citi handlowy bic

SWIFT/BIC Citi Handlowy: CITIPLPX

Numer IBAN Citi Handlowy: PL + numer rachunku bankowego Twojego odbiorcy

Nie ma najmniejszej wątpliwości, że zarabiając poza granicami Polski, chcemy mieć pewność, że nasze przelewy będą trafiały na właściwe konto. Wszystko po to, abyśmy mogli realizować zobowiązania w kraju. Do prawidłowego wykonania przelewu koniecznie powinniśmy podać odpowiedni numer IBAN, a także znać kod banku. Citi Handlowy posiada własny, indywidualny numer. Jakie więc informacje powinniśmy podać i dlaczego są tak istotne?

Citi Handlowy – IBAN

Podstawowym krokiem, który umożliwi dokonanie przelewu, jest podanie odpowiedniego IBAN. Citi Handlowy numer ten tworzy tak samo, jak wszystkie inne banki. Co powinniśmy wpisać przy numerze rachunku, aby przelew dotarł na konto założone w Citi Handlowy? IBAN wymaga od nas jedynie tego, abyśmy na początku numeru rachunku wpisali skrót PL, co oznaczać będzie kraj docelowy. Wraz z dalszą częścią numeru rachunku docelowego, która pozostaje bez zmian, otrzymamy IBAN.

Citi Handlowy – kod SWIFT

O ile stworzenie IBAN nie stanowi trudności, o tyle inaczej wygląda sytuacja, kiedy chcemy podać właściwy dla Citi Handlowy kod SWIFT. Jest to indywidualny numer, który składa się z 8 lub 11 znaków. Przypisywany jest on indywidualnie do konkretnej instytucji bankowej, więc w tym przypadku musimy mieć pewność, że odbiorcą naszego przelewu jest właściciel rachunku bankowego funkcjonującego właśnie w tym banku. Pierwsze cztery znaki kodu określają konkretną instytucję bankową. Z kolei kolejne dwa znaki określają kraj (PL), a dwa ostatnie dotyczą lokalizacji placówki głównej banku. Jaki jest więc interesujący nas kod SWIFT? Citi Handlowy posiada 8-znakowy SWIFT: CITIPLPX.

Citi Handlowy – adres do przelewu

Ostatnią informacją, która w niektórych przypadkach wymagana jest podczas wykonania przelewu zagranicznego, jest adres placówki głównej banku, w którym założone jest konto. Umożliwia to przyspieszenie całej procedury przelania środków pieniężnych. Jaki jest właściwy dla Citi Handlowy adres? Wystarczy, że wpiszemy: 

  • Bank Handlowy w Warszawie S A

  • Senatorska 16

  • 00-923 Warszawa

5/5 - (1 oddanych głosów)