jaki kod iban Deutsche Bank

SWIFT/BIC Deutsche Bank: DEUTPLPX

Numer IBAN Deutsche Bank: PL + numer rachunku bankowego Twojego odbiorcy

Podejmując się pracy poza granicami Polski, nieraz chcemy od razu przelewać część zarobionych pieniędzy na konto bankowe kogoś z rodziny. Niezależnie od tego, czy praca jest krótkotrwała, czy też dłuższa, jeśli mamy rodzinę na utrzymaniu, chcemy mieć pewność, że środki pieniężne będą docierać szybko i skutecznie. Wykonanie takiego wymaga podjęcia odpowiednich kroków i nie wystarczy już podać 26-cyfrowego numeru konta. Potrzebny będzie numer IBAN, a także kod SWIFT. Deutsche Bank posiada własny kod, którego wpisanie (wraz z podaniem adresu) będzie niezbędne do prawidłowego i szybkiego przelania środków pieniężnych.

Deutsche Bank – IBAN

Przelew z zagranicy w pierwszej kolejności wymaga dodania do numeru rachunku bankowego dwóch znaków oznaczających kraj docelowy. W tym przypadku jest to Polska, więc dodać należy PL, co jest pierwszym krokiem skutecznego przelania pieniędzy do Deutsche Bank. SWIFT będzie kolejnym elementem, który umożliwi przelanie pieniędzy. Tak więc, mając 28-numer IBAN składający się z: PL+26-cyfrowego numeru rachunku bankowego, możemy przejść do dalszego etapu.

Deutsche Bank – kod SWIFT/BIC

W dalszej kolejności musimy podać odpowiedni dla Deutsche Bank SWIFT. Składa się on z 8 znaków i jest indywidualnie przypisany do tej jednej, konkretnej instytucji bankowej. Poza granicami Polski możemy się spotkać z tym że zostaniemy poproszeni o podanie właściwego dla Deutsche Bank BIC kod. Nie musimy się niczego obawiać, gdyż kod SWIFT Deutsche Bank jest tym, co wystarczy podać. Polska stosuje określenie SWIFT, choć poza granicami naszego kraju przyjęło się stosować określenie BIC. . Podobnie jest w przypadku Deutsche Bank. BIC/SWIFT można stosować zamiennie. Jest to: DEUTPLPX.

Deutsche Bank – Adres do przelewu

Po podaniu kodu BIC/SWIFT, Deutsche Bank otrzyma środki szybko i sprawnie, jeśli dodamy również informacje o adresie centrali tej instytucji bankowej. Nie zawsze jest to konieczne, choć jest wskazane dla przyspieszenia całego procesu. Adres, który musimy podać to: 

  • Deutsche Bank Polska S.A.

  • al. Armii Ludowej 26

  • 00-609 Warszawa

5/5 - (1 oddanych głosów)