mBank jest bankiem, który oferuje swoje usługi stacjonarnie oraz przez internet. Instytucja funkcjonuje na polskim rynku już od ponad 20 lat, świadcząc szeroko pojętą ofertę finansową. Przedsiębiorstwo cieszy się wysoką pozycją w rankingach lokat dostępnych w sieci. 

ZŁÓŻ WNIOSEK O LOKATĘ >>

Lokat bankowych w mBank – jak założyć? 

mBank lokaty występują w kilku różnych wersjach. Lokata mBanku może być założona w formie elastycznej, terminowej, walutowej lub proponowanej dla nowych klientów z nieco lepszymi warunkami dotyczącymi oprocentowania. Wiele osób, które pragną założyć konto oszczędnościowe właśnie w tym banku, mogą liczyć na atrakcyjne warunki. Lokata mBanku charakteryzuje się dobrym poziomem oprocentowania, możliwością dostosowania długości jej trwania do potrzeb klienta oraz brakiem prowizji za wcześniejsze zamknięcie rachunku. Jeżeli założone w mBank lokaty będą zamknięte przed czasem, to należy liczyć się z faktem utracenia wszelkich wypracowanych środków pieniężnych w tym czasie.

Aby założyć w mBank lokaty na nowe środki, wystarczy podać preferowany czas trwania lokaty i ilość wpłaconych pieniędzy, które mają na siebie zarabiać. Jeżeli chodzi o mBank oprocentowanie lokat wynosi od 0,01% do 0,1% w skali roku, zależnie od wybranej pozycji z oferty. Są to stosunkowo dobre warunki, które umożliwiają niewielki zarobek już przy kwotach rzędu 500 złotych. Oferta lokat bankowych przygotowana jest zarówno dla stałych, jak i nowych klientów banku.

Inne konta w mBank

mbank konto osobiste
mbank konto oszczędnościowe
mbank konto walutowe

Zerwanie lokaty mBank 

Zerwanie lokaty w mBanku związane jest z pewnymi konsekwencjami, które jednak nie są dotkliwe dla klienta. Należy pamiętać, że w razie wcześniejszego zerwania umowy wszelkie środki, które zostały zgromadzone w nadmiarze ulegają przedawnieniu, a do klienta wraca jedynie podstawowa kwota, którą wpłacił. Oznacza to, że wypracowanie jakiegokolwiek zysku możliwe jest przy zachowaniu pełnego czasu trwania lokaty, który został początkowo określony. Dla osób, które posiadają konto osobiste w tej instytucji założenie lokaty, jest o wiele prostsze i wymaga mniejszej ilości formalności.  Zrywając umowę, która dotyczy założenia lokaty pieniężnej, nie należy obawiać się żadnych kar, jednakże trzeba liczyć się z brakiem możliwości wypłacenia dodatkowych środków, które mogły być zgromadzone. Warto więc wcześniej dokładnie przemyśleć na jak długo chcemy założyć lokatę, tak aby nie była dla nas uciążliwa.

Lokaty w mBank – opinie

Dla oferty mBank lokaty opinie w sieci są bardzo dobre, szczególnie ze względu na przejrzystą ofertę oraz duże możliwości personalizacji warunków prowadzenia kont oszczędnościowych. Oferta banku dopasowana jest do potrzeb indywidualnego klienta, dla tego okres pracy oszczędności na lokacie może trwać od 1 dnia do nawet kilku miesięcy. Warto podzielić się swoimi odczuciami i wyrazić własną opinię na temat funkcjonowania tej instytucji finansowej oraz korzyści wynikających z założenia lokaty. 

Sprawdź lokaty w innych bankach

5/5 - (3 oddanych głosów)