kod swift eurobank

SWIFT/BIC Euro Bank: EBSAPLPW

Numer IBAN Euro Bank: PL + numer rachunku bankowego Twojego odbiorcy

Coraz więcej osób wyjeżdża za granicę Polski i podejmuje się tam pracy zarobkowej. Często jest to praca okresowa, a oni sami po czasie wracają do domu lub starają się wspierać pozostawioną w kraju rodzinę. W każdym tego typu przypadku warto zadbać o to, aby środki pieniężne trafiły w bezpieczny sposób tam, gdzie powinny. W tym celu koniecznie należy znać kilka danych, które wymagane są w przypadku międzynarodowej bankowości. Taki sam wymóg ma Euro Bank. IBAN, SWIFT czy adres do przelewu to informacje, które są niezbędne przy całej procedurze.

Euro Bank – IBAN

Pierwszą informacją, którą trzeba podać, jest posiadany przez Euro Bank IBAN. Ten 28-znakowy numer powstaje poprzez dodanie na początku właściwego numeru rachunku dwóch znaków, które oznaczają kraj, w którym  jest placówka odbiorcy przelewu. W przypadku Polski jest to PL. Dodanie tego przedrostka zagwarantuje nam, że będzie wiadome, jaki numer rachunku ma otrzymać przelew w przypadku Eurobank. Kod SWIFT jest kolejną informacją, którą musimy podać.

Euro Bank – kod SWIFT

Chcąc skutecznie przeprowadzić proces przelewania pieniędzy z zagranicy, koniecznie musisz podać właściwy kod SWIFT. Eurobank posiada własny, indywidualny numer, który przypisany został mu właśnie w celu lepszego świadczenia usług w międzynarodowej bankowości. Kod ten składa się zwykle z 8 znaków. Pierwsze cztery znaki wybierane są na podstawie nazwy instytucji bankowej, której dotyczą. Kolejne dwa odnoszą się bezpośrednio do kraju. W przypadku Polski jest to PL. Z kolei ostatnie dwa znaki określają lokalizację głównej placówki banku. Jaki jest właściwy dla Euro Bank SWIFT? Jest to: EBSAPLPW.

Euro Bank – adres do przelewu

Ostatnią informacją, której podanie gwarantuje prawidłowe wykonanie przelewu, jest adres głównej siedziby banku. Podanie tej danej gwarantuje szybsze, bezpieczniejsze i pewniejsze przeprowadzenie całej procedury przelania środków na konto, za które odpowiada Euro Bank. Adres, który musimy podać to: 

  • Euro Bank S.A.

  • ul. św. Mikołaja 72

  • 52-126 Wrocław

5/5 - (2 oddanych głosów)