kod swift eurobank

SWIFT/BIC Euro Bank: EBSAPLPW

Numer IBAN Euro Bank: PL + numer rachunku bankowego Twojego odbiorcy

Coraz więcej osób wyjeżdża za granicę Polski i podejmuje się tam pracy zarobkowej. Często jest to praca okresowa, a oni sami po czasie wracają do domu lub starają się wspierać pozostawioną w kraju rodzinę. W każdym tego typu przypadku warto zadbać o to, aby środki pieniężne trafiły w bezpieczny sposób tam, gdzie powinny. W tym celu koniecznie należy znać kilka danych, które wymagane są w przypadku międzynarodowej bankowości. Taki sam wymóg ma Euro Bank. IBAN, SWIFT czy adres do przelewu to informacje, które są niezbędne przy całej procedurze.

Euro Bank IBAN

Pierwszą informacją, którą trzeba podać, jest posiadany przez Euro Bank IBAN. Ten 28-znakowy numer powstaje poprzez dodanie na początku właściwego numeru rachunku dwóch znaków, które oznaczają kraj, w którym  jest placówka odbiorcy przelewu. W przypadku Polski jest to PL. Dodanie tego przedrostka zagwarantuje nam, że będzie wiadome, jaki numer rachunku ma otrzymać przelew w przypadku Eurobank. Kod SWIFT jest kolejną informacją, którą musimy podać.

Euro Bank kod SWIFT

Chcąc skutecznie przeprowadzić proces przelewania pieniędzy z zagranicy, koniecznie musisz podać właściwy kod SWIFT. Eurobank posiada własny, indywidualny numer, który przypisany został mu właśnie w celu lepszego świadczenia usług w międzynarodowej bankowości. Kod ten składa się zwykle z 8 znaków. Pierwsze cztery znaki wybierane są na podstawie nazwy instytucji bankowej, której dotyczą. Kolejne dwa odnoszą się bezpośrednio do kraju. W przypadku Polski jest to PL. Z kolei ostatnie dwa znaki określają lokalizację głównej placówki banku. Jaki jest właściwy dla Euro Bank SWIFT? Jest to: EBSAPLPW.

Euro Bank adres do przelewu

Ostatnią informacją, której podanie gwarantuje prawidłowe wykonanie przelewu, jest adres głównej siedziby banku. Podanie tej danej gwarantuje szybsze, bezpieczniejsze i pewniejsze przeprowadzenie całej procedury przelania środków na konto, za które odpowiada Euro Bank. Adres, który musimy podać to: 

  • Euro Bank S.A.

  • ul. św. Mikołaja 72

  • 52-126 Wrocław

5/5 - (2 oddanych głosów)