mBank konto oszczędnościowe dostępne jest dla klientów w kilku różnych wariantach. Aby dokonać odpowiedniego wyboru, warto założyć rachunek oszczędnościowy mBank, który będzie dopasowany do potrzeb i możliwości klienta. Warto zapoznać się z kilkoma podstawowymi informacjami na temat instytucji mBank oraz konta oszczędnościowego, które może zostać założone w placówce lub przez internet. Dobra renoma banku, która była wypracowywana od ponad 20 lat na polskim rynku finansowym pozwala na wdrażanie nowych rozwiązań oraz proponowanie przyszłym klientom atrakcyjnej oferty dotyczącej rachunków oszczędnościowych.

ZŁÓŻ WNIOSEK >>

mBank konta oszczędnościowe – rodzaje 

Jeśli chodzi o instytucję finansową mBank, konto oszczędnościowe oferuje w jednym podstawowym wariancie, który dostosowywany jest do indywidualnych potrzeb klienta. Konto oszczędnościowe mBank wyróżnia się spośród innych tym, że nie wymaga opłat za otwarcie i prowadzenie rachunku, umożliwia bezpłatne wypłaty środków pieniężnych oraz stały dostęp do informacji na temat saldo. Osoby, które decydują się na konto oszczędnościowe mBank’u, mogą liczyć na przedstawienie atrakcyjnej oferty finansowej. W przypadku mBank kredyt gotówkowy udzielany jest osobom, które ukończyły pełnoletność i spełniają podstawowe warunki zaciągnięcia zobowiązania.

Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologiczny, wybierając konto oszczędnościowe w mBanku, można powiedzieć wprost, że pozwoli ono oddzielić swoje codzienne wydatki od oszczędności. Ciekawostką jest fakt, że po zlikwidowaniu rachunku oszczędnościowego, można wypłacić zgromadzone środki bez ryzyka utraty ewentualnych odsetek. 

Podobne produkty mBank

mbank konto osobiste
mbank konto walutowe
mbank lokata

Jak założyć konto oszczędnościowe mBank?

Odpowiadając na pytanie jak założyć konto oszczędnościowe, mBank udostępnia liczne pomoce dydaktyczne, które ułatwiają przebrnięcie przez procedury związane z założeniem konta oszczędnościowego mBank. Przed założeniem w mBank konta oszczędnościowego oprocentowanie jest przekazywane klientom w formie dokumentów zawierających regulamin o świadczeniu usług finansowych. Ciekawostką jest fakt, że w przypadku mBanku konta oszczędnościowego promocja obowiązuje tylko na określony czas lub do wyczerpania się puli klientów mogących skorzystać z oferty. Aby założyć w mBank konto oszczędnościowe, wystarczy określić wpłatę początkową, miesięczne wpływy oraz okres gromadzenia środków, a następnie wypełnić formularz osobowy.

Jak widać cała procedura wnioskowania o konto oszczędnościowe w mBanku jest stosunkowo prosta i nie wymaga skomplikowanej wiedzy z zakresu informatyki lub finansów. Warto zauważyć, że dzięki możliwości założenia konta drogą online, wiele osób może zaoszczędzić czas. Każda osoba posiadają jakiekolwiek większe oszczędności, które nie będą przeznaczone na inwestycję, powinna założyć własne konto oszczędnościowe w celu uniknięcia ewentualnej jego kradzieży lub rozdysponowania na inne, mniej ważne cele.

Konto oszczędnościowe mBank – opinie

W przypadku konta oszczędnościowego mBank, opinie plasują się na stosunkowo wysokim poziomie. Wynika to z faktu, że mBank obniżył oprocentowanie konta oszczędnościowego praktycznie do minimum, co przekłada się na znacznie lepsze warunki gromadzenia dodatkowych środków pieniężnych. Zachęcamy jednak do podzielenia się swoimi odczuciami na temat funkcjonowania banku, jak i oferty związanej z założeniem konta oszczędnościowego. Każda opinia, która pojawia się w sieci na temat danej instytucji, pozwala na określenie jej wiarygodności. Z tego względu mBank jest obecnie najbardziej popularną firmą finansową, która inwestuje w nowoczesne technologie i innowacje.

mBank konto oszczędnościowe – wady i zalety

ZALETY

  • niskie oprocentowanie

  • łatwa możliwość dostosowywania przelewów do swoich potrzeb

  • stały dostęp do swoich pieniędzy, które zostały zgromadzone

WADY

  • maksymalny okres oszczędzania wynosi 60-miesięcy

  • wiele promocji tylko dla nowych klientów

Biorąc pod uwagę wszelkie wady i zalety założenia konta oszczędnościowego w mBanku, można jednoznacznie stwierdzić, iż dobre cechy przeważają nad tymi złymi. Ostateczna decyzja o podjęciu współpracy powinna być jednak podjęta po wcześniejszym zapoznaniu się z ofertą i warunkami podpisania umowy.

Sprawdź konta oszczędnościowe w innych bankach

5/5 - (1 oddanych głosów)