numer iban pekao sa

SWIFT/BIC Pekao: PKOPPLPW

Numer IBAN Pekao: PL + numer rachunku bankowego Twojego odbiorcy

Przebywasz za granicą i chcesz przelać pieniądze na swoje konto w Polsce? A może zarabiasz pieniądze poza granicami kraju i chciałbyś przenieść je z konta zagranicznego na rachunek w banku Pekao SA? IBAN jest kodem, od którego musisz zacząć, aby prawidłowo wykonać taki przelew. Jednocześnie nie powinieneś poprzestawać na nim, ale koniecznie potrzebujesz pełny kod banku Pekao SA, czyli SWIFT, a nawet wpisać odpowiedni adres do przelewu. Dowiedz się, co dokładnie musisz podać i kiedy potrzebujesz poszczególnych kodów!

Bank Pekao SA – IBAN

Jak wyżej wspomniano, podstawowym kodem, który należy uwzględnić przy wykonywaniu przelewu, jest IBAN. Pekao SA tworzy swój na dokładniej tej samej zasadzie, co każdy inny bank.  Wymagany przez Pekao IBAN składa się z dwóch części: dwuznakowego identyfikatora kraju, w którym jest rachunek bankowy odbiorcy (w tym przypadku jest to PL od „Polska”), a po nim wystarczy umieścić 26-cyfrowy numer rachunku, który nas interesuje. Dzięki tak stworzonemu kodowi IBAN, Pekao w prosty sposób będzie mogło odebrać przelew z zagranicznej instytucji bankowej. To jednak wystarczy, jeśli interesuje nas przelew w złotówkach. Jeśli pragniemy dokonać jednoczesnego przewalutowania pieniędzy z obcej waluty na złotówki, konieczne będą jeszcze inne dane.

Bank Pekao SA – kod SWIFT

Do skutecznego przewalutowania finansów np. z euro na złotówki konieczne będzie podanie kodu SWIFT Pekao SA. W przeciwieństwie do numeru IBAN, który wymaga jedynie dodania przedrostka PL, w tym przypadku mamy indywidualny kod SWIFT. Pekao SA ma przypisany kod, który na stałe jest do niego przypisany i który umożliwia instytucjom zagranicznym sprawne i szybkie zidentyfikowanie tego banku. SWIFT, za granicą określany mianem BIC, składa się zawsze z 8 bądź 11 znaków. Pierwsze cztery znaki tworzą unikalne oznaczenie banku, kolejne dwa z kolei oznaczają kod kraju (w przypadku Polski jest to PL, podobnie jak przy numerze IBAN). Kolejne dwa znaki oznaczają kod lokalizacji. Czasem zdarza się, że banki mają jeszcze trzy znaki oznaczające konkretną placówkę, ale kod banku Pekao SA składa się z 8 znaków. Są to: PKOPPLPW. Dzięki podaniu tego kodu zagraniczne instytucje bankowe bez problemu będą mogły przeprowadzić całą procedurę przetransferowania i przewalutowania funduszy.

Bank Pekao SA – adres do przelewu

Wbrew pozorom procedura nie kończy się na kodzie SWIFT. Pekao SA może być zdecydowanie szybciej zidentyfikowane, jeśli podamy również adres głównej siedziby tego banku. Warto mieć to przygotowane, gdyż nieraz może się zdarzyć sytuacja, w której placówka zagraniczna będzie wręcz tego od nas wymagać. Na całe szczęście adres ten, podobnie jak numer SWIFT jest niezmienny niezależnie od tego, do kogo należeć będzie konto, na które chcemy przelać środki pieniężne. Jeśli tylko jest to konto w Banku Pekao SA, wystarczy podać adres:

  • Bank Pekao SA

  • ul. Grzybowska 53/57, skrytka pocztowa 1008

  • 00-950 Warszawa

4.5/5 - (4 oddanych głosów)