Wiele osób dostaje odmowę w bankach czy firmach pożyczkowych. Alternatywą na pożyczenie pieniędzy są pożyczki od prywatnych inwestorów. Czy pożyczki prywatne są bezpieczne? Na jakiej zasadzie działają i na co trzeba uważać? Odpowiedź na te pytania znajdziesz w poniższym wpisie. Zachęcamy do przeczytania całości!

pożyczki prywatne dla zadłużonychPożyczki prywatne – dla kogo?

Wypełniamy wniosek i jest odmowa. Kolejny wniosek i sytuacja się powtarza. Co mają zrobić takie osoby, którym banki lub firmy pozabankowe nie chcą udzielić pożyczki? Mogą oni skorzystać z ofert pożyczek prywatnych. Niezależnie od tego ile aplikacji było złożonych wcześniej. Ile firm odrzuciło Twoją chęć pożyczenia pieniędzy. Dla prywatnych inwestorów nie ma znaczenia Twoja przeszłość, dla nich liczy się teraźniejszość i to co masz na chwilę obecną. Oczywiście są to tylko ogólne spostrzeżenia i tak naprawdę wszystko zależy od indywidualnej decyzji firmy, która daje pożyczki prywatne.

Jeśli ktoś jest zadłużony w BIK, KRD, BIG a nawet bazie ERIF, również ma szansę na pożyczkę prywatną. Jednak jej wzięciem najlepiej sprawdzić czy jest jakaś na rynku pożyczka bez bik, gdzie można dostać pieniądze bez ryzyka. Większość inwestorów nie sprawdza swoich klientów w bazach, jednak nie wszystko jest takie kolorowe jak się wydaje. Duże ryzyko pożyczania pieniędzy osobie zadłużonej wiąże się z wysokimi kosztami pożyczki lub zastawieniem rzeczy materialnych.

Pożyczki prywatne dla zadłużonych – co mogę zastawić?

Zazwyczaj te pożyczki są na małą kwotę. Rzadko kiedy możemy znaleźć oferty na kwotę powyżej 10 000 zł i na długi okres. Małe kwoty i krótki okres nie jest odpowiedni dla każdego, jednak kiedy jesteśmy w trudnej sytuacji czasami nie mamy wyjścia. Jeśli jakaś firma oferuje pożyczki prywatne na np.: 100 000 zł z okresem 3 lata, to powinna zapalić się czerwona lampka. Dlatego? O tym przeczytasz pod koniec artykułu. 

Łatwość w otrzymaniu takiego finansowania jest złudna. Inwestorzy którzy pożyczają swoje własne pieniądze chcą mocnego zabezpieczenia na wypadek gdyby ich klient nie spłacił pożyczki – najczęściej trzeba coś zastawić. Tutaj wszystko zależy od inwestora jak i również od samego pożyczkobiorcy. Zabezpieczeniem pożyczki mogą być rzeczy materialne jak: komputer, telefon, telewizor. Często spotkać jednak można, że osoby pod zastaw pożyczki oddają swoje mieszkanie.

Pożyczki prywatne a zadłużenie komornicze

Jeśli mamy już egzekucję komorniczą to będzie nam ciężko starać się o pożyczkę prywatna. Komornik najczęściej zajmuje nam wynagrodzenie. W takiej sytuacji jak udowodnimy inwestorowi, że oddamy pożyczone pieniądze? Komornik sądowy może również przejąć nasze rzeczy z mieszkania lub nawet samo mieszkanie, więc nie będziemy mogli nic wartościowego dać pod zastaw.

Pożyczka bez weryfikacji w BIK może być krokiem poprzedzającym, zanim sięgniemy po pożyczki prywatne. Warto sprawdzić najpierw zaufane i bezpieczne instytucje pozabankowe. Wiele z nich nie sprawdza swoich klientów w BIK więc lepiej skorzystać z ich oferty. Pożyczki od prywatnych inwestorów powinny być ostatecznością.

Pożyczki prywatne dla zadłużonych – na co trzeba uważać?

Trzeba to jasno i wyraźnie napisać. Taka forma pożyczania to bardzo duże ryzyko! Na rynku polskim jest sporo firm, które w swojej ofercie mają pożyczki prywatne. Nie dajmy się nabrać na chwyty marketingowe tych firm. Osoba która ma ciężką sytuację finansową, jest zdesperowana, może nie doczytać wszystkich kruczków zawartych w umowach. Przedstawiamy listę, którą warto przejrzeć przed wzięciem pożyczki od prywatnego inwestora.

  1. Zweryfikuj firmę – w dobie Internetu z łatwością możemy zweryfikować firmę. Wpisując jej NIP w przeglądarce możemy sprawdzić czy dana firma istnieje, czy jej dane znajdują się w CEIDG lub KRS. Jeśli inwestorem jest osoba prywatna należy sprawdzić więcej danych jak imię nazwisko czy nawet pesel.
  2. Warunki umowy – czytajmy dokładnie wszystko. Sprawdź czy nie ma w niej zawartych kosztów dodatkowych. Czy aby na pewno zabezpieczeniem pożyczki jest to co zaoferowaliśmy.
  3. Kuszące promocje – jak już wspomnieliśmy, wiele inwestorów przyciąga klientów ,,ciekawymi promocjami”. Pamiętaj, że Inwestor pożycza własne pieniądze więc nie będzie ryzykował darmowymi pożyczkami i rabatami. Jeśli nawet trafisz na taką ofertę to warto wczytać się w regulamin promocji.
  4. Lista ostrzeżeń – przed ostatnim elementem, który powinniśmy zweryfikować jest lista ostrzeżeń KNF. Znajdziemy w niej wszystkich przedsiębiorców, których powinniśmy unikać. 
  5. Decyzja – przypominamy, że pożyczki prywatne wiążą się z wysokim ryzykiem. Przemyśl decyzję kilka razy, czy aby na pewno jest Ci ona niezbędna.

Jeśli nie pożyczki prywatne, to co?

Jeśli nie chcemy pożyczać od osób prywatnych, możemy skorzystać ze standardowych ofert dostępnych na rynku. Poniżej przedstawiamy kilka renomowanych firm, które z chęcią dadzą Ci dodatkową gotówkę.

Kwota pożyczki:
Okres:
 • Chwilówka
 • Pożyczka na raty
 • Pierwsza Darmowa
 • Bez BIK
Pokaż więcej pożyczek