kredyt play kodCoraz częściej możemy spotkać się z oferowaniem różnego rodzaju kredytów przez operatorów sieci komórkowych. Jednym z nich jest Play, który w ofercie posiada nie tylko usługi telefoniczne, internet, czy też TV, ale również właśnie opcję niewielkiego kredytu. To doskonała opcja dla osób, które od wielu lat związane są z tym operatorem i szukają jak najlepszych warunków. Kredyt Play różni się jednak od standardowych finansowań, z którymi mamy do czynienia w bankach. Na czym dokładnie polega to rozwiązanie? Przede wszystkim taki kredyt możemy wykorzystać jedynie na opcje związane z nawiązaniem połączenia lub wysłaniem wiadomości. Jaki jest kod na kredyt w Play? Dla kogo jest skierowana ta oferta i czy każdy możemy z niej skorzystać?

Jak się bierze kredyt w Play?

Kredyt w Play różni się od standardowych zobowiązań finansowych typu pożyczki od lat 18 czy kredyt bankowy. Jest to usługa, dzięki której możemy liczyć na udzielenie środków, które zostają przelane na nasze konto telefoniczne, czyli po prostu na nasz numer telefonu. Pieniądze, które otrzymamy, nie znajdą się na naszym koncie bankowym, ani też nie dostajemy ich w gotówce, jak to bywa w przypadku klasycznych kredytów z banku. Mówiąc o kredycie z Play, musimy wziąć pod uwagę, że operator udzieli nam środków, które wykorzystamy na konkretny cel. Chodzi tutaj przede wszystkim o to, że kod na kredyt w Play umożliwia skorzystanie z wykonania połączenia lub wysłania wiadomości nawet jeśli nie mamy na koncie pieniędzy. Dodatkowo, zazwyczaj operatorzy oferują pożyczkę niewielkich kwot, np. kredyt Orange w wysokości 5 zł. Podobnie jest z Play, tutaj możemy liczyć na środki na poziomie 2 zł lub 5 zł., a do wyboru mamy dwa kody. Jeśli więc liczymy na większe wsparcie finansowe, pamiętajmy, że kredyt Play nie jest standardowym zobowiązaniem. W przypadku konieczności zaciągnięcia większej gotówki warto sprawdzić ranking chwilówek online. Znajdziemy w nim najtańsze, a nawet darmowe pożyczki udzielane od ręki. 

Jak wziąć kredyt w Play? Wystarczy mieć zarejestrowany numer telefonu u tego operatora. Nie każdy jednak dostanie kredyt Play na kartę. Jest on dostępny dla użytkowników takich usług jak:

  • Play na kartę
  • Play na kartę Lubię to!
  • Play Fresh
  • Formuła Play na kartę
  • Play na kartę odNOWA
  • Oferta Play na kartę Surf
  • Play na Kartę Rok Ważności Konta.

Jak widać, kredyt Play jest dostępny wyłącznie dla osób, które korzystają z jednej z ofert na kartę. 

Kredyt w Play kod – jaką kwotę dostaniemy?

U operatora sieci komórkowej Play możemy otrzymać kredyt w trzech opcjach. Są to:

  • Kredyt w Play na 3 zł;
  • Kredyt 2 zł Play;
  • Kredyt Play 5 zł.

Kredyt play 1 zł nie jest dostępny.Nie ma możliwości skorzystania z kwoty wyższej niż 5 zł. Jeśli jednak nie mamy pieniędzy albo możliwości doładowania konta natychmiast, taka metoda jest bardzo pomocna. Zdecydowanie warto z niej skorzystać wtedy, kiedy zależy nam na czasie i musimy wykonać pilne połączenie lub wysłać ważną wiadomość. Kredyt Play jest dostępny od ręki po wpisaniu konkretnego kodu. 

Jaki jest kod na kredyt w Play?

Aktywacja kredytu w Play przebiega ekspresowo i nie wymaga wiele wysiłku. Wystarczy, że wpiszemy specjalny kod udostępniony przez operatora, a otrzymamy kwotę do niego przypisaną na konto tel. 

— Kredyt 2 zł Play — Metoda polecana, gdy potrzebujemy jedynie wysłać pojedynczego SMS-a. Wówczas wystarczy nam niewielka kwota i nie musimy zadłużać się aż na 5 zł. Aby dostać Kredyt Play w kwocie 2 zł, należy wysłać SMS pod numer 801 o treści KREDYT.2. Możemy także wpisać kod na kredyt w Play *111*802*1#. Ważne! Suma doładowań w ostatnim roku musi wynosić co najmniej 30 zł. 

— Kredyt w Play na 3 zł — Świetne rozwiązanie, gdy chcemy wysłać kilka wiadomości lub wykonać szybkie połączenie, aby załatwić ekspresową i pilną sprawę. Należy wysłać SMS pod numer 801 o treści KREDYT.3. Można wpisać kod aktywacyjny: *111*803*1#. Ważne! Suma doładowań w ostatnim roku musi wynosić minimum 50 zł. 

— Kredyt Play 5 zł — Aby dostać aż 5 zł kredytu w Play, wystarczy wysłać SMS pod numer 801 o treści KREDYT.5 lub wpisać kod aktywacji usługi *111*805*1#. Ważne! Suma doładowań w ostatnim roku musi wynosić minimum 100 zł. 

Jak wziąć kredyt w Play online?

Kredyt w Play możemy aktywować również przez internet. Korzystając z takiego sposobu, wystarczy wejść na stronę www.24play.pl, następnie kliknąć „usługi” i znaleźć zakładkę dot. kredytu. Warto pamiętać, że usługa zostanie dezaktywowana automatycznie, gdy spłacimy przyznaną przez operatora sumę. 

Ile jest ważny kredyt Play?

Bardzo istotną kwestią związaną z kredytem Play jest kwestia terminu jego ważności. Niektórzy klienci bowiem mają nadzieję, że w przypadku gdy nie będę musieli wykorzysta całej kwoty od razu, przejdzie ona na kolejne dni. Nic bardziej mylnego! Kod na kredyt w Play jest ważny tylko 24 godziny. Oznacza to, że jeśli w ciągu doby nie wykorzystamy pieniędzy na połączenie lub SMS-a, środki przepadną. Warto przy tym pamiętać, że będziemy musieli spłacić tyle, ile nam pożyczono, niezależnie od tego, czy skorzystaliśmy z całej sumy, czy też nie. Kwota udzielonego kredytu zostanie odjęta od sumy następnego doładowania. Jeśli więc doładowujemy konto na kwotę 50 zł., a wzięliśmy 5 zł., kredytu, na koncie zostanie nam 45 zł. 

Kredyt Play – o czym pamiętać?

Chcąc zaciągnąć wybraną kwotę w ramach kredytu u operatora Play, musimy wziąć pod uwagę to, że środków nie wykorzystamy na cokolwiek chcemy. Nie jest to standardowa oferta szybkiej pożyczki na telefon. Taką bowiem zaciągamy u firmy pozabankowej, która udziela nam środków na konto bankowe za pośrednictwem rozmowy telefonicznej lub SMS. Możemy też pieniądze wypłacić w gotówce np. na podstawie czeku GIRO z wiadomości tekstowej. Z kolei kredyt Play przyznaje wyłącznie w celu wykonania połączenia telefonicznego, wysłania wiadomości SMS lub chwilowego skorzystania z internetu, gdy skończył nam się pakiet. Jeśli szukamy środków na wykorzystanie np. w celu opłaty rachunków czy pokrycia innych codziennych wydatków, operator nie udzieli nam takiego wsparcia. Wówczas warto szukać pomocy wśród ofert parabanków udzielających chwilówek np. Kredyt Plus

5/5 - (2 oddanych głosów)