściej pytanie jak wyłączyć Allegro Smart powstaje, gdy nie planujemy już realizowania częstych zakupów online za pośrednictwem platformy.  Aby zrezygnować ze „Smarta”, wystarczy:

 1. Zalogować się do swojego konta na Allegro.
 2. Wejść w zakładki „Allegro Smart” i „Pomoc”.
 3. „Kliknąć „Rezygnuję”.
 4. Na tym etapie możemy także zmienić naszą subskrypcję na inny wariant. Przykładowo klikamy: Chcę zmienić usługę z miesięcznej na roczną. 
 5. W przypadku niewykorzystanego okresu obowiązywania subskrypcji, serwis zwróci nam pieniądze w ciągu 14 dni. 
 6. Subskrypcja jest anulowana automatycznie po złożeniu wypowiedzenia. 
 7. Serwis wysyła stosowną informację o rezygnacji z Allegro Smart na adres e-mail podany w profilu. Otrzymujemy także korektę faktury w przypadku zwrotu środków. 

Pamiętaj! Rezygnując z Allegro Smart w ciągu 30 dni liczonych od dnia zakupu, możesz uzyskać pełen zwrot środków. 

Allegro Smart — Pozostałe korzyści dla kupujących

Warto wiedzieć, że Allegro Smart to nie tylko usługa umożliwiająca uzyskanie darmowej dostawy, choć jej działanie opiera się w większości o tę kwestię. Ważne jest, że wykupując subskrypcję, mamy możliwość darmowego zwrotu zakupionych produktów. Warunkiem jest wybór metody dostawy: Paczkomat smart inpost lub Punkt odbioru osobistego. Dzięki temu w przypadku pomyłki towaru, niezgodności rozmiaru, zmiany decyzji, mamy prawo w ciągu 14 dni bez podania przyczyny zwrócić produkt bezpłatnie i otrzymać zwrot kosztów. Allegro Smart umożliwia także darmową przesyłkę towaru w ramach gwarancji do sklepu, w którym go zakupiliśmy, jednak opcja ta nie obowiązuje przy przesyłkach poleconych. 

Allegro Smart to również specjalna ochrona konsumentów, dzięki której mamy możliwość rozwiązania konkretnego problemu jaki nastąpił na linii sprzedawca-klient podczas procesu realizacji zamówienia. Przykładowo, sklep nie wysłał wszystkich zakupionych towarów lub są one wadliwe. Program Ochrony Kupujących Allegro Smart umożliwia rozwiązanie zgłoszonej kwestii maksymalnie w ciągu 2 dni od zgłoszenia wątpliwości. 

Dodatkowo, korzystając z subskrypcji Allegro Smart, otrzymujemy dodatkowe monety za zrealizowane zakupy. Możemy wykorzystać je jako zniżki przy składaniu kolejnych zamówień. Mamy dostęp do regularnie aktualizowanych ofert promocyjnych oraz do zakupu towarów w przedsprzedaży.

5/5 - (1 oddanych głosów)