velobank

Obecnie w Polsce funkcjonuje wiele instytucji finansowych, które stale się rozwijają i świadczą kompleksowe usługi bankowe dla klientów indywidualnych oraz biznesowych. Wiele z nich ma wieloletnią historię funkcjonowania, która sięga nawet kilkudziesięciu lat wstecz. Jak to wygląda w przypadku VeloBank (dawniej Getin Bank)? Jaka jest historia tej instytucji finansowej? Czym się wyróżnia? Sprawdźmy najważniejsze aspekty w tym temacie!

Jakie produkty oferuje VeloBank?

KREDYTY

kredyt gotówkowy
kredyt hipoteczny
kredyt firmowy
kredyt konsolidacyjny

KONTA / OSZCZĘDNOŚCI

konto oszczędnościowe
konto osobiste
konto walutowe
lokata
konto firmowe
konto maklerskie

INNE

infolinia
sesje księgowań
swift - bic
jak zamknąć konto

ODDZIAŁY W TWOIM MIEŚCIE

oddziały

Oferta Velo Bank dostępna w Polsce

W przypadku tej instytucji do oferty włączono usługi jednakowo dla klientów indywidualnych, bankowości osobistej, Private Banking oraz dla firm. Warto też zauważyć, iż firma posiada również mocno rozbudowany sektor publiczny. Jeśli chodzi o usługi dotyczące klientów indywidualnych, zaliczamy do nich przede wszystkim:

 • Rachunki osobiste;
 • Karty;
 • Bankowość elektroniczną;
 • Lokaty;
 • Kredyty gotówkowe, konsolidacyjne i limity w rachunku.
 • Inwestycje;
 • Ubezpieczenia.

Jak widać w Velo Bank oferta jest bardzo bogata jeśli chodzi o klientów indywidualnych. Założenie rachunku prywatnego, wydanie karty płatniczej i zarządzanie kontem przez bankowość elektroniczną w tym banku jest dziecinnie proste. Dostęp do rachunku i wszelkich usług można uzyskać przez serwis Internetowy, aplikację mobilną, a także w wybranych przez klientów oddziałach bankowych. Warto również wyróżnić ofertę VeloBanku, która dotyczy bankowości osobistej. W tym przypadku można liczyć na takie usługi, jak:

 • Rachunki osobiste;
 • Konta oszczędnościowe;
 • Inwestycje;
 • Finansowanie indywidualne;
 • Karty płatnicze na preferencyjnych warunkach.

Aby skorzystać z tej oferty, wystarczy umówić się na spotkanie z doradcą, które można zainicjować bezpośrednio przez stronę Internetową. To bardzo wygodne rozwiązanie pozwalające wszystkim konsumentom w kraju na umówienie się z doradcą w dogodnym dla siebie czasie. Ciekawostką są usługi Private Banking, które dotyczą wyłącznie bankowości Internetowej, a w tym zarządzaniem kursami walut, relacjami inwestorskimi oraz inwestowaniem. Otwierając prywatny rachunek inwestycyjny, można wygodnie zarządzać swoimi finansami, a także liczyć na kompleksowe doradztwo managerów.

VeloBank dla firm

Ta instytucja finansowa posiada również mocno rozbudowaną ofertę skierowaną do przedsiębiorców. Dlaczego? Głównie ze względu na fakt, iż w ramach współpracy z przedsiębiorcami oferowana jest bieżąca obsługa rachunków bankowych, dostęp do bankowości elektronicznej, a także:

 • Karty płatnicze;
 • Wiele form lokowania wolnych środków;
 • Kredyty firmowe;
 • Finansowanie działań handlowych;
 • Produkty skarbowe;
 • Terminale płatnicze.

Jak widać, oferta skierowana dla biznesu jest bardzo mocno rozbudowana i każdy przedsiębiorca nawiązujący współpracę z tą instytucją finansową może liczyć na atrakcyjne oferty finansowania takie, jak: 

 • Kredyty hipoteczne;
 • Kredyty inwestycyjne;
 • Kredyty samochodowe;
 • Kredyty obrotowe.

To jednak nie wszystko, gdyż w przypadku produktów skarbowych każdy przedsiębiorca korzystający z tych usług bankowych może zabezpieczyć ryzyko zmian stóp procentowych oraz wynegocjować atrakcyjne kursy wymiany walut dostępne tylko dla biznesu. Co ciekawe, większość usług dostępna jest bez dodatkowych kosztów i prowizji. Wszelkiego rodzaju karty kredytowe wydawane przez bank są przede wszystkim funkcjonalne i pozwalają na realizowanie operacji zbliżeniowych w kraju i nie tylko. Na wyróżnienie zasługuje przede wszystkim oferta obsługi bieżącej dotycząca rachunków dla mikroprzedsiębiorców i pozostałych form działalności gospodarczych.

Sektor Publiczny Velo Bank online

Bank ten działa również w sieci, obsługując kompleksowo samorządy, szpitale, wspólnoty mieszkaniowe, spółdzielnie oraz spółki komunalne. W tym przypadku dostępne są różnego rodzaju pakiety rachunków bankowych, dostęp do bankowości Internetowej G24 oraz różnego rodzaju kredyty z dofinansowaniami. Ta instytucja prawdopodobnie jako jedyna w kraju posiada tak mocno rozbudowaną ofertę produktów finansowych dostępnych dla spółek, wspólnot i tym podobnych działalności.

W jaki sposób Velo Bank udostępnia swoje usługi?

W jaki sposób funkcjonuje ta instytucja na terenie Polski? Warto wiedzieć, że zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowy mają wygodny dostęp do usług poprzez:

 1. Serwis Internetowy.
 2. Aplikację mobilną.
 3. Placówki bankowe.

Velo Online to wygodna opcja dla każdego, kto ceni sobie oszczędność czasu oraz minimum kosztów podczas prowadzenia rachunku osobistego, firmowego i nie tylko. Z tym bankiem można mieć wygodny i przede wszystkim bezpieczny dostęp do swoich finansów bez potrzeby wychodzenia z domu. Warto wspomnieć o tym, iż w ostatnim czasie bank udostępnił Internetowy Kantor wymiany walut dla każdego klienta.

Jeśli chodzi o oddziały tej instytucji, można powiedzieć, że na terenie Polski działa już ponad 300 placówek własnych oraz szeroka sieć lokali franczyzowych, dzięki czemu usługi stacjonarne są ogólnodostępne w całym kraju. Wykwalifikowana kadra pracowników to tylko jeden z licznych atutów tego banku.

Velo Bank opinie konsumentów

W przypadku Velo Bank opinie dostępne w sieci są bardzo dobre i wskazują na wiele pozytywnych aspektów funkcjonowania tej instytucji finansowej. Zarówno klienci indywidualni, biznesowy jak i korporacyjni wskazują na takie atuty tej firmy, jak:

 • Wygodny dostęp do rachunków bankowych online;
 • Bogata oferta produktów finansowych dopasowanych do potrzeb różnych klientów;
 • Wykwalifikowana kadra doradców w placówkach;
 • Rozbudowana sieć oddziałów na terenie kraju;
 • Nietypowa kultura organizacyjna i przejrzysty kodeks etyki banku,

Warto mieć na uwadze fakt, że klienci doceniają też dogodne godziny pracy i przede wszystkim fakt, że bank jest nagradzany licznymi wyróżnieniami takimi, jak np. Newsweek, Złoty Bankier oraz Instytucja Roku.

Na czym polega Franczyza w VeloBanku?

Przeglądając oficjalną stronę Internetową tego banku, można natknąć się na zakładkę dotyczącą franczyzy. Ten system skierowany jest głównie do ambitnych osób, które cenią sobie ciężką pracę i są ukierunkowane na prężny rozwój i coraz większe przychody. Ta instytucja współpracuje głównie z osobami posiadającymi własną działalność gospodarczą oraz minimum 2-letnie doświadczenie w zarządzaniu biznesem. W ramach franczyzy bank proponuje przede wszystkim:

 • Możliwość osiągnięcia rentowności już po pierwszym miesiącu działania;
 • Pełne wsparcie marketingowe;
 • Opcję sprzedaży usług bankowych;
 • Darmowy dostęp do serwisów informatycznych służących do sprzedaży i obsługi konsumentów.

Zdecydowanie warto zastanowić się nad możliwością nawiązania współpracy z bankiem w tym zakresie. Dzięki temu można nie tylko kompleksowo poznać zasadę działania wszystkich usług finansowych, ale także rozwinąć skrzydła pod okiem jednej z największych instytucji działających w Polsce.

Jak to działa Velo Bank online?

Velo Bank Online to przede wszystkim wygoda, oszczędność czasu i maksimum bezpieczeństwa. Serwis Internetowy działa na podstawie certyfikowanego połączenia sieciowego, dzięki czemu nie ma ryzyka, że jakiekolwiek dane zostaną wykradzione podczas logowania. Dodatkowo każdy konsument ma wygodny dostęp do rachunku poprzez aplikację mobilną, dzięki której można:

 • Sprawdzić stan konta;
 • Zrealizować przelew;
 • Przeanalizować historię swoich wydatków.

Pewną alternatywą do usług świadczonych drogą Internetową jest serwis telefoniczny, który gwarantuje bezpieczeństwo i dostęp do wielu funkcji bankowości w ramach kontaktu z doradcami finansowymi.

Czy warto zostać klientem Velo Banku?

Zdecydowanie warto zostać stałym klientem tej instytucji finansowej choćby ze względu na rozbudowaną ofertę dla osób indywidualnych, firm i korporacji. Dostępna w ramach współpracy prywatna bankowość z możliwością zarządzania inwestycjami to tylko kolejny atut, jaki przemawia za tym, że warto zastanowić się nad nawiązaniem współpracy z tym bankiem.

Każdy, kto poszukuje wygodnego dostępu do konta, niskich opłat za jego prowadzenie oraz przejrzystych warunków współpracy powinien zdecydować się na korzystanie z usług tej instytucji finansowej. Jako jeden z największych banków w Polsce z dużą liczbą placówek VeloBanku daje też opcję korzystania z urządzeń sieci Planet Cash na preferencyjnych warunkach. Liczne nagrody i wyróżnienia tylko potwierdzają fakt, że jest to bank warty uwagi przez każdego konsumenta ceniącego sobie maksimum bezpieczeństwa oraz całkowicie darmowy dostęp do wpłatomatów i bankomatów na terenie całego kraju.

4/5 - (3 oddanych głosów)