Wiele osób obecnie poszukuje różnych alternatyw pozwalających na bezpieczne lokowanie zaoszczędzonych środków z możliwością wypracowania dodatkowego dochodu pasywnego w dłuższym czasie. Czy konta oszczędnościowe to dobry pomysł? Zdecydowanie tak, pod warunkiem, że dana oferta jest atrakcyjna pod względem oprocentowania i czasu trwania umowy.

ZAŁÓŻ KONTO >>

Konto oszczędnościowe VeloBank (dawniej: GetinBank) – kto może je założyć?

W VeloBank konto oszczędnościowe może założyć każdy, kto posiada rachunek bankowy w tej instytucji lub nie jest jeszcze jej klientem. Aktualna oferta dotyczy zarówno stałych kontrahentów, jak i tych, którzy dopiero poszukują idealnego miejsca na ulokowanie swoich oszczędności. Konto oszczędnościowe VeloBank to rozwiązanie dla osób ceniących sobie bezpieczeństwo i wygodę użytkowania. Kto jednak może założyć taki rachunek w banku? Przede wszystkim:

 • Osoby, które ukończyły 18 lat i mają pełną zdolność do czynności prawnych; 
 • Posiadacze konta osobistego w tej instytucji;
 • Osoby niezwiązane z bankiem.

Warto też wiedzieć, że rachunek oszczędnościowy w VeloBank można założyć bez względu na wysokość depozytu. Dzięki temu każdy, kto posiada jakiekolwiek oszczędności, może sprawnie założyć zarówno konto osobiste, jak i oszczędnościowe.

Podobne produkty Velo Bank

konto osobiste
konto walutowe
lokata

Konto oszczędnościowe Velo Bank – jakie funkcjonalności oferuje?

Jest wiele funkcji, jakie oferuje elastyczne konto oszczędnościowe dostępne w VeloBank. Warto mieć na uwadze fakt, że ten rachunek dostępny jest zarówno dla osób posiadających konto dla młodych, jak i konsumentów niewspółpracujących jeszcze nigdy dotąd z tą instytucją finansową. Do głównych aspektów, jakimi wyróżnia się konto oszczędnościowe VeloBank, zaliczamy:

 • Oprocentowanie aż do 3% w skali roku;
 • Liczne bonusy za aktywność;
 • Bezpłatne otwarcie i prowadzenie rachunku;
 • Wygodny dostęp do konta przez bankowość internetową i aplikację mobilną.

Co ciekawe, w ramach współpracy z Velo Bank konto oszczędnościowe jest zawsze oprocentowane, a odsetki są sumowane zawsze na koniec miesiąca. Wpłaty i wypłaty środków są możliwe bez utraty wypracowanych odsetek, lecz tylko jedna transakcja w miesiącu jest darmowa. Każda kolejna to koszt na poziomie 9 złotych.

Jak otworzyć rachunek oszczędnościowy w VeloBank?

W VeloBank konto oszczędnościowe można otworzyć na kilka sposobów. Aby rozpocząć współpracę z tą instytucją w zakresie rachunku oszczędnościowego, wystarczy:

 • Skontaktować się z bankiem przez infolinię;
 • Udać się do dowolnego oddziału;
 • Uzupełnić wniosek przez Internet.

Jak widać, sam proces wnioskowania o stworzenie nowego rachunku oszczędnościowego jest bardzo prosty i nie wymaga wielu formalności. Dzięki temu większość klientów może z powodzeniem skorzystać z możliwości, jakie dają im konta oszczędnościowe tego banku.

Konto oszczędnościowe VeloBank – oprocentowanie

Tabela oprocentowanie kont oszczędnościowych VeloBank stworzona na dzień 04.12.2021 wygląda następująco:

Do 200 000 złotych Promocyjne oprocentowanie 1,7%
Od 200 000 do 400 000 złotych Promocyjne oprocentowanie 1,1%
Pozostałe środki 0,5%

Warunki, jakie dyktuje VeloBank, są dość atrakcyjne dla wielu konsumentów zarówno jako nowych klientów, jak i stałych tej instytucji. Oprocentowanie wraz z miesięcznym naliczaniem odsetek oraz bezstratną wypłatą środków to gwarancja dodatkowego zysku w określonym czasie. Rachunek oszczędnościowy VeloBank przeznaczony jest więc dla osób, które poszukują głównie wygody i łatwego dostępu do konta.

W przypadku VeloBank oprocentowanie konta oszczędnościowego jest szczególnie atrakcyjne, biorąc pod uwagę konkurencyjne propozycje współpracy od innych instytucji finansowych. Co ciekawe, wiele osób decyduje się na założenie takiego rachunku, mając już własne konto maklerskie, z którego zyski, można lokować bezpośrednio na rachunku jako oszczędności wypracowując pasywny zysk.

Rachunek oszczędnościowy Velo Bank – dla kogo jest przeznaczony?

Biorąc pod uwagę VeloBank, elastyczne konto oszczędnościowe jest przeznaczone dla każdego, kto ma ukończony 18 rok życia i pełną zdolność do czynności prawnych. Oprócz tego wystarczy dopełnić niezbędnych formalności online i to wszystko.

Ciekawostka! Taki rachunek w celu lokowania oszczędności na atrakcyjnym oprocentowaniu może założyć zarówno aktualny klient tej instytucji, jak i zupełnie nowy kontrahent. 

Jak korzystać z konta oszczędnościowe w VeloBank?

W VeloBank elastyczne konto oszczędnościowe dostępne jest zarówno przez aplikację mobilną, jak i serwis Internetowy. Warto też wiedzieć, że każdy klient może także zarządzać swoim rachunkiem poprzez infolinię i stacjonarne punkty obsługi konsumenta.

To ważne! Bankowy Fundusz Gwarancyjny w tym przypadku zapewnia maksimum bezpieczeństwa dla wszystkich środków znajdujących się na lokacie lub koncie oszczędnościowym w tym banku.

Promocje dostępne w ramach prowadzenia konta oszczędnościowego Velo Bank

Co ciekawe, w ramach prowadzenia rachunku oszczędnościowego w VeloBank można liczyć na wiele atrakcyjnych akcji promocyjnych. Dla przykładu: korzystając z płatności BLIK, można zdobyć liczne rabaty do księgarni sklepów lub różnych usług np. telekomunikacyjnych. Warto też wiedzieć o tym, że rachunek oszczędnościowy pozwala na płatności stacjonarne, jak i online.

VeloBank współpracuje z wieloma instytucjami w ramach programów lojalnościowych, dlatego wielu konsumentów może liczyć na atrakcyjne promocje dostępne w całej Polsce. Aby zapoznać się z aktualną ofertą wystarczy udać się do dowolnej placówki bankowej lub wejść na oficjalną stronę Internetową. 

Konto oszczędnościowe VeloBank – opinie konsumentów

Według klientów tej instytucji rachunki oszczędnościowe są szczególnie warte uwagi głównie ze względu na takie aspekty, jak:

 • Atrakcyjne oprocentowanie;
 • Wiele usług dodatkowych;
 • Liczne promocje;
 • Przejrzyste warunki;
 • Łatwy dostęp do oszczędności.

Tak dobre opinie wpływają na fakt, że coraz większa liczba nowych klientów wybiera właśnie tę instytucję nie tylko w zakresie prowadzenia rachunku oszczędnościowego, ale także kont osobistych i firmowych. Dodatkowo łatwy dostęp do usług maklerskich również przemawia na korzyść banku.

Konto oszczędnościowe VeloBank – ile można zaoszczędzić?

W ramach posiadania konta oszczędnościowego w VeloBank można zaoszczędzić sporo gotówki w zależności od wkładu własnego i możliwości finansowych. Warto jednak mieć na uwadze fakt, iż pieniądze znajdujące się na koncie jako oszczędności są ZAWSZE oprocentowane, a odsetki naliczane są co miesiąc. W ten sposób przy większych kwotach można wypracować przyzwoity zysk pasywny i odkładać na swoje marzenia.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą tej instytucji podczas wizyty w stacjonarnych punktach obsługi klienta lub kontaktu telefonicznego z konsultantem banku. To tylko kilka kroków, które sprawią, że oszczędzanie stanie się naprawdę przyjemną czynnością. Wystarczy zwrócić uwagę na oprocentowanie, dodatkowe usługi i łatwość dostępu do konta, aby przekonać się, że warto nawiązać współpracę w tym zakresie z VeloBank.

Sprawdź konta oszczędnościowe w innych bankach

5/5 - (1 oddanych głosów)