sesje bank pocztowyNajważniejsze informacje:

  • Bank Pocztowy realizuje sesje przelewów przychodzących o godzinach: 11:00, 15:00 i 17:00. 
  • Sesje wychodzące z Banku Pocztowego odbywają się o godzinach: 9:00, 13:00 i 15:00. 
  • Czas realizacji przelewów zależy od sesji Elixir, które są standardowo realizowane w dni robocze.

Bank pocztowy sesje elixir

Niezależnie od tego, czy czekamy na ważny wpływ, czy zlecamy przelew do odbiorcy i chcemy, by doszedł jak najszybciej, warto sprawdzić godziny księgowania bank pocztowy. Warto wiedzieć, że to, w jakich porach poszczególne banki wysyłają i księgują środki, jest uzależnione od obowiązujących sesji elixir. Ważny jest jednak fakt, że w każdym banku mogą odbywać się one w innych przedziałach godzinowych. To, kiedy kasa dojdzie na nasze konto, zależy od sesji przychodzących i wychodzących w banku, w którym odbiorca i nadawca posiada rachunek.

Sesje bank pocztowy — w jakich godzinach?

Sesje przychodzące bank pocztowy to kwestia, która interesuje nas, gdy czekamy na ważny przelew z powodu braku środków. Zdarza się, że chcemy ekspresowo zapłacić spóźnioną ratę za kredyt hipoteczny. Ranking wówczas wskazuje, iż nieterminowe spłacanie zobowiązań, może wiązać się z wysokimi odsetkami. Jeśli chcemy uniknąć takiego biegu zdarzeń, musimy sprawdzić, o której godzinie bank pocztowy sesje przychodzące realizuje najszybciej.

Sesje przychodzące bank pocztowy

  • 1 sesja przychodząca: Księgowanie po godzinie 11:00
  • 2 sesja przychodząca: Księgowanie środków po godzinie 15:00
  • 3 sesja przychodząca: Księgowanie po godzinie 17:00.

Jeśli nie otrzymamy przelewu, na który czekamy, po godzinie 17:00, oznacza to, że środki trafią na nasze konto dopiero kolejnego dnia roboczego. Pamiętajmy, że w przypadku ważnych przelewów, gdy zależy nam na czasie, warto poprosić nadawcę o sprawdzenie sesji wychodzącej. Dzięki temu zyskamy pewność, że zostaną one przelane o odpowiedniej porze, co przyspieszy proces realizacji.

Bank pocztowy sesje wychodzące

  • 1 sesja wychodząca: godzina 09:00
  • 2 sesja wychodząca: godzina 13:00
  • 3 sesja wychodząca: godzina 15:00.

Banku Pocztowym środki ostatni raz w ciągu dnia zostają realizowane o godzinie 15:00. Jeśli wykonamy przelew po tej godz., pieniądze „wyjdą” z naszego konta dopiero kolejnego dnia roboczego podczas porannej sesji elixir.

Bank pocztowy sesje

Sprawdzenie sesji w bankach, w których zarówno odbiorca, jak i nadawca mają konto, pozwoli przyspieszyć proces przelewu środków. Jest to niezwykle ważne, jeśli nie chcemy zbyt długo czekać na pieniądze, gdyż pilnie ich potrzebujemy. Pamiętajmy, że posiadając konto w tym samym banku, przelewy są realizowane ekspresowo bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów. Nie musimy więc zlecać przelewu natychmiastowego, ponieważ środki w zaledwie kilka minut trafią na konto odbiorcy.

Ważne!

Sesje ELIXIR banków to podstawowy wyznacznik tego, kiedy dojdzie przelew. Jeśli planujesz zlecić transakcję bankową online i zastanawiasz się, kiedy środki trafią do odbiorcy, koniecznie przeanalizuj godziny sesji ELIXIR swojego banku oraz banku odbiorcy przelewu.

Bank Pocztowy przelewy express elixir

Przelewy natychmiastowe w Banku Pocztowym możemy realizować nie tylko w dni robocze, ale także w weekendy. Dzięki temu pilne zlecenia środków zostaną wykonane ekspresowo, a odbiorca w ciągu kilku minut dostanie na konto pieniądze, na które czeka. Jest to ułatwienie w przypadku kont w dwóch różnych bankach. Przelewy elixir w Banku Pocztowym możemy zlecać do kwoty max. 1 mln. zł. Powyżej tej kwoty, istnieje możliwość wykonanie przelewu SORBNET.

Źródło:

https://www.pocztowy.pl/pdf/konta/komunikat-elixir.pdf

5/5 - (1 oddanych głosów)