Jeśli osoba, która chce wziąć pożyczkę nie ma zdolności kredytowej może ona poprosić osobę trzecią (najczęściej jest to członek rodziny), który będzie gwarantem. Jest pewnego rodzaju zabezpieczenie na wypadek braku spłaty rat kredytu. Na rynku nie ma wiele pożyczek z gwarantem, ale my znaleźliśmy tą najpopularniejszą, która cieszy się dużym zainteresowaniem. Sprawdź kto udziela i czy warto brać kredyt z żyrantem.

pożyczka z gwarantemKim jest gwarant?

Gwarant pożyczki inaczej mówiąc żyrant, to osoba która jak sama nazwa wskazuje ,,gwarantuje”, że w razie problemów finansowych pożyczkobiorcy, to ona będzie spłacała pożyczkę. Gwarantem najczęściej jest ktoś z naszego bliskiego otoczenia (mąż, żona, babcia, syn, wujek). Nie jest wymogiem aby to był ktoś z naszej rodziny. Może to również być przyjaciel czy koleżanka z pracy, ale z uwagi na sam fakt i ryzyko najczęściej są to bardzo zaufane osoby.

Nie łatwo jest być żyrantem, ponieważ musimy mieć duże zaufanie do osoby, która bierze pożyczkę z gwarantem online. W wielu przypadkach gwarant pomaga osobie zadłużonej w BIK lub w bazach dłużników KRD otrzymać kredyt z żyrantem. Mając świadomość, że będziemy musieli w razie czego spłacać pożyczkę, którą wzięła osoba zadłużona, możemy często rezygnować z tego typu pomocy. Ale ciężko odmówić osobie najbliższej, która jest w potrzebie.

Jeśli sami jesteśmy w trudnej sytuacji. Mamy zajęcie komornicze i potrzebujemy na gwałt pieniędzy, a wszędzie dostajemy odmowę, to prosimy osoby trzecie aby zostały gwarantem pożyczki. Jednak nie każdy może nim zostać. Przeczytaj jakie warunki trzeba spełnić

WEŹ POŻYCZKĘ Z GWARANTEM

Jak zostać gwarantem?

W przypadku kiedy kredytobiorca nie wywiązuje się z terminową spłatą zobowiązania, to gwaran będzie odpowiadał swoim majątkiem za wzięty kredyt. Chcemy pomóc bliskiej nam osobie i interesują nasz jakie warunki trzeba spełnić aby być gwarantem? Każda firma ma swoje indywidualne warunki, jednak poniżej przedstawimy te najważniejsze, bez których ciężko zostać żyrantem:

  • trzeba być pełnoletnią osobą;
  • brak zadłużenia w bazach dłużników;
  • gwarant powinien mieć konto w polskim banku.

Czasami od żyranta wymagane jest posiadanie mieszkania, które będzie podstawą do jego stabilnej sytuacji finansowej. Nie jest to wymóg u każdej firmy, ale trzeba wiedzieć, że pożyczka z gwarantem to produkt który potrzebuje wielu dokumentów, które potwierdzą że dana osoba ma z czego spłacać pieniądze.

Warto tutaj wspomnieć, że pożyczka z gwarantem wymaga od żyranta wypełnienie wielu dokumentów. Niekiedy będzie wymagane udanie się do notariusza, aby sporządzić i podpisać umowę gwarancyjną, a czasami niektóre firmy będzie wymagały wyciągu z banku, na którym będą ostatnie wpływy na konto.

Pożyczka z gwarantem online – ile mogę pożyczyć?

Pożyczka z gwarantem jest głównie dla osób, które potrzebują wysokiej kwoty z płatnością na duży okres. Możemy pożyczyć np: 10 000 zł na 36 miesięcy, bądź 25 000 zł z okresem spłaty do 60 rat. Takim osobom typowe chwilówki nie pasują z racji niskiej kwoty, którą można pożyczyć. Dlatego powstały firmy, które zaspokajają potrzeby osobom nawet z komornikiem na koncie bankowym.

To jaką kwotę chcemy pożyczyć jest uzależnione od naszych potrzeb. Czy potrzebujemy pieniądze na wakacje czy na nowy samochód, dla pożyczkodawcy nie będzie miało to większego znaczenia w aplikowaniu o pożyczkę.

WEŹ POŻYCZKĘ Z GWARANTEM

Pożyczki dla zadłużonych z gwarantem – dla kogo?

Jeśli szukamy pożyczki bez BIK to nasz wniosek może zostać odrzucony z wielu przyczyn. Przy negatywnym wpisie w bazach zawsze jest większa szansa na niepowodzenie w uzyskaniu dodatkowego zastrzyku gotówki. Osoby z negatywną historią kredytową są w oczach firmy pożyczkowej ,,słabymi klientami”. Jednak dla osób z negatywną historią na pomoc przychodzą pożyczki dla zadłużonych z gwarantem. Dzięki temu każdy może uzyskać pieniądze jeśli tylko ma osobę, która będzie poręczycielem.

Kredyt z żyrantem – czy warto?

Jeśli interesuje Cię dodatkowe finansowanie gdzie wniosek jest składany przez Internet, to kredyt z żyrantem jest dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Prosty formularz jest bardzo przyjazny dla każdego, nawet tych którzy nigdy wcześniej nie wypełniali wniosków online. Wszystkie informacje dotyczące kosztów lub RRSO powinny być zawarte na stronie internetowej firmy pożyczającej pieniądze. Jednak ostateczne wytyczne pożyczki z gwarantem będą na umowie, dlatego warto czytać co się podpisuje.

Czy warto brać pożyczkę z gwarantem online? Jeśli mamy negatywne wpisy w bazach i nie dostaniemy standardowej pożyczki, a nasza sytuacja życiowa zmusza nas do wzięcia kredytu, to dobrym rozwiązaniem będzie właśnie pożyczka z gwarantem. Jednak należy pamiętać o ryzyku jakim obciążamy gwaranta. Jeśmy my nie będziemy spłacać, to żyrant będzie obciążony kosztami wraz z odsetkami od kredytu. A nikt nie chce naszymi problemami obarczać osoby trzecie.