Jednym z najlepszych finansowych rozwiązań, na jakie możemy sobie pozwolić, jest założenie konta osobistego w banku. Nie zawsze jednak wiemy, jakie będzie dla nas najlepsze konto osobiste, które zaoferować może polski bank? W tym celu najlepiej jest skorzystać ze specjalnie przygotowanych narzędzi, które w łatwy i przyjemny sposób umożliwiają podjęcie prawidłowej decyzji. Takim narzędziem jest ranking kont osobistych, dzięki któremu uzyskamy pewność, że dokonaliśmy właściwego wyboru. Wpierw jednak powinniśmy się dowiedzieć, co zawierają w sobie te rankingi.

Millennium konto 360
Prowadzenie konta 0 zł
Karta 0 zł
Bankomaty w kraju 0 zł / 5 zł
Ocena10/10
BNP Paribas konto
Prowadzenie konta0 zł
Karta 0 zł
Bankomaty w kraju 0 zł / 5 zł
Ocena9/10
Santander konta
Prowadzenie konta 0 zł
Karta 0 zł
Bankomaty w kraju 0 zł / 5 zł
Ocena9/10
Mbank konto
Prowadzenie konta0 zł
Karta 0 zł
Bankomaty w kraju 0 zł / 2,5 zł
Ocena9/10
PKO konto
Prowadzenie konta0 zł
Karta 0 zł
Bankomaty w kraju 0 zł
Ocena8/10
Pekao konto
Prowadzenie konta 0 zł
Karta 0 zł
Bankomaty w kraju 0zł / od 5 zł
Ocena8/10
Alior Bank konto
Prowadzenie konta 0 zł
Karta 0 zł
Bankomaty w kraju 0 zł / 2,5 zł
Ocena7/10
VeloBank konto
Prowadzenie konta 0 zł
Karta 0 zł
Bankomaty w kraju 0 zł / od 5 zł
Ocena7/10
Credit Agricole
Prowadzenie konta 0 zł
Karta 0 zł
Bankomaty w kraju 0 zł / 6 zł
Ocena8/10
ING
Prowadzenie konta0 zł
Karta 0 zł
Bankomaty w kraju 0 zł / 5 zł
Ocena8/10

Czym jest ranking kont osobistych?

konto osobiste ranking

Przede wszystkim warto wiedzieć, czym w ogóle jest ranking kont osobistych. Jest to narzędzie przygotowane przez profesjonalistów z dziedziny bankowości, którzy w wyniku intensywnych analiz dokonali porównania ofert bankowych, co pozwoliło im na sprawdzenie, gdzie możliwe będzie do założenia najlepsze konto osobiste. Ranking ten daje możliwość dopasowania produktu do indywidualnych potrzeb każdego klienta.  Działa więc podobnie jak ranking kredytów konsolidacyjnych czy inne rankingi przygotowywane przez ekspertów na potrzeby ułatwienia podejmowania decyzji przyszłym kredytobiorcom. Założenie rachunku bankowego należy zawsze zacząć od sensownego i kompletnego porównania ofert proponowanych przez różne banki.

Dlaczego warto sięgnąć po ranking kont osobistych?

Jest wiele przyczyn, dla których warto korzystać z rankingów kont osobistych. Przede wszystkim, zawierają one najbardziej aktualne dane o ofertach bankowych. Aktualizacja danych następuje na bieżąco, zwykle nawet każdego dnia. Informacje zawarte w rankingu są jak najbardziej kompleksowe, pomagają więc określić się każdemu z klientów, gdyż wiadome jest, że nie każdy w równej mierze patrzy tak samo na poszczególne elementy oferty. Ranking ten pomaga wybrać najtańsze konto osobiste, które zadowoli konkretnego klienta. Twórcy rankingów wiedzą o tym, dlatego też starają się podać jak najwięcej informacji, które w swojej rzetelności upewnią klientów, że z danej oferty chcą (lub nie) skorzystać. Co więcej, taki ranking pozwoli nam na znaczne zaoszczędzenie czasu, gdyż w jednym miejscu znajdziemy informacje o najlepszych ofertach przygotowanych właśnie dla nas. Z racji tego, że były one przygotowywane przez ekspertów, mamy też pewność, że analiza jest jak najbardziej profesjonalnie przygotowana, czego nie każdy byłby w stanie dokonać przy samodzielnych próbach porównywania ofert poszczególnych banków. 

Co zawiera ranking kont osobistych?

W rankingu kont osobistych zawarte są informacje, które uwzględniać będą nasze zapotrzebowanie. Dzięki nim będziemy mogli zyskać informacje o tym, jakie będzie dla nas najlepsze konto. Dodatkowo zawarte będą w tym rankingu informacje o tym, jakie dostępne są płatności mobilne. W dzisiejszych czasach dla wielu klientów staje się podstawą to, aby była taka możliwość w ogóle dostępna. Oprócz tego podane będą płatności za kartę oraz prowadzenie konta (wraz z informacją, czy w ogóle takie płatności występują). Sprawdzając każdy ranking, konto osobiste będzie miało również podane informacje o obowiązujących w danym banku promocjach, które umożliwią wykorzystanie np. darmowych środków w określonych punktach sprzedaży. Zawarte informacje od razu przedstawiać będą pełne warunki promocji, aby każdy mógł się z nimi zapoznać. 

Najlepsze konta osobiste w rankingu

Najlepsze konta osobiste powinny spełnić kilka warunków. Po pierwsze, powinny posiadać one darmowe bankomaty, im więcej, tym lepiej. Nie każdy bank w ofercie podstawowej ma wszystkie bankomaty darmowe. Co więcej, najlepsze konta osobiste zwykle oferują darmowe wyrobienie karty płatniczej, a samo prowadzenie konta jest bezpłatne. Ranking kont umożliwi zweryfikowanie tego, które konto osobiste oferuje takie właśnie warunki.  Najlepsze konto osobiste pozwoli nam też na wzięcie jak najkorzystniejszego kredytu, pomoże nam budować lepsza wierzytelność płatniczą. Oczywiście, dla wielu klientów najkorzystniejsza i tak będzie pożyczka bez bik. W takim przypadku ten element nie zaważy na zdecydowaniu, które konto osobiste jest najlepsze. 

W jakim banku najlepiej założyć konto osobiste?

Jednym z podstawowych pytań, jakie sobie zadajemy, jest: W jakim banku konto jest najbardziej opłacalne? Właśnie w tym celu korzystamy z rankingów kont osobistych, które umożliwiają nam odpowiedzenie na to pytanie. Przede wszystkim: nigdy nie powinniśmy nastawiać się na konkretny bank. Wynika to z tego, że podanie jednej nazwy nie uwzględni ofert dla wszystkich klientów, dlatego też, jeśli sięgniemy po ranking, konta osobiste, które będą nam proponowane, dopasowane będą do naszego osobistego zapotrzebowania. Najlepiej jest skorzystać z takiego konta bankowego, które zawierać będzie to, co dla nas najistotniejsze. Jeśli np. szukamy też banku, który jednocześnie zapewni nam najlepsze warunki kredytowe, warto też będzie sięgnąć po ranking kredytów gotówkowych, gdyż nieraz nowi klienci określonych banków mogą mieć lepsze warunki kredytowe.

5/5 - (3 oddanych głosów)