Inteligo limityOd 2002 roku Inteligo jest częścią banku PKO BP, dlatego operacje związane z tym, jak zmienić limit w Inteligo są bardzo podobne, jak procedury ustalone przez PKO BP. Wszelkiego rodzaju ograniczenia na kontach bankowych są wprowadzane z prostego powodu, a mianowicie przez wzgląd na bezpieczeństwo osób posiadających konta bankowe. Jeśli rachunek nie miałby narzuconych żadnych limitów, wtedy w razie ewentualnej kradzieży karty płatniczej lub danych logowania do bankowości online przestępcy mogliby wyczyścić do cna rachunek w banku.

Oczywiście zmiana limitów Inteligo jest możliwa, ale tylko po przejściu pełnej procedury. Chcesz dowiedzieć się, jak zmienić limit transakcji internetowych Inteligo? A może potrzebujesz informacji, gdzie zmienić limit w banku Inteligo? Wszystkiego na temat ograniczeń transakcji kartą, internetowych oraz przez aplikację mobilną znajdziesz w poniższym poradniku. Podpowiemy Ci, jak zmienić limity w Inteligo i sprawić, że wykonywanie operacji płatniczych będzie jeszcze przyjemniejsze.

Limity w Inteligo

Limit dzienny z dodatkowym zabezpieczeniem środków na rachunku bankowym dotyczy zarówno kont prywatnych oraz firmowych. Co warto wiedzieć, jeśli chodzi o limity w Inteligo? Jak zmienić je, aby realizacja operacji płatniczych nie stanowiła żadnego problemy dla klienta? Tutaj możliwe jest samodzielne ustawienie limitów dla takich transakcji, jak:

 • płatności kartą – zarówno online, jak i stacjonarnie,
 • operacje internetowe, np. przelewy,
 • płatności BLIK (w tym przelewy na telefon),
 • wypłaty środków w bankomatach.

Jeśli kwota transakcji jest naprawdę duża, wiedza, jak zmienić limit na koncie Inteligo raczej nie będzie Ci potrzebna. Dlaczego? Otóż operacje powyżej pewnego pułapu muszą zostać autoryzowane w stacjonarnej placówce bankowej – niestety wtedy nie ma innej opcji, aby zlecić przelew lub inną operację płatniczą.

Co warto wiedzieć, jeśli chodzi o limity Inteligo? Jak zmienić to niejedyne wskazówki, które są przydatne dla klientów tej instytucji finansowej. Kilka przydatnych informacji na temat limitów na kartach i kontach w Inteligo to:

 • limity w Inteligo dotyczą wszystkich transakcji realizowanych przez bankowość elektroniczną, telefoniczną oraz z konta prywatnego i firmowego,
 • limity nie obowiązują w przypadku transakcji przelewów wewnętrznych pomiędzy swoimi rachunkami,
 • limity nie dotyczą transakcji realizowanych przy pomocy kart płatniczych oraz aplikacji IKO, gdzie obowiązują inne limity dzienne.

Czy jest jeszcze coś, co warto wiedzieć, jeśli chodzi o ograniczenia w Inteligo? Jak zmienić limit przelewu lub innej operacji? To bardzo proste. Przyda Ci się jednak krótki poradnik, który pomoże Ci zmienić ograniczenia na swoim koncie, aby zacząć korzystać z pełni funkcjonalności swojego rachunku.

Zmiana limitów Inteligo

Każdy klient instytucji finansowej ma możliwość zmieniania limitów w dowolnym momencie. Wystarczy w tym celu zalogować się do serwisu internetowego lub zadzwonić do konsultanta, aby poprosić o weryfikację i zmianę wartości, jakie są nakładane przez limity Inteligo. Jak zmienić poszczególne wartości? Procedura krok po kroku przebiega następująco:

 1. Zaloguj się do serwisu online Inteligo. Jak zmienić limity? Po zalogowaniu tylko kilka kroków dzieli Cię od edycji ograniczeń.
 2. Przejdź do zakładki –> Dane i ustawienia –> Ustawienia –> Zarządzaj limitem.
 3. Następnie wybierz opcję edycji. To najłatwiejszy sposób, jak zmienić limit w banku Inteligo.
 4. W kolejnym kroku wpisz kwotę, którą chcesz ustalić jako nowy limit. Wpisana kwota będzie obowiązywać przez całą dobę dla wszystkich operacji realizowanych przez swój rachunek bankowy.
 5. Następnie zaakceptuj zmiany i to wszystko.

Powyższa procedura, jak zmienić limit na karcie Inteligo jest wyjątkowo prosta i każdy z klientów instytucji finansowej powinien poradzić sobie z jej wykonaniem. Jeśli masz problem z tym, jak zwiększyć limit BLIK w banku Inteligo lub jak zmienić dzienny limit wypłat z bankomatu Inteligo, możesz skontaktować się z konsultantem na infolinii.

Warto też dodać, że sesje Inteligo nie mają żadnego wpływu na obowiązujące limity. Godziny księgowania transakcji są zawsze niezależne od obowiązujących limitów. Jeśli masz ustalone ograniczenia na swoim koncie, musisz liczyć się z tym, że kolejna pula limitu transakcji będzie dostępna dopiero w kolejnej dobie.

Jak zmienić limit wypłat w banku Inteligo?

Nawet jeśli masz tylko kartę debetową, zawsze powinieneś wiedzieć, jak zmienić limit BLIK w Inteligo lub inne ograniczenia. W tym przypadku ustalanie limitów jest w pełni dowolne i swobodne, natomiast podstawowe ograniczenia narzucane przez bank wynoszą 5000 złotych dziennie na wypłatę gotówki w bankomatach oraz 20 000 złotych na transakcje bezgotówkowe realizowane online, w sklepach, na stacjach paliw oraz w innych miejscach, gdzie można zrealizować operację zbliżeniową.

Do edycji pułapu kwotowego przydatna jest aplikacja Inteligo. Jak zmienić limit przelewu? Można to zrobić także przez serwis transakcyjny. Tutaj wystarczy, że wejdziesz na stronę www, następnie w sekcję Karty debetowe i wybierzesz opcję zmiany limitów. Alternatywna opcja to rozmowa z konsultantem pod numerem 800 121 121, który wyjaśni Ci, jak zmienić limit wypłat w banku Inteligo, a także pomoże w finalizacji takiej operacji. Zmiana limitów w Inteligo jest w 100% bezpłatna.

Jak zmienić limit w aplikacji Inteligo?

Wiedza, jak zmienić limit w aplikacji Inteligo oraz jak zmienić limit wypłat w banku Inteligo to podstawa, aby wygodniej zarządzać swoimi finansami i korzystać z pełni funkcjonalności założonego rachunku w banku. 

Zmiana limitów w aplikacji Inteligo jest również bardzo prosta. Ta jest obecnie połączona z aplikacją banku PKO BP, która jest wyjątkowo funkcjonalna. Wystarczy, że w celu edycji limitów:

 1. Wejdziesz do aplikacji mobilnej.
 2. W ustawieniach konta znajdziesz opcję zmiany limitów – te dotyczą karty płatniczej, aplikacji mobilnej oraz serwisu transakcyjnego.
 3. Wprowadź nowe limity kwotowe i ilościowe.
 4. Zatwierdź operację kodem PIN.
 5. Wyloguj się z aplikacji i ciesz się nowymi limitami na rachunku bankowym.

Bank Inteligo nie utrudnia zmiany limitów, dlatego wiele osób w Polsce decyduje się na posiadanie rachunku bankowego właśnie w tej instytucji. Pamiętaj, że dobrze ustalone limity na koncie to podstawa w odniesieniu do bezpieczeństwa finansów oraz komfortu użytkowania zasobów dostępnych na koncie.

Kiedy ustalisz zbyt niski limit, możesz mieć problem z płatnościami. Natomiast w sytuacji, kiedy limity będą zbyt wysokie, może dojść do kradzieży środków z konta, np. w wyniku zgubienia karty płatniczej, która wpadnie w niepowołane ręce.

Dlaczego limity na koncie w Inteligo są wprowadzane przez bank?

Takie ograniczenia nie mają na celu utrudnienia życia klientom banków. Są wprowadzane głównie w celu zapewnienia wysokiego poziomu bezpieczeństwa osobom, które na co dzień korzystają z bankowości internetowej oraz fizycznej karty płatniczej, np. w sklepach.

Kilka powodów, dla których limity na kontach stały się standardem to:

 • zapobieganie nadmiernemu wydawaniu pieniędzy bez żadnych ograniczeń,
 • wysoki poziom ochrony przed oszustwami,
 • zgodność z regulacjami prawnymi, które dotyczą bezpieczeństwa klientów banków.

Brak limitów skutkowałby tym, że potencjalni przestępcy mogliby wyczyścić konto ze środków bez większego wysiłku. Obowiązujące limity zawsze warto też edytować tak, aby dopasować je do swoich potrzeb przy jednoczesnym zachowaniu doskonałego poziomu bezpieczeństwa swoich finansów.

Na co dzień realizujesz wiele transakcji przez konto w Inteligo? Kod IBAN i SWIFT to przydatne informacje, które pomogą Ci bezpiecznie i szybko realizować przelewy internetowe. Bez tych dwóch kodów nie będziesz w stanie, np. przeprowadzić przelewu międzynarodowego.

5/5 - (1 oddanych głosów)