kredyt orangeWe współczesnych czasach coraz częściej musimy stawiać czoła stale rosnącym wydatkom. Często zdarza się, że nie wystarcza nam środków na zrealizowanie ważnych obowiązków. Mowa na przykład o pieniądzach na koncie telefonicznym, które są niezbędne, aby skontaktować się z bliskimi czy też dopełnić ważnych spraw urzędowych. Niekiedy też musimy pilnie napisać wiadomość tekstową, gdy nie działa na internet lub odezwać się do osoby, która nie korzysta z mediów społecznościowych. Wówczas poszukujemy rozwiązań, które ułatwiłyby nam tę komunikację, a jednym z najpopularniejszych jest kredyt Orange. Niegdyś powszechnie korzystano z darmowych bramek online, jednak te opcje są coraz cięższe do znalezienia i umożliwiają najczęściej wysłanie tylko jednego SMS-a. Z kolei darmowy kredyt Orange na kartę możemy zaciągnąć w różnych kwotach. Dowolność ta daje nam dość elastyczne możliwości dopasowania kwoty do naszych konieczności. Na czym dokładnie polega kredyt Orange? Jak wziąć kredyt w Orange i czy taka metoda jest dostępna dla wszystkich użytkowników sieci?

Co to jest darmowy kredyt Orange?

Jeśli interesuje nas kredyt Orange, w pierwszej kolejności musimy zauważyć, że takiej opcji nie identyfikujemy z klasycznymi zobowiązaniami kredytowymi. Bardzo często użytkownicy różnych sieci telefonicznych mylą np. popularne pożyczki od lat 18 z oferowanymi przez operatorów kredytami na numer. Są to dwa zupełnie odmienne rozwiązania, które mają różne cele i cechują się zupełnie innymi warunkami. 

Przede wszystkim pamiętajmy, że oferowany przez sieć kredyt Play czy opisywany kredyt Orange nie stanowią pożyczki gotówkowej. Oznacza to, że nie zaciągamy ich na klasycznych warunkach kredytowych, jak mamy do czynienia np. w bankach. Mówiąc o takiej usłudze, musimy wziąć pod uwagę, że operator udziela nam konkretnej kwoty, która musimy zostać wykorzystana na konkretny cel. W tym przypadku musimy przeznaczyć otrzymane środki na wysłanie wiadomości SMS lub nawiązanie krótkiego połączenia. Możemy zrealizować to nawet, jeśli nie mamy pieniędzy na koncie i nie jest możliwe aktualnie doładowanie go. Operatorzy zazwyczaj oferują taka pożyczkę w niewielkiej sumie, np. 2 zł czy 5 zł. Takie kwoty z powodzeniem wystarczą na wymianę kilka wiadomości tekstowych w ważnej sprawie, a nawet chwilowe skorzystanie z internetu. 

Ważne jest, że w Orange kredyt na usługi nie daje nam dużego wsparcia finansowego, a dodatkowo środki z niego nie trafiają na nasze konto bankowe, jak w przypadku pożyczek w banku. Jest to opcja, którą wyłącznie wykorzystamy w ramach usług operatora telefonicznego. W sytuacji, gdy brakuje nam pieniędzy na pilne wydatki, możemy sprawdzić ranking chwilówek online. Takie zestawienie zawiera najtańsze (często darmowe) pożyczki, udzielane niemal od ręki, dzięki którym pokryjemy rachunki czy zapłacimy ratę kredytu. 

Jak wziąć kredyt w Orange?

Wiemy już, na czym polega takie rozwiązanie. Pozostaje pytanie, jak się bierze kredyt w Orange? Kod to podstawowy element, bez którego nie zrealizujemy takiej usługi, chyba że zrobimy to przez internet. 

Z takiej możliwości skorzystają osoby, które mają zarejestrowany numer u tego operatora. Nie każdy jednak dostanie darmowy kredyt Orange. Jest on dostępny dla użytkowników Orange na kartę. Oczywistym jest, że nie skorzystają z niego osoby posiadające abonament, u których kwota przekroczona zostaje po prostu doliczona do miesięcznej faktury. 

To, ile otrzymamy kredytu, jest uzależnione od stażu w sieci Orange:

  • Kredyt 5 zł Orange oferuje osobom związanym z siecią powyżej 36 miesięcy.
  • Orange kredyt 2 zł kod otrzymamy, gdy mamy staż do 24 miesięcy lub więcej.
  • Kredyt na poziomie 2 lub 3 zł jest przyznawany użytkownikom sieci ze stażem od 25 do 36 miesięcy. 

Orange nie udziela niższy kredytów. W niektórych sieciach możemy liczyć np. na kredyt SMS w kwocie 1 zł, co jest przydatne w sytuacji, gdy chcemy wysłać jedną czy dwie wiadomości tekstowe. Najniższy kredyt Orange na kartę wynosi 2 zł.  Jest to jednak odpowiednia suma, aby ekspresowo załatwić ważne sprawy, gdy goni nas czas. 

Jaki jest kod na kredyt w Orange?

Aktywacja kredytu w Orange to niemalże formalności i aby jej dokonać, wystarczy poświęcić zaledwie kilka sekund. Warunkiem jest to, aby stan konta wynosił mniej niż 1 zł. 

Możemy zrealizować to na kilka sposobów, mianowicie za pomocą SMS-a, czy też specjalnym kodem. Istnieje możliwość włączenia cyklicznego kredytu, który operator będzie nam udzielał każdego miesiąca.

Jak wziąć kredyt Orange na kartę? 

— Orange kredyt SMS — Wystarczy wysłać bezpłatny SMS o treści KREDYT lub KASA pod numer 808. Otrzymamy wiadomość zwrotną z informacją o wysokości dostępnego kredytu w zależności od naszego stażu. Na tym etapie należy odpowiedzieć na SMS od operatora, podając kwotę, którą chcemy pożyczyć, np. 2 zł, 3 zł lub 5 zł.

— Kod na kredyt w Orange — Należy wybrać na klawiaturze telefonu kod *110*01#. Po połączeń na ekranie zobaczymy dalsze instrukcje krok po kroku. Również w tym przypadku wybieramy kolejno kwotę, która operator ma nam pożyczyć na konto. 

Pozostaje jeszcze kwestia cyklicznego odnawiania się kredytu co miesiąc. Jak wziąć drugi kredyt w Orange? Możemy włączyć taką usługę na stałe, ale zrezygnujemy z niej w dowolnym momencie. Taki kredyt Orange przyzna nam wówczas wtedy, gdy na naszym koncie pozostanie mniej niż 1 zł. Aby skorzystać z tej opcji, wystarczy wysłać bezpłatnego SMS-a o treści AUTO pod numer 808. Jeśli staż u danego operatora umożliwia nam wybranie kwoty, w wiadomości wpisujemy AUTO X (X to wybrana suma środków), np. AUTO 5. 

Jak wyłączyć automatyczny kredyt w Orange? Należy wysłać SMS o treści STOP pod numer 808. Operator nie zabierze nam środków, które już udzielił. Będzie mogli wykorzystać je w ciągu 24 godzin od chwili, gdy wpłynęły na nasze konto. Od kolejnego miesiąca, nawet jeśli saldo będzie ujemne, sieć nie zasili go kredytem, chyba że ponownie zdecydujemy się skorzystać z usługi jednorazowo lub cyklicznie. 

O czym warto pamiętać biorąc kredyt Orange?

Chcąc zaciągnąć wybraną kwotę w ramach kredytu w Orange, musimy wziąć pod uwagę głównie fakt, że środków nie wykorzystamy na dowolny cel. Nie jest to standardowa oferta szybkiej szybkiej pożyczki na telefon, którą możemy zaciągnąć w tzw. parabanku. Jeśli zleży nam na uzyskaniu dodatkowej gotówki na codzienne wydatki, warto zainteresować się ofertą firm pożyczkowych. Taka opcja bowiem da nam możliwość skorzystania z szybkiego kredytu przez SMS lub online. Możemy wypłacić pieniądze na podstawie czeku GIRO w formie kodu otrzymanego w wiadomości tekstowej. Nie jest konieczne nawet podawanie konta bankowego i osobista wizyta w oddziale. 

Z kolei kredyt Orange to wyłącznie niewielkie wsparcie, z którego warto korzystać, gdy nasze saldo jest ujemne. Jeśli nie mamy możliwości wykonania połączenia, a chcemy pilnie się z kimś skontaktować, wystarczy wpisanie kodu i czekanie aż operator udzieli kredytu. 

Co oprócz kredytu w Orange?

Operator Orange umożliwia użytkownikom również inne formy wsparcia finansowego. Są one świetną alternatywą dla kredytu, czy też doskonałym sposobem, gdy wykorzystamy już środki, a nadal potrzebujemy zasilić konto. Wówczas mamy możliwość poproszenia o przelew innego użytkownika sieci. 

Jeśli ktoś z rodziny lub bliski przyjaciel również posiada numer w Orange, może przekazać nam środki ze swojego konta. Warunkiem jest to, aby odbiorca (czyli osoba, która dostanie przelew) była użytkownikiem co najmniej przez 31 dni. Konieczne jest też posiadanie możliwości odbierania połączeń przychodzących. Przekazującym kwotę musi być użytkownik, który od momentu rejestracji numeru wykonał przynajmniej jedno doładowanie za kwotę nie mniejszą niż 10 zł. Nie jest istotny jednak staż w sieci. Odbiorca może wysłać darmowy SMS-a z prośbą o przelew. Przykładowo, chcąc otrzymać 2 zł na konto, trzeba wysłać wiadomość o treści „PRZELEJ 2 X”, gdzie X to numer telefonu osoby, do której zwracamy się o przelew. Gdy operator otrzyma od niej zgodę, w ciągu 2 minut powinniśmy mieć zasilone konto. 

5/5 - (1 oddanych głosów)