W dzisiejszych czasach w Polsce jest tyle ofert pożyczkowych, że pasują one prawie do każdej sytuacji finansowej. Pożyczkę możemy wziąć zarówno osoba zadłużona jak i tak które ma czyste konto z dala od baz dłużników. Im większe jest zainteresowanie kredytami bez BIK i KRD tym więcej możliwości dają pożyczkodawcy. Te, które dzisiaj będziemy opisywać są to pożyczki prywatne pod zastaw nieruchomości.

Kto może wziąć pożyczkę prywatną pod zastaw nieruchomości?

pożyczki prywatne pod zastaw nieruchomości

Tak naprawdę osoba mająca zły wpis w BIK ma szansę na pożyczkę prywatną pod zastaw nieruchomości, ponieważ przy takim zastawie często nie sprawdza się historii kredytowej klienta. Często to nie znaczy zawsze. W najlepszej sytuacji są osoby, które nigdy nie opóźniły się w spłacie kredytu. Jeśli dojdzie do sytuacji, że firma która udziela pożyczki prywatnej będzie prześwietlała swojego klienta, to z pewności lepiej mieć pozytywny wpis w bazach dłużników.

Pożyczki prywatne pod zastaw nieruchomości cieszą się dużym zainteresowaniem wśród osób, które potrzebują większej kwoty. Tak zwana chwilówka im nie odpowiada więc szukają czegoś co dam im więcej pieniędzy. Do niedawna wiele osób brało po kilka pożyczek na małą kwotę aby zaspokoić swoje potrzeby finansowe. Teraz jest możliwość wzięcia jednej na dużą kwotę. Oczywiście istnieje również opcja zastawienia nieruchomości na małą kwotę pożyczki, ale jest to dość mało popularne. 

Na czym polega pożyczka prywatna pod zastaw nieruchomości?

Najprościej mówiąc, pożyczki prywatne pod zastaw nieruchomości są pewnego rodzaju zabezpieczeniem na wypadek nie spłaty zobowiązania finansowego. Na początku nasze mieszkanie jest wyceniane. Ustalamy kwotę i okres kredytu. Następnie podpisujemy umowę z firmą, która pożyczy nam pieniądze. Niektórych może przerażać fakt, że miejsce w którym mieszkamy jest zastawione. Nie jest to prosta sytuacja, ale pomyślmy o kredytodawcy, który pożycza nam pieniądze. Musi on mieć pewność, że mu je oddamy w całości oraz w ustalonym terminie.

Jeśli klient nie będzie spłacał rat, to firma ma prawo do wyegzekwowania należności w postaci tego co zastawiliśmy wcześniej. Przed podpisaniem umowy, ważne jest wyliczenie dokładnie jakiej kwoty potrzebujemy i na jaki okres. Dzięki temu ominiemy nieprzyjemności związanych z egzekucją. Nikt z nas nie chce mieć problemów, gdzie w grę wchodzą duże pieniądze – bo takie zazwyczaj są pożyczane przy prywatnej pożyczce pod zastaw nieruchomości.

Pożyczka pod zastaw nieruchomości wymagania

To czego będziemy potrzebowali przed podpisaniem umowy, zależy to od firmy, która w swojej ofercie ma pożyczki prywatne pod zastaw nieruchomości. Jednak najczęściej będą to:

  • akt własności nieruchomości;
  • dowód osobisty;
  • aktualny numer telefonu;
  • zameldowanie w Polsce;
  • konto w polskim banku;

Wszystkie formy pożyczania muszą być zawarte między osobami pełnoletnimi. Dlatego minimalny wiek to 18 lat, jednak patrząc na rynek lepiej mieć więcej niż 21. Niestety osoby, które dostały niedawno dowód nie są aż tak wiarygodne.

Wady i zalety pożyczek pod zastaw nieruchomości

Zalety Wady
kciuk wysoka kwota finansowania nawet do kilkuset tysięcy złotych kciuk w dół konieczność dostarczenia wielu dokumentów na etapie wnioskowania
kciuk okres spłaty nawet do 10 lat kciuk w dół wymagane własne konto bankowe oraz obywatelstwo polskie
kciuk możliwość zabezpieczenia finansowania na nieruchomości, dzięki czemu szanse na pożyczkę są znacznie większe kciuk w dół konieczny jest dowód tożsamości oraz akt własności nieruchomości, która ma zostać zabezpieczeniem
kciuk brak wygórowanych wymogów formalnych

Prywatna pożyczka pod zastaw nieruchomości na 10 lat

Długi okres spłaty to jedna z największych zalet prywatnych pożyczek pod zastaw nieruchomości. Okres możemy dopasować do naszych potrzeb, ale w większości przypadków nie będą to miesiące na spłatę tylko lata. Z naszych obserwacji najczęściej jest to 10 lat. Zazwyczaj w tym okresie mamy największą szansę na spłatę jak i również odsetki nie są takie duże. 120 miesięcy (czyli 10 lat) jest to duży okres na to abyśmy mogli rozłożyć całą naszą pożyczkę. 

Prywatne pożyczki w porównaniu do kredytów gotówkowych mają to do tego, że wszystkie elementy kredytu możemy dopasować indywidualnie do potrzeb klienta. Jest to bardzo korzystne z punktu widzenia naszych możliwości finansowych.

Pożyczka pod zastaw domu i mieszkania

Kredyt pod zastaw domu wiąże się z uproszczonymi formalnościami. Nie sprawdza się historii kredytowej w bazach BIK i KRD. Pożyczka pod zastaw mieszkania przysługuje osobom bez zaświadczeń o dochodach. W praktyce niemal każdy może starać się o pieniądze. Co istotne, sam proces ubiegania się o kredyt pod zastaw nieruchomości przebiega bardzo sprawnie. Nie ma potrzeby wychodzenia z domu, bo dokumenty przesyła się przez internet, a odpowiedź otrzymuje się w ciągu kilkunastu minut. Nie oznacza to jednak, że kredyt pod zastaw mieszkania to zawsze dobra opcja. Przed podjęciem zobowiązania warto się zastanowić, a przede wszystkim mieć pomysł na spłatę rat. Pożyczka pod hipotekę powinna być przeznaczona na konkretny cel.

Pożyczka pod zastaw ziemi

Kredyt pod zastaw ziemi to forma wsparcia udzielana wyłącznie osobom dysponującym aktem własności notarialnej potwierdzającym prawo do rozporządzania określonym majątkiem. Kredyt pod zastaw działki budowlanej wiążę się z dużą odpowiedzialność, ale podmioty oferujące usługi finansowe działają niezwykle elastycznie. Niektóre z nich podpisują umowy w obecności notariusza.

Jak działa pożyczka pod zastaw? Wysokość rat dopasowuje się do indywidualnych możliwości wnioskodawcy. Do dyspozycji kontrahentów są ponadto przedstawiciele poszczególnych firm, którzy udzielają konsultacji telefonicznie lub online.

Pożyczka pod hipotekę

Zaciągając kredyt pod hipotekę dla zadłużonych, należy sprawdzić rzetelność usługodawcy – pożyczka pod zastaw domu to poważny krok. Najlepiej skorzystać z ogólnodostępnych baz danych, jak np. Centralna Ewidencja Informacji o Działalności Gospodarczej lub Krajowy Rejestr Sądowy. Dzięki temu szybko zweryfikujesz, czy dana pożyczka pod zastaw nieruchomości jest godna uwagi. Dodatkowo zaleca się ocenić, czy konkretny podmiot jest wiarygodny finansowo. Tu pomocne mogą być m.in.: Rejestr Dłużników Niewypłacalnych, Biuro Informacji Kredytowej S.A., Monitor Sądowy i Gospodarczy. W ten sposób otrzymuje się bezpieczne pożyczki pod zastaw nieruchomości.

Na co należy uważać zaciągając pożyczkę pod zastaw nieruchomości

Po pierwsze uważaj na podmioty podszywające się pod firmy, które udzielają pożyczek prywatnych.Musimy być czujni, gdyż oszuści tylko czekają na naszą trudną sytuację finansową, w której jesteśmy zdesperowani. Osoby w takim stanie często nie patrzą na to co powinni i podpisują bezmyślnie dokumenty.

Po drugie to właśnie dokumenty, a dokładnie umowa. Nie ma zasady co do ilości strona ile powinna zawierać umowa pożyczki prywatnej. Jednak nie ważne ile by ich było, musisz przeczytać wszystko ze zrozumieniem. Jeśli coś nie jest dla nas jasne to od razu zadawajmy pytania. Możemy również z otrzymaną umową udać się do prawnika, aby on ją sprawdził. Jeśli on zauważy jakieś punkty, który nie są na naszą korzyść od razu powinna nam się zapalić zielona lampka, czy aby na pewno to nie jest oszustwo.

Po trzecie rozwaga. Wspomnieli już o tym, że będąc w ciężkiej sytuacji finansowej często nie myślimy racjonalnie. A powinniśmy szczególnie w tym okresie być ostrożni, ponieważ wiele firm tylko czeka na nasze potknięcie. Przed wzięciem pożyczki prywatnej pod zastaw nieruchomości rodzimy przeczytać nasz artykuł o spirali długów

Pożyczki pod zastaw nieruchomości – podsumowanie najważniejszych informacji

Pożyczki prywatnie pod zastaw nieruchomości są dostępne dla wielu osób, jednak trzeba uważać u kogo się pożycza. Należy brać kredyty rozsądnie i z rozwagą, ponieważ każde pożyczanie jest związane z ryzykiem wpadnięcia w spiralę zadłużenia. Wiele dostępnych ofert kusi klientów małym oprocentowaniem, jednak radzimy patrzeć co jest dokładnie napisane na umowie. Jeśli szukasz alternatywy, możesz sprawdzić czym jest pożyczka na procent.

Szybkie pytania i odpowiedzi

Prywatna pożyczka pod zastaw nieruchomości może być udzielona między innymi osobom, które mają prawa własności do nieruchomości wolnej od obciążeń, np. hipotecznych. Należy jednak pamiętać o tym, że firma udzielająca takiej pożyczki ma prawo sprawdzić swojego klienta w bazie dłużników, co może być częstym powodem odmowy przyznania pożyczki - nawet pod zastaw nieruchomości.

Prywatna pożyczka pod zastaw nieruchomości przez internet jest możliwa do uzyskania. Jeśli masz odpowiednie dokumenty potrzebne do złożenia wniosku, możesz wygodnie dopełnić formalności przez internet i cieszyć się dodatkową gotówką nawet w ten sam dzień.

Dokumenty niezbędne do uzyskania prywatnej pożyczki pod zastaw nieruchomości to dowód osobisty, polskie konto bankowe, akt własności zastawianej nieruchomości, dokument potwierdzający meldunek w Polsce oraz aktywny numer telefonu. Oczywiście ostateczne warunki i wymagane dokumenty są ustalane indywidualnie przez pożyczkodawcę.

W przeciwieństwie do instytucji bankowych prywatne pożyczki pod zastaw udzielane są często bez wcześniejszego sprawdzania historii kredytowej w BIK. Bez wątpienia weryfikowany jest jednak stan prawny nieruchomości, liczba właścicieli oraz ewentualne obciążenia hipoteczne, które wykluczają możliwość pozyskania pożyczki pod zastaw nieruchomości.

Prywatne pożyczki pod zastaw nieruchomości są bezpieczne, jeśli udziela ja rzetelna i sprawdzona firma. Ranking takich instytucji dostępny jest na naszej stronie. Warto dokładnie sprawdzić warunki przyznania pożyczki pod zastaw nieruchomości oraz ocenić swoją zdolność do spłaty zadłużenia, aby uniknąć późniejszych problemów.

Okres kredytowania pożyczek pod zastaw można dopasować do swoich indywidualnych potrzeb. Najczęściej umowa pożyczki pozwala na rozłożenie płatności nawet na kilkadziesiąt miesięcy.

Jeśli nieruchomość nie jest w żaden sposób obciążona długami hipotecznymi, nie powinno być problemu podczas składania wniosku o uzyskanie prywatnej pożyczki pod zastaw. Komplikacją może okazać się jednak fakt, że nieruchomość posiada więcej niż jednego właściciela, który nie wyraża zgody na zastaw.

W ramach pożyczki pod zastaw nieruchomości, możesz zastawić dom, mieszkanie, a nawet działkę budowlaną. Niektóre instytucje akceptują też nieruchomości rolne. Ważne jest jednak to, aby lokum nie było obciążone innymi zobowiązaniami, np. hipoteką.

Prywatne pożyczki pod zastaw przeznaczone są również dla osób z długami. Uzyskanie środków może być jednak skomplikowane, szczególnie wtedy, kiedy masz problemy z terminowością płatności aktywnych zobowiązań finansowych, a fakt ten został już odnotowany w rejestrach dłużników.

Problem z uzyskaniem prywatnej pożyczki pod zastaw może pojawić się, wtedy kiedy nieruchomość obciążona jest długami. Warto też dodać, że kredytu pod zastaw nieruchomości nie otrzyma osoba niepełnoletnia lub nieposiadająca praw własności do zastawianego lokum.

4.6/5 - (11 oddanych głosów)