bic bank pocztowy

SWIFT/BIC Bank Pocztowy: POCZPLP4

Numer IBAN Bank Pocztowy: PL + numer rachunku bankowego Twojego odbiorcy

Jeśli przebywamy poza granicami Polski i wykorzystujemy ten czas do pracy zarobkowej, naturalne jest to, że część (bądź nawet całość) środków chcemy przelać na konto znajdujące się w Polsce. Nie wystarczy tu jednak podać zwykłego numeru konta bankowego. Potrzebny będzie do podania m.in. numer IBAN. Bank Pocztowy prawidłowo zaksięguje środki, jeśli zostanie podany również jego adres do przelewu. Konieczny jest też do podania posiadany przez Bank Pocztowy SWIFT.

Bank Pocztowy – IBAN

Czym jest odpowiedni numer IBAN? Bank Pocztowy tworzy ten numer poprzez dodanie dwóch liter „PL” oznaczających Polskę na początku numeru rachunku bankowego, na który chcemy przelać nasze środki. W ten sposób zagraniczna instytucja bankowa będzie wiedziała, w jakim kraju znajduje się konto docelowe. 

Bank Pocztowy – SWIFT/BIC

Jeśli już podaliśmy posiadany przez Bank Pocztowy IBAN, koniecznie musimy podać indywidualnie przypisany kod SWIFT. Bank Pocztowy posiada ten kod składający się z 8 znaków. Jaki więc jest posiadany przez Bank Pocztowy SWIFT? Jest to: POCZPLP4. Poza granicami Polski możemy jednak zostać poproszeni o kod BIC, który ma Bank Pocztowy. BIC w tym przypadku jest dokładnie taki sam, gdyż SWIFT to nazwa tego kodu, którą stosuje się w Polsce.

Bank Pocztowy – adres do przelewu

Skoro podaliśmy już właściwy SWIFT. Bank Pocztowy będzie mógł prawidłowo otrzymać przelew. Istnieje jednak czasem konieczność podania adresu do przelewu, a jeśli nawet nie będzie to konieczne, podanie go może przyśpieszyć cały proces. Właściwy adres to:

  • Bank Pocztowy S.A.

  • ul. Jagiellońska 17

  • 85-959 Bydgoszcz

5/5 - (1 oddanych głosów)