Wiele osób w dzisiejszych czasach zastanawia się, w jaki sposób i gdzie lokować swoje oszczędności, aby te wypracowały pewne pasywne zyski np. w skali roku lub miesiąca. Z pomocą przychodzi oferta VeloBank, która dotyczy atrakcyjnie oprocentowanych lokat, w ramach których oszczędzanie staje się o wiele łatwiejsze. Czy to dobra forma lokowania swoich zaoszczędzonych środków? Na jakie warunki można liczyć? Sprawdźmy szczegóły.

ZAŁÓŻ LOKATĘ >>

Inne konta w VeloBank

konto osobiste
konto oszczędnościowe
konto walutowe

Lokaty VeloBank (dawniej: GetinBank) – rodzaje

W przypadku VeloBank lokaty występują w wielu różnych wariantach dopasowanych do potrzeb większości konsumentów. W aktualnej ofercie banku znajdują się takie opcje, jak:

 1. Lokata Mobilna
 2. Lokata na Nowe Środki
 3. Lokata Tradycyjna
 4. Lokaty Walutowe
 5. Lokata powitalna II w EUR

To pięć podstawowych typów lokat, jakie dostępne są w ofercie VeloBank. Lokaty różnią się między sobą przede wszystkim oprocentowaniem, czasem trwania umowy, prowizjami oraz szczegółowymi warunkami współpracy. Warto wiedzieć, jakimi aspektami wyróżnia się każda z nich oraz czy lokaty w Velo Bank są bezpieczne. Lokaty bankowe dostępne w ofercie tej instytucji są całkowicie bezpieczne ze względu na fakt, iż środki znajdujące się na nich zabezpieczane są przez Fundusz Gwarancyjny. To jednak nie wszystko, gdyż w ramach współpracy w tym zakresie VeloBank często wymaga udzielenia zgód marketingowych na przetwarzanie danych osobowych, a tylko w ten sposób można liczyć na preferencyjne warunki oprocentowania lokat i nie tylko.

Lokata mobilna

Czym wyróżnia się lokata mobilna? Przede wszystkim takimi aspektami, jak:

 • Oprocentowanie do 2% w skali roku;
 • W przypadku braku zgód marketingowych 0 3% oprocentowania w skali roku;
 • Wysokość lokaty od 500 do 10 000 złotych na okres 2 miesięcy.

Ta dwumiesięczna lokata dostępna jest tylko dla klientów, którzy aktywują profil bankowości mobilnej wraz ze zgodami marketingowymi. Z tej lokaty w VeloBank może korzystać każdy aktywny użytkownik, a jej likwidacja przed zakończeniem okresu obowiązywania umowy skutkuje utratą wypracowanych odsetek.

Lokata na Nowe Środki

Dostępna w ofercie lokata VeloBank na Nowe środki wyróżnia się oprocentowaniem na poziomie 1,6% w skali roku oraz 1% przy czasie trwania umowy na 3 miesiące. Warto wiedzieć, że maksymalna kwota lokaty w tym przypadku wynosi aż 180 tys. złotych i również proponowana jest dla klientów udzielających zgody na cele marketingowe. W VeloBank lokata na Nowe Środki jest kapitalizowana dopiero na koniec okresu rozliczeniowego, dlatego jej zamknięcie przed upływem czasu trwania umowy skutkuje utratą wypracowanych odsetek.

Lokata Tradycyjna

Lokata Tradycyjna to nieco gorzej oprocentowana oferta, gdyż w tym przypadku wynosi zaledwie 0,3% w skali roku. Plusem jest jednak fakt, iż umowę można zawrzeć na 2, 3, 6 lub 12 miesięcy a dodatkowo na kwotę już od 500 złotych. Co ciekawe, nie ma żadnych ograniczeń jeśli chodzi o kwotę maksymalną, a oprocentowanie zawsze pozostanie niezmienne.

Lokaty Walutowe

Dla osób posiadających oszczędności w obcych walutach dostępna jest ciekawa lokata walutowa. Velo Bank wychodząc naprzeciw oczekiwaniom konsumentów, proponuje oprocentowanie w skali roku na poziomie 0,3% oraz cztery podstawowe waluty do wyboru. Co ciekawe, w ramach takiego rozwiązania można liczyć na czas trwania lokat na poziomie 3, 6 i 12 miesięcy z kapitalizacją na koniec jej obowiązywania.

Lokata powitalna II w EUR

Ciekawą opcją jest lokata powitalna II w EUR, w ramach której można liczyć na preferencyjne oprocentowanie:

 • 0,4% w skali roku na 12 miesięcy;
 • 0,3% w skali roku na 6 miesięcy.

Warto jednak wiedzieć, że w tym przypadku, aby założyć lokatę, konieczna jest wizyta w placówce banku, oddziałach franczyzowych lub kontakt z infolinią.

Oprocentowanie poszczególnych lokat VeloBank

Tabela znajdująca się poniżej przedstawia krótkie zestawienie oprocentowania lokat, jakie są dostępne w VeloBank. Oprocentowanie lokat jest różne ze względu na czas trwania umowy oraz warunki promocyjne w danym czasie. Stan na 04.12.2021

Lokata Mobilna do 2% w skali roku
Lokata na Nowe Środki do 1,6% w skali roku
Lokata Tradycyjna 0,3 % w skali roku
Lokata walutowa do 0,3% w skali roku
Lokata powitalna II w EUR do 0,4% w skali roku

Powyższa tabela oprocentowania lokat VeloBank pozwala na dokładne zapoznanie się z warunkami współpracy z tą instytucją i łatwiejszy wybór najlepszej oferty dopasowanej do indywidualnych potrzeb konsumenta. Co ciekawe, w VeloBank lokaty bez podatku belki są ogólnodostępne i pozwalają na zredukowanie ewentualnych kosztów ich prowadzenia. Alternatywą dla takiego rozwiązania jest konto oszczędnościowe, które również występuje w kilku rodzajach w ofercie tej instytucji. O opłacalności konkretnego rozwiązania decydują szczegółowe warunki oraz wysokość środków, jakie zostały zgromadzone przez klienta banku.

Kto może założyć lokatę w VeloBank?

Lokata mobilna VeloBanktak samo, jak konta bankowe są dostępne dla wszystkich klientów indywidualnych. Warto mieć na uwadze fakt, że w zależności od wybranego rodzaju lokaty różni się także sposób jej uruchomienia. Możliwość otwarcia produktu, jakim jest lokata tradycyjna VeloBank lub jakiegokolwiek innego uzależnione jest od szczegółowych warunków dyktowanych przez bank. Warto wiedzieć, że w przypadku lokat bank wymusza na klientach:

 • Konieczność wyboru czasu trwania umowy (ma to wpływ na oprocentowanie);
 • Opcję dostosowania lokaty do wysokości lokowanych środków.

Ogólnie rzecz biorąc, w VeloBank lokaty terminowe może założyć praktycznie każdy, kto chce, aby jego oszczędności wypracowały w skali roku lub innego okresu jakiekolwiek pasywne zyski, które zostaną skapitalizowane wraz z końcem trwania umowy.

Czym wyróżniają się lokaty w VeloBank?

Niemalże wszystkie dostępne w VeloBank lokaty opinie mają na bardzo dobrym poziomie. Większość konsumentów docenia przede wszystkim:

 • Wygodny dostęp do rachunku oszczędnościowego;
 • Możliwość wypłaty środków w każdej chwili (ale z ryzykiem utraty odsetek);
 • Wiele usług dodatkowych związanych z oszczędzaniem;
 • Atrakcyjne oprocentowanie.

Analizując oprocentowanie lokat VeloBank, można zauważyć, iż to zależne jest przede wszystkim od rodzaju lokaty oraz czasu jej trwania. Im dłuższa będzie umowa, tym lepsze oprocentowanie można uzyskać. Trzeba jednak mieć na uwadze fakt, że bank w ramach takiej współpracy często ogranicza kwoty maksymalne do wpłaty na poczet lokaty oszczędnościowej lub wprowadza inne restrykcje, których muszą przestrzegać klienci, aby wypracować zyski.

Kalkulator lokat VeloBank – jak działa?

Czym wyróżnia się VeloBank? Lokata walutowa lub jakakolwiek inna zawierana jest na określony czas i na preferencyjnych warunkach kwotowych. W jaki sposób dobrać najlepszą możliwą ofertę współpracy? Pomocny może okazać się kalkulator lokat VeloBank, w ramach którego wystarczy:

 • Określić kwotę do wpłaty od 500 do 1 000 000 złotych;
 • Wybrać czas trwania lokaty;
 • Dokonać wyboru waluty;
 • Ustalić limit dostępu do środków na koncie bez utraty odsetek.

To podstawowe elementy, jakie można zdefiniować, korzystając z kalkulatora oszczędnościowego VeloBank. Lokata na Nowe Środki to oczywiście dobre rozwiązanie, ale tylko w przypadku niskich kwot i krótkiego czasu obowiązywania umowy. W zależności od wprowadzonych danych kalkulator dokonuje analizy warunków i wyświetla wszystkie możliwe opcje do wyboru.

Uwaga! Nie dla wszystkich ustalonych warunków dostępne będą lokaty, dlatego w ramach współpracy z VeloBank, warto też rozważyć możliwość założenia konta oszczędnościowego.

Gdzie trafiają środki po zakończeniu lokaty w VeloBank?

Wszystkie środki podstawowe oraz wypracowane odsetki po zakończeniu czasu trwania umowy automatycznie są przekazywane na konto osobiste lub oszczędnościowe w tej instytucji. Warto wiedzieć, że dzieje się tak tylko wtedy, kiedy została wybrana lokata tzw. nieodnawialna.

Osoby, które nie posiadają własnego rachunku osobistego lub oszczędnościowego w VeloBank, muszą liczyć się z faktem, iż lokata zostanie automatycznie odnowiona na aktualnie obowiązujących warunkach wynikających z regulaminów banku. Oczywiście w każdej chwili istnieje możliwość zmiany ustawień lokat. W tym celu należy:

 1. Zalogować się do bankowości Internetowej.
 2. Wejść w zakładkę „lokaty”.
 3. Wybrać „szczegóły” i „edycję danych”.
 4. Następnie wystarczy zmienić odnawialność suwakiem i zapisać opcje.

Jak widać, zarówno proces zmiany ustawień, jak i zarządzania swoją lokatą jest bardzo prosty. Warto też wiedzieć, że dla lokat nieodnawialnych można wprowadzić nowy numer rachunku rozliczeniowego (nawet w innej instytucji), na który zostanie zrealizowana wypłata środków po zakończonej umowie.

W jaki sposób zerwać lokatę w VeloBank?

Aby złożyć wypowiedzenie lokaty i wypłacić swoje środki, wystarczy:

 1. Zalogować się do bankowości Internetowej.
 2. Przy wybranej lokacie kliknąć przycisk „zerwij lokatę”.
 3. Wybrać konto do zwrotu środków znajdujących się na rachunku.
 4. Zapisać opcję.

Ciekawostką jest fakt, że podczas wypowiedzenie umowy o lokatę można też automatycznie przenieść środki na nową, która będzie lepiej oprocentowana, o ile w ofercie banku będzie takowa dostępna. Przed zerwaniem umowy, warto wiedzieć o takich aspektach, jak:

 • Wypracowane odsetki przy zerwaniu umowy przed czasem zostaną bezpowrotnie utracone;
 • Dla posiadaczy konta w VeloBank środki pojawią się automatycznie na rachunku po zamknięciu lokaty;
 • Zerwanie lokaty możliwe jest też poprzez infolinię banku.

Czy warto mieć lokatę oszczędnościową w VeloBank?

Zdecydowanie warto założyć własną lokatę oszczędnościową w VeloBank na atrakcyjnych warunkach związanych z preferencyjnym oprocentowaniem. Ten bank ma w ofercie wiele produktów finansowych tego typu dopasowanych do potrzeb większości konsumentów.

Wystarczy wejść na oficjalną stronę Internetową banku lub udać się do stacjonarnej placówki, aby zapoznać się ze szczegółami konkretnej oferty i wybrać tę najlepszą dla siebie. Wybór tej instytucji to przede wszystkim gwarancja bezpieczeństwa dla zaoszczędzonych środków w ramach Funduszu Gwarancyjnego oraz realna szansa na wypracowanie pasywnego dochodu w całym okresie trwania umowy na lokatę bankową.

Sprawdź lokaty w innych bankach

5/5 - (2 oddanych głosów)