Najważniejsze informacje:

  • Kredyt Plus udzielany jest użytkownikom sieci na usługi w ramach oferty na kartę. 
  • Kredyt Plus udzielany jest na drobne kwoty rzędu 2 zł lub 5 zł i nie jest darmowy. Operator pobiera opłatę 20 groszy. 
  • Wsparcie w postaci kredytu Plus udzielane jest również użytkownikom z ujemnym saldem.

Współcześnie niemalże każdy z nas musi stawić czoła stale rosnącej inflacji. Nierzadko zdarza się, że w ciągu miesiąca nie starcza nam na pokrycie pilnych wydatków życia codziennego i dopełnienie obowiązków. Niekiedy sprawa ta dotyczy środków na koncie telefonicznym, które są niemalże niezbędne, aby załatwić ważne sprawy urzędowe, czy też szybko skontaktować się z bliskimi. W takich sytuacjach warto szukać rozwiązań, dzięki którym łatwiej skomunikujemy się z odbiorcą poprzez wiadomość tekstową lub połączenie, bez środków na koncie. Jednym z najpopularniejszych jest kredyt Plus, z którego chętnie korzystają użytkownicy sieci. Niegdyś chętnie pisaliśmy z tzw. bramek sms które umożliwiały nadanie pojedynczej wiadomości bezpłatnie. Obecnie jednak kredyt Plus na kartę to lepsza opcja, która zasila nasze konto nawet kilkuzłotową kwotą. Pozwala to na zrealizowanie dłuższego połączenia lub wysłanie kilku SMS-ów.  Jeśli często mamy ujemne saldo, warto sprawdzić, jak się bierze kredyt w Plus i dla kogo jest przeznaczona ta metoda.

Co to jest darmowy kredyt Plus na kartę?

kredyt plus

Jeśli interesuje nas kredyt Plus, w pierwszej kolejności zapamiętajmy, że pomimo nazewnictwa, jest to zupełnie inna opcja niż klasyczne zobowiązania kredytowe typu pożyczki od lat 18 czy kredyty bankowe. Są to dwie zupełnie inne metody wsparcia finansowego, udzielane na różne cele i w oparciu o odmienne warunki. 

Weźmy pod uwagę, że udzielany przez operatorów kredyt Orange, czy właśnie wspomniany kredyt Plus, nie są klasycznymi pożyczkami gotówkowymi. Mówiąc prościej, nie zaciągamy ich na standardowych warunkach kredytowych, z którymi mamy do czynienia np. w bankach. Interesując się taką usługą, warto wiedzieć, że operator udziela nam konkretnej kwoty, która zasila nasze konto telefoniczne, a otrzymane środki możemy wykorzystać na konkretne cele. Najczęściej będą to takie usługi jak wysłanie wiadomości tekstowej lub MMS-a, czy też nawiązanie połączenia. Możemy zrealizować to wówczas nawet, gdy nasze saldo pierwotnie jest ujemne i nie stać nas na doładowanie konta. 

Kredyt Plus i inne tego typu kredyty u operatorów zazwyczaj przyznawane są w niewielkiej kwocie na poziomie 2,3 lub 5 zł. Jednak taka suma środków na koncie z powodzeniem wystarcza, by odbyć ważną rozmowę czy poinformować bliskich o pilnej sprawie. Niekiedy możliwe jest też chwilowe skorzystanie z internetu, gdy skończy nam się pakiet. Kredyt w Plus na kartę nie daje nam dużego wsparcia finansowego, a środki nie trafiają na nasze konto bankowe, jak bywa np. w przypadku chwilówek. Taką opcję wyłącznie wykorzystamy w ramach usług operatora, więc otrzymanych pieniędzy nie wydamy na inne cele niż połączenie, wiadomość lub internet. W sytuacji, gdy brakuje nam środków na pilne wydatki codzienne, warto przejrzeć oferty kredytowe w firmach pożyczkowych.

Jak wziąć kredyt w Plus i kto może skorzystać?

Wiemy już, że kredyt w Plus jest przyznawany przez operatora na usługi w ramach oferty sieci. Pozostaje jednak pytanie, czy takie rozwiązanie jest dla każdego? Zanim będziemy chcieli skorzystać z tej opcji, warto sprawdzić dostępne wymogi i dowiedzieć się, jak najprościej aktywować kredyt w Plus. Kod to podstawowy element, bez którego nie włączymy usługi. Istnieje również możliwość aktywacji przez SMS. 

Z możliwości skorzystają osoby, które mają zarejestrowany numer u tego operatora. Nie każdy jednak dostanie darmowy kredyt Plus. Usługa jest dostępna dla osób, które mają telefon na kartę w Plusie. Z kolei użytkownicy korzystający z abonamentu, nie mają możliwości zaciągnięcia takiego kredytu. W ich przypadku przekroczona kwota poza pakietem zostanie po prostu dodatkowo doliczona do faktury. 

To, czy kredyt Plus nam przyzna, jest zależne od naszego stażu w sieci:

  • Kredyt Plus 2 zł — Aby wziąć taki kredyt, musimy mieć co najmniej 3 miesięczny staż u operatora. Jest on liczony jako okres 90 dni. Dodatkowo, sieć wymaga chociaż jednego doładowania w kwocie minimum 5 zł w tym okresie. Konto telefoniczne musi być ważne w chwili, gdy chcemy zaciągnąć kredyt Plus, czyli musimy mieć aktywne odbieranie połączeń. 

Plus nie udziela innych kredytów, tak jak inni operatorzy, którzy mają w ofercie dostępne różne kwoty, np. 5 czy 1 zł. Ważne jest jednak, że po spłacie zaciągniętego, czyli po doładowaniu konta, możemy nadal korzystać w pełni z możliwości kredytowych w sieci. Jeśli więc kredyt zostanie spłacony, czyli operator pobierze z doładowania 2 zł, a my wykorzystamy resztę środków, możemy z powodzeniem ponownie aktywować kredyt. Jeśli więc interesuje nas kredyt plus 5 zł, kod nie będzie dostępny. Możemy jednak wziąć kilka kredytów pod rząd. 

Ważne! 

Kredyt Plus nie jest w pełni darmowy. Operator wymaga zwrócenia nie tylko zaciągniętej kwoty, ale do każdego kredytu dolicza dodatkowe 20 gr. 

Kod na kredyt w Plus

Aktywacja kredytu w Plusie przebiega bardzo szybko i nie wymaga większych umiejętności. Aby tego dokonać, wystarczy mieć zaledwie kilka sekund, więc zrealizujemy tę opcję nawet, gdy zależy nam na czasie. Możemy zaciągnąć kredyt Plus za pomocą kodu, który wpisujemy na klawiaturze telefonu, czy też wysyłają wiadomość SMS. 

Jak wziąć kredyt 2 zł w Plus?

Jeśli interesuje nas kredyt plus na kartę 2 zł, kod, który musi wpisać na klawiaturze ekranu to: *136*03#. Następnie wykonujemy połączenie, a usługa zostanie aktywowana, jeśli spełniamy wyżej wspomniane warunki. Najczęściej operator udzieli kredytu w ciągu kilku minut, jednak oficjalny czas trwania realizacji takiej usługi może wynosić do 24 godzin. 

U niektórych operatorów mamy możliwość aktywowania kredytu poprzez wysłanie wiadomości SMS. Plus nie przewidział póki co takiej możliwości, jednak są szanse na to, że kiedyś plus kredyt sms również wprowadzi. Pamiętajmy też, że kredyt Plus jest dostępny także dla użytkowników Plusha. Wówczas obowiązują takie same warunki i kod aktywacji, co u osób mających numer w Plusie. Z usługi nie skorzystają jednak abonenci Mixa. U nich kod na kredyt w plusie nie zadziała, gdyż jest dostępny jedynie dla mających numer na kartę. 

O czym warto pamiętać biorąc kredyt Plus?

Chcąc zaciągnąć kredyt Plus, gdy mamy ujemne saldo, musimy wziąć pod uwagę, że środków nie wykorzystamy na wybrany cel. Nie jest to standardowa oferta wsparcia finansowego, z jakimi mamy do czynienia w bankach czy w firmach pożyczkowych. Nazwa „kredyt” może nas zmylić, jednak po części jest to swego rodzaju pożyczka, którą spłacamy operatorowi. Sieć przyznaje ją na nasze konto telefoniczne, a otrzymane środki możemy wykorzystać w ramach jej usług. Oznacza to, że kredyt Plus w kwocie 2 zł przeznaczymy na nawiązanie połączenia, wysłanie wiadomości tekstowych, czy też krótkotrwałe skorzystanie z internetu. Oczywiście możemy również wysłać do bliskich wiadomość MMS. 

Z kolei, gdy poszukujemy pomocy finansowej w wyższej kwocie i potrzebujemy środków na codzienne wydatki, sieć komórkowa nie jest w stanie nam pomóc. Wówczas warto sprawdzić oferty szybkiej pożyczki na telefon dla zadłużonych, którą możemy otrzymać niemal od ręki. Tego typu opcja daje nam bowiem możliwość zaciągnięcia wsparcia finansowego przez internet, przez telefon, czy też wysyłając wiadomość tekstową. Pieniądze wypłacimy za pomocą czeku GIRO w placówce pocztowej. Taki sposób opiera się o wygenerowanie specjalnego kodu, który otrzymamy SMS-em, i okazanie go pracownikowi Poczty. Wówczas ten wypłaci nam pieniądze w gotówce. Nie jest konieczne podawanie rachunku bankowego, dlatego to doskonała opcja dla osób z komornikiem. 

Przede wszystkim pamiętajmy, że kredyt Plus to wyłącznie niewielkie wsparcie, z którego warto korzystać, gdy mamy ujemne saldo, a pilnie musimy się z kimś skontaktować. Jeśli nie mamy możliwości nawiązania połączenia czy kontaktu przez internet, wystarczy wpisać kod i czekać na realizację usługi. Aby spłacić kredyt, nie musimy przelewać środków. Kwota kredytu wraz z doliczonymi 20 groszami zostanie pobrana z kolejnego doładowania. Przy spłacie i wykorzystaniu środków na koncie możemy ponownie skorzystać z kredytu 2 zł. 

Źródło:

https://www.plus.pl/uslugi/kredyt

5/5 - (2 oddanych głosów)