ratka opinie

NASZA OCENA

4,2/5ocena

KWOTA POŻYCZKI

500 – 150 000 zł

ZŁÓŻ WNIOSEK W RATKA >>

Nasza opinia o Ratka

Ratka to pośrednik finansowy, który wyszukuje dla klientów najlepsze oferty finansowania w kwotach od 100 do 150 tys. złotych. Warto dodać, że portal wyróżnia się prostą procedurą ubiegania się o pożyczkę oraz jasno wskazanymi kosztami wynikającymi z ubiegania się o pożyczkę nawet na 36 miesięcy. Atutem wyboru serwisu Ratka jest fakt, że oferta przygotowana została także dla osób zadłużonych.

Wady i zalety pożyczki Ratka

Zalety Wady
kciuk Dobre parametry pożyczki w porównaniu do innych ofert kciuk w dół Wysokie koszty
kciuk Prosta procedura kciuk w dół Niekiedy czas oczekiwania na pieniądze może ulec wydłużeniu
kciuk Mało formalności kciuk w dół Krótkie godziny pracy BOK
kciuk Duża liczba kont bankowych
kciuk Brak weryfikacji w BIK
kciuk Krótkie i proste procedury

Ratka kontakt

Nazwa Firmy Ratka.pl
Adres ul. Prosta 68, Warszawa
Kontakt 611 100 420; [email protected]
Godziny otwarcia poniedziałek – czwartek 9:00 – 19:00

piątek 9:00 – 16:00

Kto może wziąć pożyczkę Ratka?

Ratka to zobowiązanie bez zaświadczeń, formalności i na dowód. Jest to też pożyczka dla zadłużonych i zaciągną ją wszyscy ci, którzy spłacają aktualnie inne zobowiązania finansowe i z tego powodu nie mają szans na kredyt w banku.

Trzeba jednak spełnić poniższe warunki:

 • co najmniej 20, ale nie więcej niż 80 lat;
 • polskie obywatelstwo;
 • dowód osobisty;
 • polski adres zamieszkania;
 • regularne dochody;
 • pozytywna weryfikacja w bazach BIG Infomonitor, KBIG, KRD, ERIF i Związek Banków Polskich;
 • konto bankowe,
 • telefon komórkowy,
 • adres e-mail.

Jak zaciągnąć pożyczkę przez Ratka.pl?

W serwisie Ratka pożyczka jest bardzo prosta do zaciągnięcia – to tylko kilka prostych i nieczasochłonnych czynności. Są to:

 1. Wybranie kwoty i okresu spłaty na Ratka.pl.
 2. Zarejestrowanie konta klienta w serwisie.
 3. Wypełnienie wniosku.
 4. Weryfikacja tożsamości (online lub kurierem).
 5. Podpisanie umowy.
 6. Wypłata pieniędzy.

Jeśli zależy nam na otrzymaniu pożyczki online w 15 minut, powinniśmy wybrać internetową weryfikację tożsamości. Jeśli natomiast wybierzemy podpisanie umowy dostarczonej przez kuriera, to musimy liczyć się z tym, że dotrze do nas nie wcześniej niż po 24h, a potem musi jeszcze dostarczyć dokumenty do firmy. W takiej sytuacji lepsze i szybsze mogą okazać się pożyczki do domu.

Ratka opinie klientów

Dostępne na temat Ratka opinie klientów są pozytywne i zdają się potwierdzać solidność pożyczkodawcy, którą znamy już z działalności firmy Aasa. Nie zawsze jest to jednak tak oczywiste, dlatego warto mimo wszystko dzielić się swoimi doświadczeniami. Opinie o Ratka mogą bowiem bardzo pomóc innym podjąć właściwą decyzją.

Pytania i odpowiedzi

Ratka zwykle nie kontaktuje się z pracodawcą klienta w celu weryfikacji informacji o zatrudnieniu. Jednakże, firma może podjąć takie działanie, jeśli uzna, że informacje we wniosku są nieprawdziwe lub jeśli pojawią się wątpliwości co do zdolności kredytowej klienta.

Ratka jest postrzegany jako atrakcyjny i godny polecenia pośrednik pożyczkowy, z prostym procesem wnioskowania i przejrzystymi warunkami oferty. Ma wielu zadowolonych klientów, którzy chętnie korzystają z jego usług ponownie​.

Ratka to pośrednik pożyczkowy, który wyszukuje oferty pożyczek najlepiej dopasowane do potrzeb klienta. Oferuje pożyczki od 500 do 150 000 złotych, na okres od 6 do 60 miesięcy​.

Informacje dotyczące uczciwych praktyk finansowych Ratki nie są jednoznaczne, ale firma zdaje się cieszyć zaufaniem klientów i oferować przejrzyste warunki pożyczek.

W przypadku pożyczek ratalnych z Ratka, opcja przedłużenia terminu spłaty jest zazwyczaj dostępna tylko raz. Klienci powinni starannie wybrać moment, kiedy chcą skorzystać z tej możliwości.​

Koszt przedłużenia pożyczki w Ratka jest zazwyczaj niższy niż opłaty związane z monitami, windykacją czy sądowymi czynnościami komorniczymi. Instytucje finansowe zazwyczaj umożliwiają odroczenie płatności po opłaceniu ustalonej prowizji​.

Możliwe jest złożenie wniosku o kolejną pożyczkę w Ratka podczas spłacania już istniejącej, pod warunkiem, że aktualne zadłużenie zostało spłacone przynajmniej w połowie​.

Ratka jako pośrednik pożyczkowy nie uczestniczy bezpośrednio w procesie windykacji. Proces windykacji należności zależy od firmy, która jest docelowym pożyczkodawcą​.

Aktualnie na stronie firmy nie widnieje informacja o tym, aby pierwsza pożyczka była darmowa.

4.9/5 - (43 oddanych głosów)