kod iban aion bank

SWIFT/BIC Aion Bank: BMPBBEBBVOD

Numer IBAN Aion Bank: PL + numer rachunku bankowego Twojego odbiorcy

Do realizacji przelewów zagranicznych niezbędny jest kod IBAN oraz adres odbiorcy. Bez tych informacji zrealizowanie transakcji nie będzie możliwe. Jakie dane do przelewu trzeba posiadać korzystając z konta w Aion Banku? Czym jest SWIFT oraz IBAN? Oto najważniejsze informacje w tym zakresie.

Aion Bank IBAN – co to jest i jak wygląda?

W większości przypadków w Aion Bank IBAN wygląda bardzo podobnie. W skrajnych przypadkach numer ten może różnić się długością. Jego podstawowa struktura wygląda następująco:

  • w pierwszej kolejności umieszcza się oznaczenie kraju, w którym prowadzony jest rachunek;
  • następnie wprowadza się podstawowy numer rachunku bankowego.

Standard ten został opracowany przez Europejski Komitet Standardów Bankowych. Wprowadzony został w celu ujednolicenia oraz ułatwienia wykonywania transakcji w postaci przelewów międzynarodowych. Kod IBAN Aion Bank potrzebny jest zawsze do wykonania przelewów systemem SWIFT.

Aion Bank – adres do przelewu

  • Aion Bank SA Spółka Akcyjna Oddział w Polsce

  • ul. Dobra 40

  • 00-344, Warszawa

Aion Bank SWIFT – jak wygląda w Aion Banku?

W przypadku banku Aion SWIFT wygląda następująco: BMPBBEBBVOD. Ten numer ma swoją stałą strukturę, która pozostaje zawsze niezmienna. Jak to wygląda w rzeczywistości? W Aion Bank SWIFT, to:

  • cztery pierwsze litery jako oznaczenie instytucji;
  • dwa kolejne znaki to oznaczenie państwa;
  • kolejne dwa znaki to oznaczenie miasta;
  • ostatnie trzy znaki wskazują na oznaczenie oddziału (opcjonalnie).

W Aion Bank BIC/SWIFT używany jest w celu identyfikacji instytucji, do której realizowany jest przelew. Po wpisaniu tego numeru do transakcji międzynarodowych można uniknąć dodatkowych opłat z tego tytułu. Ogólnie rzecz biorąc, kod SWIFT jest tym samym, co kod BIC. Jego struktura składa się najczęściej od 8 do 11 znaków w zależności od instytucji finansowej.

Czy przelew zagraniczny można wykonać bez kodu BIC/SWIFT oraz numeru IBAN?

Niestety zrealizowanie transakcji w postaci przelewu zagranicznego nie jest możliwe jeśli nie posiadamy numeru IBAN odbiorcy. Podczas operacji przydaje się także kod SWIFT lub BIC, który identyfikuje kraj odbiorcy oraz instytucję finansową. Dzięki temu mamy pewność, że przelew dotrze w odpowiednie miejsce.

W przypadku Aion Bank adres do przelewu podawany jest opcjonalnie. Zawsze jednak warto umieścić go w danych każdej transakcji. Dzięki temu unikamy wielu kłopotów jeśli np. numer rachunku zostanie pomylony, a środki dotrą na inny rachunek bankowy.

Jak wykonać przelew zagraniczny w Aion Bank?

Wykonywanie przelewów zagranicznych w Aion Banku to prosta sprawa. Wystarczy zalogować się do aplikacji mobilnej, a następnie podać kwotę transakcji i dane odbiorcy. W tym przypadku nie zapomnij o numerze IBAN oraz BIC/SWIFT. Tylko w ten sposób zrealizujesz przelew i otrzymasz pewność, że ten zostanie wykonany prawidłowo. Zawsze warto sprawdzić aktualne numery IBAN dla zagranicznych numerów bankowych. To niezbędne minimum pozwalające na wykonanie transferu środków do dowolnego odbiorcy niezależnie od kraju zamieszkania.

Uwaga! Przelewy SWIFT w Aion Banku są dostępne w ramach wybranej subskrypcji, dlatego nie trzeba uiszczać za nie żadnych dodatkowych opłat.

Jak szybko realizowane są operacje SWIFT z wykorzystaniem kodów IBAN?

W Aion Bank przelewy w ramach systemu SWIFT są realizowane najczęściej w ciągu 24 godzin. W skrajnych przypadkach czas zaksięgowania transakcji może wynieść kilka dni np. kiedy dane do przelewu są nieprawidłowe i wymagają korekty. Aion Bank umożliwia szybki transfer środków bez konieczności wychodzenia z domu. Dostęp do transakcji SWIFT jest możliwy bezpośrednio przez aplikację mobilną i to bez żadnych dodatkowych opłat.

Będąc klientem tej instytucji finansowej, zdecydowanie warto znać czas realizacji przelewów oraz kody BIC/SWIFT, a także numeru IBAN. Dzięki temu wykonanie przelewu zagranicznego staje się proste, wygodne i bezpieczne dla obu stron transakcji.

5/5 - (2 oddanych głosów)