velobank limity

Najważniejsze informacje:

 • Najszybszym sposobem na zmianę limitów w VeloBank jest kontakt z infolinią. 
 • Maksymalna kwota dziennej transakcji dla klientów prywatnej bankowości to 500 000 złotych. 
 • Limity na karcie bankowej można zmienić wygodnie w aplikacji mobilnej lub na stronie internetowej VeloBanku.

VeloBank to instytucja finansowa, która działa na polskim rynku już od wielu lat. Klienci posiadający konta bankowe mogą realizować operacje płatnicze w dowolnie wybrany momencie, a także korzystać z aplikacji mobilnej – zawsze wtedy, kiedy tylko tego potrzebują. Niemniej jednak ta instytucja również z góry narzuca określone ograniczenia transakcji. Zatem jak w praktyce wygląda zmiana limitów VeloBank? Kto może je zmienić i czy to darmowa procedura? Więcej na ten temat dowiesz się z poniższego artykułu.

Poradnik, jak zmienić limit VeloBank to zbiór informacji przydatny przede wszystkim dla osób, które na co dzień korzystają z funkcjonalności rachunku bankowego w tej instytucji. Takich informacji potrzebujesz nie, tylko jeśli masz konto bankowe w Velo Bank. Karta kredytowa również może mieć odgórnie narzucone ograniczenia, szczególnie jeśli chodzi o transakcje płatnicze online oraz wypłaty środków z bankomatów. Jeśli nie chcesz spotkać się z sytuacją, w której narzucone ograniczenia uniemożliwią Ci zrealizowanie transakcji, koniecznie dowiedz się, jak zmienić limit transakcji internetowych w VeloBank.

Limity w VeloBank 

Jeśli chodzi o limity w bankach, warto mieć na uwadze, że te najczęściej dotyczą operacji płatniczych gotówkowych oraz bezgotówkowych. Te pierwsze to głównie wypłaty środków z bankomatów. Druga kategoria transakcji to wszelkiego rodzaju przelewy tradycyjne, płatności internetowe, płatności BLIK, przelewy na telefon, a nawet operacje płatnicze realizowane zbliżeniowo kartą w sklepie. Potrzebujesz więcej informacji o aktualnych limitach w VeloBank? Infolinia i strona internetowa instytucji to w tym przypadku najszybsze i rzetelne źródło informacji na ten temat.

Ograniczenia narzucane na konta bankowe, karty płatnicze i aplikacje mobilne są ustalane z jednego, prostego powodu, a mianowicie w celu zapewnienia maksimum bezpieczeństwa klientom banku. Wyobraź sobie sytuację, w której ktoś kradnie Twoją kartę płatniczą, a Ty nie masz o tym pojęcia. Jeśli nie masz na koncie limitów, przestępca będzie w stanie ograbić Cię ze wszystkich środków zgromadzonych na rachunku bankowym.

Oczywiście niektóre ograniczenia bywają zbyt restrykcyjne i mogą nieco obniżyć komfort i funkcjonalność konta bankowego. Na szczęście jako klient banku możesz bezproblemowo zmienić limity w VeloBank. Jak zmienić je, aby nie narazić swoich pieniędzy na niebezpieczeństwo? Przede wszystkim ustal swoje potrzeby finansowe i kwotę dziennych transakcji, które możesz wykonać. Nigdy nie ustawiaj zbyt wysokich limitów – to znacznie obniża poziom bezpieczeństwa konta.

Redakcja podpowiada

Limity na koncie bankowym oraz te dotyczące operacji realizowanych kartą zawsze warto zmienić znacznie wcześniej niż planowana transakcja. Dzięki temu unikamy zbędnego stresu związanego z oczekiwaniem na zaakceptowanie zmiany limitów przez bank.

Dzienne limity dla operacji realizowanych przez bankowość online w VeloBank

Masz konto w VeloBank? Jak zmienić limity to zagadnienie, które aktualnie interesuje Cię najbardziej? Zanim zdecydujesz się zmienić aktywne ograniczenia na koncie bankowym, koniecznie dowiedz się, jakie kwoty limitów narzuca bank na swoich klientów. To elementarna wiedza, która pozwoli Ci oszacować, czy opłaca się szukać informacji, jak zmienić limit przelewu VeloBank.

Maksymalne kwoty dziennych transakcji realizowanych online to:

 • 200 000 złotych dla klientów indywidualnych oraz bankowości premium,
 • 500 000 złotych dla klientów private banking,
 • 5000 złotych dla osób, które posiadają konto dla osób małoletnich.

Warto też dodać, że nowych klientów obowiązują nieco inne limity VeloBank. Jak zmienić ograniczenia w tym przypadku? To proste, ale zanim to zrobisz, dowiedz się, jakie restrykcje narzuca bank na nowe osoby. Mowa to o limicie w kwocie 25 000 złotych dla klientów indywidualnych oraz 50 000 złotych dla prywatnej bankowości. Dodatkowo automatyczny limit pojedynczej transakcji narzucony od razu przez bank to 1000 złotych.

Jak zmienić limit przelewu krok po kroku?

Chcesz dowiedzieć się, jak zmienić limity w VeloBank i cieszyć się maksimum dostępności środków na swoim rachunku bankowym? To wyjątkowo proste. Ta instytucja pozwala klientom na wygodną zmianę ograniczeń na koncie i karcie płatniczej głównie przez bankowość online. Poradnik, jak zmienić limit na koncie VeloBank przebiega następująco:

 1. Zaloguj się do swojej bankowości internetowej.
 2. Przejdź do zakładki –> Limity transakcji.
 3. W kolejnym kroku określ wysokość dziennego limitu, który chcesz ustawić dla swojego konta.
 4. Następnie autoryzuj operację.
 5. Nowe limity zostaną aktywowane od razu po poprawnej autoryzacji.

Możesz też zdecydować się na zmianę limitów na koncie bankowym przez infolinię. Wystarczy, że zadzwonisz na numer infolinii, połączysz się z konsultantem i dokonasz autoryzacji danych osobowych. Następnie podaj kwotę limitów, które chcesz wprowadzić na swoje konto bankowe. Pracownik banku w ciągu kilku minut zrealizuje operację, a nowe ograniczenia będą aktywne praktycznie od ręki, tuż po zakończeniu połączenia.

Czy jest jeszcze jakiś sposób, jak zmienić limit w VeloBank? Oczywiście, że tak. Wystarczy, że będziesz wiedzieć, gdzie zmienić limit w VeloBank, a odpowiedź nasuwa się sama. Na ten moment można to zrobić na kilka sposobów: przez bankowość internetową, przez aplikację mobilną, na infolinii oraz w stacjonarnej placówce VeloBank. Oddziały i placówki są dostępne w całej Polsce, a więc nie będziesz mieć problemu z tym, aby spotkać się z doradcą, poprosić o zmianę ograniczeń oraz dodatkowo dowiedzieć się, jak zmienić limit BLIK w VeloBank.

Procedura zmiany ograniczeń na koncie bankowym w stacjonarnej placówce wymaga posiadania ze sobą aktualnego dokumentu tożsamości, czyli dowodu osobistego. Tylko w tej sposób pracownik banku będzie w stanie zweryfikować Twoją tożsamość i podpowiedzieć, jak zmienić limit wypłat w banku VeloBank. Kilka kroków, które dzieli Cię od zmiany ograniczeń na koncie w placówce to:

 1. Udaj się na spotkanie z doradcą.
 2. Pokaż swój dowód tożsamości i powiedz, że chcesz zmienić limity na koncie.
 3. Podaj kwotę nowych limitów, które chcesz, aby zostały wprowadzone.
 4. Podpisz potwierdzenie operacji lub zaakceptuj zmiany w aplikacji mobilnej.

To wszystko, co musisz zrobić, aby ustawić nowe ograniczenia na swoim koncie VeloBank. Jak zmienić limit przelewu w aplikacji mobilnej? Niestety w przypadku tej instytucji wykonanie takiej operacji nie jest możliwe z użyciem mobilnego oprogramowania banku.

A może chcesz dowiedzieć się, jak zmienić limity w Aion Bank? Procedury są bardzo podobne, jak w VeloBanku, choć to dwie zupełnie odmienne instytucje finansowe.

Jak zmienić limit na karcie VeloBank?

Potrzebujesz więcej informacji, jak zmienić limit na karcie VeloBank? Wbrew pozorom edytowanie ograniczeń narzuconych na kartę płatniczą lub debetową wcale nie jest takie trudne. Musisz tylko przejść kilka kroków, a najlepiej skorzystać z poradnika, jak zmienić dzienny limit w aplikacji VeloBank. Aby to zrobić:

 1. Zaloguj się do bankowości mobilnej VeloBanku.
 2. Przejdź do zakładki –> Moje produkty.
 3. Następnie wybierz opcję –> Karty.
 4. Kolejny krok to wybór karty, dla której chcesz zmienić ograniczenia oraz wyświetlenie opcji –> Szczegóły karty.
 5. Następnie kliknij –> Zmień limity.
 6. Teraz musisz podać nowy limit dzienny dla wypłat w bankomatach oraz dla płatności kartą.
 7. Następnie potwierdź zmiany, wpisując kod PIN na swoim urządzeniu.

Dane zostaną zmienione automatycznie po zaakceptowaniu operacji i poprawnej autoryzacji. Całą procedurę wykonasz bez potrzeby wychodzenia z domu, a potrzebna do tego jest tylko aplikacja VeloBank. Jak zmienić limit przelewu to przydatna wiedza, ale warto też mieć świadomość, jak w praktyce przebiega zmiana limitów karty VeloBank w serwisie transakcyjnym. Tutaj musisz wykonać kilka kroków:

 1. Zaloguj się do bankowości internetowej.
 2. Wybierz zakładkę –> Karty, gdzie znajdziesz wszystkie swoje karty płatnicze i kredytowe.
 3. Wejdź w szczegóły wybranej karty, dla której chcesz zmienić ograniczenia transakcji.
 4. Kliknij opcję –> Zmień limity.
 5. Następnie przejdź do pola, gdzie można podać nowe wartości ograniczeń wypłat z bankomatów oraz płatności zbliżeniowych/internetowych.
 6. Wpisz nowe wartości i zatwierdź zmiany kodem autoryzacyjnym, który otrzymasz na swój numer telefonu.

Teraz już wiesz, jak zmienić dzienny limit wypłat z bankomatu VeloBank. Warto też mieć świadomość, jak zwiększyć limit BLIK w VeloBank – to szczególnie ważne, jeśli na co dzień wykonujesz wiele operacji płatniczych swoją bankowością mobilną. 

Pamiętaj, że nawet jeśli wiesz już, jak zmienić limit w aplikacji VeloBank, w serwisie transakcyjnym oraz na infolinii, musisz zawsze zachować ostrożność. Ustawienie zbyt wysokich ograniczeń może skutkować pogorszeniem poziomu zabezpieczeń Twojego rachunku bankowego.

Podsumowując: Zmiana limitów w VeloBank jest prosta i intuicyjna. Niezależnie od wybranej metody, pamiętaj o zachowaniu ostrożności i regularnym monitorowaniu swojego konta. Tylko w ten sposób będziesz w stanie zareagować odpowiednio szybko, jeśli dojdzie do jakichkolwiek naruszeń  bezpieczeństwa. W razie potrzeby zawsze możesz też zmienić swoje limity na koncie, od ręki i bez ukrytych kosztów.

Źrodła:

https://www.knf.gov.pl/dla_rynku/regulacje_i_praktyka/rekomendacje_i_wytyczne/rekomendacje_dla_bankow?articleId=8522&p_id=1

https://www.velobank.pl/

5/5 - (1 oddanych głosów)