kod banku alior

SWIFT/BIC Alior Bank: ALBPPLPW

Numer IBAN Alior Bank: PL + numer rachunku bankowego Twojego odbiorcy

Wykonywanie przelewów na terenie Polski jest niezwykle proste. Wystarczy podać numer rachunku bankowego odbiorcy i można mieć pewność, że przelew dojdzie w ciągu nawet jednego bądź dwóch dni i to bez konieczności podawania takich danych jak np. adres. Zgoła inaczej wygląda sytuacja, w której chcemy dokonać przelewu z zagranicy na numer rachunku w Polsce. W tej sytuacji podstawową daną jest IBAN. Alior Bank posiada oprócz tego inne niezbędne dane, które mogą być niezbędne przy próbie przelania z obcej waluty na złotówki. Wśród tych informacji jest m.in. kod SWIFT. Alior Bank to instytucja bankowa, w której dokonanie przelewu zagranicznego nie stanowi większego problemu, a dostęp do niezbędnych danych jest niezwykle prosty. Co jednak należy wiedzieć o niezbędnych numerach i kodach?

Alior Bank IBAN

Przede wszystkim musimy sprawdzić, jaki jest numer IBAN. Alior Bank w przypadku najbardziej podstawowych przelewów z zagranicy wymaga jedynie dopisania do standardowego numeru rachunku bankowego dwóch znaków „PL”, które oznaczają Polskę. Do nich wystarczy zastosować 26-cyfrowy numer, na który wykonalibyśmy przelew, gdybyśmy byli w Polsce. W ten sposób powstaje 28-znakowy Międzynarodowy Numer Rachunku Bankowego, czyli IBAN. Alior Bank wymaga tego numeru, jeśli chcemy wykonać przelew w złotówkach.

Alior Bank SWIFT

Numer IBAN Alior Banku okaże się niewystarczający, jeśli zechcemy przelać środki w obcej walucie np. w euro, które miałyby zostać przewalutowane na złotówki. W tej sytuacji potrzebny będzie nam SWIFT. Alior Bank posiada własny, indywidualny kod, który należy podać, jeśli odbiorca przelewu ma swój rachunek właśnie w tej instytucji bankowej. Kod ten składa się zwykle z 8 lub 11 znaków, które są unikalne dla każdego banku. Jaki więc ma SWIFT Alior Bank? Jest to: ALBPPLPW.  Pierwsze cztery znaki oznaczają konkretną instytucję bankową (ALBP), kolejne dwa znaki dotyczą kraju (PL), a kolejne dwa znaki stanowią określenie lokalizacji (PW). Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, że w innych krajach nie używa się określenia SWIFT, ale zamiast tego stosuje się określenie BIC. Oznacza to jednak to samo, choć informacji tej nie podaje Alior Bank. BIC, jeśli pojawi się konieczność wpisania takiego kodu, to oczywiście również ALBPPLPW. Gdyby pojawiła się konieczność wpisania 11 znaków, za ostatnie trzy wystarczy wpisać XXX, które określają placówkę centralną banku.

Alior Bank adres do przelewu

Jeśli dokonujemy przelewu w obcej walucie, koniecznie musimy podać również adres do przelewu na Alior Bank. SWIFT może okazać się niewystarczający, więc koniecznie należy pamiętać o umieszczeniu informacji o adresie głównej placówki Alior Banku. Właściwy adres do przelewu to:

  • Alior Bank S.A.

  • ul. Łopuszańska 38D

  • 01-208 Warszawa

Jeśli wpiszemy kod SWIFT Alior Banku, umieściliśmy PL przed numerem rachunku bankowego (tworząc w ten sposób numer IBAN) oraz podaliśmy powyższy adres, będziemy mieć pewność, że przelew prawidłowo dotrze do odbiorcy posiadającego rachunek w Alior Banku.

5/5 - (2 oddanych głosów)