pożyczki wonga opinie

NASZA OCENA

4,4/5ocena

KWOTA POŻYCZKI

200 – 15 000 zł

ZŁÓŻ WNIOSEK W WONGA >>

Nasza opinia o Wonga

Wonga to firma pożyczkowa z wieloletnim stażem na polskim rynku finansowym. Obecnie pożyczkodawca cieszy się uznaniem wśród szerokiego grona klientów. Nasza opinia na temat tej firmy jest pozytywna, szczególnie ze względu na możliwość skorzystania z oferty pożyczki za 0 złotych oraz wysokiej dostępnej kwoty finansowania do 15 tys. złotych. Wonga dopasowuje się do potrzeb swoich klientów, co jest głównym atutem tego pożyczkodawcy i przekłada się na stale rosnące zainteresowanie ofertą.

Wady i zalety pożyczki Wonga

Zalety Wady
kciuk Wysoka kwota i długi okres spłaty kciuk w dół Wnikliwa weryfikacja w rejestrach dłużników
kciuk Duża elastyczność kciuk w dół Potrzebna jest dość wysoka zdolność kredytowa
kciuk Krótki i łatwy wniosek pożyczkowy
kciuk Dobrze znana i ciesząca się dobrymi opiniami firma
kciuk Długie godziny pracy BOK, także w sobotę i niedzielę
kciuk Pieniądze na koncie już w 15 minut

Wonga kontakt

Nazwa Firmy Wonga.pl Sp. z o.o.
Adres ul. Żaryna 2B, bud. D, Warszawa
Kontakt 22 388 88 88; [email protected]
Godziny otwarcia poniedziałek – piątek 8:00-22:00;

sobota – niedziela 9:00-17:00

Pożyczki Wonga na raty

Spośród dostępnych na rynku pożyczek na raty online, Wonga wyróżnia się przede wszystkim jedną z najwyższych na rynku kwot oraz bardzo elastycznym okresem spłaty, który może być niemal dowolnie dostosowany do własnych potrzeb.

W podstawowej wersji oferty pożyczyć można do 15 000 złotych do spłaty w ciągu 36 miesięcy. Nie ma przy tym znaczenia, czy pożycza się 200 złotych czy kwotę maksymalną – w każdym przypadku można dowolnie ustalić sobie liczbę rat. To świetne rozwiązanie dla osób, które liczą na jak najniższe raty.

Dla kogo jest oferta od Wonga?

Pożyczka może być udzielona osobom, które spełniają wymagania pożyczkodawcy. Aktualnie są to:

 • pełnoletność (pożyczki Wonga są bez ograniczeń wiekowych);
 • aktualny dowód osobisty;
 • adres zameldowania i zamieszkania na terenie Polski;
 • zdolność kredytowa (dochody muszą być regularne, ale ich rodzaj nie ma znaczenia; może to być umowa o pracę, umowa zlecenie, działalność gospodarcza, renta, emerytura, zasiłek lub stypendium. Wonga jest także jedną z pożyczek na 500 plus);
 • brak długów widocznych w rejestrach Biura Informacji Gospodarczej;
 • konto bankowe z dostępem elektronicznym;
 • numer telefonu;
 • adres e-mail.

Wonga nie wymaga przedstawiania żadnych zaświadczeń lub skanów dokumentów. Jest to także pożyczka bez gwaranta, która nie obejmuje żadnych poręczeń, zastawów lub wykupu ubezpieczenia.

Niestety, jeśli mamy wysokie długi lub wyjątkowo złą historię kredytową, prawdopodobnie nie będziemy mogli skorzystać z usług Wonga. Pożyczka udzielana jest dopiero po sprawdzeniu większości dostępnych rejestrów, w tym:

 • BIK;
 • Rejestru Dłużników ERIF;
 • Krajowego Rejestru Długów;
 • BIG Infomonitor;
 • Krajowego Biura Informacji Gospodarczej.

W takiej sytuacji pomóc może kredyt bez BIK. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że pożyczy się pieniądze w firmach, które przykładają mniejszą wagę do historii kredytowej.

Jak zaciągnąć pożyczkę Wonga?

Kredyt Wonga jest w 100% kredytem internetowym, który można zaciągnąć bez wychodzenia z domu. Osobom, które nie chcą pożyczać online lub też wolą otrzymać pożyczkę w gotówce, polecamy zapoznać się z naszymi listami pożyczkodawców lokalnych – między innymi pożyczka bez BIK Gdańsk – lub też skorzystać z usługi pożyczki do domu.

Najprościej jest jednak skorzystać ze strony www. Wonga kredyt może być zaciągnięty w następujący sposób:

 1. Wybranie parametrów pożyczki. Dostępny na stronie internetowej Wonga kalkulator pożyczkowy pozwala na dowolne ustawienie. Pokaże także inne, proponowane opcje i wyliczy całkowite koszty zobowiązania.
 2. Rejestracja. By utworzyć konto klienta w serwisie, wystarczy podać jedynie swój adres e-mail (na niego będą wysyłane wszystkie szczegóły dotyczące zobowiązania) oraz hasło do logowania.
 3. Wniosek. Trzeba podać w nim imię i nazwisko, adres, numer dowodu i PESEL, a także wysokość dochodów i ich rodzaj, ewentualne dane pracodawcy oraz to, czy jednocześnie spłaca się inne zobowiązania
 4. Weryfikacja. Można to zrobić zarówno przelewem, jak i szybką aplikacją „Paszport24”.
 5. Decyzja pożyczkowa. Powinna pojawić się już po 15 minutach, jeśli wniosek składamy w godzinach pracy firmy.
 6. Wysłanie pieniędzy.

Wonga logowanie do profilu klienta

W Wonga com logowanie do swojego konta pożyczkowego jest konieczne już na etapie wnioskowania o pożyczkę. Jest to niezbędne do tego, by dopełnić wszystkich formalności, czyli złożyć wniosek, zweryfikować swoją tożsamość i potwierdzić umowę pożyczkową. Dodatkowo, później w Wonga umożliwi nam też pełny podgląd zobowiązania: stan spłaty, dostępność opcji wyboru odłożenia płatności rat, koszty pożyczki Wonga. Logowanie do panelu daje nam więc pełną możliwość zarządzania pożyczką oraz umożliwia lepszy i szybszy kontakt z pożyczkodawcą.

Na stronie wonga pl logowanie odbywa się za pomocą przycisku „zaloguj się”. Następnie w rubryce na górze strony należy wpisać swój adres e-mail lub PESEL. Ważne jest to, by był to adres mailowy, który został podany przy rejestracji konta. Numer PESEL oczywiście się nie zmienia, więc bezpieczniej jest się logować za jego pomocą.

Na stronie logowania Wonga można także skorzystać z formularza zmiany hasła. Link do zresetowania ustawień może być natomiast wysłany na adres e-mail lub za pomocą SMS-a. Po dezaktywacji trzeba ustanowić nowe hasło i jeszcze raz zalogować się do Wonga.pl.

Spłata pożyczki Wonga

Jeśli z jakichś powodów nie możemy dokonać spłaty w terminie, warto skorzystać z kilku opcji przygotowanych przez Wonga. Kontakt z pożyczkodawcą w tej sprawie powinniśmy jednak nawiązać wcześniej, przynajmniej 14 dni przed upływem płatności. Inaczej mogą zostać naliczone odsetki za zwłokę. Do wyboru mamy bezpłatne:

 • przesunięcie terminu płatności raty na koniec okresu spłaty (raz na 12 miesięcy, 3 razy w ciągu całego okresu spłaty);
 • 7 dni odroczenia spłaty (po spłacie przynajmniej dwóch rat, bez wcześniejszych zaległości w ratach).

Oczywiście w każdym momencie można również spłacić pożyczkę wcześniej – zarówno nadpłacić raty, jak też oddać wszystkie pożyczone pieniądze w całości. W takiej sytuacji koszty pożyczki będą dotyczyły tylko tego okresu, w którym realnie dysponowało się pieniędzmi.

Wonga opinie klientów

Na bieżąco monitorujemy zadowolenie konsumentów z pożyczki Wonga. Opinie klientów są podstawą analizy i ostatecznej oceny oferty od Wonga. Opinie te niejednokrotnie decydują także o tym na jakiej pozycji dana oferta znajdzie się w rankingu i, czy w ogóle do niego wejdzie.

Zachęcamy więc do tego, by dzielić się swoimi doświadczeniami z pożyczką Wonga. Opinie użytkowników pomagają nam tworzyć najbardziej wiarygodne i uczciwe zestawienia.

Pytania i odpowiedzi

Zgodnie z aktualnymi informacjami Wonga nie ma windykatora terenowego.

Brak dotrzymania terminu spłaty zobowiązania powoduje, że Wonga wysyła monit o zadłużeniu, następnie wdraża procedury windykacyjne, a ostatecznie kieruje sprawę do sądu.

Nie, Wonga nie wykonuje telefonów do pracodawcy w celach weryfikacji klienta ubiegającego się o pożyczkę.

Sprawa zadłużenia zostanie przekazana do sądu, jeśli pożyczkobiorca unika działań windykacyjnych prowadzonych przez firmę Wonga.

Przedłużenie terminu spłaty zobowiązania w Wonga jest możliwe poprzez infolinię lub bezpośrednio w panelu klienta na stronie internetowej. Termin spłaty można wydłużyć najpóźniej w dniu wymagalności uregulowania zadłużenia.

Wonga zawsze sprawdza historię kredytową BIK potencjalnych klientów. To wyznacznik wiarygodności pożyczkobiorcy.

Oczywiście. Wonga dokonuje dokładnej weryfikacji korelacji klienta ze swoim zakładem pracy. Dzięki temu można szybko ocenić wiarygodność pożyczkobiorcy.

Niestety nie. Ten pożyczkodawca nie udziela pożyczek z RRSO 0% dla nowych klientów.

Wonga daje możliwość zaciągnięcia tylko jednej pożyczki w tym samym czasie. Jeśli nie spłacisz aktualnego zobowiązania, nie otrzymasz kolejnej pożyczki w tej firmie.

4.8/5 - (44 oddanych głosów)